Berta Sándor

Légballonok segítségével lett internet Peruban

Éles körülmények között is jól vizsgáztak az internetelérést biztosító légballonok.

A Loon projekt csapatának blogbejegyzése alapján 48 órával a május 26-án Perut is sújtó nyolcas erősségű földrengés után sikerült az érintett régiókban internethozzáféréseket biztosítani és LTE-hálózatot létrehozni a helyi lakosok és mentőcsapatok számára. A szakemberek közölték, hogy a gyors segítségnyújtás egy szerencsés körülménynek volt köszönhető: a Loon csapata ugyanis éppen Peruban tartózkodott, mert tárgyalásokat folytatott a Telefónica nevű mobilszolgáltatóval arról, hogy a légballonjaival eljuttassa az LTE technológiát az Amazonas környékén lévő távoli régiókba.


A földrengés után a perui kormány azonnal megkereste a csoportot, hogy megoldható lenne-e a légballonok elküldése az érintett területek fölé. A Loon projekt munkatársai azonnal reagáltak a megkeresésre és az első légballonok két nappal később meg is érkeztek az érintett régiókba. Sőt, vannak olyan légballonok, amelyek még jelenleg is úton vannak.

Az Engadget arra mutatott rá, hogy a programban rejlő lehetőségek már 2017-ben Puerto Ricóban, a Mária nevű hurrikán pusztítása utáni helyreállítási munkák során megmutatkoztak. Igaz, ott a 100 000 ember számára szükséges mobil internetelérések biztosításához négy hétre volt szükség. Mindenesetre a két eset tökéletesen bebizonyította azt, hogy a megoldás kiválóan működik a gyakorlatban.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • CairoJack #4
    A cikkből nem sok minden derült ki. Mennyi ideig működnek a ballonok, mi akadályozza meg az elsodródásukat, stb.
  • kvp #3
    Ha a stratoszferaban is vihar van, akkor a felszinen az internet a legkisebb gond.

    Viszont katasztrofak utan veszmegoldasnak pont jo.
  • nlght #2
    gondolom viharban nincs net, mert le kell hozni előtte a lufikat
  • Neocortex #1
    nem fektetnék túl sokat ebbe a bizniszbe, lufinak tűnik