Franczy

A LITE-ON gyártja a jelenlegi leggyorsabb CD-írót

Elmondható, hogy a manapság forgalomban levő leggyorsabb CD-író a LITE-ON IT Corporation termékskáláján szerepel, ugyanis a gyártó nemrégiben megkezdte a CAV módban a CD-R lemezeket maximálisan negyvennyolcszoros sebességgel írni képes újdonságának a forgalmazását, mely meghajtó ezenkívül CLV módban maximálisan tizenkétszeres sebességgel képes az újraírható lemezek égetésére, a megírt lemezeket pedig maximálisan negyvennyolcszoros sebességgel tudja olvasni.

Adódik a kérdés, hogy a LITE-ON vadonatúj CD-írójának vajon teljes mértékben kihasználhatók-e a képességei, vagyis, hogy jelen pillanatban kaphatók-e olyan lemezek, melyek elviselik az említett rendkívül magas írási sebességeket? Tény, hogy negyvennyolcszoros sebességgel írható CD-R lemezeket egyelőre keresve se nagyon találhatunk, viszont jó hír, hogy a legfrissebb tesztek azt mutatják, hogy a közepesnél valamivel jobb minőségű, gyárilag tízszeres írásra ajánlott CD-RW lemezek nagy részét el lehet készíteni tizenkétszeres sebességgel is, valamint várhatóan egyre több gyártó dobja majd piacra a minden eddiginél nagyobb sebességgel írható újraírható lemezeit.

Mondanom sem kell, hogy a keresztségben LITE ON LTR-48125W nevet kapott vadonatúj CD-író el van látva a már jól ismert "Buffer Under Run" jelenség elleni védelemmel, vagyis akkor sem kell kidobnunk a megírt lemezeket, ha esetleg CD írás közben az adatfolyam lelassul, vagy megtorpan, ugyanis a meghajtó ekkor képes felfüggeszteni az írási folyamatot, és amennyiben az adatfolyam helyreáll, képes az írás pontos pozícióból történő folytatására.

A LITE-ON az LTR-48125W esetében a SMART-BURN (Smart Monitoring & Adapting Recording Technology for BURNing) technológia legfrissebb, némileg átdolgozott változatát is alkalmazza, mely technológia arra hivatott, hogy megállapítsa a meghajtóba helyezett lemezek minőségét, majd ezt követően ezen minőség függvényében állítja be az CD írási folyamat sebességét. A felhasználóknak egyébként saját felelősségükre lehetőségük van arra, hogy a SMART-BURN technológiát inaktiválják. Végül pedig említést kell tennem arról, hogy a LITE-ON legfrissebb üdvöskéje hamarosan kihívóra talál, ugyanis az ASUS nyár végén tervezi piacra dobni a CRW-4824A típusjelzésű új CD-íróját, mely negyvennyolcszoros sebességgel írja majd a CD-R lemezeket, a CD-RW diszkeket pedig akár huszonnégyszeres sebességgel is képes lesz elkészíteni.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • mir #22
    ha valaki full albumokat ír, akkor könnyen férhet még möge valami rajz is akár...
  • Lazarus #19
    A legvégén már tényleg elég sűrűn vannak a szektorok... ha legbeljebb írná azt méág túl lehetne élni 20 megával de ez nem lehetséges...
  • AtisH #18
    Az egyszerű emberekhez később jutnak el az új dolgok...
  • Lion #17
    www.cdrw.com
  • Supergamer_real #16
    "Ez az amelyik mar grafikat is tud rajzolni a lemezre."

    Legjobb tudomasom szerint azzal a helyet is elveszted.Ez mar megint egy felesleges baromsag - mint a telefon elolapok -, hasznald arra mire valo.Szamold csak ki mennyi helyet vesztesz el azzal, hogy rairsz mondjuk egy "A" betut a CD re.

  • Lacc #13
    Nekem is lenne egy prózai kérdésem: hogy tudsz ekkora hülyeséget kérdezni?
  • HNR #9
    Aki baromira siet annak mondjuk megertem ha kell a 16x iras (nagyon ritkan). De afelett en sem ertem...

    Plane amiota ennyire sz*r az irhato cdk csomagolasa, kb. annyi ido kibontani egy lemezt, mint megirni
  • mir #8
    nekem 8x4x24 a CDíróm, és megfelel.
    ha valakienk van ennyi pénze, akkor vegyen.
  • Vidam #5
    ja 48-szorosan ir, 16 ujrair. szoval nem a LITEON aleggyorsabb....:) legalabbis nem ez.
  • Vidam #4
    skacok az ASUS CRW4816 az gyorsabb.....es mar kint van egy ideje...:)