11612


Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Repülo szimulátorok TOPIC-jai: | FSX | FS2004 | Falcon 4 | Lock On | IL2 Sturmovik |

Helikopter szimulátorok TOPIC-jai: | DCS:BS | Enemy Engaged 2 | Enemy Engaged: Comanche Vs Hokum |


  • bardocz
    #11492
    Sikerült javítani a váltón, most már kvázi kész. Egyedül a csapágy által bejárt pályával lehetne még játszani, de az már teljesen ízlés kérdése.


    A menetes száron nem tudtam megoldani, hogy finoman csússzon az a rész, amire a csapágyak vannak rögzítve, hiába láttam már másoknál, hogy ez működhet, ezért egy szívószálból vágtam le egy darabot, és azt illesztettem közé, sokkal finomabban jár így, mint az acél csövön. A 45 mm átmérőjű gomb pedig kellően kényelmes az én tenyeremnek. Amennyiben valaki rendes rugót használna a nyomtatott helyet, az is megoldható, mert van hely hozzá, ahova beépíthető.
    Különböző rögzítési módokhoz kell már csak tervezni elemeket, de az nem nagy cucc, hogy akár asztalra, akár különböző cockpit-ekre is lehessen illeszteni.
  • bardocz
    #11491
    Na, így kipróbálva azt kell mondjam egész jó.
    Az ellenállása nem hatalmas, de a G25 váltójánál egyértelműen jobb, erősebb, és nem olyan lineáris. A váltógomb viszont nagyon kicsi, abból mindenképp kell egy nagyobb.
  • bardocz
    #11490
    Hétvégén nekiálltam egy szekvenciális váltót csinálni szimulátorhoz, cél az volt, hogy minimális mennyiségű anyagot keljen hozzá venni, a legtöbb része 3D nyomtatott legyen.
    Illetve szerettem volna az kar útjának elején egy kis mechanikus ellenállást, hogy ne csak szimplán egy rugó tartson ellent a karnak teljesen lineáris karakterisztikával.

    Hát, fogjuk rá, hogy sikerült, az út elején nem olyan nagy az ellenállás. Illetve jelenleg kell hozzá egy 8 mm átmérőjű cső, ami nem feltétlen könnyen beszerezhető, valamiért a nyomtatott műanyag nem akar szépen csúszni a menetes száron :D Kicsit befeszül emiatt, de ezzel még kísérletezek majd még, mert menetes szárat még könnyen vesz az ember, de 5 centis acélcsövet már nem adnak a praktikerben. Ahol csavar rögzít, ott a menetet belevágtam a műanyagba, meglepően jól sikerült, kivéve ott, ami a csapágyat tartja. Sajnos azt több darabból kellett megcsinálnom, mert a furatok tengelye 90 fokban vannak elforgatva egymáshoz képest, ami miatt a csapágyat nem lehetne illeszteni a külsejére annyira jól.

    Itt van minimális mennyiségű kép róla, meg egy videó, ha majd elérhető lesz.

    Ma már nem állok neki az elektronikával baszakodni, majd holnap, és akkor mehet a próba.

    Ha majd ott tart, hogy jó az érzet, meg működőképes, közzéteszem a 3D fájlokat.
  • pointer4
    #11489

    Még a végén szavadon fogunk :)
  • __Jacek__
    #11488
    Elvileg jan/feb megyek haza itt van egy nagyon faja bontó 8500 forintban egy ülés, 1-2 hetente járok ki írjátok milyen ülés kell viszek haza :) szokott lenni sokminden Porschek meg minden féle raklapnyi BMW , de folyamatosan változó készlet most van bent egy Panamera, a 8500 egységár, 11500 a bőr.

    http://delplocken.se/Vasteras itt lehet folyamatosan nézelödni mi van, szoktak bubuk is lenni, volt már ferka is kint :)
  • Solt
    #11487
    :D
  • Szabi #11486
    :D

    majd jöhetnek képek, beszámoló :)
  • pointer4
    #11485
    Szereztem az új szimulátorba, egy bontós ülést :)
    Minden funkciót be is szeretnék kötni :)
    Kényelem szempontjából az állítható gerinc támaszt,
    hideg estékre az ülés fűtést,
    elfásulás ellen meg a beépített masszázs funkciót :)

    Kíváncsi leszek mekkora szopás lesz, mire sikerül :)
    Egy E39 bömbiből maradt egyedüli ép ülésről van szó.
  • pointer4
    #11484
    Az oldal közepén van ilyen jellegű megoldás, ahogy a székhez rögzül :)
  • Joex22
    #11483
    Sziasztok!

    Szeretnék egy kis segítséget kérni. Fanatec CSL Elite szettem van (load celles pedállal), helyhiány miatt jelenleg az asztalra felcsavarozva használom a kormányt, a pedált pedig egy általam tákolt megoldással rögzítettem, ami "nyomja" a falat az egyik irányba, illetve a másik irányba az íróasztal fémszerkezetét.

    Költözünk, a szoba fala erre nem alkalmas a továbbiakban (gipszkarton fal, műanyag szegélyléccel), új asztalom lesz, és alternatív pedál rögzítési mód után nézek. Arra gondoltam, hogy csavarozok fából egy négyszöget, amire rácsavarozom a pedált, és alul pedig valamilyen módon megoldom, hogy ne csússzon el a laminált padlón.



    Az itt látható wheel stand tapadókorong lábait vajon lehet külön venni? Ha igen, milyen kulcsszóval keressek rá a neten? (tapadókorong, csúszásgátló, stb. - ezekre értelmes találat nem jött eddig).

    Esetleg ha van egyéb ötlet, arra is kíváncsi lennék. Ha nincs más, esetleg egy next level racing wheel stand lite-ban, vagy atesz-féle wheel standben gondolkodnék, de kicsit overkill, hogy a kormánytartó részét nem tudom használni.

    Köszi a helpet előre is :)

    Üdv.
  • tomi84hun
    #11482
    a galériámba nagy nehezen beraktam pár képet de ide nem engedi oda is csak úgy sikerült hogy felraktam a facéra és onnan letöltöttem újra a kokpit álvány részt én hegesztettem 15mm zártszelvényből saját méreteimre igazítva a kézifék és a rally kormány a legujabb szerzemények a kézifékkelé nagyon megszenvedtem amúgy nehezen jöttem rá hogy a gyártó honlapjáról frissíteni kell a szoftvert a szervo motornak is és a kéziféknek is wrc 8 at játszom most x box-on a világranglista időeredményeit próbálom a szakaszokon minél jobb eredménnyel zárni a legjobb időm azt hiszem 34 de rally a nagy kedvenc de forzázok is asseto corsa dirt rally 2 nagyjából ennyit tudtam írni hirtelen
  • bardocz
    #11481
    Én az imgur.com-ra töltöttem még fel a képeimet, ha itt meg akartam osztani. Nem tudom most enged-e onnan beszúrni, de egy próbát megér.
  • tomi84hun
    #11480
    sziasztok szerettem volna veletek megosztani a képeimet az otthoni szimulátor összeállításom ról de semilyen formában nem engedi feltölteni a képeket vagy tul nagy a méret vagy csak azt írja hogy nem jelöltem ki pedig igen
  • gviski
    #11479
    és te honnan szerezted be?
  • Nyiri
    #11478
    Szerintem teljesen rendben van. Analog. Teszi amit kell. Ár/érték arányban simán megéri.
  • gviski
    #11477
    kézi fék milyen? mindig szebbe jön velem eBay-en, wish-en és AliExpressen... erősen gondolkozok rajta
  • __Jacek__
    #11476
    Hehe franko a műszercsoport!!! :)
  • arty
    #11475
    nagyon frankó!
  • Nyiri
    #11474
    Nekem csak egy ilyet sikerült építeni. De teljesen megfelel. A műszerfalon minden működik. Pedálokon és az ülésen van shake it motor így beremegteti amikor szükséges.



  • bardocz
    #11473
    Nincsen semmi ilyesmim sajnos.
    Cockpitemet se méregettem, csak fő méreteket, aztán úgy tologattam a kormány állványát, hogy jó legyen.
  • pointer4
    #11472
    Nincs Thrustmaster T300 vagy T500 modelled, T3PA pedállal ?

  • bosco05 #11471
    G29 :) , írok PM-et.
  • Szabi #11470
  • pointer4
    #11469
    Nem ez lenne az első :)
    Milyen pedálhoz kéne ?
  • bosco05 #11468
    Tökéletesen az kéne ami az első képen van :) Se több, se kevesebb :P Vállalsz rendelésre esetleg? :)
  • bardocz
    #11467
    Azt hittem azért egy picit erősebb, amikor még flexelgettem munkában, akkor 10 perc alatt nulláztam le egy korongot miközben a 10-15 mm vastag hulladék lemezeket aprítottam :D

    A fusion 360-at csak ajánlani tudom, én is azt kezdtem el használni a 3D nyomtatóhoz, jobb, mint az eddig általam használt tervező szoftverek. És még ingyenes is.
  • pointer4
    #11466
    Az attól függ, mi az az ilyen.

    Kihajítottam a régi Cad progit :), este megnéztem 3 videót a a fusion 360-ról, ingyenes és fasza :)

  • pointer4
    #11465
    Ez a 4. sarokcsiszoló a műhelyben. Van kér ősérgi b&d, de sajna csak 115-ös megy bele. Vettem egy huszasért egy flex márkájút, 125-ös korong megy bele, ez kb elnyűhetetlen, bírja az egész napos melót, stb...
    Majd volt ez a lidl akcióba 25-ért, úgy vettem meg, hogy a nagy 4Ah akksi miatt jól jön, a többi gépbe , ha más nem.
    De lustaságból sokszor ezt használom, meg jó ha nem kell csiszoló/vágó korongot cserélgetni állandóan, többel dolgozni. Viszont egy 20x20-as zártszelvént már nem vág el. Ha nagyon nyomom, mint egy rendes géppel, akkor megáll. Letilt vagy mi, kikapcs és bekapcs után forog újra. Gyengébb mint egy hálózatos, de legalább lehet szabályozni, egész lassúra is, állítólag jól polírozásnál :)
  • bosco05 #11464
    Hát jó lenne :D Sajnos nem találok sehol ilyen pedál tartót, pedig kéne mint falat kenyér...
  • bardocz
    #11463
    Úgy asz asszony is szívesebben kiengedné játszani, mert úgyis eladásra megy, és sutyiban folytathatja a sajátját :D
  • bosco05 #11462
    Rendelésre nem csinálsz véletlenül egy ilyet? :)
  • bardocz
    #11461
    A parkside akkus sarokcsiszoló mennyire jó vétel?
    Gondolkodtam rajta, hogy kéne egyet vennem, igaz csak nagyon ritkán használnám, de akkor már akkusat vennék.
  • pointer4
    #11460
    Na, az asszony kiengedett két este is már játszadozni :)





    Egyelőre csak a gurulós székhez akarom rögzíteni, hogy ne guruljak hátra fékezésnél :)
    A H váltó sincs még itthon, és ez az állítható pedál tartó, könnyen átugrik majd a végleges szimbe :)
    Ma talán lefestem, ha lessz időm :)
  • bardocz
    #11459
    Ez nagyon jó, ha nem valami erős kormánnyal használja az ember, valószínű kellően erős is.
  • pointer4
    #11458
    Találtam egy jó kis házilag készült tervet, fából. Összecsukható, és forgószékhez passzintható :)
    Ötletes :D
    link
    Utoljára szerkesztette: pointer4, 2019.08.22. 18:09:09
  • bosco05 #11457
    Köszi :)
  • gviski
    #11456
    M6-os csavarok kellenek :-)
  • bosco05 #11455
    Kreatív :)
  • pointer4
    #11454
    Ne foglalkozz azzal ki mit mond, játssz és élvezd ki minden percét :D
  • Aborg
    #11453
    Pointer4, Bosco05: hat igen, azt epitettem be ami keznel volt, ezert a fogkefek (a jobb also a retarder) meg a viragcserep :) Az meg azert kellett mert olyan pozba ulok mint egy teherauton, magasabbra huzott ulesen, igy a monitort is feljebb kellett emelni.
    Az egesz kormany alatti ketyere konnyen leveheto, folul van egy csuklopant, alul az osszetarto csavar.
    De a valtofejre egy szavatok se lehet, az igazi kamionbol van :)