3125
  • monmaquis
    #3125
    Nagyon kényelmesnek érzem magam otthon ülni. Majdnem három éve dolgozom forex kereskedőként, így tudom, miről beszélek. Egész nap kereskedhetek és szórakozhatok a családommal. Ha enni akarok, akkor csak online rendelje meg. Úgy döntöttem, hogy elkezdem kereskedni, miután elolvastam róla instaforex review , és mivel inkább otthon akartam lenni a családommal.
  • Kepek
    #3124
    leállítják a SETI@Home-ot :(
  • SewerRat
    #3123
    Sziasztok!

    Setit futtatom, eddig úgy volt beállítva, hogy max erőforrást használhatja. Aztán egyszercsak észrevettem, hogy amint elindul a Seti, a proci hőmérséklete 65 fölé ugrik, aminek nem kifejezetten örültem.

    Most 50%-ot engedtem neki, így 52 fokos, ami már nem bosszant. Van valami megoldás, hogy normálisan futtathassam a progit?

    Egyébként a probléma forrása az is lehet, hogy a procim tetejéről már rég kiszáradt a hűtő paszta, majd veszek rá.
  • remark #3122
    "élién-virsliket" -> élien-virsliket
  • remark #3121
    Megint nem ez volt a lényeg, hanem arra próbáltam rámutatni újból ebben a topikban is, hogy "földi tapasztalataink" bekorlátoznak minket. Rengeteg a magabiztos kijelentés aminek az alapja pusztán annyi, hogy ha körülnézel a spájzban vagy a dolgozószobádban, akkor az alapján amit látsz ez tűnik logikusnak. Na most ha csak nem élién-virsliket keresünk, akkor máshogy kellene gondolkodni.

    Persze az elsődleges dolog, akármennyit viccelődsz is ezen, az a "látás", avagy érzékelés. Ha fel sem fogod mi ez a világ ami körülvesz, akkor kutatgathatsz akármennyit, maximum a nagypapát fogod felfedezni a spájzban ahogy dézsmálja a lekvárt.

    Tudom hogy "szentségtörés", de itt egy ide vonatkozó idézet: "Látni. A dolog magától értelmeződik." - Hamvas Béla
    Ez is mit fejez ki? Most már biztos érted. (A fenéket érted.)
  • remark #3120
    Most tényleg nem érted hogy miről beszélek, vagy hülyéskedsz velem?
  • polarka
    #3119
    Ahhoz, h a jövőre vonatkozólag bármit mondj meg kell állapítani, h alapból milyen feltevésekkel indulsz (önmagában a jövőről semmit sem tudunk mondani, kivételek persze a "látók" xD).

    Ahhoz, h konkrétan földi élethez nem hasonló életet vagy nyomait keressék szükséges volna tudni, h milyen jelet keressenek? Te esetleg tudod, h 1 ismeretlen létforma milyen jeleket produkál?
    Erre volt 1ébként az 1ik 5let, h min. a matekot úgy ismerik, ahogy mi és ha jelezni kívánnak vagy mi nekik, akkor mondjuk a prímekkel lehetne kezdeni a kapcsolatfelvételt. "elég pár scifit megnézni"
  • polarka
    #3118
    :o
    Csak 1 példát említettem, bocsánat, legközelebb meg sem szólalok, amíg min. szakdolgozat szintű hsz-t nem alkotok. Aztán pedig egy könyvet is ki adok csak neked. Még ha nem is közlök benne olyan infót, ami máshol nem volna fellelhető.
    Én már csak ilyen köcsög vagyok, h eltitkolom mások elől a máshonnan könnyen elérhető tudást. Én szégyellem magam QQ
  • remark #3117
    Ez most onnan jött, hogy tudatában vagy rengetegféle lehetőségnek ami nem cáfolható és nem is bizonyítható, de mégis erről az egy variációról beszélsz.

    És ez már a második hsz-ed amiben ezt írod, és ebben már benne van az indoklásod is: "elég pár scifit megnézni".
  • polarka
    #3116
    Ez most onnan jött, h tudatában vagyok annak, h rengetegféle lehetőség elképzelhető és nem cáfolható de nem is bizonyítható?
  • remark #3115
    Módosítanám a kérdést: Azt miből lehet valószínűsíteni, hogy előbb bukkanunk az idegenek nyomaira mint magukra az idegenekre? Csak az a baj erre meg közben rájöttem, hogy mindez azért valószínűsíthető, mert földi élethez hasonló élet után kutatunk.

    És azt hogyan lehet kitalálni, hogy mennyi az esélye annak, hogy a földihez hasonló élet alakult ki máshol is? Mert ha mondjuk ennek esélye 0.000001%, akkor hatékonyabb lenne, ha nem földi élethez hasonló életet vagy annak nyomait keresnénk. Persze egy ilyen valószínűségi mutató valószínűleg kiszámíthatatlan.
  • remark #3114
    Pont ezért kérdezem, ismervén azt, hogy a "racionálisan" gondolkodó elmék vannak túlsúlyban a "Tudományos eszmecsere" fórumaiban, hogy miből lehet azt kitalálni, hogy vajon ideutazhatnak-e az idegenek vagy sem?
  • Koppixer
    #3113
    Gondolom, a nagy távolság miatt mondta ezt.
    Persze, jogos a kérdésed, mivel nem tudhatjuk még azt sem - feltéve, hogy léteznek -, hogy mi számít nekik nagy távolságnak, milyen technológiával rendelkeznek az űrutazáshoz.
  • remark #3112
    Gondold át újra hogy mit jelent a "tudatalatti manipulációja". Látom rád férne.
  • remark #3111
    "Hogy idejönnének annak már kisebb a valószínűsége."

    Ezt hogy sikerült kitalálni?
  • Desiderata #3110
    nem kapok csomagot napok óta
  • Dj Faustus #3109
    "csak nálam nem tölti fel az elkészült cuccokat?"
    Nálam a 6.2.14-es Linuxos BOINC klienssel a World Community Drid projekt esetén feltölti az elkészült eredményeket.

    "nem rossz, bár nekem a legnagyobb haszon az lenne ha kiderülne "nem vagyunk egyedül""
    Megnyugodhatsz nagy valószínűséggel "nem vagyunk egyedül", a kérdés csak az, hogy egyrészt ők tudnak-e a mi szintünkön megegyező módon kommunikálni, illetve hogy ők hol vannak. Hogy idejönnének annak már kisebb a valószínűsége.
  • polarka
    #3108
    lehet csak élőhely kell nekik is és olyan helyzetben vannak, h vagy ők vagy mi, elég sok lehetőség van elég pár scifit megnézni

    nem nyitok
  • Desiderata #3107
    nem nyitsz neki egy topikot?
  • Desiderata #3106
    nem hiszek abban hogy le akarnának igázni minket
  • polarka
    #3105
    Úgyse vagyunk 1edül.
    És akkor is hasznos lesz, ha agresszívek és fejlettebbek!?:/
  • Desiderata #3104
    nem rossz, bár nekem a legnagyobb haszon az lenne ha kiderülne "nem vagyunk egyedül"
  • polarka
    #3103
    Sztem ha a World Community Gridet futtatnád, annak több haszna volna.
  • Desiderata #3102
    12 elkészült feladatom van és nem tölti fel őket, újakat se tölt le, áll a gépem...
  • Desiderata #3101
    csak nálam nem tölti fel az elkészült cuccokat?
  • Desiderata #3100
    én lemértem és semmivel se fogyaszt többet a gépem ha fut a BOINC kliens, de próbálja meg más is tesztelni
  • mcsaba
    #3099
    Hello, egyszer próbáltam a seti programját de nem tetszet hogy pár szines vollogó ábrán meg pár adaton kivül semmit nem lehet tudni arról hogy mit is csinál. Kiskoromba szerettem halgatni egy ismerős rádióamatőr rádióját, tekergettem a a rádiót és mindig örültem ha találtam valamit, jó tudom a seti programja arra van hogy mikor nem csinálunk semmit akkor a gép dolgozzon magába, de azért valami opciót beletehettek volna hogy akit érdeket többet tudjon meg arról hogy mi is folyik, pl meglehessen nézni hogy épp az ég melyik részét kutatjuk, vagy a jeleket meghalgatni hogy mi hallatszik, vagy hasonlók de igy nem érdekes, esetleg nemcsinált valaki hasonló dolgokat a progihoz? ha tudtok ilyenről kérlek irjátok meg.
  • Desiderata #3098
    valaki még csinálja? Hungary csapatban 381 az aktív tag, ez elég kevés
    új gépem lett, gondolkodok rajta hogy újra beszálljak
  • Esplanade
    #3097
    max az áram számlát dobja meg
  • Jimmyke
    #3096
    Üdvözlet!

    Aki futtatja a SETI&Home-t otthon, az okhoz lenne egy kérdésem:
    Mennyire dobja meg a havi adatforgalmat? Szívesen futtatom a gépemen, de ha túllépném vele a havi kvótát, a család meglincsel :D
  • polarka
    #3095
    A SETI értelméről, lehetőségeiről találtam érdekes beszélgetést:
    Aktív SETI
    [URL=http://www.setimuhely.hu/page.php?page=10]"Klasszikus" SETI[/URL]

    Egyébként Almár Ivánnal értek egyet. Aktív SETI-nek nem adnék állami támogatást, a SETI-nek viszont alacsony prioritást adnék és némileg támogatnám.
  • polarka
    #3094
    Ezek alapján én még mindig azon a véleményen vagyok, h az egyedüli remény:
    - h régen már volt olyan civilizáció a közelünkben, amelyik bepróbálkozott hasonlóval és vehetjük a jeleik
    - h van olyan fejlett civilizáció, mint mi a környéken (sztem max. 50fényéves körzetben), akik figyelnek és válaszolnának
    - h van még fejlettebb civilizáció is a közelben (100fényév), akik tudnának válaszolni vagy idejönni (csak eddig még nem tudtak rólunk) és valszeg elintéznének minket (csak utóbbi nem túl kellemes)

    Ha egyszer sikerül a fénynél gyorsabban üzenni/utazni, akkor valszeg majd az egész fölösleges is volt. Hamarabb érhetnénk el 5250fényév távolságra, minthogy a mostani üzenetünk odaérne.

    Tehát én nem támogatom az egészet ezek alapján és nem látok benne elég nagy esélyt. Majd próbálkozzunk, ha vhogyan tudunk a fénynél is gyorsabban.
  • polarka
    #3093
    "A parabola sugárzási iránykarakterisztikája ilyen. Ha ez vehető arányos rajznak, akkor a legszélesebb része a hossz harmada, tehát 4,2 fényév esetén, akkor az 1,4 fényév, vagyis elég széles terület."
    Ezt meg rosszul értelmeztem. Egyrészt a hossz negyede a max. szélesség. Másrészt, ha azt akarjuk, h a legszélesebb résszel találjuk el a célt (minél pontatlanabbak lehessünk), akkor 25%-kal távolabbra kellene 1fW-ra csökkenjen a sugár.
    Vagyis az előző hsz.-ban (is) számolt távolság 3/4-ét kellene vennünk (5250fényév). És annak a távolságnak az 1/3-a lesz a sugár átmérője (1750fényév), ahol a szélein már 1fW mérhető.
  • polarka
    #3092
    Az eddig említett képletek alapján (megjegyzem, ezeket műholdas kommunikáció számításainál használják):

    r - a távolság
    Pv - kívánt vevőteljesítmény (1fW)
    η - forgásparaboloid tökéletessége/hatásfoka (80%)
    Arecibo paraméterei wiki alapján:
    Pa - adóteljesítmény (20TW, impulzus csúcsa)
    d - forgásparaboloid átmérője (305m)
    f - frekvencia (2,38GHz)

    Feltételeztem, h a másik fél kb. ugyanezen a technikai szinten áll, természetesen egy fejlettebb technikával rendelkező civilizáció távolabbról is észlelheti, de ők is csak sok-sok év után.
    Ha nem tévedtem/vétettem sehol, akkor az eredmény (felfelé kerekítve): 7000 fényév. Vagyis max. ilyen messze tudnak vele kommunikálni.
  • polarka
    #3091

    Erre megjegyzem, h a "≈" azért van, mert ez tökéletes forgás-paraboloidra vonatkozik. Ehhez még jön egy η, ami jó esetben is (sztem) 80% körül lehet.
  • jhetedikj
    #3090
    A puerto ricoi Arechibo rádióteleszkópot használják. Átmérője 305 méter.
    Azt már én se tudom,hogy mennyien futtathatják még.
  • polarka
    #3089
    Én a setit nem is futtattam, nem is áll szándékomban, mert nem látok rá túl nagy esélyt. Én régen futtattam a WCG-t.

    így már tiszta számomra, h melyik tartományt vizsgálják, de ahogyan elismerik, ezzel lényegesen szűkítették a sávot. Akkor már csak az érdekelne, h mekkora parabola átmérőkkel dolgoznak? És akkor a képletek alapján már mondható lenne vmi.
  • jhetedikj
    #3088
    A setivel már én is végeztem elég régen nekem is nagyjából 1 évig ment,nemrég raktam fel ezt a WCD-t.

    Az angol nem az erősségem,viszont magyarul is le van írva értelmesen:

    Mit keresünk?


    Mit keressünk, ha az intelligens élet nyomait akarjuk megtalálni? Nem tudjuk, hisz nem tudjuk azt sem, hogy milyenek ők. Nem tudjuk, hogyan kommunikálnak. Nem tudjuk, hogy ők is keresik-e a társaikat a világmindenségben. De ha meg akarjuk őket keresni, valahol mégis csak el kell indulnunk.

    Induljunk ki például abból, hogy a rádióhullámokkal történő kommunikáció annyira kézenfekvő, és egyszerűen megvalósítható, hogy valószínűleg minden miénkhez hasonló kultúra ismeri. Feltételezzük továbbá, hogy a kommunikációra az idegenek is egy bizonyos frekvenciát használnak, mint mi, és nem mondjuk szórt frekvenciás adást, vagy ki tudja milyen elvetemült rendszert, amiről nem is álmodtunk.

    Tehát az a feladat, hogy a rádiónk csatornaállító gombját addig tekerjük, amig nem fogunk valamit. Milyen jelet keressünk? Bármilyet. A lényeg, hogy az állandóan mindenhonnan érkező zajnál erősebb adást fogjunk egy bizonyos csatornán. A jel értelmezéséről ráérünk beszélni akkor, ha meglesz.

    Ha ezt elhatároztuk, nos, akkor is hatalmas feladat előtt állunk. Több ezer milliárd csatornán érkezhetnek az adatok. Ennyit figyelni: lehetetlen feladat. Tovább kell szűkíteni a keresést. Megvizsgálva a kozmoszból érkező zajokat, háttérsugárzást, azt látjuk, hogy van egy tartomány (1GHz - 10GHz), ahol az űr halkabb, ott nem zajonganak a csillagok annyira. Az itt sugárzott adást messzebről meghalljuk, célszerű tehát itt kutatni. Csakhogy ez a tartomány még mindíg túl széles.

    Viszont ebben a tarományban van a hidrogén (H) és egy ion, a hidroxil-ion (OH-) vonala, azaz ezek az anyagok itt sugároznak. Ha a hidrogént és a hidroxilt képzeletben összeillesztjük, a víz képletét kapjuk (H2O). Ha mi akarnánk jeleket küldeni a zöld embereknek és feltételeznénk, hogy a víz jelenti az élet alapját az idegenek világában is, esetleg jó ötletnek tűnik, hogy akkor ezen a frekvencián sugározzunk, ezzel is utalva a küldő (azaz a magunk) intelligens voltára. Ha ez nekik is eszükbe jutott, akkor világos, hogy nekünk meg ott kell figyelnünk őket!

    A hidrogén-hidroxil tartományt water hole-nak nevezték el, én mostantól vizesároknak fogom hívni. A vizesárok 1.42GHz és 1.64GHz között húzodik, és ez sajnos még mindíg túl széles. Más ötlet nem lévén egyszerűen a vizesárok alsó határát fogjuk figyelni, pontosabban az 1420Mhz-es hidrogén vonal 2.5MHz széles környékét. Ez még mindíg több tízmillió csatorna, de ezzel már megbirkózunk.


    Most így visszaolvasva lehet én értettem félre,szóval akkor pontosabban a víz hullámhossztartományában keresnek jeleket.
  • polarka
    #3087
    Sztem rosszul tudod. És mégis milyen sugárzását keresnék a víznek, ami nem elektromágneses?

    Régen én is futtattam, több mint egy évig. Nem tom hány ponton jártam.
  • jhetedikj
    #3086
    én úgy tudom a seti nem ilyen rádiójeleket keres amire te gondolsz hanem vízre utaló jeleket az univerzumban,mert az is egy bizonyos tartományban sugároz vagy mi

    Egyébként nálam most a World Community Grid fut már több mint 1800 pontnál jár.