1807
Melyik a legjobb vírusirtó, és miért?
  • lck
    #165
    Nem
  • martinger
    #164
    de az ingyenes-e?
  • lck
    #163
    Kipróbáltam - nem tetszett.
    Úgy emléxem ZoneAlarmot rak tűzfalnak.

    ( BirDefender 2035-ig jó )
  • martinger
    #162
    EZT próbáljátok ki!
    2 in 1
    1 évig free
    addig úgyse bírja a windows
  • lck
    #161
    BitDefender erőforrásigénye szerintem kisebb mint pl. Keri + Avast egyben. Pedig azok sem fogják a gépet. Próbáld ki nem fogsz csalódni!
  • AtomHeart
    #160
    Sziasztok. nav 2005 (nem bizti, hogy 2005-e, a nsw 2004 tartalmazza..) helyett mit ajanltok? BitDefender mennyire jo, mennyire eroforrasigenyes? Na es Avg meg Nod32?
  • 1966
    #159
    Sajnos ZoneAlarm van benne...nekem 3 nap után összeomlott,aszonta: ismeretlen hiba miatt a tűzfal nem elérhető,a hibához társított program: ZoneLabs ZoneAlarm....gyorsan vissza is tettem az sp1-es xp-t!! Így most Avast!Home és Kerio.Régen is bevált,és miután az Avast! frissült egy csomót,most még jobban tetszik!!
  • SigS
    #158
    Outpost Firewall+Nod32
    Vagy McAfee virusirtoval kombinalva...
    Mondjuk a leirasaid alapjan jol kiszortad ezeket a progikat :)
    Outpostnal pl. beallitod a "Block Most" modot es semmit nem kerdez majd (ha ennyire zavar a sok ablak)
    Bye
  • Sil78
    #157
    Nem tudom, ez egy elég régi gép és Win98 van rajta. Ahhoz meg ugye nincs SP2, csak és kizárólag XP-hez. De nem hiszem.
  • martinger
    #156
    nem a SyGate van az SP2ben?
  • Sil78
    #155
    Én NOD32-t használok (egyáltalán nem érzékelem, hogy fogná a gépet, pedig kifejezetten szűkösek a gépem erőforrásai), tűzfalnak meg Sygate-et, eddig bevált. Vannak persze spyware-irtóim is, de amióta böngészésre Firefoxot használok, azóta nincs munkájuk.
  • martinger
    #154
    hát nekem most sajnos elég sok vírusirtót ki kellett próbálom, egy trójai miatt, elmondom mit tapasztaltam
    AVG7 + PCCilin észre sem vette a vírust
    NOD lefogta a gépet, fél óra lett a boot
    Free-AV AntiVir jó, csak nehézkes a frissítés
    Avast mindenbe beleugatott
    Kapersky: minden VBSt vírusnak nézett és törölt
    Panda jónak tűnt, csak a törése nem volt jó

    tűzfalakat is próbáltam:
    Kerio: összeomlott
    OutPost + ZA folyton kérdezgetett

    ezek alapján még mindig nem tudom mi a tökéletes vírusírtó + tűzfal párosítás
  • tomo
    #153
    esetleg megprobalkozhatsz az ebben a topikban felsorolt online viruskeresokkel.

    de ezzel max a virusokat tod kiirtani, jol lenne megtanulnod megvedni magad, talan majd valaki konkretan segit neked, de elobb nem artana kicsit pontosabban leirnod a rendszered jellemzoit es a problemadat (a netmegosztasodra gondolok , amit emlitettel ).
  • gagaga
    #152
    halihó.én nem vagyok egy nagy tudor,de nekem is hasonló gondom volt.újratelepítettem mindent,aztán rögtön feltettem egy vírusírtót és egy kémrobotfigyelőt.ja meg van tűzfal is.azóta semmi nincs.
  • bandia
    #151
    Halihó! Hát az én gépem marhára belassul:( Valószinü tele van virussal, csak a virusirtó program már nem látja:) Mit javasoltok, milyen tüzfalat? Amit be lehet állitani, hogy a megosztott net is menjen? Mert emiatt állandóan ki kell kapcsolnom a tüzfalat ha a másik gépet is csatlakoztatni akarom:( (Kerio) Nem tudom hogy lehet beállitani:(
  • OG Sámson
    #150
    Sziasztok! Nem tud valaki kódot a Norton Antivírus 2005-höz?
  • tomo
    #149
    tenyleg igaz amit a sracok irnak, nincs spyware ami bejonne weboldalakrol, ha firefoxot hasznalsz.
  • Sil78
    #148
    Nekem sincs spyware-em, mióta Firefoxot használok. Egy darab se. És semmi még csak nem is próbálkozott átállítani a kezdőlapomat, vagy megváltoztatni a Registry bejegyzéseit több mint két hónapja. A spyware-irtók is csak a "recent files" listákat ürítgetik, meg néha egy-egy tracking cookie-t. És ez nemcsak azért van, mert a Firefox mentes az IE biztonsági réseitől, hanem nagyrészt annak az egyszerű ténynek köszönhető, hogy nem támogatja az ActiveX-et meg a hasonló active scripting technikákat - így a spyware-ek nem tudnak minek a segítségével bejönni a gépre. (Azt a pár oldalat, ami meg kivételesen legális célra használ ActiveX-et, IE-ben nézem meg, de semmi mást.)
  • CSOCSO
    #147
    nincs spyware. nah azt nehezen hiszem el.. de mindegy..vegulis ha fele annyid van mint masnak akkor sikert ertel el..
  • Cormoran
    #146
    Firefox, + AVP, amivel néha átnézed a géped, kikapcsolva az állandó figyelést.

    ha valamit ismeretlen helyről töltesz, külön mappa, indítás előtt ellenőrzés.

    évek óta nem volt vírusom, spaywarem + a Firefox óta nincs.

    sz*pjon, aki az Explorerhez ragaszkodik....
  • Sil78
    #145
    A Norton eléggé be tudja lassítani a gépet, esetleg próbáld ki a NOD32-t vírusirtónak. A spyware-ek ellen a meglevők mellé még érdemes felrakni a SpyBot-ot, de ha a böngészésre Internet Explorer helyett valamilyen alternatív böngészőt (pl Firefox, Mozilla, Opera) használnál, igen hamar tapaszalhatnád, hogy ezekkel mennyivel kevesebb ad- és spyware jön be, mint Explorerrel (már csak azért is, mert ezek nem támogatják az ActiveX-et).
  • misstick
    #144
    megegykerdes: visszaolvastam es latom h van aki hasznalja az avast. igazabol ha biztos lennek benne h ugyanolyan jo mint a norton akkor inkabb azt hasznalnam.
    szoval a kerdesem: van egy laptop amit rendszerint lanos egyetemi halozatra hasznalunk de modemesre is. szoval kell egy erös tuzfal, meg egy ertheto surun frissitheto antivirus. viszonylag sok szemetet kapok, napi 30 spam, napi trojan kopogtatasok, az ad es spywarekrol mar nem is beszelve. szoval mi lenne egy jo konfiguracio?
    eddig hasznaltam norton antiv meg tuzfalat+adaware+spysweeper+ registry first aid. de ezektol eleg lassu a gep. egyeb megoldas?
  • misstick
    #143
    sziasztok egy nagyon lama kerdesem lenne. szeretnem leszedni a norton internet security 2005öt mert 2004es felmondott. es talaltam tobb fele meretut ugyanazzal a nevvel 60 megatol 250ig. ez hogy lehet??
    elmeletileg mind nis nem pedig tuzfal meg antivirus meg systemworks kulon.... otlet?
    koszi
  • lck
    #142
    lásd : #99
  • lck
    #141
    Ha kis gépigényű, jó vírusirtót és tűzfalat akarsz egyben, javaslom a BitDefender 8-at.
  • lck
    #140
    Kaspersky-t eccer kipróbáltam. Ette a gépet mint az állat. ( Total Commander katt után 2-3 másodperccel kezdett nyitni. ) Persze lehet hogy ez csak nálam volt igy ( P4 1700 Celeron 512 RAM ) Amúgy aszongyák vírusokat fogja rendesen.
  • CSOCSO
    #139
    most szedtem le a kaspersky anti virus es anti hacker progit... szerintetek jo lesz ez?:)
    mar lattam zonealarm firewall+antivirust is..:) ehh
  • units
    #138
    programok beszerzése :(

    volt egyszer egy ilyen publikus topik.
    még azért müxik. kérd ott!
  • salist
    #137
    Van valakinek valamilyen ötlete, hogy hol lehetne ezt a progit beszerezni:

    CA eTrust Antivirus v7.1

    Köszi
  • units
    #136
    ingyenprogram
  • lck
    #135
    Ja, itt regisztrálhatod ingyen.
  • lck
    #134
    Akkor ez kell neked.
  • radical
    #133
    Sziasztok, NAV2000 óta vagyok Symantec használó, de a NAVok egyre nagyobbak, erőforrászabálóbbak, géplassítóbbak lettek, és most a 2005-nél jött el a pillanat, hogy azt mondjam: ELÉG!
    Olyan kiváltó programot keresek, ami tudja automatikusan a háttérben frissíteni a vírusadatbázist, hamar megjönnek hozzá a frissítések, nem lassítja be a rendszeremet mint a NAVok és ingyenes. Jelenleg az AVG 7.0.280 Pro-t használom, de nem vagyok 100%-ig elégedett vele, ugye csak trial módban megy (ami 30nap) és az autoupdate-je se működik feltűnés nélkül. Várom tapasztalataitokat, tanácsaitokat.
  • units
    #132
  • NZiM
    #131
    Na fönn van. Ha nem jön vissza 1 7ig akkor örök búcsút veszek e forumtól
  • NZiM
    #130
    Ooopsz. Most nézem. Ez a fajta peccs nincs is fenn:D
    Akkor tényleg bocsi. ÉN VOLTAM A MEGALÁMAHYPERDROIDANYASZOMORÍTÓ!
    Mégeccer bocs, és örök hála a segítségért!

    Mostmár elkezdhetek viruskereső után nézni.
  • NZiM
    #129
    Köszönöm kedves segíteni akarásotokat - vicc nélkül tényleg - de mint említettem fenn van a peccs is. Viszont! Egyvalami nem tiszta. Ha nincs vírus, akkor miért indulgat újra? Régen,amíg nem voltak ezek a retkes vírusok nem indult újra érdekes. Azért lecsekkolom újra a peccset és fel is rakom - legyen igazatok.
    Fika? Nézd: szerintem ha kiadsz valamilyen softra egy 10ezer HUF-t akkor az legalább legyen használható nem??? És még csodálkoznak a warezon,a P2Pn, és a többi hasonló underhand mókán...
    Nah, nem stresszelek! Köszi a helpet, remélem fog menni. Végülis ritkán jön elő, sőt egy napja nem is jött:D
    Amúgy az üzi nem RPC hiba, hanem Generic Host Win32es szopódás.
    Nah,off!
  • PetruZ
    #128
    Mielőtt meghalnál a stressztől és szétfikáznád az összes vírusírtó szoftvert: az újraindulást NEM a vírus megléte, hanem a biztonsági patch NEMLÉTE okozza... Menj fel az M$ oldalára és szedd le a Sasser/Blaster-hez kiadott javítást (lásd milyen vagyok, megkerestem neked: itt van; válaszd a Patch Availability-t, majd az oprendszeredet és az új oldalon jobbra lesz egy jó nagy Download gomb, arra kell ráböknöd).
  • units
    #127
    nincs vírusod :)
    Tegyél be egy hijackthis logot.
    hogyan jelentkezik az "újraindítós" vírusod?
    üzenet, valami?
    stinger eredmény = semmi?
    Vírusírtó eredmény = semmi?
  • NZiM
    #126
    Nah, I'm back again. Semmi eredmény. Egyéb okos ötlet? (azon kívül hogy állítsak egy csavarhúzót a vinyómba...)