23325
  • barret
    #3323
    Mi az a topig??? Ezt a szót ismeri valaki?
  • Glpetyus
    #3322
    Vagy Milyen videókártya 2. topignak...
  • Glpetyus
    #3321
    Ezt a topigot át kéne neveztetni ELFUT-E A GÉPEMEN TOPIGNAK...
  • toMpEr
    #3320
    Mondjuk az Unreal3 eseten allitolag mar nem a PC lesz a fo-platform, hanem valamelyik kovetkezo generacios konzol.
    Ugytunik meg vannak szamlalva az x86-os arhitektura napjai, hamarosan mindenki HDTV-n fog jatszani valamelyik konzollal.
  • toMpEr
    #3319
    hmm unreal 3 nalad mar kijott? :)
    Most hogy kozelitenek Procifejlodes hatarahoz igencsak lefog lassulni a fejlodes.
    Az uj generacios jatekok (igy a doom3 is) mar nem a poligonszamban mutatnak ujat, hanem az effektek minosegeben es szamaban, igy valoszinu a terheles fokozatosan at fog helyezodni a videokartyara.
    Az optikai meghajto meghajto amugy nembiztos, hogy olyan fontos, nekem pl meg cdirom sincs, es nem is nagyon hianyzik.
  • toMpEr
    #3318
    igen, eleg ketseges, mivel most az uj szeria megjelenesevel 60 korul van a 9800Pro, igy ugy lenne logikus ha az x800Pro ara is a kovetkezo szeria kijovetelekor erne el ezt a szintet
  • Bucser
    #3317
    ílesz olyan verziója... Buták lennének nem adni olyt belőle...
  • Bucser
    #3316
    Igen de Unreal 3 ig jó kártya volt:) Az már jó pontnak mondható, hogy 3 évig bírta.. vid kártyánál IMo ez pont elég... Pl Joyt nem karok többet az életben venni viszont Alaplap Proci memória winchester és Vid kártya az amit folyamatosan cserélni kell sajna bizonyos idő elteltével... JAhh meg az optikai meghajtók, ha az ember nem akar falat építeni maga köré cd-kből:) Most gondolkodtam, hogy vegyek-e DVD írót de valószínű inkább vagy megvárom a Blue Ray írókat vagy a DL írókat... (Double Layer rulez:)
  • Dynamic
    #3315
    Azért jövő ilyenkorra még nem hiszem, hogy 45 lesz az x800
  • toMpEr
    #3314
    Igen, a 9500 eleg jo szeria volt, de azert a Doom3/HalfLife2/Stalker-nek talan mar keves lesz
  • toMpEr
    #3313
    Igen, Unreal3-ig jo kartya lesz :)
  • Bucser
    #3312
    Gondolj bele, hogy Radeon 9500-at mikor adták ki??? 2,5 éve lassan.. még mindig azzal küldöm... ÉS soha semmivel nemvolt bajom... mint írtam alább.. Én a sokak által emlegetett driver gondokkal sem találkoztam...
  • Bucser
    #3311
    Figy az X800-as széri most megmondom neked, hogy még 2-3 évig jó kártya lesz... ezekben nem fogok tévedni.. nem lesz olyan Game ami ne indulna el rajta.. Igaza teljesítmény degradálóni fog de ennyi erővel meg vegyél meg minden új kártyát mindig 130 ezerért... Kell neki egy év, hogy az ára olyan 45 körülire menjen le... Most gyorsabb proci kell meg egy Audigy:) Nem akarok dekóderes hangfalat venni az drága:)
  • Dynamic
    #3310
    Jobb játékok alatt jelen esetben a jobb grafikát értem.
  • Dynamic
    #3309
    Ezt az elméletet követve jövőre x800-ast se lesz érdemes venni, mert sokkkal jobb kártyák és játékok lesznek, amik rá egy évre szintén olcsóbbak lesznek.
  • toMpEr
    #3308
    Igen kihasznaljak 1600x1200-as felbontasban meg 16xAA mellett
    En viszont nemhiszem, hogy 1024-nel nagyobb felbontasba fogok jatszani es ha nincs AA abba se halok bele, FPSeknel nem annyira jon ki
  • toMpEr
    #3307
    Hulyeseg lenne 1 evet varni, amikor most jonnek ki a nagy nevek, ezekhez meg toketeles lesz a 9800 pro is
  • Bucser
    #3306
    Ez itt )x-ás Radeon = 9X00-ás Radeon:)
  • Bucser
    #3305
    én már nem vennék )x-ás Radeon-t várj egy évet még a X800-ra akkor az lesza legjobb vétel ha meg radeon kell majd a 9800-hoz potom pénzért fogsz hozzájutni...

    Addig bírja az GF4... (nekem GF2GTS32Mb volt és azt cseréltem 9500 radeonra Pro-ra köv lépés X800 lesz majd jövőre addig jó ez...

    Mondom jelenleg különbség látványjavítókkal jön ki... FSAA+ Anisotropic Filtering na meg magas felbontás (nem is játszok semmivel 1024x768x32bit alatt)
  • Bucser
    #3304
    már a mai progik is kihasználják a az X800 meg a Gf6800 teljesítményét... Nézz meg egy X800 >< Radeon 9800 tesztet.. Kb a brutalis fizikai teljesítmény is a duplája az X800 javára... Látványjavítókkal ez 3x-os is lehet.. ugyanez igaz a GF 6800 vs 5800 esetén...
  • toMpEr
    #3303
    Igazabol idaig csak a FarCry-nal ereztem, hogy keves a Gef4, igy gondolom a 9800Pro se fog meg egy ideig elavult kartyanak szamitani.
  • toMpEr
    #3302
    A kovetkezo generacios jatekok (UNREAL3) meg csak sokara jonnek, addig lefolyik meg 1 szeria
  • toMpEr
    #3301
    Ezek ajatekok meg 9800-as szeriara vannak kitalalva, nemhasznaljak ki az uj kartyakat
  • serious
    #3300
    jön pl.HL2
  • toMpEr
    #3299
    de ha 100 folott akarsz egy kartyara kolteni szerintem akkor erdemes megvarnia x800 XT-t, mert a kovetkezo generacios jatekok a tobb pipeline miatt sokkal jobban fognak rajta futni
  • serious
    #3298
    Ez is igaz.
  • toMpEr
    #3297
    akkor mindenkeppen
  • jAsOn VoOrHeEs
    #3296
    Hát igen csak ha most egy XT-t veszek mert az is monnyuk 90-100 között sétálgat akkor már egy kis +pénzért jobban megéri a X800-as szériából venni. De nem tudom ez csak az én véleményem
  • toMpEr
    #3295
    Hat nemtudom, milyen jatekrol tudsz ami par honap mulva jon es ki fogja hasznalni?
    x800 szerintem csak azoknak erdemes, akiknek monjuk LCD monitorjuk van, mert ott elegge font a tokeletes minosegu FSAA nagy felbontasban is, CRT monitoron nem igazan jon ki mozgasban
  • serious
    #3294
    Egy játékhoz bőven elég most egy radeon 9800xt is nem kell olyan fontos ez, de egypár hónap mulva már nagyobb lesz a követelmény.
  • jAsOn VoOrHeEs
    #3293
    Azon mit értesz hogy MÉG nem lehet teljesen kihasználni?
  • serious
    #3292
    Még nem. Az ára nagyon magason van és ki se lehet teljesen haszálni MÉG.
  • insp
    #3291
    Van 9800 Pro-m 430/370-et tudja. Priv-ben jöhet rá ajánlat, hétfőn tudom adni. :) (Zalman bordával adom)
  • dashed_
    #3290
    nyehe akkor maradt a g3ti200.:( majd jatszok 320x200ban.
  • jAsOn VoOrHeEs
    #3289
    Szerintetek x800PRO-t most ilyenkor érdemes venni???
  • serious
    #3288
    128 MB 60körül, 256 MB 80 körül.
  • jAsOn VoOrHeEs
    #3287
    aha jah ott körül van
  • dashed_
    #3286
    mennyi most egy 9800 pro ? 60 korul?
  • serious
    #3285
    Ati 9800Pro, 128 vagy 256 MB majd amelyikre futja. Ezen belül melyik gyártók jók?
  • toMpEr
    #3284
    9800Pro alatt mar nem erdemes vasarolni