11588
  • gumininja
    #104
    Most talakoztam eloszor Q-val, Picard nagy-nagy oromere ;]]] Kesobbiekben szinte allando vendeg lesz az univerzumban, Janeway-t is oruletbe kergeti parszor.. TNG tehat elobb van mint a Voyager, de ez asszem ertheto is, mert a TNG-ben meg nincsenek Intrepid tipusu hajok, azokat kesobb talaljak ki/epitik meg. (lasd voyager, probaut meg miegymas..) Aztan ottvan O'Brian is. O az Enterprise-on kezdte a szolgalatat, Worf-fal egyutt szinte, es kesobb amikor az Enterprise mondhatni nyugdijba vonult (hajo a muzeumba, legenyseg szerteszet) akkor O'Brian elkerult a DS9ra. Aztan par ev mulva Worf is kovette. Diana Troy is az Enterprise-on kezdett, es a Voyager vege fele, amikor mar tudtak kommunikalni a Flottaval, akkor ismet szohoz jutott, de akkor meg mindig mint a Enterprise tisztje. Szoval szerintem TNG, Voyager es DS9 a sorrend.. DS9ben pl egy borgot sem latni (Enterprise es Voyager-el ellentetben akik eleg sokat harcoltak veluk), ami betudhato Janeway akciojanak is. stb.. Utana kellene nezni valami ST siteon, de lusta vagyok..

    De ezek csak tippek, amolyan "ha mar nem tudok aludni, akkor gondolkozzunk picit valamin" dolgok.. ;]
  • gumininja
    #103
    Ha lesz egy harcias, jol kinezo neni is a csapatban, lehetoleg valamilyen humanoid, akkor ezzel sem lesz baj. Szegeny TNG-vel csak az a bajom, hogy mar evekkel ezelott sem tudtam nezni komolyan, mert eccerruen irritalt egyket szereplo benne. Picard, Troy meg az Riker a vegere egesz szimpi lett, de a tobbitol hidegrazast kaptam akarhanyszor meglattam. A Voyagerrel egy bajom van csak, hogy nagyon hamar vege lett.. "Hamar". Picit ossze lett csapva a vege, illetve olyan hirtelen jott az egesz Janeway idokavarasa.. A DS9et vegigneztem a nemet adokon, a Voyager mellett a masik kedvencem, de azt nem bocsatom meg nekik, amiert kinyirtak Dax-ot, habar a lanya is eleg erdekes karakter lett az utso szeriara.. Meg hasonlitott is ;] De megsem az igazi.. Es hogy az uj sorozatot mikor lathatjuk itthon? Hat nemtom, de a Viasat nagyon raallt a ST-re, es bizok benne hogy felvallalja az uj sorozatot is majd. Addig viszont lesz meg parszaz resz TNG meg DS9.
  • 2XP
    #102
    A címe Enterprise lesz. A xolaris.fw.hu-n megtaláltam a legelső rész leírását:

    Brannon Braga
    A „Broken arrow – Törött nyíl” című Enterprise bevezető epizódot ismertette a sorozat producere, Brannon Braga.

    „A bevezető epizódunk a legénység első találkozásának történetét meséli el,” mondja Braga, aki telefonon adott interjút Ian Spellingnek az Inside Trek című műsorba. „A küldetésük egyszerű: egy klingon lezuhant a földön – még sosem láttunk klingont – és a klingonok vissza akarják kapni.” Braga folytatja, „Haza kell vinnünk, különben összetűzésbe kerülünk a Klingon Birodalommal. Szóval egy picit olyan, mint a ’Ryan közlegény megmentése’ – vigyük haza a klingont. Az úton lelepleznek egy hatalmas galaktikus összeesküvést, az új és halálos Suliban faj által.” Braga egy picit beszél a Sulibanokról: „A Sulibanoknak különös genetikai képességeik vannak. Lélegezni tudnak az űr vákuumában és futni tudnak a mennyezeten, álcázni tudják magukat, mint a polip. Felfedezzük, hogy a Sulibanok valahogy kapcsolatban állnak a távoli jövővel, a helyzetet Temporális Hidegháborúnak hívják és ez egy nagy összeesküvés, amiben a klingonok is bentvannak.”

    „Mi felfedezzük ezt, és ez egy nagy kaland” állapítja meg Braga. „Azt hiszem, nyugodtan elárulhatom, hogy a legénység együtt marad a történet végén.”

    A fő ok, amiért Bannon Braga és Rick Berman ezt a régi időszakot választotta az, hogy már befejeztek három sorozatot a jelenleg létrehozott időperiódusban. „Éreztük, hogy ha egy másik legénységet rakunk egy másik, új nevű hajóba vagy az akadémiára a földön, mint a többi részben, az nem lenne eléggé érdekes. Lendületre volt szükségünk, hogy egy új érdekes történetekről és karakterekről meséljünk.” Braga folytatja, „Mikor megpróbáltunk valami újabbat csinálni, mint Janeway ideje, valahogy szokatlan volt mert mindig, mikor ezt csináltuk egy hajónál lyukadtunk ki, ami tiszta sima és az egyenruhák egyre testhezállóbbak.”
  • 2XP
    #101
    Megvan! Ha minden igaz ez játszódik legelőször. A főszereplő Scott Bakula (Jonathan Archer kapitány). Mire ezt itthon is adni fogják ... :) Sajnos nem nagyon tudok angolul, így többet még nem sikerült megtudnom.
  • 2XP
    #100
    Az előzetese nagyon ígéretes. A viasat állítólag leadja az összes eddigi star trek filmet.
  • Tovi
    #99
    Passz. Azért az új mozifilm a Star Trek:Nemesis nagyon ott lesz állítólag. Már az Insurrection is jó volt történetileg.
  • 2XP
    #98
    Mostanában nem forgatnak valami új sorozatot? Vhol mintha olvastam volna vmit...
  • Tovi
    #97
    No azért, mert bannolnám a Viasat3-at
  • Tovi
    #95
    Hülye kérdés: Akkor ez most a DS9 előtt játszódik, annak közvetlen előzményeként?
    Ja, és a szinkronok milyenek? ÜberRománGagyik, vagy normális magyarhangok?
  • 2XP
    #94
    meg óbrájen :))
  • Tovi
    #93
    Jaja, meg rájkers és worf is, nameg kruser dokinénit se hagyjuk ki :-)))
  • Laalee
    #92
    de van benne pikár és data :D
  • Tovi
    #91
    Hát annak sajnos igen, remélem újraszinkronizálás után mégegyszer leadják.
    De itt az új, a Next Generation, az is király, bár így kicsit furcsa a Voyager után. Valahogy szegényesebbek az effektek. Azért nem hagyom ki.
    Bye
  • 2XP
    #90
    Vége :(((
  • Csacsis
    #89
    Csak nálam nem megy a www.startrek.scifi.hu ???
  • Csacsis
    #88
    Féloldalas cikk. A címe:Botrányos Star-trek szinkron. (vagy valami hasonló)
  • [Walaki]D`Lair
    #87
    NEM MONDOD!!!!!! :DDDDDDDD Hát beszarok! És ezeket rakták be azok a románok??? :DDDD
  • corleone
    #86
    Mi volt a 16.-ai Blikkben?
  • mikike
    #85
    a romanticán is ezek szinkronizálnak
  • Csacsis
    #84
    Én sem nézem az unimátrix 1. pecre óta!!!
    Láttátok a 16.-ai Blikket?
  • Rincewind
    #83
    Én már nem is nézem, az idegeim többet érnek! :P
  • Mike
    #82
    Nagyváradiak csinálták a szinkront
  • Don Vito
    #81
    ja meg akik eddig tegezték egymást azok magázódnak és vice versa
  • Todd
    #80
    Ja ja . A legjobb akkor is Janeway. Mintha valamelyik román takarítónőt kérték volna meg, hogy olvassa fel a szövegeket. Vagy még jobb. A tegnapi részben elég sok szövege volt. És annyira hangsúlytalanul darálta a szövegét, hogy azon se lennék meglepve, hogy egy 486-os gépre telepített beszélő progi (amit leírsz azt elbíípeli a belső csipogó) a kapitány "igazi" magyar hangja... :)
  • gumininja
    #79
    Bocsi, a szinész kifejezést visszaszivom. A fősulin nekik tanitanak érzelmeket kifejező beszédet, ezek meg távolról sem ismerik..
  • gumininja
    #78
    És akkor a csillagflotta alternativái. Csillagflotta, sztárflotta és még volt valami amire elkezdtem kaparni magam.. Mert az oké hogy a szinésznek(?) halvány lila fingja sincs hogy mit is olvas fel egyedül egy lyukban, de nem hiszem el, hogy ennyire nincs ott valaki aki ha más nem, koordinálja és a hibásan leforditott dolgokat a régi bevett kifejezésekkel kicseréli.. Belegondolva, nem ismerem egyik emberkét sem aki szinkronizálta a mostani szériát, de hogy a szomszédaim közül a felének jobban illene a hangja a karakterekhez mint ezeknek, az száz. Na mindegy, nem is idegesitem magam, megvárom az ujraszinkront, és akkor nézem tovább ;]
  • [Walaki]D`Lair
    #77
    Mondok egy párat:
    Chell zászlós: - A Starfleet biztosan értesítette a kapitányt hogy.... (K.O.)
    Paris: - Kilépnek WARP-ból (nem szubtérből???)
    Kim: - Hol van a Warp Hajtómű? (ez fáááj!)
    kedvencem:::: Badzsorán (bajoran) ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!
    nameg ersze a Doki mai Kardasszán beszólása.


    Eredmény: Sírógörcs :DDD
  • Mike
    #74
    gondolom majd egyszer
  • Rincewind
    #73
    És mikor várható ez az újraszinkronizálás?
  • Rozsomák
    #71
    én azon röhögtem hogy nem energiát kér hanem sugarat
    hát ezen szétröhögtem magam, meg az egész szinkronon, csak azért nézem hogy röhöghessek.
    Szerintem akik csinálták azok nem láttak még voyagert
  • Csacsis
    #70
    jeeeeeeeeee
  • gumininja
    #69
    Komoly??

    Akkor valakinek csak van ott füle és érzékelése, mert ettől a konyhaszinkrontol hányok..
  • Mike at home
    #68
    http://www.scifi.hu/hir.asp?action=view&id=1547
  • Mike at home
    #67
    A Viasat bejelentette, hogy elnezest ker, es ujra fogja szinkronizalni a 7. szezont
  • Csacsis
    #66
    Ok, megadom a címet (ha én is megtudom a havertól)
    De lehet hogy nem lesz rá szükség. (lásd startrek.scifi.hu -n lévő forumokat)
  • Mike
    #65
    igen
  • Csacsis
    #64
    Le tudnád tölteni a netről?
  • Mike
    #63
    hát mondjuk az éppen nézhető nem a legjobb
    de azért érdekelne

    mit kérsz érte cserébe?
  • Csacsis
    #62
    Csak a 7. szezon, éppenhogy nézhető Windóz média fileformátumban, a 14. és a 2x. (nem az endgame) rész hiányzik.
    kb:3-4 CD
  • Mike at home
    #61
    az egesz megvan, vagy csak a 7. szezon?
    es hany cd?