3125
  • Apocalipto
    #3005
    Igen, futhat több is, elvannak egymás mellett, itt vannak a projectek:

    BOINC Projectek
  • Vardar
    #3004
    Új projekt? Az nekem is kellene. Hol lehet újat kezdeni? Nekem eddig csak a SETI futott. Akkor a 2 projekt párhuzamosan fut majd?
  • Apocalipto
    #3003
    Gondoltam arra, hogy valami más project után nézek, tegnap letöltöttem azt a klímakutatósat, de 1000 óra volt hátra belőle :-/
  • tomcat1
    #3002
    Mit gondolsz, mér nem ir ide már senki :)
  • Apocalipto
    #3001
    Na, kitalált már ufókat?
  • jhetedikj
    #3000
    Ui:de jó végre törlődtek a büntipontjaim
  • jhetedikj
    #2999
    Támogasd akkor a magyar projektet valami SzTaki a neve,ha jól emléxem. Ja és a kérdésreidre válaszolva pont azért csináljuk,hogy legyen mit kérdezned.xD
  • nyaSGem
    #2998
    Hozzáteszem, hogy amikor ez az egész SETI@HOME elkezdődött, én magam is csatlakoztam hozzá, számítógépemet erőforrásként ajánlottram fel, mint sokan mások is.
    Aztán jött néha egy-két kósza hír, hogy találtak érdekes jeleket itt-ott, stb, stb.
    És akkor elgondolkodtam, hogy: "Tulajdonképpen én az USA hadseregét meg egyéb sötét szervezeteit segítem, hisz ha bizonyosan értelmes jeleket találnak, akkor én még csak nem is tudhatom meg, mert egyből lecsapnak majd a SETI-re."

    Egyébként ez nagyon kényelmes dolog számukra, nem kell részt venniük a szervezésben, a fáradtságos munkában, világszerte százezrek segédkeznek a jelek elemzésében és ha lesz valami akkor abból csak ők profitálnak.
    Legjobb üzlet...
  • nyaSGem
    #2997
    Nos tehát mégegyszer a kérdéseim, melyeket természetesen kimondottan a SETI idegen intelligens lényeket kutató csoportjával kapcsolatban vetettem fel:

    Sziasztok!

    1. Mi értelme van az idegen civilizáció kutatásának, mikor tudjuk, hogy léteznek?
    2. Mért akarunk idegen fajokkal megismerkedni, amikor még magunkat sem ismerjük?
    3. Miután a kormányok - és ugye pont főként az USA kormánya - évtizedek óta letagadnak mindent, ami esetlegesen idegen civiliációval való érintkezés vagy megfigyelés lehetett, mért gondoljátok, hogy ha a SETI talál valamit, akkor azt a nyílvánosság elé tárják?

    Nem lehet, hogy a SETI már régóta chat-el idegenekkel és most azért kell a nagyobb proci kapacitás, mert elkezdtek egymással hálózatba is gémelni???

    Komolyan... Egy olyan kutatásban segédkeztek, aminek az esetlegesen sikeres kimenetelü eredményét nem tudhatjátok meg soha....
  • nyaSGem
    #2996
    "ha már a nickeknél tartunk, no comment..."

    Ezt a nicket kimondottan a te tiszteletedre kreáltam.

    "egyébként a hszed mondanivalója számomra az volt, hogy mi a sz*rnak foglalkozunk ezzel a marhasággal, hisz sose tudjuk meg az eredményt. na most erre, hogy kéne reagálnom? nem szeretem, ha megmondják, hogy mit csináljak, főként azt, hogy mit ne."

    Na... még egy két mondattal többet írtál volna és teljes kórképet kaptunk volna rólad... na mindegy...

    Nos a kommentemnek sem tartalma, sem stílusa nem tükrözi az általad vázolt "miasz@rnak" felálást és én magam is megmondom neked, hogy nem is annak szántam. Úgyhogy ide kopizom most mégegyszer, ha gondolod olvasd el újra és próbáld meg kicsit pozitívabb hozzáállással elolvasni kommentemet, hidd el semmilyen kivetnivalót nem fogsz benne találni.

    Egy kicsit egyébként bennem is felment a pumpa - és ez egyértelműen érezhető is a kommentjeimben -, mert nagyon nem csípem, amikor a topik "bikája" beszol az újfiúnak, ahogyan ezt te is tetted és sajnos sokan megteszik az ilyen fórumokon rajtad kívül mások is. És természetesen nem csak velem...
  • Schwarz
    #2995
    ha már a nickeknél tartunk, no comment...

    egyébként a hszed mondanivalója számomra az volt, hogy mi a sz*rnak foglalkozunk ezzel a marhasággal, hisz sose tudjuk meg az eredményt. na most erre, hogy kéne reagálnom? nem szeretem, ha megmondják, hogy mit csináljak, főként azt, hogy mit ne.
  • Fenrir
    #2994
    Nagy valószínüséggel így lenne ahogyan mondod, nem vitatom.
  • nyaSGem
    #2993
    Kedves Fenrir!

    A kérdéseim ha figyelmesen megnézed, kimondottan a SETI idegen intelligens létformák kutatásával kapcsolatban tettem fel.

    Én komolyan gondolom azt, ha a SETI valóban olyan jeleket fogna, amelyek egyértelmüen intelligens lényektől származó jelek lennének, annak publikálását az éppen aktuális kormányok, illetve a katonaság nem engedné meg.
    Szikla szilárdan hiszem, hogy lecsapnának a SETI-re és nemzetbiztonsági okokra hivatkozva megtíltanának bármilyen publikációt.

    Csak én gondolom így? Lehet hogy tévedek?
    Szerintetek?
  • nyaSGem
    #2992
    Látom a nickneved a koponyádon belül lévő fényviszonyokat hivatott tükrözni...

    Mi az oka, hogy barátságos megszólításom és konkrét, korrekt kérdéseim ellenére te ily együgyü és barátságtalan válasszal méltatsz???

    Mi az amit olya elfogadhatatlannak tartasz a kérdéseimben, amit nem hogy egy normális válaszra nem méltatsz, de még el is küldesz a p***csába?

    Kicsit erőltesd meg magad barátom és toldd meg pár sorral a mondanivalódat, de most normális stílusban és tartalommal ha lehet. Többre vagy te képes ennél...
  • Fenrir
    #2991
    A boinc nem csupán a SETI programmal foglalkozik, lehet mást is választani:

    Current projects

    Biology and Medicine:

    Cell Computing — biomedical research.[3]
    Malaria Control — for stochastic modelling of the clinical epidemiology and natural history of Plasmodium falciparum malaria.[4]
    Predictor@home — to predict protein structure from protein sequence.[5]
    proteins@home — deduces DNA sequence, given a protein.[6]
    Rosetta@home — to predict and design protein structures to fight diseases such as Cancer, Malaria, HIV and Alzheimer.[7]
    SIMAP is a database of protein similarities using distributed computing to detect sequence similarities.[8]
    TANPAKU — to predict protein structures from DNA sequence.[9]
    World Community Grid — advance our knowledge of human disease.[10]

    Climate modeling:

    Climateprediction.net — tries to produce a forecast of the climate in the 21st century.[11]
    BBC Climate Change Experiment[12] — (part of Climateprediction.net)
    Seasonal Attribution Project[13] — (part of Climateprediction.net)

    Physics and astronomy :

    Einstein@Home — search for spinning neutron stars (also called pulsars) using data from the LIGO and GEO 600 gravitational wave detectors.[14]
    LHC@home — help scientists at CERN to simulate particles travelling in the Large Hadron Collider.[15]
    SETI@home — Search for ExtraTerrestrial Intelligence (SETI).[16] The project will host:
    Astropulse — searching for primordial black holes, pulsars, and ETI. Originally slated for a 2003 release, some Astropulse work units are only now being distributed. Not all the released workunits are being successfully crunched to completion, but then again, that's the purpose of a beta project: To test, find problems, and correct them. This project is clearly not vaporware. On January 31st 2007 a new beta of the application was released [17]. [18]

    Mathematics:

    ABC@Home — attempt to solve the ABC conjecture problem.[19]
    SZTAKI Desktop Grid — searches for generalized binary number systems.[20]
  • Schwarz
    #2990
    akkor szevasz, ez sem a te fórumod...
  • nyaSGem
    #2989
    Sziasztok!

    1. Mi értelme van az idegen civilizáció kutatásának, mikor tudjuk, hogy léteznek?
    2. Mért akarunk idegen fajokkal megismerkedni, amikor még magunkat sem ismerjük?
    3. Miután a kormányok - és ugye pont főként az USA kormánya - évtizedek óta letagadnak mindent, ami esetlegesen idegen civiliációval való érintkezés vagy megfigyelés lehetett, mért gondoljátok, hogy ha a SETI talál valamit, akkor azt a nyílvánosság elé tárják?

    Nem lehet, hogy a SETI már régóta chat-el idegenekkel és most azért kell a nagyobb proci kapacitás, mert elkezdtek egymással hálózatba is gémelni???

    Komolyan... Egy olyan kutatásban segédkeztek, aminek az esetlegesen sikeres kimenetelü eredményét nem tudhatjátok meg soha....
  • Schwarz
    #2988
    Abit NF8 asszem, sempron 3000+, 2,2G-n megy most
  • Apocalipto
    #2987
    :O mien procid van? amúgy már jó :D
  • Schwarz
    #2986
    enyém dolgozik, van még 3 meló a sorban, 45 foknál feljebb nem megy a proc (hát még ha a hűtőventillátort bekapcsolnám xD)
  • Apocalipto
    #2985
    No work available te process - ezt írja. Nektek nem?
  • Apocalipto
    #2984
    Kivéve ebben a melegben XD
  • Apocalipto
    #2983
    nekem szinte mindig megy amikor be van kapcsolva a gép
  • Schwarz
    #2982
    az egyik egy laptop ami akkor megy általában mikor dolgozok, a másik meg ugye akkor megy mikor otthon vagyok :-)
  • Apocalipto
    #2981
    akkor is több a 2 mint az 1 :P
  • Apocalipto
    #2980
    hehh :P
  • Schwarz
    #2979
    csak 2, a harmadik csak teszt volt, az mással van elfoglalva, a viharvadászra csinál képeket
  • Apocalipto
    #2978
    Na jó annak könnyű aki 3 géppel tolja
  • Apocalipto
    #2977
    höhh :D
  • Schwarz
    #2976
    82628.96 :P

    adatlap
  • Apocalipto
    #2975
    Akkor jó régóta tolod :) nekem 2900 XD
  • Fenrir
    #2974
    26666.77
  • jhetedikj
    #2973
    Én is csak szépen csendben futtatom a progit,de ide nem nagyon írkálok.
    Ja és a pontom most ha valakit érdekelne:5111,91 :)
  • Apocalipto
    #2972
    Látom nem valami nagy itt az aktivitás
  • jhetedikj
    #2971
    Ehhez én is csatlakozom,nem is tudtam,hogy a magyarok is csináltak ilyet.
  • FZoleee
    #2970
    Oké. :)
  • blackgamer
    #2969
    SZTAKI Desktop Grid, mert magyar
  • FZoleee
    #2968
    Melyik projektet ajánljátok?
  • Fenrir
    #2967
    2 okból nem ajánlom azt a projektet:

    1. a projektfájlok egyenként kb 800(!!!) megásak, kettőt tud egyszerre feldolgozni, tehát kapásból 1.5 giga mínusz

    2. rettentően lassú, több napi feldolgozás után sem ment 1% fölé pedig nekem nem egy xar gépem van, hozzá képest a 1 Seti projekt max. 2 óra

    Ergó ha valami sikerélményt szeretnél magadnak akkor ajánlom a Seti projektet, látványos és gyors. Én személy szerint a Hungary csapatban vagyok.
  • Tikal #2966
    bar most szerintem a klimaváltozást fogom választani...