Mikeyy

Hacker film szakértelem nélkül

Az Operation: Swordfish egy kihagyhatatlan thriller lehetett volna, hiszen a Warner Brothers filmje tartalmaz minden fontos elemet: alattomos szövetségi ügynökségeket, feltörhetetlen kormányzati hálózatot, és a világ legjobb hackerét, aki épp feltételes szabadlábon van, ugyanis betört az FBI egyik kémrendszerébe és működésképtelenné tette azt, és akit épp felbérelt egy barátságosnak tűnő megalomániás, aki még akár terrorista is lehet.

A Komputerkémek és a Közellenség című filmekben is előfordultak tévedések, azonban ezekben legalább megpróbálták elkerülni a legnyilvánvalóbb technikai hibákat. A látszólag szuperhacker Stanley Jobson - akit Hugh Jackman játszik, meglehetősen felejthető módon - sokkal otthonosabban mozog a film első perceiben az olajkutak környékén kószálva, mint később a billentyűzet előtt.

Skip Woods forgatókönyve nem sokat segít, felületes utalásaiból - az egyik hacker egyébként finn, és véletlenül pont Torvalds-nak hívják - kiderül, hogy informatikai és internetes tudása nem teljes mértékben megalapozott. Egy tipp Hollywood-nak: a férgek kódját többnyire nem AutoCAD segítségével készítik, és még az igazán tapasztalt programozók sem tudnak fejben megjeleníteni egy 512 bites kódolási kulcsot, majd megfejteni azt egyszerűen csak úgy hogy igazán, de tényleg erősen gondolkodnak. :)

Az azonban nem igaz, hogy a Swordfish John Travolta főszereplésével nem egy szórakoztató film. Hacker filmnek szörnyű viszont, a másodrendű akciófilmek kategóriájában egész jónak mondható. Nincs meg benne a Drágán add az életed humora, vagy a Speed feszültsége, viszont van benne kihagyhatatlan autós üldözés, sőt még hatalmas robbanás is.

A film elején Gabriel Shear (John Travolta) megpróbálja felbérelni Jobson-t, hogy törjön be egy kormányzati számítógépre, és szabadítsa meg az államot 9 milliárd dollártól. A helyzetet azonban bonyolítja, hogy Jobson visszaeső cracker, aki feltételesen van szabadlábon, és - Kevin Mitnick ügyére utalva - jelenleg nem érhet billentyűzethez. Mivel azonban egyszerre próbálja rávenni őt a feladatra a fejéhez tartott pisztoly, illetve egy hölgy "szájmunkája", úgy dönt hogy elvállalja azt.

Eközben Shear buzgón elmagyarázza, hogy "a világ legjobb hackereinek 60 percre van szüksége ehhez - sajnos nekem 60 másodpercen belül szükségem van rá". Ez azonban csak bevezető a film csúcspontjához, ahol találkozunk fizikai és virtuális betöréssel, túszokkal, és a vakmerő tervvel a pénz megszerzésére, amelynek során be kell juttatni a szövetségi hálózatba Jobson AutoCAD-del készített "sokfejű féregprogramját".

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • kako #24
    Es az piskota volt, ami az "Elso generacio"-ban tortent?
    Az ugyes lengyel hekkker Internet Explorerbol felnyomta a bankot, es atutalt X-osszeget. Mindezt egy fel perc alatt. Mintha kamu lett volna.:-(
  • CSOCSO #18
    Zero coole teh best!:)
  • CSOCSO #7
    Ez szar!!!!!!!!!!!!!4
    Hackers c. film rulez az az igazi első és a legjobb hacker film a legjobb zenével..jut eszembe!! ennek a zenéjét is paul okenfold csinálta!
  • MuERTe #6
    már nagyon várom:))
    a kompjuterkémeken is sikitva röhögtem:))))
    a legjobb beszolás valahogy igy szolt "itt van a gépen a müholdat irányito szoftver...a francba,dobhatom ki a szerveremet,csak a fele fér rá!"
    heheheheheheeeee
  • Bith #4
    Na a Tömbradírra én is kíváncsi leszek. Kár, hogy itt később adják le :(.
  • Robert #3
    Te is Eszak Amerikai vagy????? Hol laksz?
  • Robert #1
    Jaaa amolyan Matrix koppintás szerűség akar lenni. Elvesztegettem rá 11 dollárt.