188
Days Gone
  • totyak
    Mindenféle negatív felhang nélkül kérdezem, hogy tudott kijönni a memória a slotból? Fixen le vannak rögzítve, bedugod és rákattan egy kis műanyag záró pecek. Még akkor sem szabad kijönnie, ha mozgatod a PC-t.
  • Hogthar
    Gondolom akkor nem csak 1 játéknál jelentkezett ez a hiba. Star Citizent kipróbáltad volna egyből feltűnt volna, hogy nincs meg az a 15 fps sem ami szokott :D
  • lonvard
    Az volt a hiba, hogy a slotokból kilazult két 4 gigás ramom, és a maradék 8 gigát azt nem szerette a játék. Na de mire rájöttem, hogy ez a probléma...
  • totyak
    Üdv! Találkozott már valaki azzal a hibával a játék végén, hogy amikor a katonai bázison a barlangban mászkálunk, hogy hatástalanítsuk a bombákat, akkor a barlang egy része egyszerűen nem jelenik meg és nem tudok odajutni a bombához? Újratöltöttem a játékot, kiléptem, majd vissza, de nem segített. Csúnya verzióval játszom.
    Utoljára szerkesztette: totyak, 2021.09.04. 14:05:28
  • Hogthar
    Nálam végig stabil volt, pedig én jól be is módoltam.
    Van hozzá egy mód ami javít a stabilitáson, mellette szebbé is teszi a megjelenést, én személy szerint nem próbáltam, de egy próbát megér.
    Az a neve: "Not a RESHADE (NAR) (UE4 tweaks performance visuals and stutter fix)".
  • lonvard
    Hú pedig most kezd érdekelni, hogy mire jutnak ezek a szereplők. Az átvezető párbeszédeknél is szaggat. Nem tudom mi történt. Lehet újratelepítem.
  • Savaran
    Nekem egy helyen szaggatott folyton a végén a katonai tábornak a barlangjaiban, máshol stabil 60 szinte ultra beállitásokkal egy 1060 al,
  • lonvard
    A játék második felében erősen szaggat a game. De akármilyen beállításon. Most nyilván nálam szaródott el valami, de ennyire hogy szaródhat el? Rég tapasztaltam ilyet. Újraindítottam a pc-t, kiszedegettem pár dolgot a futó alkalmazások közül, de hát 16 gigám van és csak 2-3 gigát zabál ez egyszerre. Grafikai minőséget a legergyábbra állítottam, felbontást leszedtem egy fokozattal, és mégis döcög. Korábban meg nem döcögött. Mi a tököm lehet a problem?
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.08.12. 14:06:26
  • Savaran
    Steam szerver tárolja a mentéseket
  • scomcomputers
    Hali...segítsetek már nekem,elvesztek a mentéseim,onnantól kellene,mikor lemotorozok délre a havas tájra..valakinek lenne,nagyon nagyon megköszönném...
  • Savaran
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az a kérdés mi történik a játékkal ha a hordát hamarabb kinyírom a fűrészmalomnál mint hogy a quest odavinne?

Utoljára szerkesztette: Savaran, 2021.06.24. 19:54:37
  • hunbalee
    Én nem értek hozzá de eddig aminél volt new game + az full ugyanaz lesz mint ahogy legelsőnek toltad, semmi nem változik csupán annyi hogy veled lesznek a megszerzed dolgok stb.
    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2021.06.24. 19:44:32
  • Savaran
    Kicsit kipróbáltam a jétékot NewGame+-ban. A fő történetszálban van a fűrészmalomnál az 500 fős horda, ha azt előtte kinyírom, akkor a fő küldetésben vajon nem kell őket kiírtani újra?

Utoljára szerkesztette: Savaran, 2021.06.24. 19:02:49
  • Kancsalborz
    Soha nem jöttem volna rá.
    Mondjuk nem vagyok egy "szakavatott" a témában, mert a FC 3 sokat nem időzött a gépemen...
  • Savaran
    A sárga egyenruha az őrön, a far cry 3 ban Hoyt elit katonáin volt ilyen
  • lonvard
    Igen szóval nem nagyon szokták kihasználni a zombis játékok a fertőzöttségi parából adódó lehetőségeket. Várom a játékot, amiben végre tétje lesz annak, ha egy zombi megharapott. Utóbbi hónapok covid-parája talán ihletet ad valamelyik fejlesztőcsapatnak.

Ebben a játékban elvileg a harapástól fertőzött vagy, introban ezt bemutatják, de aztán a játék közben a NERO-sokon kívül senki nem veszi komolyan. Főszereplő legkevésbé. :)
  • Kancsalborz
    Egyébként mit kellett volna látnunk ?
  • Savaran
    Nagyon vicces
  • MarkBlade
    Mert őket sinopharmal oltották. :)
  • Savaran
    Egyvalamit nem értek, most már hogy minden küldi 100%-os kivéve a hordairtás 53%, azt nem értem hogy a zombivírus miért csak bizonyos embereket változtatott át, illetve a NERO katonák miért járkálnak légszűrővel ránk meg nem hat a vírus?
  • Savaran
    Senki XD
  • Savaran
    Napi Easter Egg, Ki ismeri fel?

Utoljára szerkesztette: Savaran, 2021.06.06. 21:54:36
  • lonvard
    :D
  • lonvard
    Épp az után, hogy kezdtem volna beleunni a grindbe és gyilkolásba, adott a játék egy hatalmas löketet. Amin szerintem jól lemérhető, hogy általában mennyire intelligens egy forgatóköny, az a szerelmi dialógusok minősége. Hogy miről beszélgetnek azok, akik szeretik egymást. Hát nálam ez itt 10/10. Annyira életszerű, hogy egy ilyen furcsa pár az így viselkedne egymás közelében.
  • Savaran
    Na neee szórakozzunk már:) Esik a hó és tél van.
  • jofer
    Hasonló az ízlésünk játékok terén. Mindig élvezettel olvasom az észrevételeidet. Móni meg hadd sírjon. :-D
  • lonvard
    Nyugi, eljön a pillanat, amikor sem a lőszer sem az üzemanyag nem fog kifogyni idegesítően gyorsan. Vannak jobb fegyverek nagyobb tárkapacitással, és a lőszer összmennyisége is növekedni fog. Én a Tucker-féle 3-as gépkarabéllyal nyomulok, fejlesztve 50-es tárja van és 150 lőszer megy hozzá. Mellé a pisztolynak használható 6 lövetű sörétes, ahhoz 40 lőszer. Extrába mesterlövészpuska 17 lőszer, vagy nyílpuska 15+6+6 lőszer. Plusz a motorra lehet applikálni lőszertartót, 3-at is. Szinte sose használom, nem is tudom mennyit tárolok ott.
  • Savaran
    Sziasztok, pár napja kezdtem a játékot, kb 2 óra alatt ki is derült ezt nekem csinálták :) Daryl szimulátor

Kicsit idegesítő a fegyverek tárkapacitását hülyén csinálták meg, pl a 22-es félautómata kispuska 5 lőszeres tárjával, ránézésre 20-as körül lehet. Az AK 25 lőszeres XD szentségtörés. De ez csak szőrszálhasogatás részemről, viszont az tökre poén hogy az erősebb lövedékek átütik a célpontot és pl becsapódik még az autóba, szóval igazán élvezetes.

Tegnap jöttem rá hogy a térkép kb 1/4-ét láttam azt hittem annyi az egész játék, kellemes meglepetés
  • caps lock
    Vége. Remek szórakozás volt. Maradt még közel 50 feladat, de ezeket már nem csinálom meg. Minek? Motorom maxon van, fegyverekből is a legjobbakat használom, képességek is minden ágon kioldva. Mondtam én hogy kényelmesen el lehet vele lenni és nem maradsz le semmiről ha csak a főküldetést, meg néhány fontosabb mellékszálat csinálsz. Esetleg ha nagyon nem lenne mivel játszani, legalább bármikor visszamehetek hordákat írtani, az azért kemény tud lenni.
    Történet mondhatni faék egyszerűségű, mentsük meg a feleségünket, közben Deek barátokat és ellenségeket szerez. És nagyjából ennyi. Északon a szektások, délen a polgárőrség a mumus. A zombi-apokalipszis alig kap figyelmet, a NERO-s szálat teljesen hanyagolták. Gondolom a második részre tartogatták, de mivel kaszát kapott, minden a fantáziánkra van bízva. Csak morzsákból rakosgathatjuk össze amit a fertőzésről tudunk.
    De talán jobb is így, nem csináltak Deekből Messiást, nem menti meg a világot, mindössze túl akar élni, megvédeni akiket szeret, és lehetőségeihez mérten jobb hellyé tenni a "Fosföldet" :)
  • lonvard
    Mostantól márpedig úgy csinálom, hogy fegyvertelenül odasétálok a banditatábor bejáratához, és adok nekik egy esélyt. Hátha nem lőnek. :D Ha viszont rám lőnek, akkor lesz indokom megtorolni. Különben is Deeknek van egy olyan szabálya, hogy nőt csak akkor öl meg, ha muszáj.
    De az mennyiben muszáj szituáció, hogy megtámadok egy tábort, visszalőnek, és én ezért kiirtok minden nőt is. Minek lőtt vissza? :D
    (jó, tudom ez csak egy játék, de kihozta belőlem, hogy ilyeneken agyaljak :) )

Közben lecseréltem a nyílpuskát mesterlövészpuskára. Onnantól hogy van a pisztolyon hangtompító, több értelmét látom egy távcsöves fegyvernek. Próbáltam Tucker mama 2-es szintű shotgunját használni, de kurvaszar. Még a zombert se öli meg tök közelről, csak ha a fejébe kapja a találatot. Akkor meg minek. Szóval most az optimális fegyverzetem az egy ismétlőpuska, egy sniper, és egy hangtompítós pisztoly. Lövészet skillekre mentem rá elsősorban, nagyon jó így a tűzharc a puskákkal. Tucker 3-as szintű gépkarabélyára nagyon kiváncsi vagyok, de csak akkor érdekel, ha tudok rajta váltani egyes lövést meg sorozatot. Illetve jó volna rá egy távcsöves fejlesztés, nem tudom lehet-e applikálni rá távcsövet. Tulajdonképpen egy ilyen fegyver elég volna, ha tudnám váltogatni, hogy távcsővel vagy anélkül. Akkor lehetne a speciális fegyver más, mint sniper.

Sokat locsogtam. De mert zabálom a játékot. Ma egész nap ezt hallgattam, olyan hangulatos. Úgy csinálnék rá valami életképek videót magamról. Aztán feltenném a facebookra, és az exbarátnőm sírva könyörögne, hogy fogadjam vissza, de akkor azt mondanám neki, hogy azok a napok elmúltak. Én már egy csavargó vagyok, egy fejvadász, egy zsoldos, és csak a kátyús magyar országutak maradtak számomra. De sosem felejtelek el, Móni. Hogy bömbölne a telefonba. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.05.30. 22:12:25
  • Kancsalborz
    Szerintem túlgondolod ezt a dolgot, ezek csak eltérő ellenségtípusok egy játékban hogy változatosabbá tegyék.
    De ha már efféle "mi lenne ha", vagy "mit tennék én ilyen helyzetekben " cimű anakronizmusoknál tartunk a beleélés jegyében : Akkor szerintem a banditák és a szektások még a fertőzötteknél is roszabbak, mert amíg a "zombók" tulajdonképpen már öntudatlanul egy szimpla ragadozó állatként vagy csordaként viselkednek, így ők nem tudatosan akarják elpusztítani a civilizáció maradékát, addíg a szektások ugye emberi mivoltukat adják fel tudatosan a fertőzést "imádva", a banditák meg azokat a területeket fosztják ki, és azokat az embereket ölik, akik legalább próbálnak valamit tenni hogy az emberiség megmaradjon.
    Ezek a táborok termelnek, kereskednek egymással, befogadják a magányosan vándorlókat stb, egyszóval a civilizáció utolsó bástyái.
    Természetesen nem tökéletesek, a játék nagyon jól ábrázolja ezt is: A "mammer" tábora pl. ami gyakorlatilag egy "kényszermunkatábor", ahol hülyére dolgoztatják, es verik az embereket a védelemért cserébe, elég komoly morális problémákat felvetve, de szerintem elég "valósághűen" ábrázolva az emberiség jellemét ilyen heyzetekben...
    Szerintem ezért a bandák táborainak kiirtása tökéletesen igazolva van arra a világra vetítve a játékban. Ez az: "inkább ők mint mi" című helyzet klasszikus esete, minden pátoszos finomkodás nélkül.
    No offense, de szerintem is egy ilyen világban a magadfajta : " ilyen helyzetekben mi maradék emberek fogjunk legalább össze" emberkéket már vagy elföldeltek, épp eszik öket, vagy ott csoszognak valamerre az úton hörögve...XD
  • lonvard
    Megvan az az érzés, hogy nem személytelen gyilkosokat lövöldözök le, hanem hogy abban a katasztrófában kialakult egy közösség, azok az emberek ott kötődnek egymáshoz, mindenki számít ugye...és akkor megjelenek a táborszélen egy ismétlőpuskával, és elkezdem osztani a fejeseket. :D

Olyan mintha családi pikniken vennél részt a komplett rokonságoddal, barátaiddal, örülnél hogy milyen sokan vagytok, szeretitek egymást. Több generáció baráti-rokoni köre jött itt össze. Egyszer csak a bozótosban feltűnik Deek, hopp nagymama fejlövéssel elesik. Hopp a gyerekek felbuknak a tűzben, hopp a szülők, hopp a legjobb barátod. 2 perc telik el, és egyedül maradtál a világban. :D Kuksolsz az asztal alatt, amíg egyszer csak meg nem jelenik Deek egy machetével, előrángat, és valami bunkerről magyaráz, amit ő keresni vélne a piknikkosarak között. Sajnos nem tudnál neki információval szolgálni, így kegyelemből végül arcba lőne a sörétes pisztolyával. Kicsit még maradna a hulláitok közt, lootolná az értékeket, majd visszaosonna az erdőbe.

Na hát mi vagyunk ez a lunatic Deek. :D
  • IXEMGabeo
    otletes film volt, de sok ziccert kihagyott es nem jott be, hogy csak a csajszi elte tul...na meg persze a safeben bent rekedo feka, akit, mint kiderult megis megharaptak nyitva hagyva a folytatast:D
  • IXEMGabeo
    ez a jatek 2 eve jott ki PS4-re, nem gondoltam, hogy viszont latom PC-n is:D

jo kis sztorija van
  • vato loco
    "Minden élet számít!"

Nem csak a BLM? :D
  • PhantomAss
    A banditákhoz szólva, ők elég nagy szemetek, szóval szerintem nem gond a táborok felszámolása mert így biztonságosabb az utazás mindenkinek. Nem ugyanolyan túlélők, mert amíg mások megpróbálnak valamilyen társadalmat építeni és együtt küzdeni, ők továbbra is törvénytelenül rabolnak válogatás nélkül, nekik nem számít senki más élete. A játékban utalnak is rá hogy a járvány előtt több tízezer bűnöző volt börtönben akik most szabadon bóklásznak, és ugyanúgy rabolnak és ölnek. Ha ők simán kilőnek a motorról akkor én miért ne vadásszak rájuk?
    Az már más kérdés hogy mondjuk a játék milyen indokot ad a kiirtásukra, abba valóban bele lehet kötni ha egy őrült parancsolja vallási okokból a táborok kiiktatását, függetlenül az ott élőktől.
    Amúgy Deacon számomra sem egy teljesen pozitív figura, nem tudok 100%-ig azonosulni vele és a módszereivel, de ilyen a játék, elfogadom. Nem akarok spoilerezni de érdekes lesz a viselkedése később is amikor találkozik valakivel.

Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2021.05.29. 08:53:56
  • nibron
    Ha figyeled, hogy mit tesznek, mondanak, akkor nem sajnálnád őket. Volt 1-2 amikor szinte örömmel nyírtam ki őket, annyira undorító dolgokat tettek. Igazából Deek, nem a pénzért, bizalomért teszi, hanem morális okokból. A gyengéket ugye menti.
  • caps lock
    Megértelek, én többek között ezért is hagytam fel teljesen ezekkel a missziókkal. Igaz Deacon sem egy ártatlan bárány, de számomra beleélés szempontjából nem mindegy hogy miért kell ölnöm. Az önvédelem az rendben, de pénzért..? Amúgy erre a morális kérdésre a történet is reflektál, ha majd eljutsz odáig. Minden élet számít! A továbbhaladás mindenesetre nem követeli meg a farmolást, kivéve ha maximalista vagy és kényszert érzel a térkép kipucolására. Részemről csak élvezni akarom a sztorit, ami k.rva jó!
  • bakkerman
    Pont ugyanerre gondoltam en is,hogy belehetett volna szőni a sztoriba 3-4 ilyen missiont,amikor az lenne hogy egy oriasi horda fenyegeti a tabort,es akkor az egesz taborral egyutt vedeni magunkat. Amolyan tower defense modon. Gears of war 4-ben volt/voltak ilyen missionök ha jol emlekszem,hullamokban jottek az enemyk,hol innen,hol onnan. Feldobta volna a sztorit ha bejön 1-1 ilyen kuldetes
  • lonvard
    Hu a banditatáborokat sajnálom nagyon. Nem is igazán banditák azok, ugyanolyan túlélők mint a többi csoport, és akkor odamegyek, és szó nélkül lemészárolom őket. Most számoltam fel egy 14 fős csoportot. Együtt kellene küzdenünk ebben a katasztrófában, és erre ez megy.

Amúgy ezek a hordák megihlettek. El tudnék képzelni egy olyan főküldetést, hogy erősíteni kell a tábort alapanyaggal és fegyverrel és létszámmal, mert közelít a HORDA. Valami ezer fős gigantomán szörnyeteg, és nekünk kell egy erődítményben megállítani. Így is van ilyen feeling, mikor a tábor peremén legéppuskáznak pár zombákot, de az mennyire állat lenne, hogy ezren jönnének.