17
  • eax
    #17
    Hagytad mar >100 km-re a telefontoltodet? ;)
  • Gerygrey
    #16
    Olyan már létezik, és nem is annyira drága, ráadásul van benne egy beépített 2500 mAh-s akksi. Amint itthon is lehet kapni, veszek egyet a PDA-mhoz.

    Egyébként autóban valóban fel lehet tölteni a telót, de például vonaton vagy repülőn kevésbé. Mondjuk ez utóbbin telefont nem sok értelme van tölteni mert nem tudod használni, de mondjuk egy PDA-t vagy laptopot igen, és egy több órás úton nem hátrány, ha akksiprobléma nélkül végig mehet a divx meg a játék, vagy például nyáron egy kempingben, ahol nincs áram, stb. Szerintem hasznos, nem azért mert 20 Ft-al kevesebbet fizetsz az áramért hanem mert nem vagy helyhez kötve.
  • L3zl13
    #15
    Ez hülye logika.
    Ugyanazt az áramot termelik meg a napelemet, amit egy központi nagy naperőműben meg lehetne termelni. Csak ott több sokkal hatékonyabb volna/olcsóbb volna ugyanaz.
  • Szemi90
    #14
    Namégegyszer linkkel:
    Kurblis mobil link
  • Szemi90
    #13
    Kurbli? Hehe. Nem is olyan vicces.
    http://www.sg.hu/cikkek/44463/kurblis_mobiltelefonok_a_motorolatol
  • Kecske85
    #12
    Azért annyira mégse felesleges.
    A napenergia "korlátlan", ellentétben az erőművekkel előállítottal.
    Ha azt veszed hogy a fejlett országokban már a kisgyereknek is van mobilja, akkor ezek töltésének költsége nem apró összeg.
  • Robko
    #11
    Mobiltelefon töltő napelem
    már van nálunk régota....
  • Sir Quno Jedi
    #10
    Amúgy ez szinte totál felesleges, mert bázisállomás sem igazán van ott, ahol nincs tápellátás, autóban, meg hálózatról meg úgyis fel tudod tölteni a szutykodat.
  • eto demerzel
    #9
    a hutes miatt.
  • darkhell2112
    #8
    Tök jó, de ha már itt tartunk miért nincs mini atom-reaktor a telefon hátulján?
  • mikloss
    #7
    De ne hagyjuk ki a kurblit sem hisz az a 20.sz legnagyobb találmánya!
  • 0Hanga
    #6
    Én már nagyon sokszor gondoltam erre, hogy milyen jó lenne napenergiával tőlteni a telefon, nagyon sokszor jól jönne. Nekem nem muszáj, hogy magában telefonban legyen a napelem beítve, hanem külön álló rész ként is jó lenne. Amibe mondjuk bedughatnam a telefont és az feltöltené az aksiát.
  • Flashy
    #5
    Nokia 1611-hez volt napelemes hátuljú aksi, 1997 körül talán. mondjuk akkora telefonra meg aksira ráfért. kép is van
  • Sundance
    #4
    nice. jó ötlet. mondjuk a gyertya ügyben kissé szkeptikus vagyok.... :S
  • Divergencia
    #3
    Izgalmas lenne szélkerekes töltő is :)
  • M0RN1NGST4R
    #2
    jó ötlet, de a design még nem az igazi. kicsit kéne zsugoritani. Amúgy miért ne lehetne mondjuk napelem + kinetikus energia?
  • IstvánTM
    #1
    Na szerintem ez igazán jó ötlet..