2084
1554471458.jpg
  • unrealnoise
    #1964
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    9600k meghúzva jó lehet sokáig.

    Ellenben ha lapot is kell venned, lehet AMD-t vennék. A 9-es intel cuccokkal az a gond, hogy új lap is kell majd az új procikhoz. Az új lapoknak az árait nem tudom milyenek lesznek... Persze elég sokáig ellehet az ember a 9. genen is.

    Az AMD-nél szerintem jó áron kapnál jó lapot. És ott ugye még a köv generációt is bele tudnád pattintani.

    Játékra most viszont még mindig az intel a nyerő.

    Szokták ilyenkor mondani, hogy jajj, de mit hoz a jövő, az AMD sokmagos CPU-i majd előnybe kerülnek. Oké. De most is van millió egy játék ami az inteleken fut a legjobban, és azokkal sem játszottam még mindegyikkel.

    Szóval aki ellesz a jelenlegi, a régebbi és hát közeljövő játékaival annak simán jó lehet egy 9-es szériás intel. Aztán majd cserél amikor már nagyon kell. Nekem most egy Asrock Z370-es lapban van egy 9700k. 8600k-t váltott, teljesen jól elvagyok vele, BIOS frissítés után gond nélkül megy az 4800 Mhz... Húzhatnám feljebb, de minek...

    Szóval ha jó áron találsz Z390-es lapot, akkor a 9600K nagyon jó vétel lehet, vagy más olcsóbb helyekről egy 9700k. :)

    Tökéletes megoldás nincs, de ha nem a távoli jövőre, hanem mostra gondol az ember, akkor szvsz INTEL.
  • __Jacek__
    #1963
    Csak proc? Akkor mi megy bele a lapba? Ha meg alaplap is kell akkor AMD :D :D
  • Csirkenyál
    #1962
    Nekem egy Acer wmr van, Rf2, sima AC gyengébb géppel is elmegy. Bár nekem egy 1060-am van, itt azért kell egy kis kompromisszum, de kicsit butítva a grafikát normális fps-em van. Ac-ba pl. fix 90 sem gond. Automobilista 2 is meglepően sima. Na de az ACC... Early volt mikor megvettem, de nem tudtam vele még egy normális kört megtenni Vr-ban. :)
  • lac coo
    #1961
    Sorry, off...
    Csak nem uszom meg az alaktresz cseret...processzort mut erdemes venni manapsag, 80 000 koruli aron ? Intel erdekel....
  • __Jacek__
    #1960
    Sajnos rossz hírem van, ACC problémás VR szempontjából mert ha nem maxközeli a graf akkor rettető csunyán bután néz ki. Hozzá teszem szerintem, tehát atomerőmű kell hozzá :)
  • Gascan #1959
    megkerdezhetem, hogy kinek milyen VR szemuvege vannak es milyen gep kell hozza hogy menjen "normalisan"?
  • bardocz
    #1958
    Köszi mindkettőtöknek, a procival más játékoknál még nem volt gond, hiába volt frissebb ajánlva, gondolom a tuning miatt, de akkor ez ide már kevés. Kár, mert így egyedül körözgetve, ha van jó, aktív multi, simán lecserélném iR-t erre.
  • b-type
    #1957
    sztem igen. Jelenleg az 1.3.13-nál tart a játék, de mindenből több kell hozzá mint amit írsz.
    Ezt írja ajánlottnak:

    64 bites processzor és operációs rendszer szükséges
    Op. rendszer: Windows 10 64-bit
    Processzor: Intel Core i5-8600K or AMD Ryzen 5 2600X
    Memória: 16 GB RAM
    Grafika: GeForce GTX 1070 8 GB, Radeon RX 580 8GB
    DirectX: Verzió: 11
    Tárhely: 50 GB szabad hely

    ennél nekem is kevesebb van, de még simán együtt tudok élni vele.
  • BladeW
    #1956
    Valószínűleg igen. Minimum proci:
    Intel Core i5-4460 or AMD FX-8120

    Próbáld meg kevesebb AI ellen.
  • bardocz
    #1955
    i5 2500k gtx 960 4gb és 8 gb ram mellett ezt a játékot elfelejthetem?
    Kipróbáltam a v1.1-es virágbolti verziót, szerintem már mindent lehúztam a grafikai beállításoknál, anno a GTL szebben nézett ki, de még mindig kevésnek tűnik. Egyedül csak csak, de AI ellen lehetetlen játszani, megáll a kép másodpercekre.Vagy van valami trükk, ami segítene?
  • bottleopener
    #1954
    Kíváncsi lennék hány ember vette meg a teljes csomagot.
  • b-type
    #1953
    kipróbálom majd.
  • Solt
    #1952
    Látom sikerült leszűrni a lényeget...

    Kart Racing Pro is a realistic karting simulator.
    The aim is to create a software useful as a training tool for real drivers, based on a scratch built physics engine that accurately simulates kart dynamics and setup options.


    Stb, stb, stb, de ezt nem szeretném tovább ragozni itt, maradjunk annyiban, hogy nem te vagy a célközönség.
  • alma2
    #1951
    ha jol latom ez a "demo" resze, ami 20 euro es harom palya van csak benne.
    kartsim

    Amiben van 10+ palya, az mar 500 euro :)


    Utoljára szerkesztette: alma2, 2020.04.20. 21:17:14
  • alma2
    #1950
    ja 36 euroert korozhetsz az ures palyakon.
    "Please note that there are neither AI nor a career mode."
  • bottleopener
    #1949
    Ha már így elmerültetek a gokartokban, az rFactor2-höz van a KartSim csomag + lézer szkennelt gokart pályák: KartSim. Itt a fizika is atom.



    Utoljára szerkesztette: bottleopener, 2020.04.20. 20:30:48
  • Solt
    #1948
    Ha már gokart sim, akkor ezt mindenképpen érdemes megnézni... szerintem ez a legjobb: Kart Racing Pro
  • alma2
    #1947
    ha mar igy elmerultetek a gokartokban, az uj automobilista is tele van veluk + palyakkal.
  • b-type
    #1946
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    jaja, jól néz ki, sokkal jobb :)
    átrakható a pálya, szal meg is lesz, de nem gokart miatt azt meghagyom a fiamnak, nekem autóra kell AC alá, nagyon bejön a pálya vonalvezetése. Grafikailag nem tudom milyen lesz.
    Szal én azért húztam a számat kicsit mert guye sokkal kevesebb cuccot rajzol ki, nincs benne törésmodell meg egy csomó minden ami az ACC-ben igen, és ahoz képest igen, nálam megröccen...persze nyilván a legrosszabkor :))
    ..egyébként tényleg nagyon állat a váltós kart, sokkal, de sokkal összetettebb a vezetése.
    Na mindegy, ebben a topikban csak a graf miatt merült fel, nem offolok tovább.
  • endy papp
    #1945
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ja Ja értem,gondoltam hogy a való élet miatt kellene és kérdezted.
    Nos igen megdolgoztat ez a pálya.
    Nagyon sok mindent nem kell grafikában kirajzolnia....de amit ki kell azt szerintem profin teszi.
    Több játékom van ami erre az UE motorra épül és ezen kívül 1 van ami ki is tudta hozni belőle amit kell,a többi egy rakás fos , de nem az engine miatt ennyit tudnak a játék "fejlesztők"...
    De ahogy a vidit elnéztem bakker.....tényleg nem egy játékot kaptunk.....
    Ha ilyen lett volna még anno mikor megvettem ,azonnal vissza kérem a pénzem....
    Így már értem miért a játékban keresed a hibát ,mint a legtöbben,pedig általában az usernél kell picit körülnézni.
    Gondolod hogy ez a pálya az ac alatt jobb lesz,az tuti fizikában nem fogja ezt hozni,a grafika meg így elnézve nagy kérdőjel???
    Van az NV-ban egy beépített felvevő ami 3 monitorról is tud felvenni,igaz a felbontás az kb szar de az is messze jobban néz ki mint ez.
    Én tuti nem rontanám így a szemem.
    Jó tudom mindenkinek nem lehet több mint fél millás gépe ,de én már öreg vagyok az ilyen fajta kompromisszumokhoz,no meg tellett is rá...
    Nos nálam így néz ki 1 moncsin,de a 3 moncsival is csak ott nincs 200fps.....de amint mondtam full grafon min. tudja 70-80-at full AI mellett is.
    Direkt nem konvertáltam mert sokat rontott volna a képminőségén,még így sem az eredeti ,de "nem rossz".....

  • b-type
    #1944
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    jó, :) azért olyan sok mindent nem kell kirajzoljon, ahoz képest mondom, az ACC ehhez képest teli van cuccal.
    Nekem muszáj állítgatni mivel új vázat kapott, és hiába tudok vele jól menni, értenem kellene az egészet hogy a 80 kilógrammal könnyebb fiamnak tudjam mit állítok...de már van egy fórum ahol segítenek, csak vissza kell rázódni az olaszba.
    ez a pálya lenne egyébként, szeretem a szűk dimb-domb pályákat már ezer éve, szívesen kipróbálnám AC alá...de majd megkérdezem máshol.
  • BladeW
    #1943
    Nálam pont ellentétje, teljesen ráfüggtem az ACC-re. Plusz végre beindultak szervezett eventek, tegnap 12h Suzuka, most épp egy 6h Kyalami megy. Real driverek is elég sokat mennek, külön tetszett, h pl David Perel a mérnökével együtt készül a versenyekre, és ha ACC-hez már Ferrari GT 488 manualt kell túrniuk lehet nem is annyira rossz szimulátor ez :)
  • lac coo
    #1942
    Fene tudja... Nekem az 1080 Ti még most is elérhetetlenül csúcskategóriás... :D ami azon fut jól ,az a játék nálam kuka... mg szerintem sokunknál... :D
  • endy papp
    #1941
    Más:::bocs pici Off
    @KartKraft@
    Bocs de egy játékról beszélünk.??
    Nem fut hajde valami jól??????
    Valami nálad lehet gyenge keresztmetszet.....
    Nálam max AI-val és max Grafon 3 moncsival is röccenéstelenül fut és szerintem,nagyon is szép.
    A 60 fps meg sem közelíti bőven felette van a 70-80-at stabilan tudja.
    Nem csúcs kategóriás a gépem,a GPU is csak egy 1080ti ,i7 proci 4.2 GHz.
    Szerintem mindegyik pálya nagyon " f@sza," hogy a kedvenc szavad idézzem.
    A kezdetek óta megvan.
    Véleményem szerint minden pálya a maga nemében szuper.
    Tudom hogy egy játékról beszélünk mert régebben láttalak a TimeTrial magyar ranglistán.
    A vezetési élmény párját ritkítja ,már most is és még készül ha lassan is,most jön a béta Multi.
    De látom megint fenn vagy ahogy én is, a KZ2 toltam most többet,nem egyszerű vele menni X30-hoz képest....
    KZ2-vel ott vagyok "elején" igaz nem nehéz mert nagyon nincs is más National- HU.
    Az X30-ban is bőven előtted vagyok,azon a 3 pályán amire eddig volt időm, na nem mint ha ezek számítanának,de gondolom azért aki TT-zik valamennyire meg szeretné mérettetni magát,még ha csak jól szórakozik is, én legalább is jó poénnak veszem,pedig veled együtt már rég kinőttem a gokartból ,de imádom ,ja és alap beállítással ,semmi setup ,nem is értek hozzá.
    Korábban állítgattam rajt de csak rosszabb lett,na meg a mostani update is sokat változtatott az irányításon, imádom mikor "hátsó fékkel" és kormit berántva bedobom a hajtűkbe...
    Az előző verzióknál ,sokat kétkerekeztem....de szerencsére javították.
    Majd ha jobban kész lesz mindene akkor talán belenyúlkálok ide-oda addig szerintem,hanyagolom ezen részét.
    OFF: vége.
    Hogy az ACC-ről is essen szó,nekem,nincs meg ,mivel az AC bőven elég azt sem használom,szeptemberben volt utoljára elindítva....pedig jó vezetni.
    Az ACC-vel az az egyik gondom hogy már jó ideje kész játékként árulják de kb olyan javítások jönnek rá mint ha még korai stádiumban lenne....
    Pedig már közel fél áron be lehet szerezni
    A fórumokat olvasgatva is ez jön le,meg igazából a GT3 annyira nem gyerebe ,az iRacinben toltam eleget akkor sem tetszett,"muszájból" toltam inkább.
    Még egyszer bocs az OFF-ért

  • b-type
    #1940
    Mercivel mentem Brands Hutch-ben és olyan mint egy tanker. :D
    hozzáteszem már pár napja a Kartkraft-t nyomjuk, tehát lehet a dologban torzítás...én geci öreg vagyok már a gokarthoz, élőben sem bírom a derekem miatt, de a Kartkraft beállításokat tesztelgetem egy ideje, mert totálisan hülye vagyok hozzá az életben, semmi nem olyan mint egy autóban.
  • BladeW
    #1939
    Mi nem tetszik?
  • Indi69
    #1938
    Mert szar lett. Kunosék ezt, hogy nem érzik? Én a fana v1 féket képtelen vagyok beállítani már a kezdetek óta. Talán egyszer volt jó. vagy befog és csúszik mint a takony, vagy nem áll meg.
  • b-type
    #1937
    Elég komoly frissítések/javítások jöttek [nem tetszik].
    más: a Kartkraft is Unreal engine, ..nem is fut valami hajde, de van egy pálya alatta ami igen f@sza, mennyire egyszerű kiemelni AC-ba egy ilyen pályát?
  • Gry01
    #1936
    Üdv!
    Én most reggel kipróbáltam, müködik, de nincs autóválasztás....
    Utoljára szerkesztette: Gry01, 2020.04.15. 09:16:06
  • alma2
    #1935
    tyu mik vannak, ha jol latom max 1 hete lehet a teszt fazisra regisztralni.
    Lehet te leszel az elso innen :)
    (Meg az oldalukat akkor nem sikerult rendesen frissiteni, mert a leirasban nem szerepel.)

    A kerdesedre meg a valasz
    "How do I locate my Steam ID?
    Open up your Steam client and choose View, then click Settings.
    Choose Interface and check the box that reads, "Display Steam URL address when available"
    Click OK.
    Now click on your Steam Profile Name and select View Profile."

    es itt van ket kep a profile-odon belul hova kell beirni. (lehet kell konvertalni is az id-t, arra is van sok oldal)

    srs profile

    Utoljára szerkesztette: alma2, 2020.04.14. 20:52:06
  • Indi69
    #1934
    De van
  • Indi69
    #1933
    De van
  • alma2
    #1932
    mire gondolsz srs alatt, mert az egyszeri halando ezt erti alatta.
    https://www.simracingsystem.com
    Ez meg acc ala nincs a leiras szerint.
  • Indi69
    #1931
    Üdv. Pár szóban érthetően le tudná nekem írni valaki hogyan tudom telepíteni az SRS oldalt. A parancs ikon már meg van, de mi az a steam ID64 és hova rakjam?


  • alma2
    #1930
    ja, remelehetoleg vegre fektetnek energiat az optimalizacioba, hogy azokon a kavedaralokon is mukodjon, na meg vr-ben normalisan.
    Az ac is akkor kapott szarnyra es gyorsult be, mikor kijott konzolra.
  • BladeW
    #1929
    jön konzolokra is + GT4 pakk + British pack
    Utoljára szerkesztette: BladeW, 2020.03.11. 20:07:30
  • b-type
    #1928
    Sztem az gumi lesz. Amióta mondtad elég sokat nyomtam Zolder-ben, én szárazon úgy megyek, hogy a második sikánig TC/off akkor kapcsolok TC/2-t (nekem gombon van ez a kettő, alsó gombpáron meg TC/4-TC/6 esőre) szóval ha kopik/melegszik a gumi akkor már az első sikánnál benyomom a TC/2 biztos ami biztos, ezen megyek a célrafordító kigyorsáig, onnan megint TC off.
    Szinte az összes autóval mentem, hozzáteszem nálam a köridő autótól függően 50lityi benzinnel '30-32, ha tempóban gyorsabb vagy akkor nyilván nem áll amit mondok.
    Amennyiben elmelegszik a gumi akkor probléma van, az elejére vigyázni kell, a hátulján viszont nagyon levettem a fékhűtést és onnan kepesztettem mint disznó a jégen, és csak replay-ből láttam hogy egész körön ízzik a féktárcsám mert nem volt elég hűtése, még nem riasztott a panelen, de a gumimat melegítette.
    Ha a gumi elment akkor vége, lecsúszol a törmelékes részre ott már ember nincs aki megfogja tempóban.
    Utoljára szerkesztette: b-type, 2020.03.02. 11:21:36
  • __Jacek__
    #1927
    Ég és föld az ottvagyok érzés..
  • b-type
    #1926
    idén vagy jövőre szintet húzunk a házra, ...na ott lesz egy játszószobám :) konditerem a fszmt, az kint lesz a szabadban :)
  • lac coo
    #1925
    Én már alig játszom, valamikor sokat toltam, most fontosabb a valóélet .. :)