JohnnyCage

A Windows Media Player figyeli a lejátszott DVD-ket

A szoftveróriás Microsoft szerdán módosította Windows Media Player szoftverének biztonsági irányelveit, miután egy számítógépes biztonsági szakértő közölte, hogy a program nyomon követi a felhasználók által lejátszott DVD filmeket.

Richard Smith számítógépes biztonsági tanácsadó a napokban bejelentette, hogy számos bizalmassági problémát fedezett fel a Windows XP operációs rendszerhez készült Windows Media Player programban. Smith közleményében beszámolt arról, hogy a Windows Media Player folyamatosan naplózza, a felhasználó milyen DVD filmeket játszott le számítógépén, és az információt továbbítja az internet segítségével.

"Amikor a felhasználó lejátszik egy DVD filmet, a WMP kapcsolatba lép a Microsoft weboldalával, hogy különféle információkat nyerjen a filmről" - áll Smith közleményében. "Amikor a kapcsolat létrejön, a szerver egyedi módon azonosítja a Windows Media Playert, és feljegyzi a lejátszott DVD filmet. Ezen két információ segítségével a Microsoft követheti, hogy egy adott felhasználó milyen DVD filmeket tekintett meg számítógépén" - tette hozzá a szakértő.

Smith kritizálta a WMP biztonsági irányelveit, amelyben szerdáig említés sem volt található a DVD naplózásról. A szoftveróriás azóta módosította a szoftver dokumentációjába foglalt irányelveket, amely immár felhívja a felhasználók figyelmét a funkcióra. A szakértő szerint a szoftveróriás marketing célokra is felhasználhatja az ilymódon begyűjtött adatokat, a Microsoft azonban tagadja, hogy a begyűjtött adatok lehetőséget adnak az egyéni felhasználók ilyen jellegű információkkal való megcélzására. "Nem tudjuk, ki a 345216436-os számú felhasználó, így e-mailt sem tudunk küldeni neki" - mondta David Caulton, a Microsoft Windows Digital Media részlegének termékmenedzsere.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Johann #39
    Visszatérve az eredeti témára, a Microsoft új biztonság orientált szemlélete kezd kikristályosodni elöttem! Náluk a biztonság nem a felhasználó biztonságát jelenti,hanem az öveket,vagyis biztosítva legyen afelöl, hogy kifizetted e az X ezermillio forintot a fosukért vagy sem! És máris biztonságban érzik magukat, hogy dagad a zsebük! :)
  • Pheel #38
    Keress nekünk 1-et :)
  • Pheel #36
    A próféta szóljon belőled :)))))
  • Pheel #34
    Egy példa: ha teszel fel egy MySQL-t a gépedre, az GPL-es, de ha beépíted egy fizetős programodba a támogatását, akkor meg kell venned/vetetned a MySQL-t, mivel az már egy fizetős program. Tudom, mert pont ilyen problémával küzd(ök/ünk).
  • Efreet #33
    dejó :) mekkora vihart kavartam 1 csészében :) csak 1 reakció volt az alattam 2vel levö "Mert ingyen dolog nem letezik!" mondatra. ugorjatok össze bátran amúgy, tök semmi értelme :)
  • Pheel #31
    Sejtettem, hogy nem fogod érteni.

    Nem csak otthonra ingyenes, ez igaz. Bármilyen non-profit felhasználásra ingyenes lehet, ha kielégíti az összes többi felsorolt feltételt is. Viszont elég kevés a non-profit felhasználó a világon az összes felhasználóhoz képest. (A Linux nem az átlagember operációs rendszere)

    Bármilyen hihetetlen, de ha egy programot megírsz és pénzt akarsz kérni érte, akkor az bizony szabadalommal védett program. Ha nem írsz programot, de pénzért szolgáltatsz valamilyen számítógépes lehetőséget, akkor szintén nem ingyenes ezen programok használata.

    Ha kiadod az általad készített program forráskódját, az egy másik kérdés, mert akkor az is GPL alá kerül és nem kell fizetned a fejlesztőeszközökért. De mutass már valakit, aki úgy árul egy programot, hogy a teljes forrást elérhetővé teszi bárkinek! A linux disztribúciók sem a programokért kérnek pénzt, hanem a support-ért illetve az adathordozóért.

    Az otthonra meg... rész pedig azt jelenti, hogy közel sem tartom okos dolognak a linux otthoni felhasználását, mert a konkurens operációs rendszerek mérföldekkel jobbak ilyen célra. Erről nem óhajtok itt vitát nyitni, ez csupán az én véleményem a Linuxról.
  • Pheel #29
    "A GPL általános közreadási feltételek dokumentuma nem engedi meg, hogy szabad
    szoftver része legyen szabadalommal védett programnak."

    Ha nem értesz hozzá, legalább ne szólj bele...
  • Pheel #26
    Elolvastad csak egyszer is a GPL-t? CSAK OTTHONRA ingyenes. Ha csinálsz rajta valamit, akkor MEG KELL VENNI. Otthonra meg...
  • Efreet #24
    van ingyen dolog... linux... freeware programok... bundle szoftver...
  • yas #17
    De nem godolták végig, mert aki egy kicsit is ért a tűzfalakhoz, az rögtön rájön, hogy valami nem stimmel a MP-vel, és rögtön szétkürtöli.