2084
1554471458.jpg
  • lac coo
    #1884
    Mondjuk megcsúszáskor-belenyúláskor néha olyan balettet rendez az autó, hogy csak röhögök .... :)
  • lac coo
    #1883
    És akkor a HUD cuccait nem lehet húzogatni ??
  • macleody
    #1882
    Session beállításoknál, ahol az AI számát és erősségét állítod, legalul van egy opció ha jól emlékszem.
  • GPx8
    #1881
    De tudsz.
  • lac coo
    #1880
    Olyat nem tudok csinálni, hogy csak Porsche Cup autó legyen az ellenfél ?
  • b-type
    #1879
    evvan :)
    Nekem mindene bejövős. szárazon öreguras reakcióval nem fogsz meg semmit, az hasonlít mint az AC-ban minél gyorsabban korrigálsz annál kisebb a baj. Csak úgye ott driftelhetsz is. Itt nem fogsz ezekkel az autókkal.
    Esőben lehet úszni akár 4 kerékkel is, de nagyon ésszel.
    pl. itt a mai utolsó 10 körös etap ebéd előtt, ..általában 80lityivel vágok neki, nem feltételen megy lassabban, de másként kell menni nehéz autóval, '49-s időket megyek 10lityivel kiállás előtt, utána másfél másodperccel megy lassabban +70literrel,..nem sok, de érezni a fordulatszámon, alacsonyabb forulaton érkezek meg a referenciapontokra, illetve két tempós kanyar teljesen más, máshova érkezel. Illetve a visszaforítónál egy pillanatig hagyni kell túlfordulni az autót hogy amikor jössz gázzal akkor legyen helyed mert sodorsz majd seggével kifele.
    Itt az utcsó 10 kör szakadó esőben, de nem viharban. Egyszer rossz helyen értem utól egy AI-t, egyébként ritka jól engednek el, csak túltoltam.


    Teljesen következetesen lehet menni, a 8órás futamon nem változik oylan látványosan az időjárás mint akár a 3 vagy 1óráson


    Utoljára szerkesztette: b-type, 2020.02.16. 13:28:38
  • lac coo
    #1878
    Nem zavarna, de legalább a régi jó fix sötét téglalap futna az autó alatt, így olyan űrsiklós az egész ... :)
  • macleody
    #1877
    Úgy rémlik az autó alatti árnyék csak epicen jó.
  • lac coo
    #1876
    Működik, használható, nem a legszebb meg vissza van véve, de azért nem csúnya .. egyedül az autó alatti árnyék ami vérgáz ! :)
    amúgy közepes játék, nekem ez a középen langyi kormányzás mind ffb-ben mint a kormányzásban nem jön be. Gumi is elég eccerű szegényke .. Ez ilyen :) szórakozni jó, de költeni tuti nem költök rá, dlc-t se vettem meg ...
  • b-type
    #1875
    Eléggé nehezen behatárolható hogy kinél mi hoz. Nekem:
    4690k, 1050ti(4g), 16g ddr3 nincs húzva semmi.
    ..és(!) van egy m2-s 250 SSD a fiókban gyári csomagolásban, a géptől kb. 7méterre :)

    gépigényes az biztos, PH!-n is olvasgattam, külföldiül beszélő topikokban is írják az okosságokat, nem biztos hogy a legjobb választás volt a motor.
    Ugyanakkor nálam jól fut, és nagy élmény menni vele mindig, most már letolom Kyalami-t vízben, aztán költözöm, de annyi érzést átad hogy én csak tényleg sajnálom akinél nem tud működni, nyilván túlragozom mint mindent ami élményt ad, de stabil időket tudok autózni úgy hogy tudom mikor mit baxtam el, nagyon érthető.
    Mindig a halálom volt amikor szimekben nem értettem mit csinál az autó, legyen az bármi, amikor nézel hogy 70-s tempónál mi a faxért tolje el az orrát egy slick-s versenytechnika, vagy miért kell nekem az orrom előtt lobogtatni hogy a hideg gumi az sz@rul tapad,...tudja az ember hogy sz@rul tapad, de attól még logikus amit cisnál az autó.
    Ezeket én úgy kezelem hogy a programzó hibája, mert meg akarja mutatni hogy milyen programot írt, és ez fontosabb lett mint az amiért csinálta.
    ..és ugye ezek pont olyan autók amiket úgy nagyjából sosem akarnék vezetni, mert TC...világ életemben utáltam és régi vérszimesként a gyengeség jelének tartottam, és a tempó alapján sokkal nagyobb precizitást várnék...mivel hasonló tempóban eddig leginkább formulaautókkal mentem. De nem, alkalmazkodni kell, és elfogadni és akkor ott van.
    ..és így van jól, kicsit visszaköszön a nagyon régi időszak amikor még alkalmazkodtunk egy autóhoz/szimhez, és nem mindent egyfajta szimes elképzelt etalon-hoz mértünk már a második körtől.
    Szal nekem f@sza hála az égnek azt mondom a magam ömlengős módján :))
  • lac coo
    #1874
    Ebben a hud elemeit nem lehet athelyezni ?
  • lac coo
    #1873
    Végül ráengedtem az esőt, elégé vissza van véve a grafika, texturák maxon, árnyék közepes de bírja azt is 50 fps körül. Ai-val ,az sokat levesz... Esőben nincs árnyék szóval amit elvenne az eső azt visszahozza a gagyi árnyékokon... ( Azt viszont nem értem miért nincs az autók alatt a régi jó fake árnyék, a sötét téglalap, így elég nevetségesen néz ki ...)
  • b-type
    #1872
    esőben az a jó hogy vissza lehet venni a részletességet nálam most 80%-n van, a tükröt low-ra, és FXAA.
    Minden más epic.
    Volt hogy levettem 70%-ra is, de nekem versenyen elmegy a 80% is. ...elvileg ilyenkor közelebb rajzolja ki a részletességet, de hát esőben úgy sem látsz semmit :D ..van kanyar amit fordulatszám alapján veszek amikor nagyon esik.
  • b-type
    #1871
    szal javítanom kell, nem működik tökéletesen a mentés-töltés :D
    Az AI megkergül (3. töltésem), és minden kör végén a pit-be megy. Az autóval nincs baj, üzemanyagmennyiség, időjárás, pálya tapadás minden ok.
  • lac coo
    #1870
    3 monitoron sajnos nekem felejtős, pedig már a bűnronda kategóriára visszavettem.. az árnyék eleve kikészíti ezt az unreal vackot :)
    Szárazon elfut közepesen 50 FPS-el ,eső viszont felejtős ...
  • b-type
    #1869
    Jelenleg egy 8órás Kyalami-t futtatok óránkénti mentéssel (most a fiam fog ETS2-zni :D ) Inkább futok nagyobbakat a stint-k miatt. Jól működik a mentés-töltés...bár replay szempontjából még nem néztem, de majd meglesem.
  • GPx8
    #1868
    Ez az egyetlen szimulátor, ahol a sisak-nézetet használom. Szerintem nagyon hangulatos.
  • Indi69
    #1867
    igen
  • mardal
    #1866
    A törlésénél meghagytad a profilt és azt visszatöltötted?
  • Indi69
    #1865
    Érdemes törölni és újra telepíteni. Nekem 60 fps volt a difi, 90 contra 150



  • b-type
    #1864
    sokkal jobban fut.
    Mentem egy 3órásat két mentés-betöltéssel esőben 40%-s változóval, mezőnynek 90-90-s AI-val.
    Igen qva jó volt, nem könnyű lekövetni a pályát amikor 4-5 másodpercet változik rajta a tempó, kétszer megpördültem, egyszer meg túl gyorsan mentem a pit-ben (könnyű elbaxni), de a legjobb hogy amikor lassúl a pálya és aamikor gyorsul ezt nem könnyű lekövetni, pláne hogy hiába gyorsul a pálya, ha egy-két kanyarban megáll a víz, akkor ott még nem fér el a tempó pár körig.
    AI jól bírta:
  • b-type
    #1863
    GENERAL:
    - Fixed frame drops after a set amount of sessions, causing lower performance after multiple sessions for some users.
    GAMEPLAY:
    - Fixed AI tyre wear in saved games.
    - Fixed a bug related to track surfaces when loading a saved game resulting in pitstop and stint timer issues.
    - Cutting last chicane in Suzuka now invalidates the next lap.
    - Cutting last chicane in Suzuka during the first lap after a short formation lap will now trigger the penalty as intended.
    - 12H race weekend game mode now has a limit of 15 tyresets.
    - Fixed a bug with Superpole game mode, allowing the player to set more than 2 fast laps.
    - Wrong lap remaining value corrected for SG penalty for pitlane speeding.
    GRAPHICS
    - Fixed numberplate appearence in gallery replays of MP sessions.
    - Suzuka reflection map position update to remove unwanted green tint.
    UI/HUD:
    - Audiocomms text message category and priority tweaks.
    - ECU setting changes (TC, ABS etc.) now have their own race comms category.
    - Time multiplier is now displayed in session summary page both in SP and MP.
    - Added Championship replay category.
    - Updates to driver stint messages and message behaviour.
    PHYSICS:
    - NSX engine power adjustments.
    - Mount Panorama grip adjustments.
    - Suzuka asphalt abrasivity (tyre degradation) adjustments.
    - Fix for occasional setup corruption that caused a broken car state.
    - Fixed car spawn issues in certain conditions.
    MULTIPLAYER:
    - Server result.json now writes metaData, serverName and sessionType as intended.
    - Fixed an incompability with the allowAutoDQ setting, causing post race penalties not being applied when enabled.
    - Re-enabled driver stint time and total driving time rules for non-public MP.
    - Re-enabled isRaceLocked, so joining races can be allowed again.
    - Client should now handle all disconnect scenarios properly.
    - Various improvements for driver swaps and spectator mode:
    - Stint and driving time rules now work reliably in swap situations.
    - Mandatory pit stop rules now work reliably in swap situations.
    - Penalties now transfer correctly across clients in swap situations.
    - Prevented server misconfiguration that led to join order relevance.
    - Missing mandatory state update after swaps corrected.
    - Tyre compound, pressure and brake strategies transfer reliably in swap situations.
    - Fixed a bug that prevented the player from adjusted pressures when selecting wet tyres in the MFD on track.
    - Pit crew visibility fixed for spectating client.
    - Fixed swap widget disappearing for some players in multi-car sessions.
    NOTE: due to changes affecting physics and track limits, the leaderboards of Special Events #55 and #57 will be reset.
    Utoljára szerkesztette: b-type, 2020.02.13. 11:11:12
  • b-type
    #1862
    A vonatozást leszámítva, meg hogy nem ment ki javítani, sztem nem rossz, kissé agresszív :)) nem néztem végig, arra voltam kiváncsi hogy a kanyargós részre mertek-e írni előzési vonalat. Az egyenes szakaszon meg vívtak...és a célrafordítóra le is tolta a másikat.
    Ez totál életszerű (már ha valaki nézte a 12órást).
  • macleody
    #1861
    Elég ramaty a minőség, de látszik milyen jó az AI.
  • macleody
    #1860
    Az AI még mindig egy raklap szar, és úgy látszik az is marad, szerintem magasról leszarják. Nem is értem minek van benne karrier, meg bajnokság. Elmentettem egy raplayt Bathurston, az egy vicc amit a gyökér AI Nissan csinál. Ha lesz idegzetem csinálok róla videót.
  • lac coo
    #1859
    Nem gyűlöllek, dehogy, csak olyan mint egy rossz vénasszony ! :D
  • unrealnoise
    #1858
    Hát figyelj, lehet engem gyűlölni, etc, és mindig is megmondtam a magamét a szimeket illetően, és ez az egész csak a nagy elvakult fanoknak fájt általában. Ettől független majdnem mindent megvettem, és elég gyakran használtam is őket, felváltva, de ettől még a problémákkal, hiányosságokkal foglalkozni kell, mondogatni kell, beszélni kell róluk. Itt is, ott is, racedepartment-en is, és akkor talán a fejlesztők veszik a lapot...

    Amúgy meg ilyen a természetem, több, mint ~13 éve pontozok filmeket, sorozatokat, évadokat, de pl. RYM szerint meghallgattam több mint 3000 albumot is, melyeket szintén értékeltem, ilyen vagyok, ez van.

    Mondjuk ha az értékeléseim átlagát vesszük, meglepően jószívű tudok lenni, de (valszeg) lehet csak okosan kerülöm a szemét dolgokat. :D

    Itt is elég tárgyilagos vagyok, a hibakódra rá lehet keresni, tényleg teli a fórum, a videón meg jól látszik, hogy a GPU-ban azért bőven lenne még kakaó, de az ACC nem használja ki.

    Szóval lehet fikázni, meg etc, de mindig megalapozottan, érvekre támaszkodva írtam azt amit. :D

    Ettől független imádom ezt a cuccot így is, csak kicsit bosszant, hogy tényleg, de tényleg nem sok hiányzik hozzá, hogy instant szimes klasszikus legyen.

    Solt: Köszi! :) Bár bocsi, de szarom le... :D Aki élből "lekezel" annyival, hogy ~ "veled nincs is miről beszélnem, ha szerinted az jó", azzal én érdemben nem fogok tudni beszélni. Sértő, lekezelő. Érted, nem egy NFS-re mondtam, hogy húdejó, hanem azt mondtam, hogy a Raceroom sokat fejlődik. És milyen furcsa, hogy ebben szinte mindenki, aki használta, használja valamennyire aktívan, egyetért. Lehet vitatkozni, hogy melyik a legjobb összességében, meg kinek / miben, de majd mindnek vannak erősségei, gyengeségei, viszont ettől független ennyivel letudni a választ a másiknak... Az a legalja. Az ilyen pökhendi emberekkel nem lehet érdemben eszmét cserélni, mert hát nem érem el az ő isteni szintjét, és nem látom, hogy a Raceroom mekkora szar. Igazából valljuk be: trollkodás amit csinál.
    Utoljára szerkesztette: unrealnoise, 2020.02.11. 22:29:34
  • b-type
    #1857
    - Az eső mindig is véleményes lesz szimekben, mert sokan nem tudnak esőben menni. Elég macerás kérdés, mivel az amúgy is kevés ingerből még elvész a látásból egy csomó (esőcseppek, vagy felvert víz), de kapsz mellé f@sza kevés tapadást, és némi kiszámíthatatlanságot.
    A kezdetektől szeretek esőben menni ebben a játékban, de online menni szopás, én egy 12 versenyes ligában max két esős versenyt hírdetnék, de vagy dupla ponttal.
    - A grafika az ja, nem szalad a gépen az biztos.
    - karrier, én már ezer éve nem láttam normálisat, még talán az F1 de az ugye elég kötött, de lehet fejleszteni meg ilyesmi. listának meg szerintem el kell menni a GTR Masters-hez versenyezni. :)
  • Solt
    #1856
    Szerintem Emerico téged keres az rF2 topikban...
  • lac coo
    #1855
    Csodáltam is volna ha neked nincsenek ... :DD
  • unrealnoise
    #1854
    nah, nekem gondjaim vannak.

    1.) A játék random, de elég gyakran kidob az asztalra ue4-ac2 hibával. A fórum tele van ezzel, ezt jó lenne azért már megoldani.

    2.) A játék száraz pályán lehet jól van balanszolva (AI), de én pl esőben most kaptam időmérőn 2.7secet, az előző pályán meg a polért mentem szárazon. Még ki kell tapasztalnom, lehet szoknom is kell az esőt, meg gyaksizni, de szerintem ez nem az igazi érzésre...

    3.) A játék max közeli grafikai beállítások mellett iszonyat CPU igényes, illetve 1080p-ben alig használva bizonyos körülmények fennálltakor a GPU-t. Mármint egy 2070 Super szintűt pl. Erről pl csináltam egy összehasonlító videót, amikor i5 8600k-ról i7 9700k-ra váltottam. Volt javulás, átalagban +10 FPS ilyen körülmények mellett, de nem az igazi még mindig. youtube

    4.) Ez a hármashoz kapcsolódik. Ez a dx11 ma már karcsú. DX12-vel illene egy ilyen játékot kiadni, ha már ennyire durvára csinálják a grafikát, meg etc, mert a hardvereket ez nem teljesen, vagy nem jól aknázza ki...

    5.) A DLC pakk brutál jó, brutál jó vétel is egyben, ha még egy ilyet kapnánk megemelném a kalapom... Remélem nem csak ennyi volt azért, és a játékot is pofozzák még...

    6.) A játék ettől azért még nem bokalefosós. A karrier szvsz gagyi, a heti eventek gagyik, nincsenek listák, acsik, nincs semmi igazán fasza addiktív kihívás, oké, csinálhatsz bajnokságokat, stb, magadnak összehozhatod a szitukat, de ennél sokkal többet kellene és lehetne készíteni 2020-ban. Majd a GTR3-ban meg az iR-ben remélem meglátjuk, hogyan kellett volna ezt...
    Utoljára szerkesztette: unrealnoise, 2020.02.11. 20:39:14
  • b-type
    #1853
    - Suzuka nagyon jó lett sztem, nagyon jó megcsinálni az elejét, nagoyn nem hozott lázba ez a pálya sokáig mert nem is igazán éreztem hogy mi ebben a kunszt, jó olyan Silverstone-s az eleje, oké, meg a 130R, de igazából eddig csak egyedül a kanál volt nehéz mert sok időt lehet bukni miatt a hátsó egyenesben.
    Na most az úgy néz ki hogy nagyon értem miért jó az eleje, és qva nehéz a kanál :DD
    Nagyon kellemesen meglepett ez a pálya, fingom nem volt hogy ennyire jó tud lenni.
    - Kyalami meg nagyon adja magát, van egy két trükkös kanyar ahol tempót lehet átvinni, de úgy egésszében nem akkora kihívás...olyan jó tempós pálya, nem rontották el sztem az átépítéssel.
    - Laguna Seca, ezt nem használom egyelőre.
    -Bathurst az egyik durranás, de az AC-s verzió sztem van olyan jó hogy igazából csak az ACC másmilyen vezetési élménye miatt élmény. ...olyan nagyon nem ájultam el.
    /Ezek egyelőre mind offline tapasztalatok. hétvégén viszont sztem csak multiban megyek majd.
  • sertrex
    #1852
    Jó kis csomag. Négy pályából hármat szeretek, Kyalamit meg nem ismerem, tehát az is lehet, hogy azt is szeretni fogom. Az alapjátékban is csak 3-4 pálya van amit szeretek... Szóval ez egy nagyon jó DLC.
  • b-type
    #1851
    Kyalami egy fokkal jobb:


    De Perel félkézzel fél aggyal (videózva) alig megy lassabbat.


    Utoljára szerkesztette: b-type, 2020.02.05. 16:26:51
  • b-type
    #1850
    ááá csak valami 5másodpercet kellene javulni :)))
  • b-type
    #1849
    Nekem már gépet kellene meghúzni, 4 évente szokta a gépre költeni, de bentragadtam a foglalatban, nincs hova fejlődni azaz alaplap is csere.
    De ...sajnálom hogy ez a játék nem akkor jött ki amikor nagyon oda voltam az online, nagyon jó kihívás ezzel meccselni, jó qva nehéz, de közben nagyon-nagyon hangulatos.
  • BladeW
    #1848
    ~3200 player online... kicsit meghaltak a multi serverek :)
  • macleody
    #1847
    Most mentem Bathurston, tetszik. A kamera beállítások tényleg elég rosszak, se a pozíció, se a FOV nem jó szerintem. Viszont nálam több az fps Bathurston mint pl. Zolderen. Tegnap elindítottam a játékot, már a logónál lefagyott, mérgemben letúrtam a csodálatos Radeon Adrenalin szoftját. Csak a drivert raktam fel eszközkezelőben, meg hozzá az Afterburnert, hogy tudjam piszkálni a kártyát. Sokkal jobban fut minden.
  • b-type
    #1846
    Suzuka qva jó. Még Kyalami hátra van (ami nekem mindig szívcsücsök Biaggi miatt), de már megérkeztem. Bathurst-ban rengeteg dolgom van még azt érezni, Laguna Seca-t igazán sosem szerettem az alattomos kanyarjai miatt meg ritmustalannak érzem, de Suzuka...zseniális.
    Eddig 3-ból 2 tuti.
  • b-type
    #1845
    nem :)
    ..egyébként nagyon gáz volt, oké van ilyen, sirályokat elütni Phillip Island-n, kígyókat Austin-ban, mormotát Kanadában, galamb..stb.
    De az általában egy pillanat. Én erdésznek tanultam javarészt azért mert imádtam a természetről szóló könyveket, és maradt még annyi az akkori énemből hogy nem esett jól látni.

    Élethűnek gondolom az, qva keskeny,..nagy hűha élményt nem okoz, mentem már ilyen jó Bathurst-n, a szokásos qva jó érzés a hegytető, illetve ha elféled a lefelét akkor akár másodpercet is buksz, ha meg túltolod akkor törés.
    Ez eddig majdnem minden szimben megvolt, AC alatt is (sztem). esőben meg majd holnap próbálom. :)