Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Repülo szimulátorok TOPIC-jai: | FSX | FS2004 | Falcon 4 | Lock On | IL2 Sturmovik |

Helikopter szimulátorok TOPIC-jai: | DCS:BS | Enemy Engaged 2 | Enemy Engaged: Comanche Vs Hokum |


  • bardocz
    #11490
    Hétvégén nekiálltam egy szekvenciális váltót csinálni szimulátorhoz, cél az volt, hogy minimális mennyiségű anyagot keljen hozzá venni, a legtöbb része 3D nyomtatott legyen.
    Illetve szerettem volna az kar útjának elején egy kis mechanikus ellenállást, hogy ne csak szimplán egy rugó tartson ellent a karnak teljesen lineáris karakterisztikával.

    Hát, fogjuk rá, hogy sikerült, az út elején nem olyan nagy az ellenállás. Illetve jelenleg kell hozzá egy 8 mm átmérőjű cső, ami nem feltétlen könnyen beszerezhető, valamiért a nyomtatott műanyag nem akar szépen csúszni a menetes száron :D Kicsit befeszül emiatt, de ezzel még kísérletezek majd még, mert menetes szárat még könnyen vesz az ember, de 5 centis acélcsövet már nem adnak a praktikerben. Ahol csavar rögzít, ott a menetet belevágtam a műanyagba, meglepően jól sikerült, kivéve ott, ami a csapágyat tartja. Sajnos azt több darabból kellett megcsinálnom, mert a furatok tengelye 90 fokban vannak elforgatva egymáshoz képest, ami miatt a csapágyat nem lehetne illeszteni a külsejére annyira jól.

    Itt van minimális mennyiségű kép róla, meg egy videó, ha majd elérhető lesz.

    Ma már nem állok neki az elektronikával baszakodni, majd holnap, és akkor mehet a próba.

    Ha majd ott tart, hogy jó az érzet, meg működőképes, közzéteszem a 3D fájlokat.