3125
  • Tikal #2965
    kérdés: még régen csinaltam ezt a seti-s dolgot, még a felhasználo nevem is él viszont a régi statisztikákat nem találom, boinc törölt minen régi adatot? kezdhetem előről? :)
    ja igen és milyen csapatok vannak? egy darabig az sg.hu csapatnal voltam beirva....
  • Fenrir
    #2964
    Visszaküldik majd Adolf bácsit ahogyan megnyitja a berlini olimpiát :)
  • Schwarz
    #2963
    mi már nyomjuk a jeleket kifele egy ideje, majd csak válaszol valaki (kapcsolat c. film) :)
  • Prypiat
    #2962
    Pontosan,csak az a kérdés,hogyha találnak valamit mondjuk egy jelet akkor kérdés,hogy utánna mi van. Mert ok válaszoljunk nekik de lehet,hogy több 10 év mire a jel odaér aztán úgy járunk mint a függetlenség napja cimű filmben. :)
  • Fenrir
    #2961
    Nem a pénzről van szó szerintem hanem arról, hogy olyan mennyiségű adatot kéne feldolgozniuk, hogy évszázadokba kerülne nekik, így pedig hogy a felhasználók végzik el a feldolgozást már csak a kiértékelést kell elvégezniük. Praktikus és igazuk is van. Én szívesen futtatom a seti-t ha töltök le vagy filmet nézek, a proci ilyenkor úgysem csinál hasznosat.
  • Prypiat
    #2960
    Sziasztok! :)

    Én még csak ma kezdtem a setit viszont elég sokat fogom tudni futtani mert a gépet inkább csak webezésre és letöltésre használom ugyhogy van szabad proci kapacításom. Azt lehet tudni,hogy miért van ennyire szüksége a lére a seti projectnek? Megvonták a támogatásukat az usa-ban? Egyébként én is csatlakoztam a Hungary-csapathoz! :)
  • tomcat1
    #2959
    ezen a honlapon hogy lehet regisztrálni?
    http://www.setiathome.ssl.berkeley.edu/
  • blackgamer
    #2958
    tényleg kellene honlap, de sok meló + domian és tárhely kiadás
    annyira nem vagyok rajongó
    bár ki tudja, talán ha többen összeállnánk és szerkesztenénk, 1-2 ezrest mindeki beleadna...
  • Fenrir
    #2957
    #2932
  • tomcat1
    #2956
    Hali.
    Megy még a seti project, vagy csak az Einsteines.. ami a gravitációt keresi?
  • Fenrir
    #2955
    A SETI a Boinc szoftvernek csak az egyik projektje, van rajta kívül több is. Inkább egy magyar gyűjtőoldalt kéne csinálni ahol le lenne írva minden róluk.
  • blackgamer
    #2954
    tudom hogy sok magyar csapat van, és hogy az országok között is jó eredménnyel állunk sokak előtt, de kicsit ciki hogy mégse magyarította még le senki az oldalt
    de talán majd valaki...
  • Fenrir
    #2953
    Meglepődsz ha megnézed ezt az oldalt és akkor még csak a Hungary kulcsszóval próbálkoztam.
  • blackgamer
    #2952
    Honosítani kellene a weblapját!
    Talán többen kezdenének Seti-zésbe
  • Schwarz
    #2951
    ez főleg az esti órákban jellemző, hogy nem megy fel az eredmény/nem jön új csomag
  • jhetedikj
    #2950
    Már vágom!:)
    Csak azt tudnám most miért nem akarja elküldeni a kész csomagot. Lehet ez az encanced 5.15 csak 2007-ig volt csak jó? Erről nincs valami infótok? Már tegnap észrevettem nem nagyon küldött el egy csomagot és a megszokott 95%-os feldolgozottság után most nem kapok újat. Jelenleg is az írja: Kommunikáció elhalasztva: 03:40:29...
  • Schwarz
    #2949
    hát nekem szinte mindíg megy a gépem, ha itthon vagyok, boinc meg mindíg fut a háttérben, meg van egy céges laptop, azon is szokott futni :)))
  • Fenrir
    #2948
    VIP vagyok már 3 éve, amúgy felejtsd a kurzort a csillagon :)
  • jhetedikj
    #2947
    Nekem mindig megy ha itt ülök,de gépet nem nagyon szoktam bekapcsolva én csak zenéket töltök néha,az meg nem tart órákig.Egyébként azt had kérdezzem meg ezeket a csillagokat hogyan szerzitek a neveitek mellé?
  • Fenrir
    #2946
    Én pl csak letöltés mellett szoktam ezt használni amikor nem ülök a gépnél, amúgy szinte sohasem megy.
  • jhetedikj
    #2945
    Nem hinném,hogy utol tudlak érni,legalábbis ebben az évszázadban biztos nem.:D
  • Schwarz
    #2944
    TC: 62172,74 RAC: 143,78 (24.)
    forum.hwsw.hu
  • Fenrir
    #2943
    6284,04 és szintén a Team Hungary tagja :)
  • jhetedikj
    #2942
    Ha valakit érdekelne leírom most 3835,42 pontom van és a Hungary Team tagja lettem.Go mindenki ufót keresni.:)
  • jhetedikj
    #2941
    Hali!
    Van még valaki aki futtatja a Setit? Én lassan 3\4 éve csinálom 2344,66 pontnál vok.Olvastam,hogy volt egy sg csapat,az még most is megvan? Ha igen akkor hogyan tudnék oda belépni?
    Imi
  • Fenrir
    #2940
    Persze, mint írták neki alacsonyabb prioritása van, ha akarsz valamit futtatni akkor tőle veszi el a teljesítményt...
  • PLaci #2939
    LOL.... 100% a proci terhelés, de ha akármit elkezdessz futtatni mellette (pl játék vagy videó kódolás) akkor nem fogja megkapni a full proci terhelést, direkt erre találták ki....
  • Schwarz
    #2938
    ahha, mint a seti classic, a képvédőket már akkor is rühelletm, úgyhogy folyamatosan ment a háttérben az is :-)
  • Fenrir
    #2937
    Hja, elvileg ez egyfajta képernyővédőként kezdte a pályafutását x éve...
  • Schwarz
    #2936
    viszont idle prioritással, tehát ha mást csinálsz a boinc fog kevesebb cpu időt kapni, a többi prog meg megy rendesen
  • Fenrir
    #2935
    Közel 100%-ra.

    Nem sok mindent tudsz alatta csinálni, max. böngészni, filmet nézni meg zenét hallgatni.
  • Reyes
    #2934
    Még annyi krédésem lenne, hogy ez mennyire foglalja le a processzort?
  • Reyes
    #2933
    Hmm, köszönöm szépen:)

    Akkor azt hiszem a részecskegyorsítót választom, ha van benne ráció, és meg lehet csinálni:)
  • Fenrir
    #2932
    1. klímaváltozási tanulmányok
    2. pulzárok által kibocsátott gravitációs jelek keresése
    3. CERN LHC részecskegyorsító fejlesztése
    4. protein vonatkozású betegségek feltérképezése
    5. emberi betegség gyógymódjainak fejlesztése
    6. seti = rádiójelek keresése ami bizonyítéka lehet a földönkívüliek létezésének
    7. protein hasonlóságok kiszámítása amit sok biológia tervezet használ
    8. valamilyen bináris számrendszerek keresése
    9. az emberi beteségek ismeretének bővítése

  • Reyes
    #2931
    Sziasztok!

    Valaki lefordítaná nekem ezeket, hogy olyat tudjak választani, ami engem is érdekel?

    # Climateprediction.net and BBC Climate Change Experiment: study climate change.
    # Einstein@home: search for gravitational signals emitted by pulsars.
    # LHC@home: improve the design of the CERN LHC particle accelerator
    # Predictor@home: investigate protein-related diseases.
    # Rosetta@home: help researchers develop cures for human diseases.
    # SETI@home: Look for radio evidence of extraterrestrial life.
    # SIMAP: calculate protein similarity data for use by many biological research projects.
    # SZTAKI Desktop Grid: search for generalized binary number systems..
    # World Community Grid: advance our knowledge of human disease (requires 5.2.1 or greater).

    Most a Seti-t választom, de ha később lehetőségem adódik rá, és más jobban érdekel, akor értelemszerűen váltok... Most csak azért írtam ide, mert innen szedtem a linket, amivel letöltöttem a BOINC-et.

    Pls help!!! Thx!
  • oniel
    #2930
    a seti program.
    mi van ha a "földönkivüliek" nem bocsátanak ki adást???
    egyáltalán mi az hogy földönkivüli???
    a hidrogén is van a világegyetemben mégse földökivüli.
    söt bizonyos életformák is vannak a galxisokban mégsem földökivüliek.
    vagy inkább az ember azt hivja "földönkivülinek" amivel el tud dicsekedni a társadalomban hogy ő találkozott egy földönkivülivel??
    egyáltalán szeretnénk e földönkivüliekel élni vagy szeretnének e minket vagy egyáltalán ezzek a földökivüliek is tudnak "szeretni"???
    de jobb ha arrol beszélünk amit minden meber szeretne hallani!!
    fuu de büdösek meg ezzeknek nincs is fülük meg hogy ezzek mindenevök......
    az az igazsság hogy magunkkal vagyunk elfoglalva és mindent magunkhoz méretezünk
    és magunkhoz hasonlitunk és magunkhoz..............
    de a világegyetem nem ilyen!!!!egészen más!!!!
    "él" "lélegzzik" "pulzzál" és "folymatokat" produkál
  • PLaci #2929
    Csak átalakul ;)
  • Serpa
    #2928
    Véget ért a SETI@home
  • palack
    #2927
    Szerintem a Zéta Retikülömi földönkívüliek minket dolgoztatnak bérmunkásként, hogy találjunk nekik gyarmatosítható bolygókat :-) Lázadjunk fel ellenük!!!
  • Fenrir
    #2926
    hmm most sikerült minden csomagot feltölteni viszont nem jön új amit lehetne feldolgozni, ez így sem jó