247
Days Gone
  • vérpocok
    #127
    A PC-s verzióhoz lesz magyarítás? A portálon csak annyit írnak, hogy magyar felirattal jelent meg, de ezzel nem sokra megyek, ha nem konzolon játszom.
  • lonvard
    #126
    Hát nekem nagyon tetszett. Sírtam és röhögtem. Kurvajó zenék, karakterek, poénok. Meg egy csomó filmre utalás. A Bruce Campelles Army of Deadre, a Holtak Hajnalára, A Bolygó neve Halálra (konkrétan van egy Vasquez a csapatban :D), a Predatorra...és akkor azok a betét soundtrackok, amikor megpillantják a széfet, amikor megszerzik a pénzt, meg a végén amikor a Guzman küzd a félkarú rablók közt a rakat zombival, a többiek már csak az életüket mentik, de rajta a zsák pénzek, nem adja, és ahogy szól alatta a zene, hogy engedd már el kisember... a Zombie a végén, áh. Rég volt rám hatással ennyire film, röhejes a maga nemében. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.05.23. 23:55:16
  • PiszkosFred
    #125
    Hat, en is azt hittem, hogy az kell nekem... remelem neked bejon/jott ez a terv. :)
  • Montanosz
    #124
    na épp most nézem :-D
  • lonvard
    #123
    Jut eszembe kijött a Zack Snyder féle Army of Dead. Ez az ami kell nekem a hétvégére! Zombis játék mellé zombis film! Odakinn szélvihar és eső. Imádom.
  • PhantomAss
    #122
    Lehet fejleszteni a tankot, később már nem fog gondot okozni az ethanol.
    A farkas nekem nem akkora probléma, a szögesdróttal áttekert medve az fosatósabb.
  • lonvard
    #121
    Igen, azt megtaláltam, úgyhogy én is Frédi-Bénizek. :)

    Még két dolog zavar: túl gyorsan fogy a benzin, és a farkasok meg a legkeményebb ellenfelek, és ráadásul akkorára nőnek, mint egy oroszlán. A farkas az csak egy szerény immersion rombolás, mert amikor meglátom, úgy érzem magam mintha a Witcher 3-ban látnék valami dreadwulfot, az üzemanyagfogyás viszont idegesít is, mert ettől úgy motorozom, hogy csak emelkedőn, egyébként meg üresben gurulok. Na most ez nem kifejezetten az a motorozás feeling. :D Nyugtassatok meg, hogy később lesz valami kütyü, ami után az üzemanyagot nem kell kilométerenként öntögetni a tankba. :)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.05.23. 15:19:37
  • PhantomAss
    #120
    Én simán ültem a motoron és a lábával hajtotta amikor kifogyott a kerozin, nem tudom ez-e a tolás vagy mást értenek alatta.
    Szóval ülj fel rá és nyomd az előre gombot.
  • lonvard
    #119
    De nem mindet szerzi vissza, és aznemugyanolyan. :PP

    Montanos, a tutorial résznél egyszer láttam kiírva, hogy ha nincs benzin,akkor lehet tolni a motort. Illetve ha lejtőn megyünk, ki lehet kapcsolni. Na most az utóbbi oké, de a tolást nem találom sehol. Lehet hogy elnéztem valamit? Ha kifogy a benzin vagy halkan kell haladni, akkor csináltok ti valamit a motorral?
  • Kancsalborz
    #118
    A nyilak visszaszerzéséhez is van egy skill...XD
  • Montanosz
    #117
    lehet tolni is? nálam nincs ilyen opcio
  • lonvard
    #116
    Szóval hogy is toljuk a motort pc-n? :)
  • nibron
    #115
    itt is érzékenyek a hangra, ha hangtompítóst használsz, sokkal jobban jársz. de nem csak a hangra, hanem a fényeffektekre is jönnek. pl. a nero bázisoknál amikor felkapcsolod a villanyt a fényszórókra máris jönnek. előtte ugye a hangszórókat illik kiiktatni. én egyébként úgy szoktam, hogy a "műveleti területet" előtte kitakarítom amennyire lehet.
  • lonvard
    #114
    Ja, egy szakmai kérdés: nem tudom a billkombinációját a motor tolásának. Kurvaidegesítő. :D Hogyan toljuk a motort pc-n? :)
  • lonvard
    #113
    Amúgy a játékban a közelharc az specális, mert frekventált helyeken csoportokban kószálnak a zomberek, szóval mindenképpen lopakodás az alap, tisztogatás késsel-nyíllal. Na de most például találtam egy machetét, ami ezerszer jobb a nehéz tűzoltóbaltánál, gyorsabb, nagyobbat is sebez asszem - szóval azt a könnyebbséget, hogy egy ilyen fegyverrel szembefordulhatok 1vs1-ben a zombival...

    Most tartok az első fészek kiirtásánál, azt kell mondjam szerelmes lettem ebbe a játékba.A feeling iszonyatosan hasonílt a Stake Land című horrorhoz, amiben ilyen vámpírszerű lények lepték el a világot, és az utat járja egy ilyen drifter egy sráccal, és próbálnak túlélni. Nem egy A-kategóriás film nyilván, de ehhez a játékhoz tudom ajánlani. :)
  • lonvard
    #112
    Nekem pl. sokkal inkább fekszik egy olyan rendszer, amiben kevés lőszer van, de például a nyilak visszaszerezhetőek. Játszottam egyszer egy nagyszerű túlélőjátékkal, nem jut eszembe a címe de egy kontinens méretű földrengés utáni apokalipszisben megyünk haza a családunkhoz a romok között. Volt pisztolyunk, puskánk, csináltunk nyilat. De mindig csak 2-3 lőszer volt mindenhez. Olyat lehetett csinálni, hogy blöffből ráfogtam a fegyvert a késes fickóra, és az megtorpant, mert nem tudta eldönteni, hogy töltve van-e. Így akár ki lehetett hátrálni egy harcból is, de ha megérezte az ellenség hogy blöff, akkor lerohant. Amikor volt 3 darab nyílvesszőm, istenkirálynak éreztem magam. Csak úgy szabadott ellőni a nyilakat, hogy biztosan vissza lehessen szerezni, mert aztán lehet hogy több óráig nem találtunk újat. Mellette lopakodás, és fejlett falmászási rendszer is ki volt dolgozva. Rákeresek. Megvan: I am alive. Huh, lehet letöltöm, ráizgultam most így. :)
  • Montanosz
    #111
    nekem inkább időhiányom van a játékok rovására, 27én jön a Land of War tört verzioja, már látom hogy azzal fogok játszani a days gone hátrányára,mert a WWII lövölde jobban leköt, főleg hogy lengyel hősként eddig nem játékokban nem szerepelt korhű fegyverekkel kell a náci invázioban harcolni :-D
  • caps lock
    #110
    Valahol igazad van, túlzás hogy mennyire kopnak a fegyverek. Bár én ritkán használok közelharcit, inkább belassítom az időt és fejlövéssel operálok. Szépen egyenként leszedem őket. ha lopakodok, akkor pedig számszeríjjal dolgozom. Mutánsok ellen pedig shotgun és molotov a tuti.
    Visszatérve a kopásra, a játékmenet szerves része a gyűjtögetés és kraftolás, ám ez akkor sem indokolja hogy ennyire gyorsan romoljanak a cuccok. Nagyon hasonlít ilyen téren a Dying Light-ra, ott is nagy nehezen kifarmoltam egy szuper fegyót, hogy aztán pár küzdelem után eltörjön. De ott még rosszabb volt a helyzet, mert a zombik érzékenyek voltak a zajra, nem volt ajánlott lőfegyvert használni, végig azon kellett izgulnom hogy legyen nálam elég nyersanyag új fegyvert csinálni. Itt ilyen probléma nincs, csak akkor támadnak meg ha meglátnak, egyébként lehet lövöldözni kedvünkre.
    Utoljára szerkesztette: caps lock, 2021.05.22. 20:58:31
  • lonvard
    #109
    Jó csak nem akarok állandóan lopakodni. Szeretek lopakodni, de meg akarom adni magamnak a választási lehetőséget. Pl. ha egy kicseszett zomber van az utamba, akkor nem feltétlen akarom hátulról becserkészni. Mer a 158. ilyen szituban kicseszettül fel fog baszni, ha kommandózni kell, mer féltem a fegyverem. Ehelyett a vergődés helyett most szemből lerohanom, balta, kész.
  • lonvard
    #108
    Értem, de a taktikai repertoárt korlátozza az ilyen szintű állagromlás. Most persze, erre az a válasz, hogy késsel meg nyílpuskával lövöldözünk, de én azért szeretnék nyugodtan baltázni is. :) Dying Lightban is kiszedtem egyébként az állagromlást. Mert ott is azt vettem észre, hogy a legjobb fegyveremet nem merem használni. Ott fityeg rajtam, és csak várom a nehéz ellenfelet, amire elsüthetem - gyakorlatban ez azt jelentette, hogy sose használtam. Mert ott ráadásul limitált volt a javítás is. És akkor kivettem ezt a dolgot, és egy gyönyörűség volt katanával nekimenni a zombiseregnek.
  • PhantomAss
    #107
    Igen, ők is kinyírják egymást :)
    Kinézel egy fószert akinél erős fegyver van, bele egy nyilat, és szinte egymaga kicsinál mindenkit.
  • wedge31
    #106
    Nagyon könnyü a harc minden olyan játékban ahol lehet követ dobálni vagy fügyülni, besunyogok a susnyásba aztán addig dobálom a köveket amig egyenként ki nem nyirom mindet, emberekre meg ott a hangtompitós pisztoly vagy távcsöves puska, szerencsére egy fejlövés elég nekik.
    Pisztolyal, sörétesel, molotov koktéllal mindent sikerült megoldanom eddig.
  • Montanosz
    #105
    az összezavaro az nagyon jo poén és hasznos, emberekre is hat?
  • PhantomAss
    #104
    Én a közelharci fegyvert csak végszükség esetén veszem elő, ha már nincs más. De akkor valszeg nagyon benéztem valamit.
    Egyrészt én úgy érzem a fejlesztők is a lopakodás/távolról gyilkolás irányába terelik a játékot, szóval ez nem egy Dying Light szerű hentelés, másrészt annyi fegyver és kiegészítő lehet nálam hogy nem értem minek kellene a zombik közelébe mennem.
    Ott van pl. a számszeríj, beleraksz egy összezavaró nyilat és egymást kicsinálják.
    Vagy egy távcsöves hangtompítós, tárfejlesztéssel, plusz a motoron is lőszer, sosem fogy el a cucc.
    Persze a játék elején még nehéz, de nincsenek is olyan ellenfelek akik ellen ne lehetne taktikázni távolról.

    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2021.05.22. 14:39:13
  • lonvard
    #103
    Nee, hát 3-4 zombi hátán széttörök egy tűzoltóbaltát, miközben ha kimegyek a menedékből, az első 50 méteren belebotlok ennyibe. Egyrészt immersion romboló, ha nekem ilyen szinten kell a javítással foglalkoznom, másrészt és főképp azért nem akarok ezzel szarozni, mert nem akarom, hogy a játék arra kényszerítsen, hogy minden de minden szituációt lopakodva akarjak megoldani, kiskéssel. Mert ha nekem ilyen szinten romlik a fegyverem, akkor nem lesz kedvem használni egyáltalán. Márpedig egy zombis játékban alap, hogy szeretem használni a baltámat. Másrészt 85 féle fegyvert se akarok a hátamon, ha van 1-2 kedvencem. Pl. biztos lesz majd valami szamurájkard, én akkor majd azzal akarok hentelni, és nem széklábbal. :)
  • Kancsalborz
    #102
    De azt tudod ugye, hogy az alapszintű meele skillfa első három fejlesztése között van a javítás ? Tehát akár a legelső szintlépéssel megoldódott a "gondod"...
    Scrappel javíthatsz, amiből igaz hogy "csak" 10 lehet nálad, de kb. a térképen bárhol 100m-es körön belül találsz ennyit, de egyébként vagy 5-6-fegyvert is,úgyhogy nem is igazán értem a problémád...
  • lonvard
    #101
    Heh, trainerrel megoldottam az infinite weapon durabilityt. Ennyi kis cheattel mennyit javul a játék. :)
  • Montanosz
    #100
    én behordtam egyesével vagy négyet de egy idő után eltünnek szal nem lehet halmozni
  • Montanosz
    #99
    nekem a főhős figyelmeztett ha nem száguldozok ész nélkül, ilyenkor mellékutat keresek a térképen automatikusan megváltozik a narancs sárga utvonal másikra, de volt hogy igy a mesterlövész hátába mentem és lelőttem aztán a másik kettő fickot már könnyű volt kiiktatni, persze lehet valami képesség fejlesztés után mert már megvan hogy kistérképen mutassa a ikonokat meg még másik valami ikon képesség
  • Voltan
    #98
    Ezek a sunyi mesterlövész ambush-ok kiakasztanak. Lehet ellene védekezni egyáltalán? Motorozás közben soha nem láttam még előre a lézerfényüket, egyszercsak lerepülök a motorról, és annyi. Rohadt idegesítő. Bázisok támadásánál rendben van, akkor ki lehet őket szúrni, mert nem motorral rongyol be az ember, de közlekedés közben nagyon szemét dolog.

    Valahogy ki lehet szúrni őket?
  • hawkie22
    #97
    Fel lehet halmozni a medvecsapdát? Mert ha felvettem, eddig csak a lerakás meg eldobás jelent meg, hogy tudom elrakni, hogy a táborba vihessem?
  • Montanosz
    #96
    valamit bénázhattam mert ahogy irtad egyből sikerült :-D
  • Montanosz
    #95
    echte probáltam, lehet ezt is tanulni kell?
    felhalmoztam jobb időkre egy halommal a táboromban de egy idő után eltünt, lehet ez is random valami mint a virágok meg a benzines kanna vagy piás lerakta viccből hogy belelépjek :-D
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2021.05.21. 03:35:51
  • Kancsalborz
    #94
    Mint ahogyan eldobsz valamit. Jobb ehérgomb: telepítés helye, bal egérgombbal meg lerakod.
  • Montanosz
    #93
    medvecsapdát hogy lehet lerakni? mert csak eldob funkciot látok
  • totyak
    #92
    Végül én is feltelepítettem a játékot. Ha gond lenne vele, valaki, aki ért az ilyesmihez, már jelezte volna. Egy ősrégi GTX 660Ti kártyán 1080p-ben közepes beállításokon szépen fut. Azt nem tudom hány fps, az én szememnek folyamatos a kép.
  • Montanosz
    #91
    igen ez a fák közt lapulo mesterlövész betesz :-D
    én nem is panaszkodom az AI-ra, mert amig a mesterlövész feltart, addig két oldalrol bekeritenek, nem hinném hogy ennél jobb stratégi kellene
    Mondjuk az hogy nyilt világ, itt elég csaloka, mivel az utak meletti közvetlen terep kivételével hegyek vannak, még egy kis sziklára se tudd főhősünk felmászni, megprobáltam gyalogosan játszani de igy tényleg csak motorral van értelme mert ugyis utakon kell menni gyalog is a terep helyett.
    Őszintén szólva a Boiling Pointhoz hasonlo nyilt tereppel még nem nagyon találkoztam, asszem még a farcryban is zonák vannak, ha azt felturboznák mostani grafikára még mindig király lenne
  • Kancsalborz
    #90
    Igen ezt én is megveszem amúgy. Nagyon jól sikerült játék és port.
  • Árnyvadász
    #89
    Sniper is megbújik időnként a fákon kialakított álványzaton. Engem azok nem egyszer úgy szedtek le, hogy motorzás közben lőtt rám és ilyenkor egyből borulás van. Mellé még pár közeli gazfickó is elkezd kergetni vagy lőni, közben meg muszáj keresni valami takarást a mesterlövész ellen. Haltam meg így párszor.

    Legjobb, hogy a csatazaj felveri a korcsokat, időnként még farkasok is jönnek és teljes az agyfasz. :) Ezt a részét annyira azért nem csípem a játéknak, főleg, hogy néha szó szerint a semmiből spawnol oda valamilyen korcs vagy állat. Néha ténlyeg annyira ostoba módon, hogy senki nincs körülöttem, egyszer csak előttem lerakódik egy korcs. Ez azért elég gagyi, ilyet persze láttam már játékokban (sajnos), de az nem mostanában volt.

    caps lock: Az biztos, ha megvan a ráhangolódás, eléggé viszi az órákat a játék. Tényleg beszippantós. Nekem 9 órát ír a Steam, de nem mondhatnám, hogy annyira sietősen haladnék. (RE: Village-ben ilyenkor már a játék felénél tartottam.) Bár azt olvastam ez olyan 30-40 óra környéke lesz.
  • Montanosz
    #88
    ugy jártam mint a filmekben, megjelent egy kérdőjel, odamegyek, mondja hogy utonállok, látok is kettőt na mondom ledarálom őket, lopakszok feléjük, aztán megjelent rajtam egy vörös pont, aztán ez is volt az utolsó emlékem :-D
    kidondolta hogy lézeres optika is van a játékban