1807
Melyik a legjobb vírusirtó, és miért?
  • PetruZ
    #325
    Nem minősítsünk már valamit, ha nem is tudjuk, hogy mi az. Köszi...
  • units
    #324
    Ha már Nis akkor abból a 2005.
    okosabb, gyorsabb, mint a 2004.
    olvass! linkeltem az infót...
  • balcsi70
    #323
    Hali.Esküszöm nem értettem a Nav meg a Nis röviditését.(azt hittem valami uj progi).Meg van mindkettö a Nis 2004-es meg 2005-is.Csak a 2005-t lehet hogy meg kell buherálni.De ha felrakom a 2004-est és frissitem akkor gondolom az is jó ugy! És ebbe van tüzfal is? De gondolom nem olyan mint az SP2-esé,mert az elég gyenge. Kösszi.
  • units
    #322
    hogy lásd a különbséget:
    Nav2005

    Nis2005

    Rajtad áll, hogy melyiket választod.
    Én a Nis-t ajánlom.
    Arra viszont készükj fel, hogy a Nis nagyon beépül a rendszerbe
    és terheli is rendesen:= a védelem ára!
    Sok memória és talán kicsit lassabb internet.
    Minden más vírusvédelmi és tűzfal megoldást le kell szedni a gépről.

    Viszonylag drága :(


    Ha ingyenes megoldást szeretnél akkor Avast! és Kerio

    Spy, Adwarek ellen pedig: #320 linkek.
  • balcsi70
    #321
    Köszönöm a választ.Akkor most melyik után nézzek?Mert te kettöt irtál!Azt szerezzem be amelyik van neked vagy a NAV-ot? És ha fel akarom azt rakni akkor töröljem a Nortont ugye?Spywarek ellen probáltátok a GIANT-ot? Szerintem elég tuti!!!
  • units
    #320
    A szöveget olvasva A Nod32 tehetetlen ellene. Ez egy "spy"

    spybot s&d + hjt kell

    1. a spykergetőt frissíteni kell->csökkentett mód és scan-> amit talál írtani.
    2. Nod32 full scan. biztos ami biztos
    3. jöhet a hijackthis->csökkentett módban készíts egy logot és tedd be ide. " Do a system scan and save a logfile"

    HijackThis.exe

    Spybot - Search & Destroy v1.3.2b
  • Tloszk
    #319
    Rájöttem: Asztal / tulajdonságok / asztal / asztali elemek testreszabása / web / ... és a security ikonból a pipát eltávolítani. Azért köszi.
  • units
    #318
    A NAV tökéletes a trojai ellen is. Két aktív vírusírtó egy rendszerben fölösleges, csak gond lehet belőle.
    Érdemes a legújabbat használni Nav2005.
    Nálam a NIS2005 megy. Azért mert az a legjobb internetbiztonsági megoldás ami eddig csak létezett otthoni juzerek számára (szerintem, mások szerint meg nem "vita nélkül köszi")
    Számtalan jó variácíó létezik, de nem feltétlen az a jó amelyik a leggyorsabban nézni át a rendszert...
    Heti 1x 20-30 perc fullscan belefér nem?
  • Tloszk
    #317
    Sziasztok!
    Tudna valaki abban segíteni, hogy ezt a s___t hogyan tudom eltüntetni? A gépem négy-öt napra ki volt vonva a forgalomból és a hivatalosan regisztrált NOD 32-es irtóm nem tudott frissülni. Amikor csatlakoztam ez a s__r gyorsabb volt és el sem tudom távolítani. HELP!


    WARNING!
    YOU'RE IN DANGER!



    ALL YOU DO WITH COMPUTER IS STORED FOREVER IN YOUR HARD DISK. WHEN YOU VISIT SITES, SEND EMAILS... ALL YOUR ACTIONS ARE LOGGED. AND IT IS IMPOSSIBLE TO REMOVE THEM WITH STANDARD TOOLS. YOUR DATA IS STILL AVAILABLE FOR FORENSICS. AND IN SOME CASES FOR YOUR BOSS, YOUR FRIENDS, YOUR WIFE, YOUR CHILDREN.

    Every site you or somebody or even something, like spyware, opened in your browser, with all images, and all downloaded and maybe later removed movies or mp3 songs - ARE STILL THERE and could broke your life!


    SECURE YOURSELF RIGHT NOW!
    REMOVE ALL SPYWARE FROM YOUR PC!

    Removal instructions

  • Felfedező
    #316
    Én is kipróbáltam az Etrust-öt de a NOD32 gyorsabb az bizti..
  • balcsi70
    #315
    Sziasztok.Lenne egy kérdésem!!!A gépemen a Norton Antivirus 2004-es(frissitve),+McAfee AntiSpyware van.Megvannak együtt,.Legelöször a Norton volt a gépen,De lecseréltem azt is a McAfee-Antivirusra hogy legyen egyforma.Utána jó virusos lett a gépem,persze nem irta ki csak sejtettem mert egy jó pár mappa kék volt.Töltöttem le Trójai virusirtót és ott volt a sok szemét,de már nem birtam megmenteni a gépet.Ujra inst. az Xp-t most ujra Norton frissitve+McAfee Antispyware,minden ok.EGY A KÉRDÉSEM. Szerintetek melyik a legjobb Trója elleni,és a másik hogy ne akadjanak össze a fentebb emlitettel.Elöre is köszönöm a válaszokat.
  • Crem
    #314
    Persze annyira nem elterjedt,mint a Nod,vagy a NAv mivel kurvára nem csilli-villi a fellülete...

  • Crem
    #313
    Nem azért, de egy nemzetközi teszten az ETrust vitte a pálmát, mint keresésben,gyorsaságban,és még vagy 10 kategóriában... Többek között az erőforrás minimális használatáért.

  • units
    #312
    Nézzél csak szét jobban a lezárt (2005) tesztek között!
  • izb
    #311
    Avg ajánlhatja bárki,de egy nagy rakás szar.Én használtam egy időben,kár volt érte.
    Próbáld ki az avastot,ha nem tetszik,akkor leszeded.
  • LaciMaci
    #310
    Jó elhiszem hogy jól kell beálítani meg nem kell vírus letőlteni ha nem muszáj, de akkor is a legmegbízhatóbbat szeretném! A checkvir en az AVG a legjobb! Hogyhogy nem ajánlja mindenki ezt?
  • units
    #309
    A Nav 2005 :)

    viták elkerülése végett www.checkvir.hu

    ugyanakkor a Nod32 és az Avast! is nagyon megfelel otthoni használatra. Naprakész mind a kettő.
    A felhasználón néha több múlik, mint az írtón.
  • LaciMaci
    #308
    Most akkor tisztázzuk melyik a jó? Valaki azt mondja hogy a NOD32 valaki azt hogy az AVAST!Tehát melyik keresei meg az összes vírust a leghatékonyabban?
  • LaciMaci
    #307
    Most akkor tisztázzuk melyik a jó? Valaki azt mondja hogy a NOD32 valaki azt hogy az AVAST!Tehát melyik keresei meg az összes vírust a leghatékonyabban?
  • izb
    #306
    Használj Zone Alarmot
  • izb
    #305
    Avast mindenképpen.
    Próbáld ki,ha jót akarsz:))
  • LaciMaci
    #304
    Még 1 kérdés!

    Nem teljesen ide tartozik, de nem akarok új topikot nyitni a Windows XP SP2 es tűzfal jó? ha nem akkor mijet tegyek föl?
  • LaciMaci
    #303
    Melyik a Jó AD-AWARE:
    Professional
    Plus
    Personal ???
  • Aspyrin
    #302
    kaspersky av personal 5.0.227
  • LaciMaci
    #301
    Tehát NOD32 oké, de még más véleményét is szeretném hallani!
  • Felfedező
    #300
    NOD32 a legjobb!!!! ami még versenyezhet vele: Kaspersky, McAfee Etrust,
    NAV2005..
  • LaciMaci
    #299
    Sziasztok! Lenne 1 álltalános kérdésem! Melyik a legjobb vírusírtó? Nem csak ingyenesekre gondolok, lehet fizetős csak a legjobb legyen!Tehát melyik az?
  • galocza
    #298
    hát az avast-nál csak jobb ingyenes megoldások léteznek (nem én mondom, nálam sokkal okosabbak)ld a lejjebb emlegetett antivir vagy avg...
  • tomo
    #297
    ja, ezt hivjak vakriasztasnak.
  • blackgamer
    #296
    érdekes észrevétel: Antivir (free) vírusírtó van a gépemen, feltettem legújabb frissítést, végignézte a gépet, és talált egy file-t GtaViceCity trainer egy exe file-t ami vírusos, ez már Vice City megjelenése óta a gépemen van (nemtom 2 éve?) és azóta soha nem mondta, hogy vírusos lenne
    meglepődtem a dolgon, de örülök hogy fejlesztik

  • units
    #295
  • bogyoka
    #294
    Készen vagyok, kipucoltam a gépemet, nincs már vírus, tróját kiirtottam És büszke vagyok magamra, azért szerintem én is ügyes voltam, de az avast vírusírtó is nagyon jó szerintem

    Itt van, nincs fertőzött fájlom:))


  • mikike
    #293
    ezt ő nem tudja megcsinálni ter, eltávolító programot javasolj
  • Felfedező
    #292
    Én a NOD32-t javasolnám jobb mind a kettőnél!
  • Tertovan
    #291
    http://securityresponse.symantec.com/avcenter/venc/data/adware.ncase.html
    http://www3.ca.com/securityadvisor/pest/pest.aspx?id=453060842
    http://www.spyany.com/program/article_ad_rm_n_Case.html
    http://www.adoko.com/resource/n-case.asp
  • units
    #290
    nálam minden oké
  • bogyoka
    #289
    fogalmam sincs:)

    Neked is szét van csúszva ez a topic? Nálam szétmegy confused]

    Akkor ürítem a lomtárat, és ezeket is kitörlöm:))
  • units
    #288
    O4 - HKLM\..\Run: [zotgt] C:\WINDOWS\zotgt.exe -ez mi?
    O4 - Global Startup: officejet 6100.lnk = ? - szügségtelen
  • units
    #287
    Szerintem azért nem tudja törölni, mert már törölte.
    A lomtárban találja, ha jobban megnézed ?
    talán kiürithetnéd.
    átnézem a logod.
  • bogyoka
    #286
    Units!!

    Itt a 3 vírus, amit talált a progi, de nem tudja törölni:

    Találat közben akartam töröltetni

    Itt próbáltam mégegyszer törölni

    Megjegyzem, csökkentett módban csináltam mindent, és hogy nem találom úgysem sehol, előhoztam a rejtett fájlokat is, de nincs, nem értem, hogy hova tud eltünni.:((

    És itt a logfájlom, megnézettem azon a webhelyen amit este írtál a csetbe, és vannak kérdőjelek, amit nemtok konkrétan, hogy törölhetem-e, bár írta, a végére, hogy fix checkedjem, asszem.
    Volt benne egy olyan, amit kerestem a webhance.exe, azt már kivettem belőle. Mit vehetnék még ki innen?

    Logfile of HijackThis v1.99.0
    Scan saved at 14:35:26, on 2005.03.09.
    Platform: Windows XP Szervizcsomag 2 (WinNT 5.01.2600)
    MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

    Running processes:
    C:\WINDOWS\System32\smss.exe
    C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
    C:\WINDOWS\system32\services.exe
    C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
    C:\WINDOWS\Explorer.EXE
    C:\WINDOWS\System32\sistray.EXE
    C:\WINDOWS\system32\RunDll32.exe
    C:\Program Files\Hewlett-Packard\HP Share-to-Web\hpgs2wnd.exe
    C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe
    C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe
    C:\PROGRA~1\PESTPA~1\PPControl.exe
    C:\PROGRA~1\PESTPA~1\PPMemCheck.exe
    C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
    C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe
    C:\Program Files\Hewlett-Packard\HP Share-to-Web\hpgs2wnf.exe
    C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    C:\Program Files\Hewlett-Packard\Digital Imaging\bin\hpobnz08.exe
    C:\Program Files\Hewlett-Packard\Digital Imaging\bin\hposol08.exe
    C:\Program Files\Hewlett-Packard\Digital Imaging\bin\hpoevm08.exe
    C:\Program Files\Hewlett-Packard\Digital Imaging\Bin\hpoSTS08.exe
    C:\WINDOWS\System32\HPZipm12.exe
    C:\Program Files\Hijackthis\HijackThis.exe

    R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Hivatkozások
    O4 - HKLM\..\Run: [SiS Tray] C:\WINDOWS\System32\sistray.EXE
    O4 - HKLM\..\Run: [SiS KHooker] C:\WINDOWS\System32\khooker.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [Cmaudio] RunDll32 cmicnfg.cpl,CMICtrlWnd
    O4 - HKLM\..\Run: [Share-to-Web Namespace Daemon] C:\Program Files\Hewlett-Packard\HP Share-to-Web\hpgs2wnd.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [InfoPenMSN] C:\Program Files\InfoKing\InfoPenMSN\Pro\InfoPenIM.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [zotgt] C:\WINDOWS\zotgt.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [avast!] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [UserFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -u
    O4 - HKLM\..\Run: [PestPatrol Control Center] C:\PROGRA~1\PESTPA~1\PPControl.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [PPMemCheck] C:\PROGRA~1\PESTPA~1\PPMemCheck.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [CookiePatrol] C:\PROGRA~1\PESTPA~1\CookiePatrol.exe
    O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
    O4 - HKCU\..\Run: [IncrediMail] C:\Program Files\IncrediMail\bin\IncMail.exe /c
    O4 - Global Startup: hp psc 2000 Series.lnk = C:\Program Files\Hewlett-Packard\Digital Imaging\bin\hpobnz08.exe
    O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\OSA.EXE
    O4 - Global Startup: officejet 6100.lnk = ?
    O8 - Extra context menu item: &Add animation to IncrediMail Style Box - C:\PROGRA~1\INCRED~1\bin\resources\WebMenuImg.htm
    O8 - Extra context menu item: E&xportálás Microsoft Excel formátumba - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\EXCEL.EXE/3000
    O8 - Extra context menu item: Hivatkozások megnyitása erről az oldalról... - C:\Program Files\Avant Browser\OpenAllLinks.htm
    O8 - Extra context menu item: Keresés - C:\Program Files\Avant Browser\Search.htm
    O8 - Extra context menu item: Kiemelés - C:\Program Files\Avant Browser\Highlight.htm
    O8 - Extra context menu item: Kép hozzáadása a reklámkép feketelistához - C:\Program Files\Avant Browser\AddToADBlackList.htm
    O8 - Extra context menu item: Minden kép kiszűrése erről a webhelyről - C:\Program Files\Avant Browser\AddAllToADBlackList.htm
    O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    O16 - DPF: {205FF73B-CA67-11D5-99DD-444553540006} (CInstall Class) - http://www.errorguard.com/installation/Install.cab
    O16 - DPF: {2917297F-F02B-4B9D-81DF-494B6333150B} (Minesweeper Flags Class) - http://messenger.zone.msn.com/binary/MineSweeper.cab30149.cab
    O16 - DPF: {62789780-B744-11D0-986B-00609731A21D} (Autodesk MapGuide ActiveX Control) - http://bpterkep.index.hu/MGViewer/ActiveX/mgaxctrl.cab
    O16 - DPF: {8E0D4DE5-3180-4024-A327-4DFAD1796A8D} (MessengerStatsClient Class) - http://messenger.zone.msn.com/binary/MessengerStatsClient.cab30149.cab
    O16 - DPF: {F00F4763-7355-4725-82F7-0DA94A256D46} (IncrediMail) - http://www5.incredimail.com/contents/setup/downloader_sp1/imloader.cab
    O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service - Unknown - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe
    O23 - Service: avast! Antivirus - Unknown - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe
    O23 - Service: Logikai lemezkezelő felügyeleti szolgáltatás - Unknown - C:\WINDOWS\System32\dmadmin.exe
    O23 - Service: Eseménynapló - Unknown - C:\WINDOWS\system32\services.exe
    O23 - Service: IMAPI CD-égető COM-szolgáltatás - Unknown - C:\WINDOWS\System32\imapi.exe
    O23 - Service: NetMeeting távoli asztalmegosztás - Unknown - C:\WINDOWS\System32\mnmsrvc.exe
    O23 - Service: Plug and Play - Unknown - C:\WINDOWS\system32\services.exe
    O23 - Service: Pml Driver HPZ12 - HP - C:\WINDOWS\System32\HPZipm12.exe
    O23 - Service: Távoli asztal súgó-munkamenetének kezelője - Unknown - C:\WINDOWS\system32\sessmgr.exe
    O23 - Service: Intelligens kártya - Unknown - C:\WINDOWS\System32\SCardSvr.exe
    O23 - Service: SymWMI Service - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\Security Center\SymWSC.exe
    O23 - Service: Teljesítménynaplók és riasztások - Unknown - C:\WINDOWS\system32\smlogsvc.exe
    O23 - Service: Kötet árnyékmásolata - Unknown - C:\WINDOWS\System32\vssvc.exe
    O23 - Service: WMI teljesítményadapter - Unknown - C:\WINDOWS\System32\wbem\wmiapsrv.exe