Mikeyy

180 GB-os Seagate winchester

A merevlemezek piacán már nincs nagy jövője a 7200 RPM-es SCSI merevelemezeknek. A Seagate Technology egyedüli gyártóként még mindig kitart a fenti fordulatszám mellett.

Bár manapság már a 10,000 RPM-es meghatjók a dominánsak a nagyobb szerverek és munkállomások piacán, a Seagate úgy érzi, hogy még mindig vannak olyan területek, ahol hatalmas tárhelyre van szükség, és amelyeket a Barracuda technológiával lehet a legjobban kiszolgálni. Az óriási adatbázisok például több terabájtnyi helyet igényelnek ahhoz, hogy hatékonyan tudják menedzselni az információkat.

Nem is olyan régen még több száz merevlemezre volt szükség ahhoz, hogy egy terabájtnyi tárhelyet kapjunk, ma már olyan meghajtókkal, mint például a Seagate új Barracuda-ja, ezt már 6 winchester összekötésével megkapjuk. A Barracuda 180 egy 1,6" magas meghajtó, 12 lemezének mindegyikén 15 GB adatot tud tárolni. Mivel a maximális tárhely elérése volt a cél, minél kisebb hőkibocsátás és áramfogyasztás mellett, a Seagate legnagyobb meghajtója 7200 RPM sebességgel pörög.

A Barracuda 7,4 millisecundumos elérési ideje egy kicsit magas a mai SCSI meghajtókhoz viszonyítva, de pozitívumként el lehet mondani róla, hogy 16 MB-os puffert tartalmaz. A termékre öt év garancia jár. A StorageReview által tesztelt darab Ultra 160 SCSI csatolófelülettel rendelkezik, de a meghajtó elérhető lesz SCA és Fibre Channel csatlakozóval is.

A tesztek lefuttatása után a végkövetkeztetés a következő: az ilyen hatalmas meghajtókhoz viszonyítva a Barracuda 180 teljesítménye meglehetősen jó. A merevlemez nem túl zajos, a zajszintje hallható, de igazából nem zavaró. Viszont a keresési ideje meglehetősen nagy, és a hosszú keresések következtében nagyon felmelegszik, ezért jól szellőző helyre kell rakni, vagy pedig aktív hütést alkalmazni.

Nyilvánvaló, hogy a Barracuda 180 nem a legjobb választás egy power user számára, aki hatalmas tárhelyet akar magának, hiszen az ára 2000 USD. Gigabájtonkénti ára sokkal több, mint az olyan nagyméretű IDE merevlemezeknek, mint például a Maxtor DiamondMax 80. Az olyan alkalmazások számára viszont, amelyek hatalmas mennyiségű védett adattal dolgoznak, a Barracuda tökéletes választás lehet, hiszen óriási tárterülettel rendelkezik, és sokféle csatlakoztatási módja lehetővé teszi, hogy szinte minden rendszerben működtessük.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Andor PaPa #12
    Megnéztem. Egy x-el írják. Szóval Maxtort veszünk. Mert az jó. Nekünk. Mindenkinek. Csak a Seagate-nek nem.
  • Andor PaPa #11
    Ja. De azt tudtad, hogy a Quantum eladta a vinyó részlegét a Maxtornak? Bizony. Úgyhogy mostantól Maxtorokat fogunk venni. Tényleg: hány x-el írja a Maxtor a nevét?
  • Andor PaPa #9
    Ahogy így mondod. Ezért vagyok Quantum párti.
  • Andor PaPa #7
    Tényleg az volt a baj? Na mindegy. Igazad van.
  • Andor PaPa #5
    Szerintem meg kitörölhetjük a 180 Gigással. Illetve ne, mert, feltöri a seggünk. Már a 80 Gigással is bajok voltak, melegedett, lassú volt, meg még rengeteg dolog. Különben is. A 15 gigás vinyómból 8 giga van csak megrakva. Pedig már több mint egy éve megvan a gép. 180 gigával nem tudok mit csinálni, max feszítek vele a spanok előtt.
  • Spy #1
    Ez már valami,az én 4.3-som el is bujhat a francba.Csak az árával is lesznek egy kis gondok