247
Days Gone
  • coolpet
    #207
    Köszi!

    Hogy lehet jól pénzt keresni? Mert a korcsfülekből az a 3 cent ami jön az semmi :)
    XP megint eléggé gyér, ha csak barangolok és öldöklök. Küldikkel meg azért nem akarok futni.

    Látom vannak választútas küldik is, pl az elején a temetőből elhozott drog. Copeland avgy Tucker. Mikor odamentem a mocimhoz, már nem tudtam kilépni, szóval odaadtam Tuckernek, hogy jobb fegyókat kaphassak.

    Melyikeket hol érdemes?

  • Savaran
    #206
    Ha a világból guberált fegyvert lecseréled az elveszik, nem lehet szekrénybe rakni felesleges is mert csak jónak tűnnek de valójában sz@rok, amit viszont bármely táborban veszel, minden táborban másféle van, azokat éred el ott, elején szinte bármi jó, én elvoltam az alap ijpuskával is, később érdemes váltani
  • coolpet
    #205
    Akkor lássuk :)

    Még valami: Nero állomásokon és a bázison van fegyverszekrény.
    Hogy tudok bele fegyvert tenni, hogy kivehessem?
  • Savaran
    #204
    Lesz hangcsapda és hangcsapda bomba később, olyan brutál op fegyvereid meg perkjeid lesznek, hogy te leszel a két lábon járó Chuck Norris, ha tisztességgel mindent megcsinálsz annyi lóvéd lesz hogy 20 fegyvert is vehetsz, a craftig nyersanyagokat virágokat ne add el mert később jó lesz, ja a pekeket simán kimaxolod, ha mindent megcsinálsz, ja és kipucolt területeken később nyílnak még mellékküldetések, és igen a motort húzni sokkal érdemesebb az elején, a végén az is eszeveszett lesz.
  • coolpet
    #203
    Okés.

    A növényeket miért látom motorról, és miért nem látom gyalog?
    Csak néha néha 1-1 tűnik fel a minimapon.

    A másik, hogy amikor lenyomom a középső egeret 'túlélő mód vagy mi', akkor a közeli tárgyakat nem jelöli, a messziket pedig szintén néha csak bizonyos szögből. Miért?

    Harmadik: Ha van egy 5+ zozóból álló csoport, mondjuk 20-an, de kicsit szerteszórva, hogy lehet összerántani őket és likvidálni?
    Molotovtól csak 1-2 ég el, amit telibetalálok. Csőbomba szintén nem túl hatékony, ha már 1 méterre vannak egymástól. Egyesével kóvel csalogatni meg hosszadalmas :)

    Tipp?
  • MarkBlade
    #202
    Ahogy haladsz a történetben úgy nyilnak ki a táborok.. ne aggódj nem tudod elcseszni. Mindent meg tudsz szerezni. Kapsz majd még küldiket késöbb..
  • coolpet
    #201
    Hát én még csak az első táborban vagyok.
    Más táborokban nem lehet eladni a füleket? Ott jobb fejlesztések vannak?

    Ha kipucoltam az első area-t, és már nincs több küldi, akkor hogy viszem fel lvl2 és 3-ra a tábor 'barátság' vagy mi pontjait, hogy unlockoljam a többi fejlesztést?


    Van valami hasznos tanács egy totál kezdőnek? Ne a felénél jöjjek rá, hogy elcseszerintettem a fejlesztést :)
  • MarkBlade
    #200
    Minden táborban külön fizetőeszköz van. Úgyhogy ha eladod az egyikben a másikban nem tudod felhasználni. Ezt tartsd észben. Én eladtam. A motor fejlesztése szerintem az elsődleges de ha nem a fő vonalat viszed akkor lesz elég pontod kb az összes talentágra és pénzed hogy megvegyél bármit.
  • coolpet
    #199
    Sziasztok!

    Én is nekiálltam a PC verziónak.
    Lennének kérdéseim :)

    Pl hogy tudnék több nyersanyagot (ócskavas, kendő, üveg stb) magammal vinni? Látom hogy lezs később egy ilyen perk, de ahhol rohadt sok pont kell, az meg nem gyűlik :)

    Az első régiót kipucoltam, most át kellene mennem egy másik helyszínre. Coopland tábora csak 50% a lvl2-es szintig, szóval még kellene gyaknom kicsit.

    Milyen képességek lehetnek hasznosak?
    Megvan eddig a koncentráció, virágkereső, meg javítás ócskavassal helyszínen.
    Egyébként a virágkereső az miért szinte csak motoron látszik? Leszállok, eltűnnek a növények.

    Érdemes indent eladni (növények, korcsfülek) vagy később lesz valami értelme, tartsam őket?

    Köszi!
  • MarkBlade
    #198
    A másik dolog ha már horda.. a mozgása. Elmegyek egy irányba az épületbe erre körbe jönnek. Mintha tudnák hol van még bejárat. És ez folyamatosan. Rohadt bosszantó mikor minden irányból özönlennek miközben a logika szerint nem lehetne. De a gép tudja hol vagy ez látszik és e szerint jönnek.
  • caps lock
    #197
    Engem a nehézség nem zavar, a kötelező hordákat még az én szerencsétlen karakteremmel is legyőztem, taktikázva, szűk helyekre terelve őket, gáztartályokat robbantva rájuk, stb. Csak mint mondtam a történet sehogy se indokolja hihetően ezt a lépést. Mármint azt hogy lehetetlenséget várjanak el egyetlen embertől. Mi tegyük meg amire az egész Milícia nem képes. Ez lehetett volna egy challenge mod, achievement vagy mittudom én.
  • totyak
    #196
    Ahogy itt sokatokat, úgy engem is bosszantott a hordák irtása. A történetben van is egy rész, mikor a molotov koktélokat kell tesztelni, ott nem is tudtam továbbmenni.
    Mivel a történet érdekelt, bevallom, én ezekre a részekre benyomtam egy trainert. Utána mentem tovább tisztességesen.
  • Savaran
    #195
    Én megértem, a horda rész nekem se a kedvencem, bár ad elég adrenalint, viszont a days gone születése előtt meg azért ajvékolt a nép mert a zombis játékokban kevés a zombi, persze a Deacon isten megoldása nekem sem tetszik, Chuck Norris is megirigyelhetné, de ennek ellenére én minden percét élveztem, azért kínlódtál mert nem alap pisztollyal kell menni ilyen egyszerű...ez minden grindelős játéknál így van, személy szerint engem vonz ha új cuccot vehetek/találok satöbbi, ne érts félre nem szemrehányás volt mindenki úgy játszik ahogy akar, nem azért mondtam :)
  • caps lock
    #194
    Én csak haladtam a sztorival, nem farmoltam ki a legjobb fegyvereket. Az alap pisztolyt használtam végig. De egyébként is, szerintem az is gáz ha a motoromhoz kell szaladnom lőszerért miközben üldöznek. A fészkek felégetése még rendben van, de a hordák minden realizmust nélkülöznek. Oké játék, ne nagyon keressük az értelmet benne, de Deacon csak egy ember, nem félisten hogy ilyeneket várjanak el tőle.
  • hawkie22
    #193
    Detto. Pedig az elején nagyon bejött a játék, aztán amikor el kellett kezdeni ezt a hordairtásos mizériát, sajnos parkolópályára került. Pedig játszanám, de valahogy nem áll rá a kezem, hogy elindítsam. Nem kellett volna bele a hordás dolog vagy úgy kellett volna megoldani, ahogy te is mondod, hogy kapsz magad mellé segítöket.
  • Savaran
    #192
    Hogy a fenébe fogyott el a lőszered? M60+M4 kombóval mentem oda, plusz négy zsák lőszer a motoromon, az kb 1000 db feletti lőszerkészlet plusz számtalan csőbomba tüzes gránát satöbbi, kb a készleteim fele se fogyott el.
  • MarkBlade
    #191
    Én a végén a hordaírtás miatt hagytam abba.. unalmas és fölös stresszes. Ha azt kivették volna jobb játék lenne..
  • Ssenkradlive
    #190
    De ő Ionvard. Ne kérdezz, hogy ne fokozd...
    Inkább ne...XD
  • caps lock
    #189
    Nagyon fura ez a játék, bár nagyrészt szerettem, de nem tudom mire vélni például a hordaírtást. Tájidegen, sehogy se illik bele hogy egyetlen ember többszáz fertőzöttel szálljon szembe, mi több, a sztori is erre játszik alá. Nekünk kell mindenki seggét megmenteni, de ebben senki sem segít. Komolyan elvárják hogy egyedül vívjuk meg ezeket a harcokat? Hiteltelenné teszi az egész történetet, holott számos pontján meg nagyon is realista. Mintha a fejlesztők nem tudták volna mit is akarnak.
    Egyrészt tetten érhető rajta a Sony exkluzívok magas minősége, máskor meg elgurul a gyógyszer és átmennek Dead Rising-ba. A fűrészmalmi csata egy vicc, háromszor kellett visszamennem munícióért a táborba hogy ki tudjam írtani a hordát, mert mindig elfogyott a lőszer és a molotov. Nem lett volna egyszerűbb társakat adni mellénk és együttműködve, csapdákat állítva megvívni egy epikus harcot? Hiszen a történet során sok barátot, szövetségest szereztünk, most igazán viszonozhatták volna a segítséget.
    De nem, Deacon St. John a messiás, neki kell csinálnia mindent.
  • totyak
    #188
    Mindenféle negatív felhang nélkül kérdezem, hogy tudott kijönni a memória a slotból? Fixen le vannak rögzítve, bedugod és rákattan egy kis műanyag záró pecek. Még akkor sem szabad kijönnie, ha mozgatod a PC-t.
  • Hogthar
    #187
    Gondolom akkor nem csak 1 játéknál jelentkezett ez a hiba. Star Citizent kipróbáltad volna egyből feltűnt volna, hogy nincs meg az a 15 fps sem ami szokott :D
  • lonvard
    #186
    Az volt a hiba, hogy a slotokból kilazult két 4 gigás ramom, és a maradék 8 gigát azt nem szerette a játék. Na de mire rájöttem, hogy ez a probléma...
  • totyak
    #185
    Üdv! Találkozott már valaki azzal a hibával a játék végén, hogy amikor a katonai bázison a barlangban mászkálunk, hogy hatástalanítsuk a bombákat, akkor a barlang egy része egyszerűen nem jelenik meg és nem tudok odajutni a bombához? Újratöltöttem a játékot, kiléptem, majd vissza, de nem segített. Csúnya verzióval játszom.
    Utoljára szerkesztette: totyak, 2021.09.04. 14:05:28
  • Hogthar
    #184
    Nálam végig stabil volt, pedig én jól be is módoltam.
    Van hozzá egy mód ami javít a stabilitáson, mellette szebbé is teszi a megjelenést, én személy szerint nem próbáltam, de egy próbát megér.
    Az a neve: "Not a RESHADE (NAR) (UE4 tweaks performance visuals and stutter fix)".
  • lonvard
    #183
    Hú pedig most kezd érdekelni, hogy mire jutnak ezek a szereplők. Az átvezető párbeszédeknél is szaggat. Nem tudom mi történt. Lehet újratelepítem.
  • Savaran
    #182
    Nekem egy helyen szaggatott folyton a végén a katonai tábornak a barlangjaiban, máshol stabil 60 szinte ultra beállitásokkal egy 1060 al,
  • lonvard
    #181
    A játék második felében erősen szaggat a game. De akármilyen beállításon. Most nyilván nálam szaródott el valami, de ennyire hogy szaródhat el? Rég tapasztaltam ilyet. Újraindítottam a pc-t, kiszedegettem pár dolgot a futó alkalmazások közül, de hát 16 gigám van és csak 2-3 gigát zabál ez egyszerre. Grafikai minőséget a legergyábbra állítottam, felbontást leszedtem egy fokozattal, és mégis döcög. Korábban meg nem döcögött. Mi a tököm lehet a problem?
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.08.12. 14:06:26
  • Savaran
    #180
    Steam szerver tárolja a mentéseket
  • scomcomputers
    #179
    Hali...segítsetek már nekem,elvesztek a mentéseim,onnantól kellene,mikor lemotorozok délre a havas tájra..valakinek lenne,nagyon nagyon megköszönném...
  • Savaran
    #178
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az a kérdés mi történik a játékkal ha a hordát hamarabb kinyírom a fűrészmalomnál mint hogy a quest odavinne?

    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2021.06.24. 19:54:37
  • hunbalee
    #177
    Én nem értek hozzá de eddig aminél volt new game + az full ugyanaz lesz mint ahogy legelsőnek toltad, semmi nem változik csupán annyi hogy veled lesznek a megszerzed dolgok stb.
    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2021.06.24. 19:44:32
  • Savaran
    #176
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kicsit kipróbáltam a jétékot NewGame+-ban. A fő történetszálban van a fűrészmalomnál az 500 fős horda, ha azt előtte kinyírom, akkor a fő küldetésben vajon nem kell őket kiírtani újra?

    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2021.06.24. 19:02:49
  • Kancsalborz
    #175
    Soha nem jöttem volna rá.
    Mondjuk nem vagyok egy "szakavatott" a témában, mert a FC 3 sokat nem időzött a gépemen...
  • Savaran
    #174
    A sárga egyenruha az őrön, a far cry 3 ban Hoyt elit katonáin volt ilyen
  • lonvard
    #173
    Igen szóval nem nagyon szokták kihasználni a zombis játékok a fertőzöttségi parából adódó lehetőségeket. Várom a játékot, amiben végre tétje lesz annak, ha egy zombi megharapott. Utóbbi hónapok covid-parája talán ihletet ad valamelyik fejlesztőcsapatnak.

    Ebben a játékban elvileg a harapástól fertőzött vagy, introban ezt bemutatják, de aztán a játék közben a NERO-sokon kívül senki nem veszi komolyan. Főszereplő legkevésbé. :)
  • Kancsalborz
    #172
    Egyébként mit kellett volna látnunk ?
  • Savaran
    #171
    Nagyon vicces
  • MarkBlade
    #170
    Mert őket sinopharmal oltották. :)
  • Savaran
    #169
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Egyvalamit nem értek, most már hogy minden küldi 100%-os kivéve a hordairtás 53%, azt nem értem hogy a zombivírus miért csak bizonyos embereket változtatott át, illetve a NERO katonák miért járkálnak légszűrővel ránk meg nem hat a vírus?
  • Savaran
    #168
    Senki XD