181769
  • badoer
    #11497
    valamikor irtam hogy a mclaren felépitet egy bazist es minden toke oda lett befektetve.szerintem jovore ismet a csucson lesznek.egy ilyen csapatot nem szabad leirni mint ahogy palik teszi
  • badoer
    #11496
    egyebként kar hogy a lotus nincs mar.sokan nem is gondoljak milyen meghatarozo csapat volt anno annak idejen.foleg colin chapman ujitasai pl szarnyak tokeletesitese illetve a 79 féle légpárnas auto.de a sok fejlesztes sok tragediaba is kerult.utána neztem a szineknek.1968-tol vőrős feher aranyszin.teljesen 1972-ig ahogy irtad.
  • DJ RX7
    #11495
    KI VAN A FASZ SUCHMAHERREL
  • Jano
    #11494
    Az egy 8 literes, 16 hengeres, 4 turbó által lélegeztetett motor. Nagyon-nagyon más...
  • a.carkey
    #11493
    Az a baj, hogy elég nagy százaléka van a Mercinek a McLarenben. :( Így vsz marad egy darabig. Hasonlóval már kisérletezett más is. Pl. a Porsche is birtokolt részvényeket a Mekiben, de 1987-ben eléggé leszerepeltek, kb, mint 2001-ben, és a Honda motorral egy szinten nem tudtak fejleszteni. Ki is szálltak. Egy ideig a Footworkben még volt Porsche, de akkor is lebőgtek, és azóta nincs F1-es projectük.

    Szóval sajna vagy nem sajna, de marad a Merci egy ideig. Bár dagadt ott a fő looser. Neki kéne mennie végre. Ha egy csapatnál szar a motor versenyről versenyre, akkor az azért felelősön kell számonkérni a dolgokat. Jelen esetben Haugon. Mondjuk ezt már vagy két éve kellett volna ...
  • a.carkey
    #11492
    1972-1986-ig volt JPS a Lotus. Előtte piros színű volt. Persze lehet, hogy Rindt halála után egy ideig fekete volt, de JPS csak 72-től.
  • rezsofiz
    #11491
    Ez telleg allat:D
  • G_ArchAngel #11490
    Rubens Barrichello, 2. hely:
    „A tegnapi nap már éreztük, hogy Michael gyorsabb nálam, így ahelyett, hogy a második helyre kvalifikáltam volna magam a pálya piszkos felére, a csapat felkínált számomra egy másik lehetőséget, ami elnyerte a tetszésem. A két kiállásos stratégia is működött, mivel a hetedik helyről feljöttem a második pozícióba, azonban arra nem volt esélyem, hogy az első helyre érjek. Jól kaptam el a rajtot, és az első kanyart is tisztán vettem Jenson Buttonnal, de talán hozzáértem az egyik Renault-hoz. Mikor forgalomba kerültem keményen kellett hajtanom, ami kihatással volt az abroncsokra is. Úgy gondolom Szato manővere amatőr volt. Szerencsére megláttam autójának orrát, és kicsit félre tudtam húzódni. Az ütközés következtében az oldallemezem egy részét elvesztettem, de mivel már a futam végső szakaszában voltunk ez nem volt olyan nagy probléma, ám az autó vezethetősége romlott. Pár körbe tellett míg hozzászoktam az autóhoz, aztán a csapat rám szólt, hogy lépjek rá a gázra, mert közeledik Jenson.”


    .........
    No comment, kedves nagyarcú Ferrari pilóta - nem aludni kellene a volánnál és akkor legalább a boxból sem szólnak rád, hogy nyomjad...
  • G_ArchAngel #11489
    Sato jót nevetett Barrichello nyilatkozatán SzNZsolty - [2004-05-31 11:28]

    A japán pilóta tökéletesen ura volt a helyzetnek


    Takuma Sato a BAR-Honda csapat versenyzője a tegnapi futam utolsó harmadában elvesztette autójának első terelőszárnyát, amikor egy előzést kezdeményezett a Ferraris Rubens Barrichello ellen.

    A futamot követő sajtótájékoztatón Barrichello „amatőr próbálkozás”-nak titulálta Sato manőverét, melyben akár ő is áldozattá válhatott volna.

    „Jót nevettem, mikor meghallottam, mit mondott” – mondja Sato „Teljesen az irányításom alatt tartottam a dolgokat.”

    A hétvége után nem csak Barrichello, de Jarno Trulli is elmarasztalóan beszélt a japán versenyző arroganciájáról. Trulli szerint kétszer is kényszerű volt engedni a BAR Hondának, mert hanem, akkor könnyedén a kavicságyban találta volna magát.

    Hogy mi szabályos még, és mi nem, azt a verseny Stewardjainak a dolga eldönteni, az azonban bizonyos, hogy aki meglátja Takumát a visszapillantó tükrében, annak a szerelői nyugodtan készülődhetnek…


    Sato egy állat, Kimi után Ő a kedvencem:DDD
  • rezsofiz
    #11488
  • KG21
    #11487
    :D mondja ezt egy Lakers drukker. Irónikus nem? A másik sportban nem zavar a hasonló dominancia?
  • rezsofiz
    #11486
    Egyébként lehet hogy a Ferrari a legjobb auto,de ki tudja hogy mennyivel jobb mondjuk a mezony 2. legjobb autojanal. Mert ott van Barrichello ,egy atlagos kepessegu pilota,aki nem fix 2. hanem inkabb ugy a 2.-3.-4. hely kornyeken szokott lenni. Ugyanazzal a Ferrarival M.Schumacher mindig elso stbstb... szoval mindenki ugy gondolja hogy a ferrari a legjobb ,de ebben benne nagyon SChumacher keze is..
  • KG21
    #11485
    cigányozzon, akinek tetszik, magukat járatják le vele. Én sem szeretem ezt a topicot már régóta, túl sok negatív hozzáállás van erre. Nem kedvenceiket méltatni járnak ide a legtöbben, hanem fikázni, acsarkodni:(
  • BaLeeX
    #11483
    Te ez qrva nagy!
  • G_ArchAngel #11482
    Most mi bajod a Lada motorral? azok jól bírják az amatőr rallyban is...
    Minek égetik ezzel a német sz@rral...:)
  • Punker
    #11481
    jövőre új csapat indul :))



  • G_ArchAngel #11480
    egyébként szerintem, ha a 19B nem villant, akkor rohadt nagy gondban lesznek - és elsősorban nem a McLaren vagy a Michelin a hunyó...

    Ron Denniséknek ideje lenne körbenézni a motor piacon...
    Pl.: Ott a VW-Audi konszern alá tartozó Bugatti - ha utcai széria(?) versenyautóban a legerősebbet megcsinálták (tuning nélkül több, mint 1000ló), akkor talán gyárthatnának F1 motort is...)
  • G_ArchAngel #11479
    vagy az egész F1...
  • Punker
    #11478
    szerintetek hány futamig tűrik még a szponzorok hogy ilyen szar a merci?
  • Shaman
    #11477
    Pfff megint milyen futam vót...:-((

    De legalább (bármennyire is fikáztátok) ez a Sato tökös gyerek volt,s odabaszott Baricsnak!! Ez nagyon-nagyon tetszett!
  • badoer
    #11476
    en ugy tudom hogy amokor 1970-be meghalt jochen rind utána fekete szinu autokal indultak el.
  • BaLeeX
    #11475
    Altatónak kiváló de komolyan.
    Fekve nézem a futamokat és az időmérőt ha éppen ráérek.
    Szombaton az időmérőnél láttam ez első ötöst aztán elaludtam, mikor felébredtem pont MS jött Kimiről meg lemaradtam...
    Megnéztem MS körét meg Satot aztán mondom alszok tovább és nem tudtam. :D
    Úgy látszik kellett volna még 1 kis időmérő akkor talán bealszok megint.

    Amúgy tuti ötlet felvenni a futamot videóra aztán altató helyett elindítod ha nem tudsz aludni. Garantált hatás. :)
  • a.carkey
    #11474
    Zsolt maximum időt kapott, fényezés nem volt. :)
  • a.carkey
    #11473
    Lotus JPS 1972-től

    (Emmerson Fittipaldi - Reine Wisel)

    1986-ig.

    (Ayrton Senna - Johnny Dumfries)
  • G_ArchAngel #11472
    Nyilatkozatokból...

    Jenson Button, 3. hely:
    „Figyelembe véve, hogy az egész hétvége alatt a tapadással küszködtem, a harmadik hely remek eredmény. Természetesen ez a dobogós helyezés nagyban a szerencsének tudható be, nem úgy, mint az előző négy, azonban akkor is pódium. Kemény verseny volt, és ismét gondom volt a forgalommal. Meg kellett előznöm David Coulthardot, mert körönként legalább 2 másodperccel tartott fel. Szerencsére egy kisebb hibát vétett az utolsó kanyarban, így a külső íven el tudtam menni mellette – merész volt, de jól sült el. Igazából ez Taku helye lett volna, de jó hogy a pódiumra állhattam, és a Honda 40. évfordulós versenyét ezzel ünnepelhettük.”

    ilyen csapattársat kívánnék mindenkinek...
  • tibhar
    #11471
    énb nem nagyon szeretem a forma 1-et mert mindíg michael nyer ,de az előző héten Trulli nyert na mindegy
  • tibhar
    #11470
    hy
  • MrSpock
    #11469
    Azért az más lesz,millió ok,hogy ne a aludjak el!
    Sok a pénz az biztos,valakinek megéri,na de ah így megy akkor vége,kit érdekel majd az F1?
    Nincsenek versenyek.
    Hogy örül má'a scórikám ha lát egy Monacót,régen mindenhétvégén az volt.
    Úgy ültünk le,hogy na ma mi lesz,jiába voltak nagy nevek,azért nemtudtad vajon ma nyer e.
    Most..hagyjuk..99,9%Sumi nyer aztán...a többi meg elvan.
    Most is Sumi elment a rajtnál,a többiek meg egymást ölték.
    Eltudom képzelni ott röhögött a sisak alatt.
    Nézzétek már a csórikámékat,úgysem érnek utol,és pár kör és már másodpercekkel vezetett.
  • Holly
    #11468
    A Nascar versenyein + ugyse fogsz aludni...
  • Holly
    #11467
    Mert Fuli tudod jol, hogy e mogott oriasi penzek allnak.
    Teljesen nyilvanvalo, hogy Shuminak kell nyerni... Valameddig... Szertinem Senna sem veletlenul halt meg 10 evvel ezelott... Nem kene magad huzatni ezen, inkabb altatonak hasznald a forma 1-et. Arra azert meeeg jooo.
  • b-type
    #11466
    hát ja sokat változott ez a topic...én ezért nem is sok kedvel írok már ide. de sajnos még sokan nem.
    mivel Montoya le lett cigányozva...tök mindegy hgy honnan magyarázod agyon, szal ez komolytalanná tesz bármit nézel, tök mindegy mióta.
    van aki csinálja...aki nem tudja csinálni az meg tanítja. ez elég általános. ez még bele is fér, de megsérteni, megbántani esetleges Monty szurkolók érzéseit, az már nem.
    volt itt egy: rohadt cigány duma is.
    amig itt ez ilyen szinvonalon megy, addig mindegy mit csinálsz, és mennyi ideje...engem spec. az sem érdekel ha értesz hozzá, ill. azt hiszed magadról.
    mert ez igy nem a sport szeretetéről szól.

  • ShaiHulud
    #11465
    igen mert akkor meg midneki bizott abban hogy vegre egy magyar versenyzo megmutathatja hogy mire kepes...de sajnos mint kiderult erre a szerepre Zsotika alkalmatlan:(...azthiszem a vagyaink elvakitottak bennunket.:(
  • Gabor_(HSF)
    #11464
    Hát akkor elég lapos lehetett ez a topik,bár még nem olvastam vissza, de felcsigáztál
  • Ramore
    #11463
    Sokat változott ez a topik, pár hónapja még elég sokan fényezték a Palik féle közvetítéseket, és Barom Zsófikát a tehetséges pilótát sem volt szabad kritizálni. Mára szerencsére megváltozott a helyzet, és mindenkinek kinyílt a csipája. :))
  • G_ArchAngel #11462
    belegondolok, hogy most egy MP4-17F-fel lehet, hogy lenne egy megbízható McLaren, ami tudná hozni - ha nem is a BAR és Ferrari - a Renault szintjét...
  • G_ArchAngel #11461
    na, ez már lehet, azért egy ált.sulis srácot már megfog az F1...:)
  • G_ArchAngel #11460
    Hu, '80-ban 4 éves voltam - akkor lehet már a Lotusok utolsó éveit láthattam inkább, mert nem hiszem, hogy ilyen fiatalon megmaradt volna bennem...
  • Pyx #11459
    85ben került a lotushoz
  • Gabor_(HSF)
    #11458
    Hát igen ,sokminden volt tavaly,de összegezve jó év volt
  • Gabor_(HSF)
    #11457
    Abba kezdett SENNA,80' as évek eleje de pontos évszámra már nem emlékszem