JohnnyCage

A UnitedLinux célba vette a Red Hatet

A német SuSE, amerikai SCO Group, japán Turbolinux, és brazil Connectiva Linux disztribútorokat tömörítő UnitedLinux konzorcium támadást indított a rivális Red Hat ellen, és kiadta szabványos operációs rendszerének első végleges verzióját.

A SuSE és SCO Group cégek a keddi bejelentést követően a Las Vegas-i Comdex Fall 2002 kiállításon azonnal ki is adták saját UnitedLinux változatukat. A társaságok alapjaiban azonos UnitedLinux operációs rendszert kínálnak, de az egyes változatok különböző áron, és különféle magasabb szintű szoftverekkel kerülnek forgalomba.

Az 1.0-ás, végleges UnitedLinux változat kiadása igen nagy lépést jelent a UnitedLinux konzorcium számára, amely szövetség piaci részesedést igyekszik szerezni a vezető pozícióban lévő Red Hat-től. A Red Hat Inc. az IDC piackutató cég jelentése szerint a Linux operációs rendszerek piacának mintegy 75 százalékát birtokolja. A UnitedLinux szerint még hosszú út áll a szövetség előtt, de végül győztesként fog kikerülni a csatából.

"Ha egy lóversennyel érzékeltetnénk a dolgot, mi még csak a rajtvonalnál tartanánk" - mondta Darl McBride, az SCO Group vezérigazgatója. "Nem mi vagyunk az elsők a versenypályán, de mire a verseny véget ér, előre kerülünk."

Az elemzők szerint a UnitedLinux egyelőre nem tudja majd megelőzni a Red Hat-et, de egy olyan, szabványos megoldást kínál az - elsősorban üzleti - felhasználóknak, amely hosszútávon komoly értéket képvisel. A nagy PC gyártók közül a HP és az IBM támogatja a szabványos UnitedLinux megoldásokat, a Dell Computer azonban exkluzív szerződésben áll a Red Hattel.

Mint Paula Hunter, a UnitedLinux menedzsere elmondta, a UnitedLinux operációs rendszer egy olyan szabványos megoldást képvisel, amely kiküszöböli a Linux szoftvereket sújtó inkompatibilitási problémákat. Az egységes Linux operációs rendszer javításai, újabb változatai emellett sokkal kiszámíthatóbban fognak megjelenni, ami megkönnyíti a vállalatok számára a fejlesztések tervezését, tette hozzá a vezető.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Pheel #21
    Hehe. Én meg aszittem az vagy :)))))
  • Pheel #19
    A félisten nem halottat jelent, csupán olyan lényt, akinek nagyobb hatalma van (mentális vagy éppen társadalmi), mint egy hétköznapi embernek (mivel az egyik őse isteni volt), de halandó. Szal nem halott, csak halandó. :)
  • Pheel #17
    A "mi lett volna ha" helyett a "mit tegyünk most" kérdés értelmesebb :) Felesleges a múlton merengeni :)
  • Pheel #15
    Nem tudom miért mondod, hogy szerintem félisten Bili. Én csak annyit, mondtam, hogy majdnem félisten. Ráadásul a félisten szót is más használta előbb és csak arra reagáltam.

    Ha a Mac drága volt és ezért nem terjedt el, akkor értelmetlen a mondat második fele, azaz jó marketinggel bármit el lehet adni. Akkor azt is el lehetett volna. Ha meg igaz a második fele, akkor meg azért nem terjedt el, mert szar volt a marketingje, ami szerintem inkább igaz.
  • Pheel #13
    A Linux egyik legnagyobb előnyeként a legtöbb linuxos a variálható és sokszínű GUI-t tekinti. Ja és irányítás nélkül nincs egységesség. Sajnos. Komolyan sajnálom, hogy a Linux rétegszoftver. Jó lenne, ha valódi alternatívát jelentene a Windowsnak. Gyorsabb lenne a fejlődés.
  • Pheel #12
    "Ha billi rosszul dont"
    De jól döntött. Ez különbözteti meg a győzteseket a vesztesektől. Ennyi.
  • Pheel #9
    Te azt írtad, hogy mind töketlen hülye volt, akinek köze sincs a számítástechnikához vagy a marketinghez. Ez nem igaz! Igenis voltak hozzáértő emberek. Csak nem látták azt a jövőképet, amit Billi festegetett mindenkinek...
  • Pheel #7
    Megvan a könyv. Olvastam is. Nem is egyszer. A többiek voltak bénák. Ez nem Billi hibája. Így alakult. Lehet rajta siránkozni, de minek? A Pepsi marketingigazgatója a MS élén volt, ahogy én emléxem...
  • Pheel #5
    "Jo lenne, ha kicsit gondolkodnal mielott megnyilvanulsz"
    Ezt én inkább neked javasolnám.

    "epkezlab versenytarsa sem volt, az osszes akkori it ceget olyan emberek vezettek, akiknek kozuk nem volt a szamitastechnikahoz"
    Jó ellenpélda az Apple, akinek már akkor grafikusan színesszagos oprendszere volt, amikor még csak herkules monitor volt PC-hez. Persze erről szokás elfeletkezni. Tudod mi adta el a Windows-t? A felhasználóbarát és HASZNÁLHATÓ alkalmazások, amiket alá írtak. A MS-nak is voltak nagyon nagy mélypontjai a Windows platform fejlesztése közben. Az összes vetélytárs (Apple-MacOS, IMB-OS/2, stb) azzal szúrta el, hogy nem volt alá rendes program. Pedig az IBM még azt is kikötötte a MS-nak, hogy jó néhány évig nem adhat ki az OS/2 alternatívájaként szolgáló rendszert. Méghogy nem volt vetélytárs! Csak az volt! Pedig a Machintos sokkal életképesebb próbálkozás is volt, mint a PC. Csak a kedves Apple-s vezetők kissé félrecsúsztak. Éljen Stewe Jobs! :)
  • Pheel #2
    Már megint fel kell egy kicsit kavarni az állóvizet, mert 2002 sem lett a Linux éve? Nahát! :)