269
Ruins of Myth Drannor - az első D&D 3E CRPG
  • MZ/X
    #161
    Affrancba, akkor veszek inkabb egy mikroszoftot...
  • Rincewind
    #160
    De egy 600-as mercit nem kapsz meg 2500 forintos havidíjért!
  • MZ/X
    #158
    Vegulis a 600-as mercit is nagy erdeklodes kiseri... ;) De anak az arat se a mi penztarcankhoz szabtak, igy kb ugyanannyit adnak itt el belole mint Everquestbol.
  • KH
    #157
    ez azért teccik:

    S oftware
    S old
    I ncomplete

    U nlimited
    B ugs
    I n
    S oftware
    O verrated and
    F aulty
    T hrow it back


  • Rincewind
    #155
    Upsz!
    Menjünk át az NWN topicra!
  • Rincewind
    #154
    Na most olvastam el az E3 NWN leírást!

    Ott nincs szó arról, hogy ne lennének gyári szerverek! Ott az van, hogy lesz egy szerverpark, amit a BioWare üzemeltet (ala Battle.net). Ezen tárolja majd a karaktereket (kiküszöbölendő a csalókat) és ezel lehet majd indítani a házikészítésű modulokat!
    Az NWN MMO RPG pedig egy roppant érdekes, de kis valószínűséggel kecsegtatő amatőr vállalkozás... :(
  • Rincewind
    #153
    Huhh, azt hiszem kicsit elkanyarodtál a témától!
    Az NWN-nek semmi köze az MMO rpg-khez!!! Ez sima egy multis játék, ahol modulokat lehet összedobni és lejátszani más játjékosokkal! És még régebben a kiadó bejelentette, hogy saját szerverparkot fog a játékhoz csinálni, olyasmit, mint a Battle.net! Ingyenes lesz, csak az alapjátékot kell megvenni hozzá! De ez nem online világ lenne, csak mindenki normális sebességgel tudna szervert indítani, hogy lejátszhassa az házilag készített kalandját!

    Az MMO-ról meg annyit, hogy bár vannak Amatőr elgondolások egy ilyen project-ről, de ennek kiviteléze enyhén szólva is kétséges! Egyrészt, mert az NWN-t nem erre tervezték! Kicsit érdekes lenne egy online világ, mikor az NWN maximális player száma 64, tehát csak körülményesen lehetne megoldani a sok játékost! Másrészt, meg ki fizetne egy amatőr csdapatnak, aki akátmikor megléphet a pénzeddel! És a gyártó tökéletesen tisztában van a fent leírtakkal, ezért nem is tervez online világot!

    Az Everquestről meg ugye annyit, hogy pl. én játszottam vele anno,mikor még új volt! És mostanság már egyre többen engedhetik meg maguknak! Meglepődnél, ha tudnád, hogy mekkora érdeklődés kíséri például az SWg-t! És nem csak külföldön, hanem itt Magyarországon is! Persze az is igaz, hogy ezek drágák és nem sokan engedhetik meg maguknak :(
  • MZ/X
    #152
    Mondjuk ha megis kamu lenne a hir, es megcsinalnak az online NWN vilagot, az tuti penzes lenne, amit meg nem a mi penztarcankhoz szabnanak. Ki perkalna havi 10 rugot erte? Szal ha lenne is, ugyanugy nem jatszanank vele mint az Everquesttel, hiaba is jo 5let.
  • MZ/X
    #151
    Ha van eleg onkentes gepfelajanlo (nyilvan nem mindenki engedheti meg maganak hogy online szervert nyomhasson ejjel-nappal), akkor lehetne allando szervereket csinalni, lattam magyar fan oldal mar van, ott meg ki kene irni 'palyazatot' palyaszerkesztesre, aztan a legjobbakat feltenni a magyar NWN persistent word szerverekre. Mas megoldas nagyon nincs. Ehhez meg leginkabb csak a lenyeg hianyzik: ki fog majd szervert uzemeltetni?
  • Rincewind
    #150
    Vagyis akkor, csak házi szerverek lesznek! Meg mondjuk Gamespy és társai! Vagy a Counter Strike-hoz hasonlóan, egyetemi szerverekről nyomjuk majd? Nem értem! Régen még úgy volt, hogy lesz saját szerverparkja az NWN-nek... :((
  • MZ/X
    #149
    :)
  • MZ/X
    #148
    Hat abban nem vagyok biztos hogy lesz NWN persistent word, volt valahol valami cikk errol (ez most eleg 'pontos' fogalmazas, de mar csak ennyire emlexem ;), ott magyaraztak valamit hogy elvesztik a D&D jogokat X ev / honap / masodperc / akarmi mulva, es nem valoszinu hogy belevagnak egy ilyen 2seges kimenetelu munkaba.
  • Rincewind
    #147
    Lol egyszerre :D
  • Rincewind
    #146
    Tudom én is erre értettem! Én így nyírtam ki a sárkány t a 2 végén. :DDDD
  • MZ/X
    #145
    Az EOB2-ben is ugyanez a strafeles ment a sarkany ellen. ;)
  • Rincewind
    #144
    Én is ebben reménykedem! Meg abban, hogy jók lesznek a gyári szerverek, mert, ha azt produkálják amit a dio2 a kezdetekkor vagy most a Black Moon Cronickles, akkor nagyon mérges leszek.
  • KH
    #143
    kijött az 1.1 patch!
    This Installer Patch fixes a problem with not being able to install Pool of Radiance onto drives other than the C Drive. It also provides a new uninstall program.

    na, szóljon, aki kipróbálta az uninstall részt, és működött neki :)
  • MZ/X
    #142
    A Westwoodnak is volt vmi koze hozza. Lehet hogy csak a kiado volt? Franc tudja. A quakes stilust arra ertettem, hogy a beholder elott volt egy 2*2 kockas terem, es ott korbe lehetett starfelni a tagot, es idonkent beleloni. :))
  • MZ/X
    #141
    A NWN-t en nem feltem, azert a Black Isle-nal tudjak hogy kell RPG-t csinalni. :)
  • Rincewind
    #140
    Westwood??? Úgy tudom, hogy az SSI csinálta... Na mind1!
    Quakes stílusú? Ja. lol :D
  • MZ/X
    #139
    Meg nincs meg a Sugarzas Medenceje, de a regi C64-es valtozat a maga idejeben nagyon kiraly volt. Ez az uj feldolgozas mennyire hasonlit ra? Vagy a folytatasaira?
  • MZ/X
    #138
    A 3 mar nem igazan teccett, pedig az elso 2 reszt vegignyomtam. Nagyon meglaccott hogy nem a Westwood csinalta, a masik 2 reszhez kepest eleg gagyi lett. Talan ezert is nem volt erom sose befejezni.
  • MZ/X
    #137
    EOB... hmmm, de reg is volt... a vegso csata a beholderrel eleg quakes silusu volt. ;)
  • Rincewind
    #136
    Nekem az EOB1 volt gusztustalanul nehéz! Azt mind a mai napig nem bírtam megcsinálni :(
    Az EOB2 mind a mai napig a kedvenc játékom, ami örök klasszikus nálam, már többször is végigcsináltam!
    Az EOB3-at nekem sikerült végigvinnem símán, nem volt vele gond, mondjuk asszem találtam hozzá térképeket valamelyik régi újságban! Szóval valszeg ezért :D
  • KH
    #135
    ööö, lehet hogy hosszú lesz, bocsánat

    na, tegnap végül én is megnéztem
    tutorial és kb. egy óra játék

    (költői kérdés: izé, ha egy óra játék után idegesít az egész, vajon van esélye hogy végignyomom? :) )

    ami tetszett: mikor a tolvajom kinyitott egy ládát, megjelent két csonti, megcsapkodták (nem talált), a tolvajom persze kirohant, és ez egyik csonti UTÁNA CSAPOTT! na, ez azért kurv@ jó, úgy látszik, az attack of opportunity-t valahogy mégiscsak sikerült betenni a játékba, ez nagggggyon tetszett

    egyébként egy óra után nagyon lefárasztott, iszonyatosan lassú a közlekedés...mondjuk ha fut az ember gyorsabb, de
    1. akkor is másodpercenként klikkelgetni kell a képernyőre, mert nincs görgetés (és ezt nem tudom minősíteni!!! mert kimoderálnak :)) )
    2. az ember beleszalad az ellenfelekbe, ami elég szar, még a körökre osztott harcrendszer mellett is

    a körökre osztott harc iszonyatosan lassú, ha valaki elárulná, hogyan lehet gyorsítani (tehát ha pl. a varázslóm már varázsolt, és fogyogat a zöld csík, hogyan lehet átváltani a másik karakterre) nagyon örülnék (hehe, már elárulták, én voltam hüle)

    a skillek, csatatechnikák alkalmazása ezekkel a menükkel elég nehézkes, de legalábbis szokatlan, túl sokat kell klikkelgetni, tiszta ínhüvelygyulladás az egész

    az XP meg tényleg vicces, bár egy óra után nem éreztem olyan vészesnek, de ha elképzelem hogy ez végig így megy, hát elég agresszív leszek (mondjuk az röhej volt, hogy a tutorialban a láda nyitásával a tolvaj karakter messze túlszárnyalt mindenkit, úgy látszik minden karakternek egy kicsit tolvajnak kell lennie...micsoda elmebeteg csinálta ezt ilyenre?)

    hogy a papok úgy varázsolnak, mint a sorcererek nagyon érdekes, de szerintem csak újabb bizonyítéka a Ubisoft/SSI impotenciájának

    zavaró, hogy a nagy térképen nem lehet látni a kis térképen megtalált érdekes helyeket, tudom-tudom, lehet tenni kis zászló biszbaszokat, de elég ha eccer elfelejti az ember, aztán reszeltek

    nem értem a harcot, nem értem, mit jelent, mikor a tolvajom sneak attackot hajt végre, főleg íjjal! mikor a csata megkezdődött, mert ugye lesből nem lehet támadni ebben a rendszerben, de akkor mégis, ez mi a fenét jelent?

    nem értem a Heal skill használatát, azt tudom, hogy arra való, hogy meggátolja a sebesült (-1 - -9) állapotban levő karakter kivérzését, de ez mit jelent? gyógyítani ténylegesen ezzel nem lehet, de milyen gyakran kell alkalmazni hogy hasson (azt tudom, hogy a 3E szabályok szerint a fekvőbeteg folyamatosan veszít a H*ből, de itt ezt sem lehetett látni)

    összességében nem lenne rossz, ha nem lenne ilyen lassú (de ismétlem, ez csak egy óra, és még így is untam)

    ...asszem jobban el kellene merülni a karakter lap szépségeiben, akkor talán jobban tetszene, mert jobban érteném, hogy mi miért történik, hmmm, ez most már biztos, főleg, mert néha kiírta a barbáromra, hogy használta a Cleave képességét...mikor olyan nincs is neki a harci stílusok között, akkor honnan a pitliből jött elő?
    vazze...kíváncsi lettem :)

    őszintén szólva egy kicsit mostmár tartok a NWN-tól is, mert azt olvastam, hogy a PoR harcrendszere a 3E szabályait szinte tökéletesen visszaadják...amit kezdek is elhinni, csak hogy ezzel olyan lassú, és bonyolult harcokat hoznak létre, amit nehezen lehet igazán értékelni rohanó világunkban :)

    ha belegondolok, hogy pl. egy 5-6 fős ellenfél csapat ellen milyen lehet a harc, hááát, a szőr feláll a hátamon (de nem azért mert rossz, hanem azért mert a szabályok szerint gépre víve hihetetlenül lassú lesz majd)
  • Wenik
    #133
    Udv.
    Szerintem ne vegyuk el mindenki kedvet a gametol, mindenki maga dontson, hogy milyen.

    Az EOB 3 szerintem gusztustalanul nehez volt szerintem a masik ketto szazszorta jobb volt. Vagy csak en vagyok igy vele ?
  • Demeter
    #131
    Ha már az EOB soroztnál tartunk akkor azt kell, hogy mondjam 1000x jobb volt annak akármelyik része (pedig nem most készült!) mint ez a mai siralmas Pool!! A kettő között csak annyi párhuzamot lehetne vonni, hogy mind a kettő az SSI égisze alatt jelent meg. Ennyi! És ha már ott tartunk akkor az eredeti Pool sorozat is százszorta jobb volt mint ez, pedig az már lassan történelem. :D
    Hát ennyit az SSI tündökléséről, és bukásáról.

    RIP...
  • KH
    #130
    na figyu, azért vegyétek figyelembe, hogy ez csak egy vélemény, láttam én ám olyat is, ami pozitív volt, szerintem mindenki nézze meg, aztán utána ítélkezzen
  • MuERTe
    #129
    Hát eléggé elkenődtem :(( Pedig igéretesnek tünt :( Akkor baldurozok tovább, míg a neverwinter megjön :)
  • KH
    #127
    hmm, ez érdekes, ez asszem 3E szabály (kezdeményezés dobás), de így elég hülén hangzik :)
    nem értem, ha te veszel valakit észre, akkor minek dobálni, ezt megnézem a szabálykönyvben
  • Wenik
    #126
    Van benne nemi igazsag, de mar csak az EOB emleke miatt en is adtam neki egy lehetoseget, es eleg turheto. Senki ne varjon tole BG szintu RPG-t.
    De azert el lehet vele jatszani szerintem.
  • KH
    #124
    kicsit lefordítottam magyarra (de nagyon durva)

    "Olyan kiábrándult vagyok, hogy sírni tudnék. Először is el kell mondjam, hogy semmilyen problémám nem volt az installálásnál, és a játék közben sem ütköztem nagyobb hibába…Nos, az alábbi a véleményem kb. 40 órás játék után

    A játék hihetetlenül UNALMAS
    Teccik a körökre osztott harci mód koncepció, de a csaták olyan lassúak, hogy fennáll a veszélye, elalszol a csata közepén (azok, akik nem játszottak a játékkal el sem tudják képzelni, milyen lassú)
    Ugyanazokkal a szörnyekkel kell harcolnod, úja, és újra, és újra szünös-szüntelen. Akik azt mondják, hogy harcok nehezek, kihívást jelentenek, és taktikai gondolkodást igényelnek, hát, sajnálattal mondom, de szerintem szellemi fogyatékosok. Az első alkalom, amikor beleütközöl valami új ellenfélbe, természetesen kihívást jelenthet, de ezt követően (és ezt nem tudom eléggé hangsúlyozni) csak ismétlés az egész, újra és újra, mindaddig, míg a végén már álmodba is meg tudod csinálni (ami persze nagyon jó dolog, mert bizonyára végigszunyókálod az egészet).
    Alig van valami interakció a többi emberrel és a szörnyekkel, s a történet még rendben is lehetne, de NINCS benne semmilyen szerepjáték, csak unalmas és végnélküli csaták. A küldetések mind diablo stílusúak, s az egész játék leginkább egy körökre osztott diablonak tűnik.
    Nincs semmi hangulata a játéknak, alig van néhány hangeffekt, unalmas a háttér grafika, a labirintusok tök egyformán néznek ki. Csak egyik szoba a másik után, ugyanazokkal a szörnyekkel.
    A labirintusok túl nagyok, s meglehetősen frusztráló, hogy amint befejezted az egyiket, máris beléphetsz a másikba, ami épp úgy néz ki, s legszívesebben már elsírnád magad az egésztől.
    Nem lehet scrollozni a csapattól, nem lehet iránypontokat felállítani, nem lehet a térképen ráklikkelni egy pontra, hogy ahhoz a bizonyos ponthoz jusson el a csapat. Emiatt a labirintusokban csak NAGYON lassan lehet előre haladni, ami unalmas, főleg azért, mert olyan csodálatosan nagyok.
    Nem lehet a csapatot felosztani, minden csapattagnak, MINDIG egymástól karnyújtásnyi távolságra kell lennie, ez teljesen butaság és egy idő után totál kiakasztja az embert.
    A kockadobásokat valahogy ELCSESZTÉK, nem értem miért csináltak ilyet, de képzeljétek csak el, hogy milyen idegesítő, amint az látod, hogy a kocka folyamatosan alacsony értékeket dob neked, és mindig magasakat az ellenfeleknek.
    Az XP pontokat szintén elkutyulták, ennek megint nem látom értelmét, de kutyára idegesítő, hogy a csapat még mindig második szintű, mikor legalább 2.000 zombit öldöstek le. Inkább csinálták volna a csatákat keményebbekre, és ritkábbra.
    Azt mondják, hogy a játék kb. 90 óra játékidőt igényel. Hát lehet hogy ez a helyzet, de ebből a 90 órából 85 óra csak ismétlés.
    Ha téged NAGYON könnyű lenyűgözni, kicsit buta vagy, és nagyon szereted a diablot, de úgy gondolod, hogy túl gyors volt, hát igen, lehet hogy neked kihívás lesz a játék, és még szórakoztat is. Egyébként tartsd tőle magad távol, és ne költsd rá a pénzed…"
  • KH
    #123
    egy érdekes hozzászólás
    I'm so dissapointed I could cry. Let me start off by telling you that I didn't have any problems installing and only encountered minor bugs during gameplay so bugs are not the issue, far from it. Here are my thoughts after about 40 hours of play.

    The game is increddibly TEDIOUS.
    I like the turn based concept but the battles are so slow that you can fall asleep in the middle of a fight(people who havent played the game can't imagine how slow it is)

    You fight the same monsters over and over and over and over again. People are saying that they like the tactical and challenging part of the combat, sorry for telling you but if you find combats tactical and challenging you must be somewhat retarded. The first few times you fight a new foe it might indeed be challenging, after that (and I can't stress this enough) it's mere repetiton, over and over and over again, after awhile you can do it in your sleep (which is a good thing since you most likely will doze off every now and then).

    There's hardly no interaction with other poeple or monsters, the story could have been alright, but there's NO roleplaying whatsover just endless boring battles. The quests are all diablo style, the whole game is very much like a turn based diablo.

    There's no feeling in the game, hardly any voices, booring background graphics, the dungeouns all look the same. It's just one room after another with the same monsters. Btw you can get the impression that there are alot of different monsters but they don't tell you that there are like 10 different skeletons looking almost exactly alike, the same goes for zombies and orcs and so on.

    The dungeons are too big, it's frustrating and when you're finally done with one dungeon you enter another one looking exactly the same and you just wanna cry.

    You cant scroll ahead of your party, you cant set up waypoints, u cant click on the map in order to get to that specific point. This makes moving in the dungeons VERY slow and boring, especially since they are so amazingly big.

    You can't split up your party, all party members must be within arms reach of eachother ALL THE TIME, this is stupid and it really freaks you out after awhile.

    The dice rolls ARE skewed, I can see why they've done this, but just imagine the frustration when you see the friggin dices constantly roll low for you and high for your enemies.

    Xperince points are also messed up, I can see the reason for this too, but it's still frustrating to find yorself still being a lvl 2 character after killing 2000 zombies. Instead they could have made the batles fewer and harder.

    They say the game has about 90 hours worth of gameplay. That might very well be the case but of those 90 hours 85 is mere repetition, honest to god.

    If you are VERY easily amused, somewhat stupid and liked diablo alot but thougt it was to fast paced, sure, then this might be a challenging and fun game for you. If not stay away from it and save your money.

    over and out...

    mi a véleménye annak, aki játszik?

    Demeter
    igen a + AC a jobb, az új rendszer szerint minden tulajdonság akkor jobb, ha magasabb
  • Demeter
    #122
    Naszóval, sajna majdhogynem teljesnen egyetértek KewiN "kritikájával" a gémet illetően! Úgylátszik, hogy az elején igencsak elhamarkodottan döntöttem, mert sajna lehet, hogy túl sokat vártam, és erre ezt kaptam. :(
    Pedig milyen régóta vártam ezt a progit (gondolom sokakkal egyetemben) és sajna mélyen csalódnom kellett benne!
    Először is már a karaktergenerálásnál feltűnt "némi" furcsaság az egy dolog, hogy a progi "hűen" követi a 3rd kiadást, de azért az, hogy a már megkreált Half-Orc Barbár egy +1-es (1d12-es) csatabárddal kezdjen első szintű létére...Szal ez egy kicsit durva! Arról nem is beszélve, hogy a fele kaszt ki van hagyva a játékból. Továbbá nincs nemek szerinti választás, illetve a kinézetnél lehet megadni, hogy női ill. férfi karaktert akarunk e indítani. Továbbá mi az, hogy a plusszos AC a jobb???? Ennyire más lenne a 3rd??? Illetve amit KewiN is mondott az irreálisan sok (már alacson szinten!!) tápos cucc. Mert azért olyat, hogy egy első szintű party lazán már a legelején szert tegyen plusszos fegyverekre (amik már magukban több száz aranyat érnek), vagy ami nekem nagyon "tetszett" egy Amulet of Constitution-ra!

    Szal ezek az "apróságok" tökéletesen elrontották ezt a "rpg-t". Mert elvileg ez annak készült még annó, de szerintem mára ezt valahogy nem igazán sikerült teljesen megvalósítani (legnagyobb sajnálatomra :( ). Amúgy a körökre osztott harcrendszer viszont jó, csak sajna a DM valahogy nem igazán jeleskedik az xp osztogatásban. Relativ kevés tapasztalati pont jár a szörnyek legyőzéséért. A szintlépés egy örökkévalóság. Bár, hogy valami jót is mondjak a grafika nem rossz. Bár azért furcsáltam a lovag öltözetét (illetve a talpig páncélba öltözött egyénekét) mert inkább hasonlított egy szamurájra mint egy hős lovagra abban a "furcsa" páncélban. Na az meg, hogy egy Sorcerer short spear-el kezdjen staff helyett!!
    A zenéről meg nem is szólva! :( Sajna nem egy IWD az már egyszer biztos!!!

    Sajna azt kell, hogy mondja így pár nap után, hogy én nem ezt vártam. Kicsit "becsapva" érzem magam az UBI részéről. És szerintem sokunk nem ezt várta az előzetesek alapján.
    Botor módon titkon még abban is "reménykedtem", hogy talán ez az rpg lesz az, amely megingatja a BG-t (ill. az IWD-t) a trónján. Hát ez nem, hogy meginogtatja de még csak a közelébe sem ér az említett rpgk-nek!!!
    Igyhát marad a várakozás....és a reménykedés. Csak nehogy a NWN is "ilyen" sorsra jusson.....

    Jockey: figyu cimbi de te azért próbáld ki, kíváncsi lennék a véleményedre.. :-) Ja amúgy nem lennék meglepve ha Kósza barátunk is hasonlóan vélekedne mint én.. ;-)

  • KH
    #121
    Just got back from a long meeting with our programmers and here's what is happening:
    1) We've got a new Uninstall program which will be a very small download and will safely uninstall the game. It will go out to QA tonight and then be put through a battery of tests before we post it.

    2) We've got a fix for the Install to any directory bug. Right now we're working on a good way to impliment it.

    3) After collecting saves and information from QA on the Save Game crashes, we think we've found two different bugs and we're working on fixes for them.

    4) Found a problem with the way the game interacts with DirectX. We think this is what's causing a variety of bugs with certain Video/Sound cards and Multiplay. An enterprising player/programmer has posted a quick fix for this problem (Thanks Ken!), and we'll have a comprehensive fix soon. I'll bump the post.

    This is NOT a comprehensive list of what we're fixing, just an update on where we're at right now. More fixes will follow. We have two people dedicated to scanning this Forum and two people dedicated to scanning the Tech Support Forum to collect feedback and information.

    Thanks,
    Garrett
    Producer, Pool of Radiance
  • M.A.D.
    #120
    Kössz Wenik. Nem felejtettem el, de erről a címről akkor sem jött le! De most már tárgytalan!
  • Wenik
    #119
    ftp://ftp.digistorm.net/pub/PoR/

    De minhta mar irtam volna erre a kerdesre neked a "programok beszerzese"-->"0dayftp" --> #6280

    Talan ne csak kerdezz hanem nezzd meg a valaszt is.

  • KeviN
    #118
    Mail uton :)
  • M.A.D.
    #117
    Xp alatt nem is de Win98 alatt?

    Biztos ami biztos. Mél megy.
  • KeviN
    #116
    u.i. : ha nagyon kell email nekem es elkuldom