JohnnyCage

Az ATI előnyben részesíti az Athlon-alapú alaplapokat

A grafikus chipeket, és újabban integrált grafikus alaplapi chipkészleteket is gyártó ATI Technologies jelenleg elsősorban az AMD-alapú megoldások piacára összpontosít.

Teszi mindezt annak ellenére, hogy a társaság a közelmúltban komoly jogdíjat fizetett a chipóriás Intelnek a Pentium 4 chipsetlicenszért. Ennek oka természetesen azonban nem az, hogy a kanadai központú gyártó előnyben részesítené az AMD processzorait, sokkal inkább megfontolt piaci, stratégiai döntésről van szó.

Az elmúlt napokban megrendezett hannoveri (Németország) CeBIT kiállításon a társaság vezetői elmondták, hogy a FIC Athlon-, illetve Duron-alapú alaplapja az első megoldás, amely ATI Technologies gyártmányú chipkészletre épül. A tajvani FIC (First International Computer) új alaplapja az ATI vezetői szerint már az elkövetkező napokban a boltokba kerülhet. A Pentium 4-alapú változatokhoz képest korai megjelenés elsősorban annak köszönhető, hogy az ATI az AMD processzorokhoz készülő chipkészletek fejlesztési munkálatait három hónappal a Pentium 4-alapú modellek előtt kezdte meg.

Azok az alaplapgyártók, akik már az elkövetező hetekben piacra tervezik dobni ATI chipkészletes Athlon alaplapjaikat, a tajvani VIA Technologies, illetve ACER Labs. Inc. (ALi) cégek southbridge chipjeit fogják alkalmazni, mivel az ATI saját Southbridge megoldása még nem készült el.

Az ATI nem tervezi támogatni chipkészleteivel a Pentium III Celeronok vonalát, mivel a társaság szerint ezen chipek gyártása hamarosan befejeződik. A cég Pentium 4-alapú megoldásai azonban támogatni fogják a Pentium 4 magra épülő Celeron processzorokat, amelyek hamarosan megjelennek a piacon.

A bemutatók tanulsága szerint az ATI gyártmányú Pentium 4 asztali chipkészletek képminőségével problémák vannak, ráadásul a megoldás egyelőre még meglehetősen instabil. Mindez azonban természetesnek mondható a fejlesztési stádiumban lévő megoldások esetében. A mobil chipkészletek ezzel szemben már a CeBIT-en is nagyfokú kiforrottságról, és stabilitásról adtak tanúbizonyságot.

Az ATI-alapú alaplapok pontos árát egyelőre nem tudni, az azonban biztos, hogy a társaság a chipkészleteket valahol a VIA és az nVidia megoldások között szeretné pozícionálni mind ár, mind grafikus teljesítmény terén.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • mir #18
    kissé félrehúzhatott a kezed, amikor ezt írtad, és lmaid elfoglalták a valóság helyét...
  • marque #17
    "..első generációs P4 1,3 , és egy Thunderbird 1200 Mhz. Mindkettő tökéletesen megy, teljesítményük is közel azonos"

    Jeez. Ezt nem gondoltad komolyan! :(?
  • Veriel #10
    Nem vagyok az.

    "Koztudottan szar"

    Hehe, latszik ertesz hozza ;))
  • Veriel #8
    Semmi, egyszeruen szorakoztat, hogy ennyire idegesek lesznek ettol nehanyan.
    En pl. tuti lennek ideges attol, ha valaki az intellel poenkodna. De hat, nem vagyunk egyformak (ami a processzorvasarlasi szokasainkban is tukrozodik).
  • Yfel #7
    Mi bajuk van ha nem sértelek meg a kérdéssel?

    Attól függetlenül, hogy én P4-re váltottam athlonról, hogy ne legyen olyan eszetlen hangos a gépem működés közben; szerintem mindkét platform iszonyú jó teljesítményt ad.
  • mir #6
    Veriel:
    mennyit fizessek, hogy 1 hétig ne játszd itt az agyad?
  • Veriel #5
    Jo hat szegeny AMD-sek lelket patyolgatni kell. Nincs ebben semmi rossz, van nekik eleg bajuk amugy is.
  • Pheel #4
    Hülye vagyok. Helyesen:
    Ez a cikk tökéletes példája az SG címválasztásai politikájának. Nem hazudik, csak ferdít. Ehh
  • Pheel #3
    Ez a cikk tökéletes példája az SG címválasztásai politikáját. Nem hazudik, csak ferdít. Ehh
  • mir #2
    bizony...
    szerintem sem kellene ezek mellett azzal a valami intellel is foglalkoznia... kész időpocsékolás.