Gyurkity Péter

Perrel fenyegeti a Linuxra váltó kormányokat a Microsoft

Az Asian Government Leaders Forum elnevezésű konferencián a Microsoft vezérigazgatója arra figyelmeztette a Linuxra váltó ázsiai kormányzatok figyelmét, hogy a szoftveróriás beperelheti őket a szabadalmi jogok megsértése miatt.

Ballmer szerint a nyílt forráskódú operációs rendszer több mint 228 szabadalmat sért, de nem volt hajlandó részletezni a vádakat. Példaként említette az SCO Group nevű szoftvercéget, amely több vállalat ellen indított pert azzal a váddal, hogy az egyes Linux disztribúciók a cég saját Unix szoftverén alapulnak. Elemzők szerint a Linux növekvő népszerűsége miatt a Microsoft óriási piactól eshet el az ázsiai országokban, és a közeljövőben várhatóan újabb országok csatalakoznak a nyílt forráskódú operációs rendszert használók táborához.

A Szingapúri Védelmi Minisztérium például az elmúlt hónapban fejezte be az átállást, amely közel 20 ezer számítógépet érintett, míg Kína, Japán, és Dél-Korea közös programot indított a Linux alapú alkalmazások fejlesztésére. A kínai kormány ezzel egy időben szeretne lazítani a Microsofthoz fűződő kapcsolatán, mivel a kormányzati hivatalok informatikai rendszere túlságosan is a redmondi cég szoftvereire támaszkodik. Egyes félelmek szerint a Windows operációs rendszer révén az amerikai kémszolgálatok könnyedén bejuthatnak a kínai hálózatokba, és - különösen egy Tajvan ellen indítandó háborúban -akár meg is béníthatják azokat.

Ballmer szerint azonban a biztonsággal kapcsolatos aggodalmakat számos kormány eltúlozza, és a Windows jóval nagyobb védelmet nyújt a behatolók ellen, mint a nyílt forráskódú, ingyenes operációs rendszerek. "Véleményünk szerint a Windows jóval biztonságosabb, mint a nyílt forráskódú operációs rendszerek. Igen, biztonságosabb, mert mi fejlesztettük ki, mi adjuk ki hozzá a javításokat, és mi vállaljuk érte a felelősséget" - jelentette ki a vezérigazgató. "Senki nem tudhatja, hogy valójában ki készíti a nyílt forráskódú szoftvereket."

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • HUmanEmber41st #79
    Most mi ez ? Történelemóra????
  • NEXUS6 #78
    Na ez jó kérdés!

    A DOS + W3.1 alkalmazásokat jó ha kooperatívba nyomta, de a w95 alá írt kódokat már preemtívben.

    Szerintem.
  • dez #77
    Őőő, ez tuti? Én egy Windowsokról szóló cikkben olvastam, hogy az már preemptiv volt. A kis hazudósok... :) (Bár gyanús volt, hogy pl. sokszor, ha lefagyott egy program, fél percre leállt az egész (kivéve a megszakítások), és csak utána tért többé-kevésbé magához (vagy nem), és lőtte ki a megállt taszkot (vagy ilyesmi, már nem emlékszem), gondolom, megszakításból kezelt timeout működött.)
  • Zsoltika 007 #76
    Senki sem mondta soha hogy a linux soha sem fagy le. De mégis sokkal kevesebbszer mint akár az NT és ez tény. Kernel panicot én is láttam már..
  • arty #75
    a w95 is kooperativ, az nt vonal volt preemtiv :)
  • dez #74
    Na ja, de akkor még nem is létezett a Linux. Volt viszont UNIX (~'71 óta) (aminek alapjain kifejlődött a Linux), ami nem úgy ismert, mint amiben amatőr threading van. A Linux-ba meg akár ma is elkezdhetsz írni egy még jobbat, ha akarsz.
  • Hierogli #73
    Annak idejen nemegyszer lattam linux kernel panicot...
    Es itt nyelivan az NT vonalra kell gondolni, ami 1988-tol datalhatunk.
  • Zsoltika 007 #72
    Az lehet hogy technikailag a win előrébb lehetett ebben abban de bazz a linux nem fagyott halomra mint a win 9x ember!!!! Kitörölheted a nagy technikai tudásával ha nem stabil.
  • dez #71
    preemptiv
  • dez #70
    15 éve??? Ugyan! A Win95 volt az első, amiben már volt egy nem túl jól megoldott preemtiv multatasking (is), előtte csak kooperatív volt.