Spencer

A Creative új olcsó termékekkel kíván harcolni a hamisítványok ellen

A Creative Technologies rájött arra, hogy hagyományos módszerekkel lényegében képtelenség felvenni a harcot a legtöbbször illegálisan működő, mások termékeit lemásoló kínai cégekkel szemben, és azt találta a legjobb megoldásnak, ha csatlakozik ezen cégek táborába, persze teljesen legális módon.

Konkrétan arról van szó, hogy a szingapúri székhelyű vállalat a jelenleg forgalomban lévő termékeit fogja lemásolni és egyszerűbb, olcsóbb formában piacra dobni. Sim Wong Hoo, a Creative Technologies elnök-vezérigazgatója az üggyel kapcsolatban elmondta, hogy máshogy tulajdonképpen nem lehet versenyre kelni a Kínából származó olcsó hardver termékekkel.

Hoo elmondta, hogy a Creative Technologies a közelmúltban mindent megtett annak érdekében, hogy visszaszorítsa a kínai "klónipart", azonban mindez kevés volt a sikerhez. Elmondása szerint nemrégiben hiába zárattak be a hatóságok egy a Creative Nomad Muvo MP3 lejátszóját koppintó kínai céget, mert ezzel párhuzamosan már meg is kezdte működését egy hasonló tevékenységgel foglalkozó másik kínai vállalat.


Creative Nomad Muvo
"Jogi úton egyszerűen képtelenség harcba szállni az illegálisan működő, gomba módra szaporodó kínai gyártókkal. Képtelenség mindegyik ilyen gyártót beperelni" - mondta Hoo. "Nem tehetünk mást, mint hogy előre menekülünk, vagyis beszállunk az olcsó termékeket gyártó kínai cégek sorába. Legújabb termékeinket Kínában fogjuk gyártatni, még pedig ugyanolyan megoldások segítségével, mint amilyeneket illegális konkurenseink alkalmaznak. Hangsúlyoznom kell, hogy a vásárlók nem fognak rosszul járni, hiszen funkcionalitásukban ugyan némileg korlátozott, viszont ár tekintetében igencsak vonzó termékekhez juthatnak majd hozzá" - nyilatkozta Hoo, aki azzal kapcsolatban egyelőre nem tudott érdemlegeset mondani, hogy ezen olcsó termékeket a Creative saját, vagy esetleg más márkajelzéssel kívánja majd forgalomba hozni.

Szakértők felhívják a figyelmet arra, hogy a Creative Technologies nem az egyetlen olyan cég, melynek sok gondot okoz a kínai hardverhamisító ipar, hiszen a közelmúltban többek közt a Hewlett-Packard is bezáratott egy olyan kínai üzemet, ahol gyenge minőségű utángyártott Compaq szerver-számítógépeket szereltek össze.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • ollie #14
    nem csak mp3 lejátszókról van szó, az csak egy példavolt
  • WiZZaRD #11
    ez nem fikazas, ez a velemenyem az LG-rol. Nem tudom miert kell mindenre azt hinni allandoan, hogy "jo magyar szokas szerinti fikazas"...talan nem kene altalanositani. A Samsungot pl igen sokra becsulom, a monitorjaik es a TV-ik miatt. De mast nem vennek toluk. Ha hifi kell (elerheto aron) akkor ott van az Onkyo, Teac, Kenwood, esetleg Yamaha. Ha fenykepezo kellene akkor Canon, vagy Olympus...
    Ez a gond a velemenyeddel szamomra, hogy van LG, ez igaz, csak mmindenben van nala jobb, cseppet sem dragabb aron, es engem, mint vasarlot ez erdekel...nem az, hogy mit talaltak ki meg fel...ha egyszer ugyis megveszi minden gyarto a liszenszet (mar ha valoban hasznalhato valamire), es ugyanazt legyartja ugyanolyan, vagy jobb minosegben es olcsobban! A Philips is sokmindent kitalalt, pl ne menjunk messzire, a sonyval kkoperalva ugye a cd formatumot (audio) es hozza a lejatszot. Megse vennek egyikojuktol sem cd lejatszot...
    es megegyszer nem "fikazas", hanem velemeny. Lehet elfogadni, meg nem, de amiert nem ugyanaz mint a tied, nem lesz auotmatikusan fikazas.
  • norblyn #7
    Hát azért ez könnyelműség így kijelenteni.
    Nekem pl. van egy 55 cm LG Flatron TV-m imádom a mai napig. Színei élessége veri a 500 ezer forintos 100Hz Philips EISA díjas TV-met. Másban természetese jobb a 32 colos P+ 16:9 TV-m, de ez más kategória, technológia...
    Mi a nagy magyarok inkább példát vehetnénk , és nem fikázni kéne egy olyan céget amely, 81 milliárd dolláros forgalmat bonyolít és 130 ezer ember megélhetését biztosítja... Az LG a világ minden tájáról a legkiválóbb kutató mérnökökkel kivált a goldstar-ból ( mellesleg télleg hulladékok fémjelezték a goldstar nevét) és hightech tervezésbe rendezkedtek be, és így alakult az LG... Ugye az LG megszerezte többek közt az észak-amerikai Zenith vállalatot is.
    Nézd végig, mennyi találmány fűződik hozzájuk. Porzsák nélküli porszívó, :) ajtó áramló hűtéses frigó, új mosási technológiák. Az LG kifejleszti, és forgalomba hozza első 40”-os Plazma televíziókészüléket stb... És most már a Hitachi-val is kooperálnak. Lásd olcsó és kitűnő Hitachi-Lg DVD-CD múltíró amely egyedüliként mindent eszik. +-ram stb...
    Szóval nem kell mindent reflexszerűen, szokás-szerint űber magyar módra mindent lefikázni...
    Egy ilyen cég éves forgalmi bevétele szerinted hány éves GDP-nek felel meg M.O-n?
    Bár csak mi is termelnék valamit, mert már az ásó,kalapács nyelét is importáljuk, semmit nem produkálunk csak fogyasztunk, ezzel hízlalva a külföldieket,közvetetten munkát adva nekik, mintha kőolajban+aranyban bővelkednénk.
    Közben meg kavarog a nagy sz@r.
  • WiZZaRD #6
    csak nevet valtoztattak, szvsz ugyanolyan xar most is mint anno, mikor GS volt a neve:))))))))
  • WiZZaRD #4
    azert a Samsungnak van multja, tehat nem a semmibol jott, 1938-ban szuletett meg a ceg, es evoeszkozok gyartasaval kezdte:) Az LG sem mostani ceg, csak a neve par eves, regebben ez volt a Gold Star, aki meg emlekszik erre a markara:) Igen majd' minden kinaban keszul, a markas gyartok kinaban keszitett cuccaival nincs is baj, a baj a kinai kinai cuccokkal van, sajnos ezek mar most is ellepik a piacot. Illetve sajnos ez? Annyira megsem, hiszen a gyartok tobbseget rakenyszeritik arra, hogy olcsobb vegfelhasznaloi arak legyenek, az meg tulajdonkeppen a vasarloknak jo, csak figyelni kell, es nem szabad a "fugesi" cuccokat megvenni
  • Emmegki #1
    "ahol gyenge minőségű utángyártott Compaq szerver-számítógépeket szereltek össze." Szép lehetett :-) De most gondoljatok bele, 20 év múlva Kína még erősebb lesz gazdaságilag (beéri amerikát/Japánt) és 10x annyi kínai sz*rt lehet majd kapni, mint most.