33535
  • Hont
    #33535
    Szijjja!
  • Nesuten
    #33534
    hello
  • aerobatic24
    #33533
    sziasztok! annyit szeretnek meg kerdezni toletek hogy fsx multiplayeren lehet e vitorlazot vontatni vagyis egy masik szemelyt hogyan lehetne ?
  • fireman73
    #33532
    Már fent van a MSFS,csak az FSX Gold-ot is használnám tovább, rengeteg addon-t vásároltam hozzá. SOH forumon is az SE verziót ajánlották.
  • [HUN]FaTaL
    #33531
    Szerintem már sehol. Steames kiadást tudsz venni a steamen (de nem minden addon kompatibilis).

    Elvileg nem lehet ilyet írni, de mivel megvetted én azt mondom, hogy crackeld meg.

    De most már inkább az új Flight Simulator fele nézelődnék, ha elég a hardvered hozzá. :)
  • fireman73
    #33530
    Honnan lehet újra megvásárolni az FSX Gold Edition-t?
  • fireman73
    #33529
    Felhívtam! Azt mondták túlléptem a megengedett telepítési kvótát, vásároljak új licensz kulcsot,hja honnan?
    Akkor a DVD-m kuka,szép volt Microfos!
  • [HUN]FaTaL
    #33528
    Ott van, hogy activate by telephone. Többet nem tudok, jelöld be és kiderül, gondolom fel kell hívni az msinfot és visszadiktálják a számokat :)
  • fireman73
    #33527
    Az,hogy működik?
  • [HUN]FaTaL
    #33526
    Túl sokszor aktiváltad már, az üzenet szerint. Próbáld meg a telefonost.
  • fireman73
    #33525
    Sziasztok!

    Win10. Szeretném a dobozos FSX-et regisztrálni,de nem fogadja el a kulcsot!



    Tud valaki segíteni?
    Üdv!
    Zsolt
  • papa10000
    #33524
    Üdv Mindenkinek!
    Úgy látom, hogy a hazai és külföldi fórumokon is már majdnem mindenki a FS2020-al van elfoglalva.
    Remélem FSX használó is marad még egy darabig.
    Olyan "sporttársat" keresek, aki profi a Carenado - EMB505 Phenom 300 kezelésében, programozásában. Nagyon tetszi nekem ez a gép. Nézem az ezzel foglalkozó YouTube videókat, meg olvasgatok is róla /nem tudok angolul ezért a fordítót használom/, de hát a videókat nem nagyon tudom követni, meg nem is értem.
    Még a múlt évezredben kezdtem repülni. Eddig a Cessna és a PMDG-kel repültem. Most véletlenül rákattintottam a Carenado - EMB505 Phenom 300-re. és megtetszett.
    A Garmin 1000 számomra rejtélyes. :)
    Letöltöttem róla egy kb. 680 oldalas pdf-et, de hát az is angolul van. 75 évesen már nem fogok nyelvet tanulni. :)
    Ha valaki tudna segíteni, akár a Teamview használatával is, megköszönném.


  • fireman73
    #33523
    Sziasztok!
    Szeretném kipróbálni az FS2020-at
    Honnan érdemes beszerezni és melyiket?
    Üdv!
    Zsolt
  • aerobatic24
    #33522
    sziasztok! annyit szeretnek kerdezni hogy fsx-re van valami mod hogy tudhasak vontatni vitorlazot , vagy hogyan lehet ha lehet?
  • Papirzacsi
    #33521
    És csak fs2020-szal, az x verzió nincs meg.
  • Clidey
    #33520
    Á, még senki.
  • RalphBp
    #33519
    Sziasztok! Valaki játszik már az fsx2020-al? Üdv.
  • zolimd
    #33518
    Szia! Köszönöm szépen! Megpróbálom.
  • alert
    #33517
    Próbáld meg az fs 2020 topicban.
  • zolimd
    #33516
    Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni! Megvettem az fs 2020 programot.10 dg dvd van a dobozban, Feltelepítettem és az aktivációs kódot is elküldtem.Üzenet: Rendben van. Totális ostobaságot kérdeznék: Hol van az exe file?Se parancsikon sem a feltelepített helyen nem találom. Neten tippek: Apps könyvtárban van. Ott sem találom. Ha valaki tudna segíteni ,megköszönném. Sziasztok!!
  • Endre
    #33515
    Reménykedjünk, ja és az ILS-t még szóba se hoztam:)
  • [HUN]FaTaL
    #33514
    A térkép a régiben is röhejes volt szerintem. Majd lesz navadata frissítés meg külső térkép és jó lesz. :)

    Navigraph Previews MSFS Navdata
  • Endre
    #33513
    Ha életszerűen akarsz repülni akkor igen. Minden reptérnek van érkezési és elhagyási protokollja, ez függ attól honnan érkezel és melyik pályára kaptál leszállást, illetve honnan szállsz fel és merre mennél. Ezek az infók a reptérhez tartozó térképeken vannak feltüntetve. Ezeket a térképeket használtuk az előző verzióban, megkeresem és ha érdekel felteszem ide. Amúgy ez az új verzió nagyon csili-vili, de szerintem visszalépés. Ez a VFR térkép egy röhej, Ferihegynél a Monori VOR egy sarokkő és mivel a régi térképeket még nem bányásztam elő a Google kellett, hogy megtudjam a frekijét. Ha már szóbahoztam: Tápióság (TPS 115.9), Budapest (BUD 117.3), Monor (MNR 112.5), Pusztaszabolcs(PTB 117.1). Ez a négy VOR Ferihegy 4 oldalán van és alap a tájékozódáshoz jövéskor-menéskor.:)
  • Rodman6
    #33512
    Régen én is toltam az FSX-et. már átváltottam az újra. Így van, a harmadik gépcsere után is ugyanolyan gyérül futott, de volt hozzá valami optimizáló mod ami helyrerakta, csak nem emlékszek már a nevére.
  • alert
    #33511
    Nincs a mai gépekre optimalizálva. Szoftveresen rengeteget tudsz rajta javítani, ha rákeresel az fsx.cfg tweak-re, de szánj időt az egyes beállítások megértésére, mert csak úgy megy. Az igazság viszont az, hogy egy 5 évvel ezelőtti 5.4 GHz-re húzott 4 magos procival jóval többre mész FSX esetén, mint a 12 magos Xeonnal, mert szinte semmit sem tud hasznosítani az utasításkészletből, a mai 3.8 GHz turbo meg szintén semmi neki.

    További hibákba fogsz futni, hogy a 64GB RAM-nak is csak egy tört részét tudja használni (4GB-ot se), mert az FSX csak 32 bites, ezért sokszor kilép/lefagy out of memory error miatt leginkább ha kiegészítőket használsz (PMDG, Level-D, stb). Ha az új SIM-re nem akarsz még áttérni, akkor a legjobb opciód, hogy a Prepar3D v5 -re váltasz, ami a Lockheed Martin által tovább fejlesztett változat és képes kezelni a 64 GB memóriádat és a Xeon procidat. Persze azért ott sem fog brillírozni. Szinént a tweak guide-ok olvasgatásával viszont egészen elfogadható szintre tudod hozni ezzel a konfiggal. A 64 bites architektúra miatt sajnos meg kell majd venned a korábbi addonok v5 változatát is. Remélem tudtam segíteni.
  • TokraFan
    #33510
    Üdv

    10 év kihagyást követően ismét elkapott a vágy, hogy előszedjem a szimulátort. Egyelőre FSX-et, mert az új szimhez még nincsenek olyan gépek mint a PMDG, vagy a LEVEL-D.
    A gondom az, hogy irtózatosan sz*rul fut a játék. Egy 12/24 magos Xeon (3,2GHz base freq, és 3,8GHz turbo), 64GB Ram, és egy 1070 Ti a konfig. Már alapból is alig hozta a 60fps-t, de amint feltettem a MyTraffic 6-ot, átment diavetítésbe. Anno egy jóval gyengébb gépen is tűrhetően futott, sokkal több kiegészítővel. Az FSX a Steam-es verzió.

    Van valakinek ötlete, miért ilyen tré a futási sebesség, vagy mit lehetne kezdeni vele? Azt tudom, hogy az FSX alapvetően CPU intenzív, de mint látható, a CPU elég erős a gépben.
  • VDomino
    #33509
    Én inkább GPS alapján érkeznék, nem hiszem, hogy ilyen gépekkel STAR-t csináltatnak az irányítók, kár hogy hülye az ATC a szimben.
  • fireman73
    #33508
    Sziasztok!
    FSX-re telepítettem az ND Ka-26-t,de sajnos a Agro Kamov permet effektje függőlegesen jelenik meg mivel eredetileg csak FS9-es a modell.
    Tud valaki ez ügyben segíteni?
    Köszönöm!
    Üdv!
    Zsolt
  • JMonsterman
    #33507
    Sziasztok.
    Kezdő létemre sok a kérdőjel főleg az útvonal lerepüléssel kapcsatban. Valaki tudna segitséget nyújtani? Az alapvető problémám hogy leginkább beechcraft b58-al repülgetek és ha egy útvonalat lerepülök akkor a megközelotést térképről csináljam például budapesten? Remélem érthető vagyok :) Bocsi a nagyon noob kérdésért
  • Clidey
    #33506
    Én se értek hozzá, de szerintem jól. :)
  • molnibalage83
    #33505
    Nem értek hozzá, de ez jól értem, hogy lecserélni a terrain-t?
  • Pelsodriver
    #33504
    https://youtu.be/10P21oFOxAU Hát ez nem tűnik gyenge cuccnak sehogy sem...
  • Fedon
    #33503
    SOP1-et, take off után működik, még egyszer nagyon köszönöm.a segítséget.
  • Hypo #33502
    Before Take off még a várakozó pontnál hilyen esetben ott kapcsold csak mielott felmesz a kifutora. vagy take off utan attol fugg milyen legitarsasagi SOP ot szimulalsz.
  • Fedon
    #33501
    Nagyon szépen köszönöm a segítséget, biztosan az 5 fok a probléma, mert LHBP-n nem tudtam aktiválni, LSZH-n viszont igen.
  • Hypo #33500
    Szia, pár dolog, gondolom fmc rendben flightplan betáplálva, FD bekapcsolva mind két oldalon?
    HA a flightplan első FIX-e azt hiszem 5 fokkal eltér a pálya center linejátol akkor nem tudod addig bekapcsolni.

    Boeing Manual ezt irja:
    •origin runway in flight plan
    •active route entered in FMC
    •track of first leg within 5 degrees of runway heading
    •LNAV selected prior to TO/GA.
    •LNAV guidance becomes active at 50 feet AGLLNAV engagement criteria in flight:
    •active route entered in FMC
    •within 3 NM of active route, LNAV engagement occurs with any airplane heading
    •outside of 3 NM, airplane must:•be on intercept course of 90 degrees or less•intercept route segment before active waypoint.
  • Fedon
    #33499
    Sziasztok! Segítséget kérek, a PMDG 737-el van egy kis problémám, a földön felszállás előtt
    nem tudom aktiválni az LNAV-ot. Az FD bekapcsolva mindkét oldalon, az A/T is, az FMC beprogramozva. Már kutakodtam minden irányban, de nem lelem a megoldást. Itt tapasztalt pilóták vannak, hátha valaki. Előre is köszönöm.
  • Deer
    #33498
    Sziasztok!

    FSX alá mely repterek érhetőek el?
    Amik megvannak:
    - LHDC Debrecen
    - LHBK - Balatonkeresztur (Only day VFR flight allowed)
    - LHPK - Papkutapuszta (Only day VFR flight allowed)
    - LHSK - Siofok-Kiliti
    - LHNK - Nagykanizsa (Only VFR flight allowed)
    - LHTP - Taploca (Only day VFR flight allowed)
    - LHZK - Zalakaros (Only day VFR flight allowed)
    - LHKH - Kiskunfelegyhaza Airport
    - LHSM – Sármellék
    - Pécs-Pogány
    - Tököl

    (a 2 fizetősről (LHBP és Győr-Pér) tudok még)

  • Hypo #33497
    szia Pro atc ben scenery install utan lefuttatad a database frissitest? makerunwys..etc ?
  • szili01
    #33496
    Sziasztok!
    Kérnék egy kis segítséget! Megvettem LIME repülőterét!
    viszont install után megváltoztak a gate számozások... és itt jön a bibi! A PRO ATC X-ben hiába frissítem a régi reptér gate számozását hozza, nem ismeri fel az Új scenery-jét! Tudna segíteni vki mi lehet a probléma?