2056
1554471458.jpg
  • lac coo
    Most jo , hidd el, nem jol ertetted a problemam elsore ! ;)
  • Solt
    Ha neked jó, akkor jó mert ugye ez a lényeg, de hogy az úgy messze van a valóban jótól, abban biztos vagyok! :)
  • macleody
    Látszik hogy régen toltam, de már ránézek erre az új bömösre. A Flight Sim elveszi az időmet :)
  • lac coo
    Amúgy mi a különbség a damper, és a dinamic damper között ?
  • lac coo
    Nem. Most jó, csak ugye menüben nem tudtam 100% fölé rakni.
  • Solt
    Azért ugrik pirosba, mert azt a harmatgyengét sem bírja a bázisod... parasztosan szólva erősebb vagy mint a bázis. Érkezik az információ ami vezérli a motort, a motor a kapott infók alapján vezérelné a kormányt, de nem tudja, mert az az erő amivel ellen tartasz (azzal, hogy próbálod úton tartani) nagyobb mint amit a motor le tud adni úgy, hogy közben a részletesség is megmarad. Ilyenkor az az információ amit nem tud átadni mert a kezed ellenállását nem tudja legyőzni, az elveszik és az elveszett információ jelentkezik "pirosba ugrásként".

Minél gyengébb a bázisod, annál kisebb FFB erő mellett tudja átadni a maximális részletességet... ettől még fel tudod tekerni úgy, hogy nehéz legyen, akár úgy is, hogy megmozdítani alig tudod, csak ez mind a részletesség kárára megy, vagyis nem érzed a futómű apró rezdülésit, csak azt, hogy birkózol a kormánnyal...

Emiatt (is) vesznek az emberek DD bázisokat, mert azok rendelkeznek akkora erővel, hogy teljes részletesség mellett is be lehet állítani úgy az FFB-t, hogy az ne legyen harmat gyenge. Lefordítva, amit most megfelelő erőnek érzel, ugyanez egy megfelelően erős bázissal még részletes is lenne és ilyen erő mellett sem ugrálna pirosba.
  • lac coo
    fel-le nyíl állítja...
    De most fasza lett, fel tudtam tolni 1.5- re így most végre bika, még sok is ! Kösz i!! :D
  • lac coo
    Nekem a hangerőt állítja ... :)
    Hmm.. régen is ezért töröltem le, úgy látszik ez ilyen ,sokat F1-eztem, ott bikaerős.. :)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.11.28. 19:37:06
  • macleody
    Igen.
  • lac coo
    Mit, az ffb erőt?
  • macleody
    Játék közben nézd már meg a + - billekkel, azokkal lehet állítani menet közben.
  • lac coo
    De hogy ugrik pirosba mikor oylan gyenge mint a harmat... Nem azért met nem bírja a bázis, ennél ötször nagyob berőket is lead más játékban ..Hát nem tudom, nekem nagyon gyenge ez az ffb.. Más játékban nem lehet feltolni maxra mert tú lerős, itt meg olyan semmilyen pedig minden csutkán van ....
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.11.28. 19:21:22
  • Solt
    Keress egy TM fórumot, hátha adnak beállítás tippet... Fanatec szetten semmi gond nincs az FFB-l.

Amikor pirosba villan az FFB olyankor veszik el az információ a clipping miatt, és pont ettől lesz családi egyterű érzeted. Ilyenkor az történik, hogy az ACC felől olyan információ érkezik, amit a bázisod már nem képes az adott FFB beállításokon átadni mert vagy túl magas az FFB beállítás, vagy gyenge a motor az adott átmérőjű, súlyú kormányhoz. Értelemszerűen minél kisebb egy motor ereje (Nm), annál hamarabb ütközik limitbe, ergo annál inkább érzed úgy, hogy "gyengére van állítva és mégis pirosba villan".

Ezt kétféleképpen orvosolhatod... az egyik egy erősebb bázis vásárlása, a másik az FFB lejjebb vétele... ha már így is gyengének érzed, akkor marad az első opció.
  • lac coo
    Mewgint felraktam ,megnéztem... Nekem még mindig olyan az ffb m,intha a családi egyterünket vezetném, lehet ezzel valamit kezdeni ?
    Meg tök sokszor látom, hogy pisorba villan az ffb, de akormány erejének a töredékét se adja le ...
  • [HUN]FaTaL
    A fagyásokra jött már hotfix.
  • GPx8
    Nem egyszer fagyott ki, de akkor nagyon... :)
  • Solt
    Akkor a szokásos 2-3 javítást kivárom... :)

Viszont a listán van pár finomság, ha működni is fognak rendesen akkor magasra rakják a lécet.
  • [HUN]FaTaL
    Még nem volt időm, PH-n páran próbálták. Nem minden fényes. :) Redditen is láttam hibákat. Talán hétvégn jut rá időm.
  • Solt
    Elég finom kis update jött, próbálta már valaki?

Changelog: LINK
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2021.11.25. 09:40:46
  • Timbu
    Égéstérben is volt vele egy hosszú interjú.
  • alma2
    Van sok, boldog boldogtalan indit versenyszeriakat.
    facebook tele van magyar csoportokkal, nezzel szet.
    Illetve az orok lelkes csapatot se felejtsuk el akik frissitgetik ezt is. (gondolom ez sem teljes)
    http://www.rfactor.hu/index.php?oldal=leagues

aki meg nem latta volna Kiss Norbi:
    KIss Norbi riport

Utoljára szerkesztette: alma2, 2021.11.03. 19:37:00
  • Axtros
    A gtr-masters -en kívül van olyan - magyar - hely, ahol lehet csatlakozni kiírt versenyekre, és van ott élet is, nemcsak az üres semmi? Vagy külföldi, de azért nem SimGrid szintű profi bajnokság?
  • D_Moriarty
    Ingyenes hétvége steamen! (+ minden dlc akciós, alapjáték -60%)
  • simcompany
    ha valakit érdekel, holnap ingyenes tesztfutamot tartunk

• szurkefarkas

Sziasztok.

Karácsonyi bejgli égető futam, :) a GTR-Masters szervezésében.
    A részleteket itt megtaláljátok: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?7408
    A részvétel nyílt és ingyenes.
  • simcompany

Assetto Corsa Competizione tesztfutam.
    ZANDVOORT
    2020.12.22. Kedd
    20:00 - 20:30 időmérés
    20:40 - 21:30 verseny, 50 perc / 1 kiállás kerékcsere kötelező

Szerver: !SIMCO ACC
    Jelszó: acc2020

Csak GT3 alap autók.

Nem szükséges tagsági az eseményhez, bárki jöhet.

Discord
    https://discord.gg/etHvWAu
  • Solt
    Annyitól be is alszom! :D
  • Gascan #2029
    nekem 2 sor 2 fel megszunteti az aggalyaimat :)
  • simcompany
    Assetto Corsa Competizione tesztfutam.
    2020.12.19. Szombat
    20:00 - 20:30 időmérés
    20:40 - 21:30 verseny, 50 perc / 1 kiállás kötelező
    Szerver: !SIMCO ACC
    Jelszó: acc2020
    Csak GT3 alap autók.
    Nem szükséges tagsági az eseményhez, bárki jöhet.
    Discord: https://discord.gg/etHvWAu
  • Solt
    Majd megpróbálom legyőzni az antiszociális énem! ;)
  • Gascan #2026
    :) valoban erre gondoltam, ebben a "zart" kozossegben egesz jo versenyek szoktak lenni ... Cup, GT3 meg GT4 is... nem kene kiprobalni?
  • Solt
    Egész jól képben vagyok! :D
  • Danecay
    Szerintem inkább erre gondolt, de nem tudom, én sem nagyon multizom :)
  • Solt
    Nincs sem türelmem sem időm multira... :)

Simgrid alatt a cockpit-re gondolsz? Ha igen akkor pár éve csináltam egyet aluprofilbol, azóta is azt nyúzom...
  • Gascan #2022
    aha ... amugy multizni szoktal? simgrid megvan?
  • Solt
    Gondolom gombra teszik, vagy van analóg kar a kormányon... (F1)
  • Gascan #2020
    az erdekelt volna, hogy milyen a sima de tegnap egy youtube videoban lattam, hogy nez ki a sima meg a loadcelles .. egy sracnak pont az volt a gondja mint nekem a g29es pedalokkal es ujitott szinten load cellesre... ajanlotta, hogy szereljuk be valamibe vagy tamasszuk neki a falnak, mert anelkul nem az igazi :)

egyebkent ha csak simad van, akkor kuplung nelkul, hogy lehet elindulni? :)

Utoljára szerkesztette: Gascan, 2020.12.04. 16:30:11
  • Solt
    Load cell-s... miért?

@Laccoo: Akkor passz... nem találtál hozzá valami ajánlást az ACC fórumon?
  • lac coo
    Tm van elég gyengusz, sőt inkább élvezhetlenül gyenge... Ha azt a dampert felteekrem halálba akkor csúszásoknál bekeményedik ,de az meg így elég fura ....
  • Gascan #2017
    sima pedalod vagy a load cellesed van?