Gyurkity Péter

Egyéni beállításokkal ütközik a Windows frissítése

Az operációs rendszer múlt héten kiadott frissítése éppen azon tapasztalt felhasználók esetében okozhat problémákat, akik a nagyobb biztonság érdekében módosították a hozzáférési engedélyeket.

A kényelmetlenségért a Microsoft legújabb havi javítócsomagja a felelős, amely furcsa eredményeket produkál, ha egyéni hozzáférési beállításokkal találja magát szemben. Bár a csomag összesen 14 kisebb-nagyobb hibát javít az operációs rendszerben, egyes számítógépeken kizárhatja a felhasználót, és megakadályozhatja egyes programok - például a beépített tűzfal - elindulását, vagy egyéb szoftverek telepítését. A cég által kiadott közlemény is leszögezi, hogy már maga a telepítő szolgáltatás sem indul el, és a hálózati kapcsolatok felállítása is problémákba ütközik.

"A javítócsomagban lévő hiba azokat érinti, akik korábban leszűkítették a hozzáférési jogokat, listákat. Ezek általában a biztonságra érzékeny, tapasztalt felhasználók" - jelentette ki a Cnet magazin érdeklődésére Johannes Ullrich, a SANS Institute szakértője. A szoftvercég jelentése szerint a probléma abból adódik, hogy az ezt igénylő alkalmazások a megváltozott beállítások miatt nem férnek hozzá a COM+ katalógusfájlokhoz. Ezek a Windows/Registration könyvtárban helyezkednek el, .clb kiterjesztéssel. A javítás előtt ugyanis ehhez nem volt szükség külön engedélyre, így nem is fordulhatott elő ilyen gond.

A keddi javítócsomag megváltoztatja a korábbi helyzetet, és ezen fájlok írásjogát a rendszer, illetve az adminisztrátorok esetében engedélyezi. Ez, illetve a korábban módosított hozzáférési lista keveri meg a rendszert, és ez nemcsak a kísérletezgető otthoni felhasználók, hanem a nagyobb biztonságot kereső vállalatoknál is gondot okozhat. Ullrich szerint a javítás gyakorlatilag ezen felhasználókat ostorozza, akik ezentúl kétszer is meggondolják majd a gyári beállítások módosítását.

A Microsoft nem kommentálta a hírt, amely újabb bizonyítéka annak, hogy a biztonság szem előtt tartása önmagában nem elegendő, és nem árt tisztában lenni az utólagos frissítések nem kívánt mellékhatásaival.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • IoIa #60
    "Egy szervernél nem az a lényeg, hogy ablakosan lehessen konfigurálni, hanem az, hogy minél több dolgot lehessen változtatni." - ez csak másodlagos. A legfontosabb egy szervernél, hogy megbízhatóan, tartósan, gyorsan működjön.
  • Caro #59
    Nem számban csak százalékban terjed, és már leírtam neked, hogy miért.
    Azért mert sokkal nagyobb most az IT robbanás, mint amennyi szakembert tudnak képezni, és a gyorstalpalós rendszergazdák meg csak a winhez értenek.
    De akinek jól skálázható, megbízható és gyors rendszerre van szükségük, azok nem windowst használnak.
    Szerverre abszolút alkalmatlan a win. Egy szervernél nem az a lényeg, hogy ablakosan lehessen konfigurálni, hanem az, hogy minél több dolgot lehessen változtatni.
  • FTeR #58
    1. szerinted
    2. szerverek terén rohamosan terjed a win. több kategoriában már sehol sincs a linux a winhez képest
  • NEXUS6 #57
    Ha azt nézed, hogy az internet még mindíg műxik, akkor szerintem igen csak siker.

    Kíváncsi lennék mekkora mosolyod lenne, ha megvalósulna az álmod: a 100% pure windóz világ?

    Az azthiszem nem sokban különbözne a pokoltól!;)))
  • droland #56
    Amíg X embernél valami jól működik, Y ember meg bénázik állandóan, addig szerintem eléggé kétséges a fejlesztő hibája...
  • GulaSoft #55
    A mellékhatások tekintetében forduljon az operációs rendszer írójához, vagy terjesztőjéhez.
  • kbupdate #54
    Micsoda siker:DD
  • Caro #53
    Ez meg azért van, mert az open-source szoftvereknek nem szokás egymással konkurálni. Ha már van egy működő példány, akkor nem írnak újat, hanem fejlesztik. Kis szoftvereknél azért még előfordul, de nagyobbaknál már nem nagyon.
  • Caro #52
    :)
    Ezt már leírtam korábban.
  • FTeR #51
    érdekes ez a linux siker? mégis milyen siker? de mind1, ebbe most nem megyek bele.
    az ms hibajavításával semmi gond, nemtom mit lovagoltok rajta. az opens semmivel nem jobb, max az is jó. de mivel a társadalmi bázisra épít, ezért csak a nagyobb volumenű projekteknél alkalmazható.
    épp mostanába szüntette be az openségét egy tűzfal (asszem), mert semmit nem kaptak a közösségtől, pedig nem is olyan kicsi projekt. abból meg elegük lett, h a konkurencia az ő fejlesztésükből él.