247
Days Gone
  • Hexex86 #87
    Az tény, hogy nem egy mindenki kedvence főszereplőt kaptunk, de nekem pont az a pesszimizmus és realista gondolkodása tetszett a főszereplőnek cseppnyi melankóliával.
    De ezek nyilván ember függőek kinek mi a szimpatikus ugye.
    Egyébiránt érdemes körbeszimatolni majd a mellék küldetések körül is mert sok a fertőzöttekről szól amit érdemes meghallgatni majd.
    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2021.05.20. 11:56:55
  • caps lock
    #86
    "Maguk a szereplők nekem sem annyira szimpatikusak, de mindegy ez lényegtelen."

    Szokni kell őket, főleg a főhőst, de igazából ami kicsit nehezíti a beleélést hogy minden annyira amerikai. Egyéb, nem posztapokaliptikus játékokban is van egy sajátos atmoszférája a vidéki amerikai életnek, egész más a mentalitásuk. A középnyugaton természetesnek veszik a fegyverviselést, kalapot, szakadt olajfoltos farmert, kultúrája van a motoros életnek, lepukkant motelek, koszos csehók, végtelen országút, lobogó zászló, lakókocsipark, és még sorolhatnánk. Ezt nagyon át tudja adni a játék, rá kell hangolódni, de akkor aztán beszippant.
  • Montana92
    #85
    Sziasztok!

    Valaki találkozott már az alábbi hibákkal?

    Egyrészt ha benyomom a térképet, semmit nem látok, csak egy nagy homályos folt az egész (az adott küldetés ki van írva, de magából a térképből nem látok semmit).

    Valamint a felvehető/használható cuccok felett sem jelenik meg a kapcsolódó kis ikon - így konkrétan a játék második percében meg kellett néznem egy videót, hogy hogyan tudom Leon nyomát követni, mert nem jelent meg a kis nagyító ikon (és végül úgy tudtam tovább menni, hogy a videó szerinti helyre beállva nyomva tartottam a használat gombot..).

    Neten egyelőre nem találtam semmi okosságot ezek kapcsán, így előre is köszi, ha valaki ki tud segíteni.
  • Árnyvadász
    #84
    Igen az új nvidia drivert érdemes letölteni, mert nálam is teljes grafikával fut. Előtte motorozás közben belassult (szinte élvezhetetlen szintre) és a beállításokkal is tököltem, de alig volt változás, cserébe rondább lett, lagosan futott.

    Most, hogy van Geforce Experience profilja, mindent maximumra rakott optimálisan és teljesen normálisan lehet vele játszani. Eléggé szép is így, végre látom milyen valójában. Nekem a harc nagyon bejött (közeli és távoli egyaránt) és a történetmesélős része is tetszik. A világ meg részletes, változatos. Jól felépítették és az időjárás változása is elég látványos benne.

    Küldetésekből azon oknál fogva, hogy az olvasottak alapján a mellékesek nem túl izgik és önismétlőek, a fő vonalra koncentrálok és az szerintem jó. Karakterek kidolgozása szerintem szédületesen jó, szinte film kategória.

    Maguk a szereplők nekem sem annyira szimpatikusak, de mindegy ez lényegtelen.

    Eddigi legjobb élményem: Harc a medvével. Komolyan mondom még egy játékban nem féltem ennyire egy medvétől. Azt a részt (meg nyilván később vadászni is lehet majd rá - de ez küldetésen belül volt) eléggé berosálva csináltam meg. A hordáknál is megy fel a pulzus, azok is kiválóak. Olyankor imádkozom elérjem a motort és amilyen gyorsan csak tudom, elhagyjam a helyszint.

    Egyébként aki most találkozik vele először én úgy írnám: State of Decay + Far Cry keverék, de erősebb benne a történeti szál és szerencsére egy csomó átvezető van benne. Amihez nem is kellett cgi, unreal motor alatt oldották meg, tehát in-game, ennek ellenére állejtősen néz ki.

    Mentés engem is megkavart az elején, mióta van motor tényleg csak a közelébe kell menni vagy ráülni, aztán mehet a gyors mentés és utána nyugodtan ki lehet lépni. Talán annyit írnék még, hogy a lőszereket érdemes táborban megvásárolni, mert a külvilági loot-olással keveset lehet találni. Esetleg táborok kipucolása után van több, de az sem számottevő.

    Pénz meg viszonylag hamar összejön a begyűjtött növények, állatok húsának és korcsok "fülének" eladásából.
  • Voltan
    #83
    Arról nemi is szólva, hogy ezt a játékot tényleg érdemes megvenni. Egyrészt nagyon jó cucc, másrészt a port is ragyogóan sikerült. Ezen kívül eleve nem is full AAA áras a cucc, és ha muszáj, akkor különböző oldalakon harmincpár Euróért meg lehet venni. A vásárlással még jelez is az ember a Sony-nak, hogy csak így tovább, és csorgassák szépen a PS exklukat PC-re.
    Nekem PS4-re is megvan, és nem volt kérdés, hogy day 1 megveszem PC-re is. Ami jó, az megérdemli, na.
  • PiszkosFred
    #82
    Koszonom. Mint minden jatek esetben az elmult ev(tized)ekben, csak es kizarolag magamtol akarok mindent felfedezni, megerteni, stb. - akar teljesen el is cseszni a dolgokat :) - igy az utmutatokat kihagyom az elso jateknal. Masodjara mar mehet celiranyosan. Kiveve a technikai kerdeseket, az mar, de eddig szerencsere a save mukodese sem bonyolult.
  • lonvard
    #81
    Nem igazán fekszik a játék, de a főszereplő stílusa, arcjátéka, párbeszédei bejönnek. Hogy iszonyatosan kemény, de ezt nem használja ki terrorizálásra, simán le lehet szerelni valami átlátszó dumával, és akkor olyan belenyugvóan néz, hogy igen, átbasztak, de nem verem ki belőle a szart is, mert ember vagyok. Viszont ha már erőszakra kerül a sor, akkor nincs irgalom. Tehát a szövetségesei irányába engedékeny balek, de senki más nem várhat kegyelmet. Olyan mint én. Leszámítva, hogy én csak balek vagyok. :D
  • Montanosz
    #80
    https://guides.gamepressure.com/days-gone/
    https://www.pcgamingwiki.com/wiki/Days_Gone
  • Kancsalborz
    #79
    Senkit nem kezelek le, akinek nem inge ne vegye magára. "Totyak" kollégát pláne nem, ő legalább normálisan kérdezett. És persze tudja mindenki, hogy mindíg vannak újak a "szakmában", azoknak bármely ilyen oldalon a nagy többség szívesen segít.
    Csak hát nekem is volt szerencsém látni azt a "shitstorm"-ot amit megint lenyomtak nCore-on azok, akik két mondatot nem tudnak elolvasni.
    Azért is törölték a hozzászólásokat, mert ott is már "elszakadt a cérna" a topikgazdáknál is a sok értetlen fasz miatt. Ez nem lekezelés, csak van sok ember akin már tényleg nem lehet segíteni.
    Baszki a mostani crack-ek már rég óta saját telepítővel rendelkeznek. Csak nyomni kell egy gombot, meg kiválasztani a telepítés helyét. Legtöbb már a tört indítófájlokat is kérdés nélkül felülírja, mert még az is gondot okozott sokaknak, hogy 2-3-fájlt átmásoljanak...
    Ma már nagyon ritka hogy ezen felül mást is igényeljen a törés.
    Ha mégis van ilyen játék, mint pl. legutób az Outriders aminek a Steam-es indításához még 3-4-lépést meg kellett tenni, egy hétig ment a sírás hogy : "szar, nekem nem jó/ez egy fos, nem működik stb... Minden nyelven, minden fórumon...
    Pedig minden esetben ott egy kib@szott nfo vagy read me file is a warez mellé csomagolva, hogy olvasd már el, abban minden lépés le van írva. És erre kurva sokan egyszerűen képtelenek.
    Pedig nem programozásról netán atomfizikáról van szó, hanem max. 2-3 egyszerű lépésről, amit aki ķépes egy kibaszott kiscicás vagy bandzsító twerkelő tinipicsás posztot megosztani a faszbukján vagy akárhol, az már képes lenne végrehajtani, ha szánna az olvasásra is 15-másodpercet...
    Na ezek viszont a "gyökkettők", tetszik neked ez vagy nem. És jó sokan vannak.Mindíg minden jatéknál.
    Egyébként mint mondtam ilyenkor jellemzően 99,9%-ban az okozza a "hibát", hogy a tűzfal vagy az aktuális vírusirtó vagy mindkettő magas riasztási szintre van belőve, és nem engedi át az alkalmazást, de minden warez fórumon igy az nCore-on is ötven helyen le van írva, hogy hogyan kell berakni exception list be. Mondjuk nem több öt kurva kattintásnál az egérrel...
    Aki már annyi erőfeszítést sem tesz hogy az ingyen játékért "foglalkozzon a gépével" 30-másodpercet, azt már leszarom hogy ezt amit írtam sértőnek találja-e vagy nem, ha nem haragszol. ;)







  • PiszkosFred
    #78
    Ertem, koszonom. Idokozben mar en is rajottem - utana olvasgattam melyebben -, hogy sajat motor kell, az elso kuldetes egy bizonyos reszeben pedig nem annal mentettem ez volt a gubanc. Inkabb kerdezek itt es varok a valaszra, kivetelesen, mint hogy belefussak valami spoilerbe a regi konzolos cikkeknel vagy bejegyzeseknel :)
  • Montanosz
    #77
    a mentés múkődik ha ágy melett álsz vagy motornál és nem az elejére dobb vissza hanem éppen ode ahova elmentetted

    ja hát hogy az emberek mihez értenek :-D haverom azért hagyta ott a rendszergazdai melot és nekilátott oktani okj-s tanfolyamon mert
    felhivták az egyik cégtől hogy nem mennek a gépek (olyan 50 darab) jo van, kocsikázik 20 kilométert, kérdezi probálták ki be kapcsolni a gépeket? visszakérdezik hogy hogy ki-be kapcsolni? kiderült hogy 3évig folyamatosan mentek a gépek csak most jött egy áramszünet és nem tudták elinditani a gépeket :-D
    A fészen azért léptem ki a sorozatbarát segitség csoportbol mert csak felidegesitettem magam amikor naponta 100X kelett elmagyarázni hogy használjon valaki adblockert,popupkillert meg clearvid-et ha reklámok nélkül akar sorozatot nézni, se a keresőt nem használták se azt hogy kettő posztot visszagörgessenek.
    Azzal a fészbuk posztal meg biztos mindenki találkozott már egyszer hogy segitség feltörték a fészbukfiokomat :-D
    Ezeket azonnal tiltom
  • caps lock
    #76
    Néhány óra játék után az észrevételeim:

    - iszonyatosan buta az AI, ezt inkább nem részletezem mert felhúzom magam, bár inkább nevetséges
    - több szempontból ez egy külső nézetes Dying Light, ez csak dicséretére válik
    - sztori eddig oké, filmszerű átvezetők és madmaxes hangulat
    - grafika lenyűgöző, technikai gondok sincsenek
    - az eszköztárunk terjedelmes, lehetővé téve hogy sokféle stratégiát vessünk be, akár lopakodunk, akár rambózunk
    - mivel a szöveg magyar, nem minden érthető, kicsit nehéz eligazodni a menüben
    - a motorozás külön élmény, a hangja isteni, jó dolog fejlesztgetni, bár túlságosan zabálja a benzint és emiatt tervezni kell hova menjek
    - a közelharci fegyverek kopása lehetne lassabb, az még oké hogy egy léc gyorsan kopik, no de egy fejszének se kéne tíz csapás után használhatatlanná válnia...


    Utoljára szerkesztette: caps lock, 2021.05.19. 23:00:52
  • Hexex86 #75
    Én úgy vettem észre, hogy küldetések közben, ha elmenti az ember a küldetés elejéről kezdi, ha betölti azt. Szóval küldetések végén/kezdetén érdemes mentegetni.
    szerk.: Érdemes letölteni az új drivert a kártyához ami ma érkezett. Nekem sokat dobott a dolgokon. Full grafikán elfut most szépen.
    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2021.05.19. 22:53:21
  • PiszkosFred
    #74
    Ha jol ertem, konzolon azt irtak itt-ott, hogy hogy menteni csak a bazisokon(?) es a motor kozeleben(?) lehet. Na most en az elejen vagyok meg, a motoron ultem a Boozerral, ki kellett lepnem egy picit, mentettem, es megis visszadobott az aktualis missionba, arra a szakaszra, amivel mar vegeztem. Ami nem nagy tragedia, csak a kesobbiekre valo tekintettel inkabb tisztaznam a dolgokat. Nem a Steam hulyult meg, vagyis en neztem be vszinuleg valamit, csak mit? Vagy ez meg annyira a prologue (meg csak a szerelomuhelybe mentunk alkatreszert), hogy itt maskent mukodik?

    Egyebkent 6gb-s 1060gtx-en high beallitasokkal eddig tokeletesen fut, bar gondolom kesobb lesznek tomegjelenetek is, amelyek majd megizzasztjak ezt az ocskavasat.
  • hunbalee
    #73
    Nem kell senkit lekezelni. Szimplán sok vírusírtó kártékonynak jelez xy modosulást. Rengeteg pl magyarítás van amit vírusnak nevez holott nem az.
    Csak sokan azt hiszik hogy amit ezek a progik írnak / jeleznek az csakis ugy lehet
  • Kancsalborz
    #72
    Először is az Fairlight az egyik "legpatinásabb" legjobb warez csapat, másodszor az emberek 90%-a tök hülye a saját gépéhez, meg úgy általában a számítástechnikához, és öt percet nem hajlandó azzal sem foglalkozni hogy pl. hogyan kell egy kibebaszott vírusirtót, tűzfakat beállítani, vagy a hivatalos windows-jának a hülye firewall-ját letiltani, hanem helyette azonnal percenként telesírja az aktuális fórumot...
    Ha megfigyeled, minden második warez game fórumában van minimum 5-10-ilyen "gyökkettő" azonnal, aki beírja hogy vírusos...
    A crackelt változat tökéletesen működik, és természetesen vírusmentes.
    Mint bármikor máskor, vírust csak megbízhatatlan,kamu warez oldalról lehet kapni, nem az aktuális, főleg nem ilyen csapat crack-jéből...
  • hawkie22
    #71
    Inkább vedd meg, ha annyira érdekel a játék, tényleg jó lett, megéri. De kérdésedre válaszolva inkább az elöbbi az igaz, hogy a vírusírtó minden szarra bejelez.
  • totyak
    #70
    Üdv! Talán buta kérdés, de most mi van ezzel a játékkal, vírusos, vagy sem? Az nCore-on ezen ment a diskurzus már vagy 200 komment óta. Érdekes módon most felnéztem, a teljes beszélgetést törölték a letöltés alól.
    Az egyik ember azt mondja, hogy nem kell aggódni, mindig bejelez a vírusirtó a crack-re, a másik szerint meg az install és uninstall fájlban is trójait jelzett neki, én meg nézek bután, azt sem tudom mi van. Meg hogy ez a Fairlight nem az a Fairlight, aki régen volt, hanem kamu csapat és terjesztik a trójait, illetve Reddit beszélgetések voltak linkelve, amiből nekem nem jött át, hogy mi az igazság. Sokan azt mondják, ha vírusos lenne, akkor nem kerülne fel a nagy torrent oldalakra, meg másik csapatok, pl Skidrow, vagy Codex észrevennék és riasztanák az egész netet, illetve várjon mindenki, majd jön normális release egy normális csapattól.

    Na, most akkor hogy állunk, kérem valaki homályosítson fel! Köszönöm.
  • lonvard
    #69
    Lehet kerítünk valami modot erre. Utálom amikor leszűkítik ilyesmivel a taktikai lehetőségeimet, mer mindent lopakodva, kiskéssel kell megoldani, és csak akkor érdemes használni bármit, ha felfedeztek.
  • hawkie22
    #68
    Ja ok. Ott még nem járok, illetve a küldi már megvan Hot Springsbe, de még nem utaztam el oda.
  • KiruHoshino
    #67
    Meg kell venni őket. Hot Springs táborban lehet fegyvereket venni. Számszeríj miatt ne aggódj az mindig lesz a páncélban.
  • hawkie22
    #66
    Ha felvettem egy fegyvert, mondjuk AK-47-est vagy egy mesterlövészpuskát, akkor az hogy kerül be a fegyverszekrénybe? Mert most felvettem egy mesterlövészt az egyik ellentöl, erre eldobta a számszeríjat, de azt se akarom elveszteni, viszont a mesterlövész se rossz fegyver, jó lenne azt is megtartani.
  • KiruHoshino
    #65
    Már megvan mindkettő skill amit említettél, de ettől függetlenül nagyon gyorsan és unrealisztikusan romlik a közelharci fegyverek tartóssága. Utoljára a Dead Island-ban éreztem hasonlóan.
  • hawkie22
    #64
    Egyébként azt vettem észre, hogy nehézségi foktól függöen változik, hogy mennyit romlik egy adott közelharci fegyver a harc során. Viszont az elsö vagy a második kötelezöen választott skill a Közelharci fegyverek javítása kell hogy legyen, onnantól kezdve, ha van ócskavasad, akkor nincs probléma. Ezt például elnéztem az elsö végigjátszásnál, most az újrakezdésnél már azzal kezdtem, a második az összpontosított lövés volt, így már azért jobban tudtam haladni (nyilván a könnyü mód is segített...) :D
  • KiruHoshino
    #63
    Szerintem a legidegesítőbb dolog a játékban, hogy egy fertőzöttet megölök közelharci fegyverrel és már 20%-al kevesebb a fegyver tartóssága. Lehet, hogy ezt is befolyásolja, hogy Nehéz fokozaton játszom? Remélem lesznek rá módok.

    Tipp: Érdemes minél hamarabb kifüstölni a fészkeket, mert utána radikálisan csökken a fertőzöttek száma a környéken.

    Csak egy random kép semmi extra.

    Utoljára szerkesztette: KiruHoshino, 2021.05.19. 14:38:35
  • hawkie22
    #62
    Lehet az volt a baj, hogy a rossz skillekkel kezdtem fejleszteni a karit, meg annyi löszerem se volt. Na mindegy, egyelöre végigviszem a sztorit, aztán kezdek egy New Game+-t magasabb nehézségen. :) Egyébként az újrajátszásnál megoldottam Örült Willi benzinkútját még mielött Piás leteperték volna a szektások. :D Így egyszerübb volt.
  • lonvard
    #61
    Ööö, izé, túlélő 1-en kezdtem el. :D

    Egyelőre nem érzem durvának. Oké még nagyon az elején vagyok, de a zomberek egy lövéssel pusztulnak, pisztollyal fejlövésre jól reagálnak, lopakodva öléssel is jól lehet haladni, szóval nem érzem szopásnak a harc részét. Tűzharcban is van egy kis mozgástér, nem egyből nyírnak ki, és fejlövésre halnak a banditák. Oké az egyik gyerekzombi rám ugorva egyből kinyírt, az a fordulat meg is lepett, de utána küzdöttem velük, és nem ekkora a sebzése alapból, szóval csak kapott valami bónuszt akkor. Egyelőre jól érzem magam, na.
  • hawkie22
    #60
    Automatikusan kezd el ütlegelni a közelharci fegyverrel, azt nem kell kiválasztanod.
    Öszinte leszek, a nehéz mód kifogott rajtam és szégyenszemre átváltottam könnyüre, a sztorit is élvezni akarom, nemcsak a harcokat. Az tette be a kaput nálam, amikor a benzinküton Örült Willinél ki kell csinálni a 4 fészket, hárommal kész voltam, erre amikor a bozótban várakoztam a mutánsokra, hogy megtisztítsam a terepet, hirtelen ott termett egy szarvas. Na mondom, majd késöbb levadászom, erre nem betámadott két farkas, akik a szarvast üldözték? Mondanom se kell, meghaltam, pedig küzdöttem derekasan, így viszont kezdhettem a küldetést az elejéröl. :( Szóval inkább bepróbálom könnyü fokozaton.

    Másik kérdés, a kihívásokat érdemes csinálgatni, adnak valamit a kozmetikai dolgokon kívül?
  • Hexex86 #59
    Sima bal egérgombbal mindig a közelharcit használja, ha a jobb gombot rajtatartod akkor a lőfegyvert amit előtte kiválasztottál.
  • Montanosz
    #58
    köszi!
    másik hogy a kést vagy ütőfegyvert csak automatikusan veszi elő? mert mondjuk attol függően milyen közel van az ellenség elég idegesitő hogy ide oda vált aztán ha ütni akarok elkezd lőni csak nem a ellenfélre, ha épp ütni aklarok akkor meg átvált fegyverre és szépen megharapnak
  • caps lock
    #57
    Én is inkább 30-at választottam magasabb részletesség mellett, bár menne simán a 60 is de így filmszerűbb az élmény.
  • PhantomAss
    #56
    Igen, csak akkor fog működni , ki is írja a motor mellett hogy gyorsmentés.
  • Montanosz
    #55
    mentés nálatok müxik? mert kiirtottam a 6 banditát, lehetett menteni mentettem.
    visszatöltéskor azonban mindig a küldetés elejére dobb vissza amikor a sérült kezű piással megérkezünk a kilátó toronyhoz

    ja közben meg is találtam

    "Azt mondja, hogy csak akkor mentheted a játékot, ha Deacon motorkerékpárjának közelében vagy egy ágy mellett vagy."
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2021.05.19. 10:01:28
  • PhantomAss
    #54
    Van egy nero hely ahová motorral kell átugratni, de amíg nincs nitro fejlesztés esélytelen. Nekem nitroval is harmincadra sikerült, majdnem idegbajt kaptam mert bénán van megoldva.
    Jó játék de azért vannak vele komoly gondok is.
  • Montanosz
    #53
    kicsit árkád jellege van náhol olyan ugri-bugri a játék, mondjuk nyilván konzolokra készült de klafa a hangulata és tényleg taktikázni kell, lopakodni, megfontolni a lépéseket legtöbbször
  • hawkie22
    #52
    Ja, hogy itt lesznek más mutánsok is? :D Akkor tényleg lejjebb kell vennem a nehézséget.
  • Hexex86 #51
    Ajánlott a menekülés, ha nem készítettél előtte csapdákat vagy ilyesmi amibe belecsalod őket. Fejlövésen kívül meg ja nagyon sok kell beléjük és azok még csak az alap mutánsok. Mindig meg kell tervezni a menekülő utakat plusz fészek irtás előtt kipucolni a környéket.
  • hawkie22
    #50
    Van egy olyan érzésem, hogy újra kell kezdenem, kicsit könnyebb fokozaton. :) Próbáltam kiiktatni a 4 fészket a benzinkúton, 3-at sikerült, majd észrevettek a bozótosban. Na onnantól kezdve nem volt menekvés. Ha már 2-nél többen vannak, akkor reszeltek nekem. Mennyi skuló kell egyébként a zombikba? AK-47-essel lövöm öket, de legalább egy fél tárat beléjük kell eresztenem, mire megfekszenek. A fejlövés meg kicsit nehézkes, annyira mozognak. Egyet rámcsapnak, aztán a fél életemnek löttek.
  • KiruHoshino
    #49
    Van ott egy autó a sínek mellet azt kell odatolni az ajtóhoz.
  • hunbalee
    #48
    Days Gone Performance Test