2084
1554471458.jpg
  • b-type
    #40
    ugye nem várod el hogy reagáljak erre.
  • unrealnoise
    #39
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    És ember? Ez nem vita! Fogd már fel. Mit vitatkozzunk azon, hogy én mit preferálok? Mit?

    Szerinted 15 év szimezés után nem tudom, vagy nincs jogom eldönteni, vagy esetleg leírni, hogy mit preferálok? Nincs? Vagy ez sértő? Vagy mi?

    Áruld már el, mi lenne a vita tárgya léccike, mert azért arról ne vitatkozgassunk már, hogy én mit szeretek jobban. Vagy azt is megmondod nekem, hogy én a szőkékre bukok? Vagy erről is vitatkozni akarsz?

    Alapból nem értem mit hisztizel. Fáj, hogy én többet játszok majd a másik kettővel? Részvényes vagy? Vagy mi? Vagy nem szabad majd és csak olyanok jöhetne ide, akik filmnézés helyett is ACC-t tolnak?

    Eddig nem volt olyan szim, amit ne vettem volna meg, netkar, rF, rF2, AC, PC, PC2, iR-ben is van egy csomó cuccom), GTR2 meg a régebbiek. De persze véleményem róluk nem lehet, meg persze az is baj, ha az egyiket jobban szeretem, mint a másikat. Értem.

    "Vitatkozzon" veled az, akinek két anyja van...
  • unrealnoise
    #38
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Legyél szíves, olvasd már el mit írtam, és ő mire reagált! Ennyi. Nem az van, hogy én ilyen vagyok, ő ilyen, hanem olvasd el kérlek mit írt. És hogy mire. Pont.

    Leírtam, hogy simán jó vétel lesz a ACC, de én azér továbbra is rF2, iR párti leszek hosszútávon, azaz azokat fogom tolni. Nem azt mondtam, hogy azt kell mindenkinek, hanem leírtam, hogy én ezt fogom tenni. De szerinted csináltam volna egy topicot ennek a gamenek, meg itt lennék, ha totál érdektelen lenne a játék számomra?

    Te akarsz engem kioktatni stílusról, amikor b-type volt szíves felvilágosítani engem, hogy ez egy only GT cím, tehát konkrétan igazából még hülyének is nézett? Az nem baj mi? Ezzel nem is lenne gond semmi, ha az lennék, és mittudomén, azt írtam volna, hogy alig várom, hogy mario kartozzunk a játékkal, de erről kurvára szó nem volt.

    De persze az ő véleménye az isten, meg a kifinomult az enyém meg mindig f*szság.

    Meg most komolyan, te meg most a fórum működésének lényegét és célját magyarázod nekem? Amióta van netem, fórumozok...

    A helyzet az, hogy pontosan b-type volt az aki egy barom stílusában reagált valamire, amikor én beszéltem A-ról, ő meg elkezdett C-ről (szövegértelmezés), és hát még ugye fel is világosított olyan dolgokról, amivel aztán persze kurvára nem voltam tisztában. Tudod ez a rohadt idegesítő, és akkor még jössz te is... ami már ultra nevetségessé teszi az egészet. A véleményekkel és az érdemi diskurzussal soha nincs baj, csak legyen megalapozott és hordozzon érdemi információt... Jah és nézd csak meg az utolsó hozzászólását. :D És komolyan, én vagyok a gyökér. Egy épkézláb mondatot nem tudott megfogalmazni, az érvelési rendszere meg olyan szinten a béka segge alatt van, hogy abba már bele sem megyek. Múlt és jelen időt kever, arról nem beszélve, hogy mi köze neki ahhoz, hogy én mit preferálok? Vagy nem írhatom le? Van valami szabályrendszer, hogy mit lehet megemlíteni? Szólj már rám, aztán értesíts. B-type meg húzzon a picsába, konkrétan az ilyen emberek miatt utáltam meg a fórumozást.


    Amúgy meg komolyan, ki mondta, hogy nem mérföldkő lehet ez az ACC? A maga nemében hiánypótló lesz valóban. Soha nem állítottam mást, sőt, pont hogy sokat várok a cucctól, AI-tól kezdve minden szinten sokkal több és jobb és profibb lehet, mint a sima AC, mármint a tartalmak mennyiségét leszámítva persze.
    Utoljára szerkesztette: unrealnoise, 2018.07.18. 16:40:58
  • sertrex
    #37
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mondjuk elég érdekesen adod elő magad. Minden egyes hozzászólásodban ott egy adag arrogancia és a vége, mintha az lenne, hogy punktum, megmondtam és ez a végső igazság. Az a helyzet, hogy rengeteg ember él a földön és mindegyiknek megvan a maga igazsága. Pont erre találták ki a fórumot az ókori görögök, hogy mindenki elmondhassa a véleményét adott témáról és ha kell a mások véleményéről. Na mindegy csak úgy kikívánkozott.

    Egyébként egyet értek b-type-al, hogy Kunostól ez mindenképpen mérföldkő lesz, mert az eddigi puritánnak mondható vagyis már-már barkácsnak nevezhető szimulátorok után, hogy tud kijönni egy profi motorra írt szimmel.
    Továbbá arra is kíváncsi vagyok, hogy beáldoz-e valamit, hogy most már kétségtelenül nem függetlenként, hanem megrendelésre fog dolgozni. Az AC-nál bejött ez az Early Acces, mert mindenki türelmesen várta az újabb és újabb buildeket, még azt is elfelejtették, hogy az utóbbi két évben már EA volt és végül nem is igazán lett belőle egy befejezett produktum. :DDD Legalább is nekem volt ez irányban egy ilyen hiányérzetem. De kunostól már megszokható hogy még nem jött ki késsz termékkel. Az nKP és FVA se volt egy kész valami, érzésre. Pályák és autók, azután találd ki mihez kezdesz velük. Viszont a vezetési élmény kárpótolt eddig, még a hiányosságait is elnéztük érte. És igen, az UE4-et még nem láttuk szimulátorral működni.
    És végül rájöttem, hogy a Blancpain GT sorozata, az utódlagos, hogy mindezt majd azzal lehet kipróbálni, legalábbis nekem.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2018.07.18. 07:57:27
  • b-type
    #36
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Amikor kijött a Ferrari Virtual Academy, de te inkább az rFactor-t fogod preferálni mert abban több a kasztnis autó...
    jórendben, én jót vigyorogtam rajta, de ráfeszülni nem fogok egy vitára, szal preferálsz amit akarsz, én támogatlak.
  • unrealnoise
    #35
    És? Nem ezt mondtam? Ezért írtam, hogy iR és rF2 lesz preferálva, ennek ellenére ezt is nagyon várom, mert funra, meg offline bajnokságokra jó lesz, vagy akár multira is...
    Utoljára szerkesztette: unrealnoise, 2018.07.17. 16:45:05
  • sertrex
    #34

  • b-type
    #33
    Nekem egyszerűen túl gyorsak már, ...számomra azért kell, egyfelől mert kíváncsi vagyok (Kunos), másfelől mert akarom látni hogy működik ez az Unreal engine szimben, mennyire lehet jó.
    harmadsorban autózni. :)
  • sertrex
    #32
    Ezzel egyetértek, mert egyébként is az autók miatt szereti a játékosok többsége a GT szériát. Kinek nem folyik a nyála egy Porshetól, Astontól vagy egy méretes Bentleytől, de még sorolhatnánk. Viszont a játékokat a fiataloknak csinálják és azok azok, akik szeretnek belebújni egy-egy híres pilóta bőrébe. Vagy legyőzni a virtuális másukat karrier módban.
    Mindegy csak azt akartam mondani, hogy mire ez a játék kijön addigra az idősebb korosztály játékosait, ide értve magamat is, már nem annyira érdekli a GT3. Öt évvel ezelőtt még ugrottam volna rá, de ismerve a mai fiatalokat akik többségében vannak a nyílvános szervereken és dodgem stílusban nyomják a GT3-at, hát nem biztos, hogy érdemes költeni egy kizárólag GT3-ra épült játékra. A karrier meg lutri, hogy milyen AI lesz benne, AC-ból kiindulva, magasra nem tenném a lécet. Persze én is megveszem első naposan, csak elfilozofálgattam rajta egy kicsit.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2018.07.17. 14:48:05
  • Alexease
    #31
    Es meg rally auto sem lesz benne:(
  • b-type
    #30
    :D
    Ez egy
    the official blancpain gt series game (képről)
    így valószínűleg sokkal kevesebb 'fun' alsó kategóriás járgány lesz. :))
  • unrealnoise
    #29
    Nem nézek igazi versenyeket, csak F1-et, inkább játszok ha lehet, de amúgy nem tök mindegy, hogy kik versenyeznek? rF2-ben is azzal versenyzek offline, amivel akarok illetve amelyiket élvezetesnek tartom (mai F1 verdák nem túl szórakoztatóak számomra pl), nem az határozza meg, hogy melyik milyen népszerű a top pilóták köreiben.

    Nagyon szépnek és ígéretesnek néz ki ez a cucc, de azért nálam is inkább az iR és a rF2 lesz a befutó, hiszem abban sokkal több számomra fun alsóbb kategóriás járgány is van. Ettől persze még instant vétel lesz. :)
  • sertrex
    #28
    De a lényeg a lényeg, hogy a GT autók baromi szépek és ez az ACC-ben se lesz másképp. :)))
















    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2018.07.17. 08:35:31
  • sertrex
    #27
    Itt egy baromi hosszú névsor, 203 pilótával. Ebből kivettél 14-et, akik ismertek. Gondolom ezt a megjegyzésemet, hogy ismerek vagy hármat, szó szerint értelmezted.
    De az se sokkal több, mint amennyit te kibányásztál. És gondolom, ebben a névsorban résztvevők ben mindegyike tolja végig az évadot. Van köztük jó pár, akik másik bajnokság szünetében éppen beugranak és van/lesz olyan aki egyáltalán nem fog részt venni egy versenyen se. Ami azt mutatja, hogy szép-szép ez a névsor, de közel se állandó. És akkor még azt is boncolgathatnánk, hogy van köztük egy jó pár, más sorozatból kiöregedett, vagy aki más sorozatba már nem fért be, mert nem tartottak rá igényt, persze ezek lehetnek tehetséges pilóták, de már nem élvonalbeliek. Egyébként se mondta senki, hogy rossz pilóták vannak a Blancpainban, csak azt hogy a nagy többsége számomra ismeretlen vagy érdektelen.


    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2018.07.17. 08:03:41
  • Timbu
    #26
    "A Blancpain nem egy vezető sorozat. Végignéztem a pilóták névsorát"
    v.ö.
    "a GT-versenyzés világában, az nem azt jelenti, hogy nincsenek ott nagy nevű pilóták"
  • Adam Jonas
    #25
    Az, hogy Te nem vagy otthon a GT-versenyzés világában, az nem azt jelenti, hogy nincsenek ott nagy nevű pilóták. Csak egy pár név:
    - Christopher Mies: 29 éves létére már megnyerte a BES-t, 2x a 24 órás nürburgringi futamot...
    - Nico Müller, René Rast: DTM...gondolom nem kell bemutatni egyikőjüket sem
    - Marcel Fässler: szintén eléggé ismert figura a németeknél...
    - Sheldon van der Linde: egy tehetségtelen kis p*cs (irónia), aki 13 éves létére szétverte szimulátorban a sok tapasztalt öreg rókát :D
    - Kelvin van der Linde: ő is tehetségtelen, hiszen 18 éves létére Rast-tal egyből megnyerték az ADAC GT Masters-t...
    - Esteban Guerreri: őt se tudom ki...jah várj, valami WéCéTéCéeR-ben vagy mi a rákban megy
    - Phillip Eng, Tom Blomqvist: ezeket is az utcáról szedték fel... (DTM-BMW)
    - Rubens Barrichello, Vitaliy Petrov: ezek meg ki a fenék, még életemben nem hallottam róluk :D
    - Andrea Bertolini: a Maserati GT1 projektnek a húzóarca volt nem kevés ideig...aztán a Maserati kilépésével átvitték a Ferrari-hoz
    - Nicki Thiim: ez tán sztrímer vagy mi, állandóan vikingsapkában bohóckodik, de vezetni ő sem tud, ahogy láttam
    - Giancarlo Fisichella: jézusom, ide minden hülyét beengednek?! :D

    Szal jah, ezt a fenti listát tudnám még folytatni oldalakon keresztül folytatni. Tessék inkább utána olvasni a dolgoknak először, és aztán állítani valamit. ;)
    Utoljára szerkesztette: Adam Jonas, 2018.07.17. 00:31:43
  • sertrex
    #24
    Hát látod! Nem lehet kijönni játékokkal, hetente. :D

    Másrészről meg fene tudja, ha nem Kunosék játéka lenne, valószínű, hogy fene se foglalkozna vele. Számomra biztos nem ez az elsődleges játék. Csak egy újabb GT3-as cucc. A Blancpain nem egy vezető sorozat. Végignéztem a pilóták névsorát és volt vagy három pilóta akikről már hallottam, azok közül is Barthez az egykori francia válogatott kapus volt. :))) Online már be se lépek GT3 szerókra, egyik játékban se.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2018.07.16. 07:44:32
  • Alexease
    #23
    Ma mar az is hirerteku, ha jovoheten jon egy hir:D
  • sertrex
    #22
    ACC News Coming in Next Weeks... Plus New Interview and Footage


    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2018.07.15. 19:45:26
  • b-type
    #21
    A szabad választás adott.
  • unrealnoise
    #20
    És újra előjön az a gond, ami talán nem is gond. Sőt... Jól néz ki ez az ACC, de igazából nah... Semmi extra. Hiába a fasza engine meg minden, aki jártas az autós játékokat illetően (nem csak HC kategóriában), az tudja, hogy nem extrán szép. Hanem átlagosan...

    Hamarosan ez lesz a standard a HC szimek közt is, utána meg aztán már tényleg csak az extra dolgok fogják tudni eladni a "játékot". A fizika persze fejlődhet, fejlődik, de szvsz elértünk egy olyan pontot, ahonnan nagyon nehéz tovább fejlődni, már olyan értelemben, hogy azt egy átlagos szimes felhasználó kézzel foghatóan észre is vegye... Grafika meg engine miatt nem fognak rohanni a játékosok egy új szimért, mert miért...

    A Codi ismerte ezt fel jól. hogy nyilván a grafikán nem fognak tudni évről évre hatalmasat dobni, erre okosan RPG irányba tolták el a játék karriermódját, amit nagyon okosan is tettek... Ezzel egy ideig el lehet játszadozni, mert újdonság faktora van...

    De hosszabb távon az olyan platformoknak lesz jövője, mint az iR, R3R... Ezeket szarrá lehet optimalizálni, ami jó a VR miatt, a többmonitoros rendszerek (alacsony hardverigénye) miatt, ezeknél nincs kiadói sürgetés, határidő, akkor lesz kész a törésmodell, az AI, amikor azt mondják, de az nyilván olyan is lesz... És hát lehet, hogy ezekben drágák a tartalmak, de egyszer vásárlósak, és lehet öregezni az iRacinget, de szvsz mai napig jól néz ki, sőőt, az egyik legrészletesebb még mindig, arról nem is beszélve, hogy bár náluk szvsz még nem téma, de simán lehet ott is egyszer egy nagyobb engine váltás... Nem hinném, hogy az iR rossz befektetés lenne....
  • Grabowsky78
    #19
    hát nem.... :D
  • Alexease
    #18
    Nem, de ugy nez ki, nem elegge early :)
  • Grabowsky78
    #17
    Mondtak már valamit az early a. megjelenésről?
  • sertrex
    #16


  • unrealnoise
    #15
  • unrealnoise
    #14
  • Skypack
    #13
  • sertrex
    #12
    Na, akkor van remény egy jó kis versengésre az AI ellen is. Majd én indulok mindig a legkönnyebb autóval.
    A megjelenésig megnézem, mit kell tudni a Blancpainról. :))
  • barcalaci84
    #11
    Blancpain -ben BOP van, úgyhogy gyakorlatilag teljesen mindegy melyik autóval mész majd... Minden szezon előtt mesterségesen hozzák(próbálják) egy szintre a kocsikat...
  • sertrex
    #10
    Végül is, ha neked ez örömet okoz.
    Végül is eddig csak az F1-ről volt szó, de a Blancpainban úgyse ismerek senkit, vagy legalább is csak hallomásból, szóval tök mindegy ki nyer. Megnézem melyik autóval nyerik a legtöbbet, kiválasztom azután félgázon lenyomom az AI-t, sőt még lehúzom a csúszkát is, biztos ami biztos. És majd jövök ide kommentelni, hogy mekkora ász vagyok. Na ebben benne lesz a játék minden élvezete.

    "Mert az ő álláspontja szerint SZAR a FIFA, a PES, az NBA 2K, az F1 játékok, mindenben van reális erősorrend. Pont."
    És akkor nagyjából itt is a válasz, hogy miért nem játszom egyik játékkal se a felsoroltak közül.

    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2018.06.08. 18:43:46
  • unrealnoise
    #9
    Nem érted, átestél a ló túloldalára. A véletlen le van produkálva a játékban. Pont.

    Komolyan, nem is értem mit gondolsz te itt ezekről, vicc, hogy erről kell vitatkoznunk. Mert az ő álláspontja szerint SZAR a FIFA, a PES, az NBA 2K, az F1 játékok, mindenben van reális erősorrend. Pont.

    Az összes sport és autós játékban valósághoz közeli erősorrend van.
    F1-ben meg karrier alatt oda fejlődik, fejleszted magad ahova akarod. Persze normális időkereten belül.

    Amúgy meg simán nyerhetsz most is Alonsoval is. Rögtön. Ehhez annyira le kell venned a nehézséget, hogy éppen hogy, de nyerni tudj. Ennyi. Nem egy bonyolult dolog ez...
  • sertrex
    #8
    Ez ugye egy játék. Ha megvan a kedvenc pilótám és én azzal szeretnék versenyezni, mondjuk Alonso, akkor amiért az életben topáskodik a McLaren, azért én a játékban se tudjak nyerni vele, mert már gyárilag úgy le van butítva, hogy oda se érek soha????... Ez így nettó hülyeség.
    De tegyük fel, hogy jó ha van előre meghatározott erősorrend, hogy hasonlítson egy kissé a valóságra, akkor építsenek bele karakterfejlődési sorrendet is. Nem a pilóta karakterére gondolok, hanem az autókéra, csapatokéra. Mondjuk olyasmire gondolok, mint akár a valóságban is, hogy egy hónapos szünet után úgy jön vissza egy korábban gyengélkedő csapat, hogy a dobogóért kezd harcolni, vagy pl. egy esős meccsen a nagyok elé kerül. Ha nincs véletlenszerűség, akkor olyan az egészet végig játszani, mintha a maffia megvette volna az egész bajnokságot és tudom, ha egy Mercibe ülök nyerek, ha egy Ferrariba, akkor 2. leszek. Vagy akkor csinálják inkább azt, hogy a papírforma szerinti első öt autó/pilóta között van random helyezés, azután a második öt között és így tovább. Vagy tudjak a kedvenc pilótámmal másik, erősebb csapathoz igazolni. Persze ez csak a karrierben. Online legyen minden autó győzelemre kész.

    "de ez a véletlenszerű ség nem szimuláció, nem sport, nem körítés, hanem még a játék élvezeti értékéből is csorbító szerncsejátékká tenné... "

    Gondolom halottál a sportfogadásról. Arra fogadnak, hogy ki lesz a befutó, ki lesz a nyertes, stb... Mert igaz hogy van papírforma, de mindig van egy véletlen faktor is. Én sokáig totóztam, ha kiiktatódott volna a véletlenszerűség, akkor már milliomos lennék. :))
    Na az a normális, ha nem úgy ülsz le megnézni egy meccset vagy bármilyen eseményt, hogy tudod a végkimenetelt. Amikor a korábbi években a Mercedes uralta a mezőnyt, vagy korábban Schumi a Ferrarival, annál lehangolóbb nem volt. Nem tudom, hogy ezt miért kellene egy játékban is szimulálni? Na mindegy, úgyse rajtunk múlik. Legfeljebb ha nem tetszik, akkor nem játszom vele vagy meg se veszem, ahogy már az F1-et se. :)))
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2018.06.08. 07:40:34
  • unrealnoise
    #7
    Azért ne vicceljünk már, hogy egy F1-es játékban, egy hivatalosban gyorsabbnak vagy ugyanolyannak legyen megcsinálta egy Williams meg egy Ferrari mondjuk...

    Ha egyformák lennének, hol a "szimuláció" varázsa?

    Nevetséges lenne, ha egy tragacsban ülő Strollal harcolnék a vb címért...

    Normál AI. Jah, részben jobb. Részben még nem. Ha totál véletlenszerű az egész, akkor az offline vb átmenet nevetségesbe. Miközben valaki stabilan hozná a 3. vagy 4 helyeket, az AI egyik versenyzője egyszer első lesz, aztán 20. És ez mindenkire igaz, miközben te konstans hoznád haza a pontokat...

    Még a Nascar annak is van egyfajta erősorrend, ahogyan minden autósportban. Pont az offline játékot vágják haza, ha te pl két futammal a vége előtt jókat harcolnál a VB címért, de a gép ugye mint írtam, úgy dönt, hogy ő most kétszer totál béna lesz...

    Persze vannak az életben is eldobott győzelmek, etc, de ez a véletlenszerű ség nem szimuláció, nem sport, nem körítés, hanem még a játék élvezeti értékéből is csorbító szerncsejátékká tenné...
  • sertrex
    #6
    Hát én ennek nem látom értelmét, hogy a játékban rekonstruáljam a valódi eseményeket. Ez olyan olyan, mintha a végéről kezdenék egy krimit. A normál AI-t jobbnak tartom, hogy véletlenszerűen, osztja ki a helyeket köztük, az adott erősségi szinten. A lényeg, hogy jól megírt szabályrendszer legyen.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2018.06.07. 11:49:11
  • unrealnoise
    #5
    Biztos lesz, az lesz az egyik lényeges eleme. Én tök jónak tartanám, ha beépítenének F1-be, meg ide is olyan érték táblázatot, amelyen megadhatnám az erősorrendet, és az átlagos különbségeket. Pl.: Ferrari a leggyorsabb. Utána Mercedes: +0.2 Red Bull: +0.35 stb...

    Emlékszem GP3-hoz volt ilyen külső program, igen hasznos volt, hogy totál testre tudtam szabni... Sőt asszem a pilótákat is be lehetett lőni, meg azt is, ki mennyire hibázott...
  • sertrex
    #4
    Hááááát… A kinézettel biztosan nem lesz gond. Sőt! A legszebb szim/autósjáték lesz a piacon. A GT autók is népszerűek, ráadásul mivel csak egy versenysorozat lesz, így az AI-t is jól lehet hangolni. Csak ne olyan erőviszonyos megoldást válasszanak, mint az F1-ben a CM. Lehessen a karrierben bármelyik autóval nyerni, amit választok. Persze, ha lesz karrier. :DD
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2018.06.07. 08:08:34
  • sertrex
    #3

    Jó ötlet volt.
  • unrealnoise
    #2
    Még mindig rohadt jól néz ki, és hát ha az AI és a fizika is rendben lesz (miért ne lenne), talán ezzel lesz a legnagyobb élmény idén körözgetni. Mondjuk a GPU igényére kíváncsi leszek...



    Az az 50-es meg remélem a megjelenés napját is jelöli. :)
  • unrealnoise
    #1
    Gondoltam egy külön topic nem fog ártani ennek a játéknak így az E3 közeledtével.

    Mivel egy teljesen különálló szimulátor lesz, saját online rendszerrel, karrierrel, stb, teljesen "új" grafikus motorral, szerencsétlen dolog lenne összemosni a sima AC-vel.