Berta Sándor

Ellenőrzi a feltöltéseket a Rapidshare

A vállalat a hamburgi tartományi bíróság ítéletére reagálva úgy döntött, hogy a jövőben megnehezíti a szerzői jog által védett tartalmak feltöltését az oldalaira. A jogtulajdonosok is törölhetnek.

"Jelenleg is vizsgáljuk az ítéletet és az abban leírt lehetőségeket. Egy olyan megoldáson dolgozunk, amely megfelel a testület által támasztott követelményeknek, de ugyanakkor megvédi a látogatóink magánélethez fűződő jogait is" - jelentette ki Bobby Chang, a Rapidshare.com egyik vezetője.

A portál szerverein jelenleg körülbelül 4,5 petabytenyi adat található és már korábban is számos alkalommal bírálták amiatt, mert megkönnyíti a hozzáférést az illegálisan másolt fájlokhoz. A cégnél jelenleg hat munkatárs foglalkozik a tartalmak törlésével és ezt a csoportot további négy emberrel bővítik a közeljövőben. A részleg tagjainak feladata többek között a kereken 600 Rapidshare-link honlap rendszeres ellenőrzése és a tiltott tartalmak azonnali törlése. Ezenkívül a vállalat lehetővé teszi a szerzői jog által védett művek tulajdonosainak, hogy ők maguk is eltüntethessék a felhasználók által feltöltött, de általuk illegális másolatoknak ítélt fájlokat.

A hamburgi bíróság ítélete szerint a Rapidshare bűnrészes és köteles minden tőle telhetőt elkövetni az illegális kópiák kiszűrésére. Az alkalmazott MD5-szűrő és tartalomkereső önmagában nem elegendő. A szolgáltatónak lehetővé kell tennie a betekintést a tömörített fájlokba és két lehetőség közül választhat: vagy feljegyzi a látogatói nevét és IP-címét, hogy később pontosan megállapítható legyen a jogsértők személyazonossága vagy minden feltöltött tartalmat azonnal ellenőriznie kell.

Sok felhasználó úgy vélte, hogy svájci vállalkozásként a német döntés nem mérvadó, azonban Chang ezt vitatta, mondván: "A Rapidshare nemzetközi vállalat és vannak német ügyfelei is, így a határozat kötelez minket. Azonban meg kell jegyeznem, hogy nincs jogbiztonság, a német hatóságok mindig újabb követelésekkel állnak elő. Jó volna, hogy ha egyszer végre úgy szabályoznák ezt a kérdést, hogy tudjuk, mihez kell tartanunk magunkat."

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • vajon kiki #23
    a torrent szó szerint : lassabb, de biztosabb ...
  • sznus #22
    http://hubupload.com/
    http://massmirror.com/

    Csak hogy 2 nagyon jó mirror-ozással foglalkozó oldalt említsek. Fogadok nem sokan használják, legalábbis a magyarok. Pedig valamelyikkel 4-5 tárhelyre fel lehet tölteni kvázi egyszerre(!) a fájlokat. Ha törlik az egyik oldalét, ott a másik... csak előnye van ezeknek a mirror-készítő oldalaknak. Hátránya semmi.
    Annyi az egész, hogy előbb a fentebbi 2 oldal tárhelyére kerül a cucc, amit aztán a szerver automatikusan feltölt a beállított fájlmegosztó oldalra.
    Terjesszétek!
  • ziipp #21
    Kösz a gyorstalpalót, de tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal. Igaz már töltöttem le 6,5 gigás képfájlt rapidról. :) Egyébként nem szedik le olyan gyorsan, sőt a nagyon friss dolgoknál gyorsabb is lehet, mint a torrent, amikor tripla annyi letöltő van, mint megosztó.
  • vajon kiki #20
    amit NEM érdemes feltölteni:

    -több száz megás , eleve sok rapid-share hivatkozásra szabdalt pornófilm amit torrenten DC-n amgy is sokkal egyszerűbb és könyebb megosztani,
    -egyáltalán bármilyen nagyobb méretű több száz megás film, amit mire feltöltünk már le is szedik,
  • vajon kiki #19
    rapidshare-n a következő dolgokat érdemes és logikus tárolni:

    - programok , kulcsfáljai (program.key) amivel teljesértékű , NEM KIPRÓBÁLÁSI lesz a licenc..,
    - esetleg a programmal magával együtt (bár futtatható állományt valóban elég rizikós ilyen formán beszerezi , és esetleg valami virtuális oprendszerben érdemes lefuttatni),
    - programok kulcsgenerátorai (keygen.exe ) .. lásd eggyel fejjebb...,
    - programok eredeti md5 crtypttel ellenőrizhető EREDETI verziója és a hozzájuk tartozó SERIAL NUMBERS.txt összetömörítve egy kóddal és feltéve 14987skajdb.rar néven valamint a hozzá tartozó link az erre a megfelelő helyre , keresőmotorok által könnyen megtalálható helyen publikálva,
    - általában bármi ami nem nagyobb mint 20-30 mega,
    - általában bármi ami már túl "öreg" hogy torrenten publikáljuk,
    - általában bármi amihez túl lusták vagyunk hogy torrenten publikáljuk,
    - általában bármi amit nem tudunk hogy hogyan kell torrenten publikálni...
  • ziipp #18
    Szerintem a forgalmat figyelik főleg, nem pedig a fájl neveket. Azzal, hogy fölteszek egy Batman.The.Dark.Knight.PROPER.DVDSCR.XViD-mVs.txt benne a történet rövid leírásával semmi illegálisat nem követek el, így a letörlés is értelmetlen volna.
  • ziipp #17
    Így ne is nevezd, mert ezzel mindent elmondtál róla, de ugyanakkor semmit. Ilyen nevű fájlt az életbe le nem szednék, maximum akkor ha valami kevésbé ismert filmről van szó, és nem találok más lehetőséget.

    RapidShare-nek pedig bukó, ha nagyon szigorúak lesznek, és ezt ők is tudják. Volt már keményítés a kódrendszerekkel, de látták a brutális forgalomkiesést, így engedniük kellett.
  • zola2000 #16
    A legjobb a www.letitbit.net.
  • vajon kiki #15
    Hogy csak néhány alternatívát említsek...

    zupload.com
    load.to
    filecrunch.com
    live- share.com
    uploadpower.com
    snapdrive.net
    fileul.com
    rogepost.com
    sendspace.com
    speedyshare.com
    4shared.com
    uploaded.to
    files.to
    yourfilelink.com

    Ha már a centralizált (server alapú) le- (és fel-) töltésekről beszélünk...
    Kár a gőzért SEMMIT se tudnak tenni a kalóz anyagok szabad áramlása ellen, ha belepusztulnak se. Ezt vagy megértik , vagy gyomorfekélyt kapnak idegességükben. És akkor ott vannak még a decentralizált hálózatok, a torrent, e-donkey stb.. amik titkosítva küldenek mindent ha kell és letörölhetetlen.

    Amúgy pedig az első hozzászólásra reagálva : ha kóddal van tömörítve egy -nagy- állomány és ha az rar , akkor az életbe nem bontja ki senki, ha nincs meg a kódja, napi kismillió feltöltött állományt pedig nemhogy 6 vagy 10 ember de akárhány se tud ellenőrizni még ha akarna se, ezt jól tudják a rapidshare munkatársai is éppúgy ahogy mi is tudjuk már

    Az pedig hogy A SZERZŐ törölhet valami... hát erre megintcsak ugyanaz a válasz: egyrészt honnan tudják hogy én vagyok a szerző? másrészt én , mint szerző honnan tudom hogy mit kell törölni a napi tízmillió feltöltésből? amik ráadásul kóddal vannak tömörítve !?

    Széllel szembe pipikélni sokkal egyszerűbb lenne nekik tudom ajánlani először gyakorlásképpen !

  • Vorpal #14
    Érdekes - ma letöltöttem ami kellett és senki nem törölt semmit.

    Egyebek iránt nagyon furcsának tartom ezt a bírósági döntést - nem igazán látom be miért felelős egy tárhely szolgáltató a feltöltött tartalomért.

    Ugye belátni, hogy ilyen alapon minden egyes szolgáltató a célkeresztbe kerül akár ha email szolgáltatást ad is.

    Ócska szar ügyvédet ezért ne vegyél fel-e?