181803
  • a.carkey
    #3884
    MS még sohasem ült szar kocsiban. Ennyi a különbség.
    Kiváncsi vagyok, hogy a tavalyi Mekibe, vagy főleg a 2001-esbe beleült-e volna? Mert ha igen, akkor még meg is köszöntem volna neki a jócselekedetét. Azt hiszem róla sem hallottunk volna 2001-2002-ben túl sokat ...
  • ÁjjLe BoBBi
    #3883
    szerintem úgy értette hogy volt ugyebár a cartban, aztán jött az F1-be, itt szart se csinált, aztán visszamnet, és jött a balesete...
  • KG21
    #3882
    Na ilyen elengedősdi azért a mercinél is volt.
    Különben is erről Sumi nem tehet.
  • ÁjjLe BoBBi
    #3881
    az nem egyenesen arányos az intelligenciával...
  • KG21
    #3880
    Zanardi hogy tért volna vissza mikor leszakadt mindkét lába.
  • ÁjjLe BoBBi
    #3879
    tesóm is fanatikus ferari drukker volt egészen az addig amíg először meg nem történt az osztrák nagydíjjos eset...akkor picit elcsodálkozott...aztán mikor megint megtörtént akkor lehordta mindennek az egész ferrarit, a vezetőséget, meg surmakkert meg hát nem csak emiatt utálta meg
  • KG21
    #3878
    Unintelligens? Te reagálsz minősíthetetlen modorban nem én.
  • KG21
    #3877
    Bazze suminak is vannak kölkei! Amint lehetett visszatért! Akkor meg nem értem mi bajod?
  • ÁjjLe BoBBi
    #3876
    na de ezt fejezzük be, mert nem szeretek unintelligens emberekkel ilyenekről vitázni, ráadásul fel se fogod mit olvasol, és nem gondolkodsz el rajta, hogy hát ez lehet hogy így van !
    én azért utálom a stokhauzert (surlamer) mert hagyképű arcpatkány ! nem csak most, (bár ez se semmi) még régebbről, a nyilatkozataiból! Éppen kikelt a tojásból, még a tojáshély a seggén volt, de ő már arcolt mindenfelé!
  • a.carkey
    #3875
    Mint Michael Andretti anno. (És) Mi lett belőle a F1-ben ...? Semmi. Ue Zanardi. (De már Ő is visszatért. Mutatták a TV-ben ahogy Cart autót vezet. H.I.)

    PS: Én is bírtam MS-t, amíg nem kente a falra Hillt ... (ez 94 volt)
  • ÁjjLe BoBBi
    #3874
    leszl = leszel
    hazérsj = hazaérj
  • ÁjjLe BoBBi
    #3873
    jó szerinted mefutamodott ! akkor szerintem sumi nem eltörte a lábát hanem megfutamodott ! na ? nem ? megdutamodott ! mi oka volt hogy menjen ? csak egy lábtörés ? az semmi! na látod eberke majd ha lesznek köjkeid akkor te is óvatosabb leszl hogy mindig hazérsj, és láthasd őket...
    de asszem te nem is olvastad el #3864-et , vagy nem fogtad fel...
  • ÁjjLe BoBBi
    #3872
    nem mondtam hogy szar montoya !
  • KG21
    #3871
    Ért egyet a halál! Attól miért lenne nagy pilóta, hogy megfutamodik a kihívás elől.
  • KG21
    #3870
    És ez hogy jön ide? Én meg 95-óta Schuminak szurkolok. Emellett 99 óta Montoyának is.
    (Akárhogy fikázzátok abban az évben zseniálisat alkotott a cart-ban)
  • ÁjjLe BoBBi
    #3869
    az egészből ennyit vettél ki ? a többivel egyet értessz ? vagy nem értem...
  • ÁjjLe BoBBi
    #3868
    és ne a hülyeségeddel gyere állandóan mert fárasztó !
    én speciel mióta nézem a forma1-et(legalábbis mióta emlékeszm is hogy mit láttam abban az elektromos dobozban):) mindig Hakinek szurkoltam ! Asszem olyan 95-97-től nézem jaj bocsánat ! most jutott eszembe hogy hill és vilnöv csapattársak voltak a viliemsznél(?), és ők kergették egymást futamról futamra:) picit homályos, 10éves lehettem :) aztán (komolyan homályos) hill go to sárga kocsi:), (megint homálos) aztán fekete meki hekinen megy, én temetem hillt én szurkolok hekinennek :) (ugyanis ő volt a másik kedvenc)
  • KG21
    #3867
    Honnan veszed, hogy MS a saját hibájából esett akkor ki?
    Én úgy emlékszem az akkori elemzésekből, hogy nem fogott a fék.
  • ÁjjLe BoBBi
    #3866
    gondolkozz mit tettél volna! gondolkozz...gondolkozz...
  • ÁjjLe BoBBi
    #3865
    na legalább tanulom a törit :) köszi az infokat :D
    egyébként egyetértek
  • a.carkey
    #3864
    Megfutamodott? Egyszerűen látta milyen lesz a Meki 2002-ben. Az embernek tudnia kell mikor kell abbahagynia. Ettől nagy versenyző valaki, amikor érzi, ha kiszáll, még csak a jóra emlékeznek nála. 2002 elején beleült a Mekibe és nem kért belőle. Nyilván érezte, hogy ez nem fogja megverni a Ferrarit 2002. Ez végülis bejött. A tavalyi szezonban eléggé Ferrari dominancia volt.
    Sok versenyző nem tudja, hogy itt a vég. Patrese nem ébredt rá. Mára ő indult a legtöbb F1-es versenyen. Alesi sem igazán vette észre, hogy csak vergődik. MS is abbahagyta volna vsz már rég, de az a kurva rekordhalmozás és az egója nem hagyja. Bele fog rokkanni aztán majd nézhet, mint Rainey és Doohan a motorosoknál ... Pl.
    Piquet-nek, Bergernek, Hakkinennek, Prostnak, Laudának, Rosbergnek, Jonesnak, Salonak, Herbertnek, Hillnek leesett, hogy itt a vége. Lauda, Prost is hirtelen hagyta abba, majd visszajöttek és nyertek egy újabb VB-t. Közben Lauda alatt meghalt Villeneuve, kiesett Pironi, Jones rosszul döntött, Hunt is abbahagyta. Lauda 84-ben megnyerte a VB ...
    Prost összeveszett azzal az olasszal - nem ugrik be a neve - akitől később megvette a Ligiert. 91-ben kiszállt. Senna akkor nyert, majd a következő évben Mansell is nyert, majd visszavonult, de ő is visszatért később (1 győzelem a villamossal, égés az undorító Mekivel). Prost 93-ban visszajött és VB-t nyert, majd átadta a helyét Sennának, de az sajnos nem élt vele (szó szerint).
    Mika 2000 után, amikor az Meki Indianapolisi versenye után második helyről kiesett elvesztette a Vb-t. Következő évben a csapat és a dagadt hibái miatt végigszenvedte a évet. Next year beült a Mekibe és közölte ebből nem kér. Helyette itt van Kimi. Aki jött, látott és lassan beérik. Ennek ellenére még visszajöhet. Erre az évre - pontosabban két évre - 50 millió dollárt kínált neki a Toyota. Nem fogadta el. Most ráadásul jön a másik gyerek, szereti a feleségét, akinek a hatására visszavonult. Tele van pénzzel, Monte Carloban lakik, nem adózik, van családja, és ez a Meki egyelőre az idén még nem az igazi. Akkor meg minek szarakodjon vele? A kedvedért? Nem rekordbuzi Ő, mint a Cipőkészítő. Prost rekordját már megdöntötte, most Senna polejaira pályázik.

    99-ben meg mi is volt? Schumacher eltörte a lábát. Nekibaszta magát a falnak a SAJÁT hibájából. Akkor meg ki a rossz pilóta?
    Ha jól emlékszem Mika adelaidei baleseténél épphogy megúszta. Ott a rázószegély kilyukasztotta a gumiját. Majdnem meghalt. Aztán Hockenheimben elszállt 270-nél ismét a gumik miatt. Nem SAJÁT hibából, mint az a gyökér MS. Két hatalmas baleset után megminek játsszon az életével egy szar kocsiban??? Aki ilyen veszélyes sportokat űz, sok balesete volt, sokat kockáztat, és nem látja, hogy mikor kell abbahagyni, könnyen súlyosan megsérülhet ...
    (Rainey, Doohan, Piquet, Pironi, Watson, Lauda, Alboreto, stb. esetei eléggé fájók. Lauda megégett, de visszatért, majd nem hazárdírozott többet. Rainey, Doohan kerekesszékben. Pironi két Ferraris bukás után motorcsónakbalesetben halt meg. Piquet tropára törte magát az Indycarban. Watson majdnem belehalt az utolsó karamboljába. Alboreto sem él már. Sérüléseik nyomát magukon hordják. Általában időben kiszálltak, vagy kiszállhattak volna, de visszatértek még hazárdírozni. Piquet, Watson és Lauda tagjai ma is építőleg a társadalomnak. Laudának még repülőgépei vannak, Watson kommentátor, Piquet szintén. Viszont öregen is lejáratták magukat: Lauda 1985-ös teljesítményét a világbajnok autóval nehéz űberelni. A legjobb startpozíciója 6. volt abban az évben. Piquet az Indycarban bukott és semmit sem ért el. stb.)
  • KG21
    #3863
    Rossz kifogás... egyszerűen egyiknek sem ment.
  • ÁjjLe BoBBi
    #3862
    ha sumi ült volna abban a kocsiban mi lett volna ( már megint ez a "HA"...nincs ha ez van kész) Hill is elment mert már öreg volt, pedig ő is nagy pilóta volt...
    mika meg ugyebár családos ember révén mégjobban húzódott a család felé...ez így van ! én is ezt tettem volna a helyében!
  • KG21
    #3861
    1-szer sikerült csak neki 98-ban. 99-ben Schuminak eltört a lába és kihagyta a fél szezont.
    Ha nem szar akkor mi a fenéért hagyta ott az egészet? Megfutamodott, mert a végén már csak küszködött a jó eredményért!
  • ÁjjLe BoBBi
    #3860
    100%-ig így van !
  • ÁjjLe BoBBi
    #3859
    ez is tévedés...
  • ÁjjLe BoBBi
    #3858
    picikét emlékezzél már bazeg ! elötte két évben mi volt ? vagy az már kiesett ? amikor versenyről versenyre alázta a ferrarit meg a surmakkert ? a faszom kivan már az ilyen faszokkal mint te bazzeg nem értem hogy a faszba lehet ennyi hülyeséget kitalálni ?! ha szar lenne nem lenne 2x-es világbajnok te okos ! Kimiről meg annyit hogy ha mehet vissza gokartozni, akkor vele együtt mehet a surmóker is mert semmivel nem jobb az biztos! nézzed azt hogy kinek hány forma1-es éva van a háta mögött, és ehhez képest mennyire megy ! kiminek ugyebár a sumiéhoz képest semmilyen tapasztalata nincsen, de ehhez képest azé párszor beintett neki !
    egyébként azt tudtad hogy a meki az osztrák nagydíjjon le volt folytva ? vissza vettek a teljesítményéből mert valami elbaszódott a gépezetben ! nem hiszed olvass kicsit utána
  • a.carkey
    #3857
    azzok=azok
    Miján=Mikán
    mellet=mellett
    emerileg=emberileg
  • a.carkey
    #3856
    Egy kicsit megvédeném a Mekit és Mikát! :)

    Kiminek ez a második szezonja a Mekinél.
    Coulthard 96 óta nyomja a Mekiben és azért az az egy második hely kicsit gáz ...
    Cipőkészítő az első két szezonjában 1x nyert ...
    Ilyen alapon mondhatnánk, hogy még Piquet is alázta, pedig az már akkor nagyon vén "kuki" volt (fne. bírtam Piquet búráját). Ez tehát így nem lenne fair.
    MS is csak kezdő volt a második szezonjában. A 93-as Benettonnal kezdett feljövögetni.
    Az már más kérdés, hogy a profi autó és a csapat - ami akkor lényegében alatta volt, az uaz most is, vagyis szinte az, mint a Benettonnál 94-95-ben -, szóval azzok elég jól kisegítették-kiegészítették mindig.

    De egy kezdőt (Kimi), egy skót bénával összehasonlítani kicsit durva.

    Mika meg miért is szar? Meg nem kimagasló?

    A két világbajnoki címe miatt? Lehetett volna neki több is, ha ugyanúgy alárendelik neki Coulthardot, mint MS alá a csapattársait. Ez a dagadt hibája, és ezért IS utálom, hogy a dagadt egész Mercedeses működése alatt a vezetésnek nem esett le, hogy Mika jobb, mint David, hiszen ő VB-t is tud nyerni. (Mellesleg a dagadt az Coulthard "buzi". Lehet, hogy még egyébként is "más", mert ő volt a legboldogabb, mikor Dávid szakított a lengyel barátnőjével.) Szóval ezen pl. egy VB cím is elment ... (2K)

    A Ferrarinál két pontokért is MS pártfogolták ... (AUT 2K2)

    Ha "Hoki" szar lenne, nem szeretnének ennyien. Általában a szar F1-es pilótákat nem imádják sokan. Nekem amióta Mika a F1-be került - 91 - Ő volt a kedvencem. (Nem onnantól, hogy nyerni kezdett. Egyesek szeretnek az állandó győztesre tenni, ezért választják kedvencnek azt, aki éppen jó.) Miján egyszerűen látszott, hogy JÓ. MS is csak úgy tudta anno "ifista korukban" Macaóban megverni, hogy Mika az utolsó körben nekicsapódott a falnak. Mika nem Martin Brundle, akit kb. annyira tehetségesnek tartották, mint Sennát. Martin, aki sokáig Senna egyetlen ellenfele volt Angliában sosem futott be Senna méretű nagy karriert. Frentzen sem, akit sokkal jobbnak tartottak, mint MS-t. (Mellesleg a másik Mercist, Wendlingert is jobbnak tartották MS-nél. De ott MS "más" managere is sokat tett azért, hogy MS a Jordanhoz kerüljön Gachot helyére, majd gyorsan elkerüljön onnan.) Mika - aki MS-nek is pályatársa volt - viszont igen. (Ez qurva ritka dolog.) Ha szimpatikus F1-es versenyzőkről van szó, akkor Rosberg, Hunt, Alboreto, stb. mellet valahogy még Bergerék is Mikát hozzák szóba. Vajon miért? Két évvel ezelőtt a F1-ben megkérdezték a pilótákat, vezetőket stb., hogy kivel tudnának a legszívesebben együtt dolgozni, ki a legkevésbé zűrös, kinek vannak emberi érzései, családszerető, kivel ülne le vacsorázni egy idegen helyen, stb. Azon a szavazáson valahogy szintén Mika nyert. Elég nagy fölénnyel. Bár akkor már nem volt "versenyben" Hill lett a második, Herbert a harmadik ... NC!
    Nem Villeneuve, Montoya, Ralf, MS. Pont az agresszivitásuk és az egymásnak való állandó beszólásaik miatt. Ezek pl. sohasem jönnek-jönnének ki egymással. Felfalnák egymást egy paradicsomi lakatlan szigeten is.
    Szóval a pilóták emerileg és tudásilag is elismerték. MS-t, Montoyát, Ralfot, max. csak tudásilag ismerik el ma is. nehéz velük dolgozni.

    Kimi is egy csendes emberke. A csendes emberek a F1-ben valahogy mindig nagy dolgokra voltak képesek. Lásd: Senna, Mansell, Prost, Piquet, Fangio. A "világiak", a nagy "beszólók" meg többnyire szoptak: David, Irvine, Ralf, Montoya stb. Ezekből sohasem lesz világbajnok. MS is meghúzta magát Senna haláláig. Prost, Senna, Mansell mellett aprócska pont volt csupán. Aztán elkezdett nagy arc lenni és úgy viselkedni, mintha Scumacher-Ferrari Scuderiának hívták volna a csapatát. Már a Benettonban is, hogy nyert VB-t?! Felkente Hillt a falra. Mika mindkétszer vesztett állásból nyert VB-t. Pedig az a Ferrari 98-99-ben már nagyon jó volt. Hisz korábban MS az akkor csúcson lévő "villamosokkal" csatázott és 97-es bakija miatt kevésen múlt, hogy egy évre nem tiltották el, mint visszaesőt.
    MS a Bergerék által már ismét győzelmi tulajdonságokkal felruházott Ferrariba ült bele 96-ban. Mika viszont egy szarból csinált kalapos inast. 93-ban Senna a szar Forddal már csak vergődött, de a tudása megvolt mellette győzelmekre, dobogós helyekre. Mika 93-ban, még Andretti PR volta következtében is elfogadta a hármas számú pilóta szerepét. Tesztelt, tesztelt és tesztelt. (Kb. akkora zseninek tartották ebben, mint Saturu Nakajimát.) Aztán Estorilban visszatért - miutánszegény Andretti repült - és beugróként megverte Sennát - is - az edzésen. Aztán 93-ra a szar Peugeot motort kapta meg. Azzal senki sem volt képes jó eredményre. Majd a mercedessel a Mekit visszahozta arra a szintre, ahová való volt. Ennek jutalma két VB cím lett. Dávid eközben - mint csapattárs - mit is ért el? Max. azt, hogy majdnem miatta mentek el a VB címek. Később a 2000. évi ténylegesen miatta ment el (+ a dagadt miatt).

    Szóval Mika szar lenne? Belgiumban úgy szivatta meg MS-t 2000-ben, mint egy óvodást.

    Szerintem tehát Mika kimagasló teljesítményű emberke. (Én ugyan elfogult vagyok vele, de emellett Ő egy nagyon jó pilóta. MS is az, de MS-t, mint embert, a falrakenéses esetek, a "mindenáron VB cím kell" miatt megutáltam (94-es és 97-es akciói).

    Az +, hogy 2001-ben az AUTÓ MIATT állandóan kiesett, arról nem tehetett. Ha te úgy gondolog, hogy az Mika hibája volt, egyél több vitamint. Hátha jobban fogsz tőle látni ...

    Ha valaki egy nagy csapat versenyzőjeként átéli azt, hogy a qurva Mercedes képtelen megbízható motorokat szállítani - ez van most is - és versenyről versenyre be se fut - ez még nincs, de amíg a dagadt-dagadt meglehet -, leragad a rajtrácson, ha meg megy akkor feltartják, vagy vissza kell fognia a motorját és 70%-on jártania, nehogy szétessen, na az nagyon frusztráló tud lenni. Kimi Ausztria után bevallotta, hogy vissza kellet fognia az autóját - hiába volt a jó edzés eredmény -, mert hibát találtak a mérnökök szombaton és nem engedték neki, hogy normálisan követhesse MS-t. DE még így is megverte a "szuper" Ferrarik egyikét.

    PS: MS sohasem versenyzett kis csapatban, tehát nem tudhatjuk mi lett volna belőle, ha leragad a Jordannél. (Vsz kb. az, mint Frentzenből. Megmarad "tehetségnek".)
  • Lteebee
    #3855
    Hoki nem szar.

    Csak nem is kimagasló.
  • KG21
    #3854
    utánanéztem... kettőt megnyert. Viszont Coulthard összetettben második volt ő meg csak ötödik és ez azért elég nagy szégyen! Szal Hoki egy szar.
  • KG21
    #3853
    Na bazz egy versenyt majdnem megnyert! Hűha ez ám a teljesítmény! Mindent nem lehet az autóra fogni.
    Raikkönen meg menjen vissza még néhány évet gokartozni. Ráfér a gyakorlás:)
  • ÁjjLe BoBBi
    #3852
    mit bazzeg mit ? menjél már a picsába bazzeg ! mindig elpusztult az a kurva autója a rajtrácson ! mikor egyszer-kétszer el tudott indulni, és végig is ment akkor ott is volt az első 3-ban ! meg ugye arról is ő tehet hogy vezető helyről esett ki mert a merci elpusztult az utsó körben ! ti vagytok a szánalmasak hogy jobbat se tudtok mint a merci pilótáit fikázni ! Raikkonen béna fasz ? na ez elég érdekes ! mesélj ki tanította be neked ezt a szöveget ?
  • KG21
    #3851
    Hoki sosem volt igazán jó. Mit összebénázott az utsó szezonjában! Szánalmas volt.
  • a.carkey
    #3850
    cccc...
  • Lteebee
    #3849
    Szerintem ez a Raikönnen van olyan jó, mint hoki volt, csak most nem a merci a mindentverő.
  • a.carkey
    #3848
    Coulthard tényleg gáz. Az még Senna kocsijával sem tudott nyerni. (Bár Senna se ...) Kimi más tészta. Ő még fiatal. Majd belejön. Nem egy Mika, de tanulgat ...
  • KG21
    #3847
    Az auto maga lehet hogy télleg jó lesz. Csak hát két ilyen szerencsétlen béna fasz dogja vezetni:)
  • Buddy
    #3846
    jo hogy...stilustalan kukajargany :)
    ...mint a kozuti verziok...
  • KG21
    #3845
    Az volt a túlzás, hogy megcsúszik a kanyarban az időmérőn és még úgy is első.