326
horizon_zero_dawn_banner.png
  • darkSectorxxx #206
    Most vettem nagy nehezen egy robbanógeci bombát, 4-et ráküldtem egy ilyen nagy faszra és vigan megölt, meg párszáz nyilvesszőt, nem értem, itt valami kurvára nem okés, vagy a karakterem level szintjével vagy a fegyvereimmel van probléma.

    És ez csak egy ilyen állat, itt van 2 ilyen nagy meg 3-4 kicsi, és erre nem volt elég municio...
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.03.15. 19:27:29
  • darkSectorxxx #205
    Igazából az összes nagy lénnyel, szerintem itt kurva nagy problémák vannak, mert iszonyuan kicsi fegyvereim vannak, nagyokat meg nem tudok venni mert tonnaszám kéne shard....

    Hiába akarom a páncélokat lebontani nem megy, nem történik semmi, hossz percekig lövöm, de egy idő után meghalok mert elég 1 nagy támadásba beeesnem és vége kezdhetem előről.

    De a legszarabb hogy ilyenkor a tüznél születek újra és elveszek mindent amit addig találok...
  • Seth
    #204
    Csak meg kell találni a gyengéjüket. Melyikkel van gondod?
  • darkSectorxxx #203
    Felkúr nagyon hogy ennyire nehéz a játék, hiába kurom szájba a nagy robotokat semmi nem használ nekik, egy órán át kéne kergetőznöm velük, hiszen elfutni nem lehet előlük, de baszottul nem akarnak meghalni, azt aki erre azt mondta hogy könnyű, vizbe folytanám legszívesebben...
  • darkSectorxxx #202
    Semmit....semmi. :D
    Háttérnek próbáltam pc-n szerkesztette képet betenni, de nincs rá lehetőség, a gyári képek, témák nem igazán tetszenek, silányak, itt meg sajna csak sima fotokat enged berakni a ps a galériából. :D
  • Seth
    #201
    Mit kell nézni? :)
  • darkSectorxxx #200
  • darkSectorxxx #199
    Sajnos pendrive-ról nem enged képet háttérnek....:S

    De így is jó!

  • TomStorm
    #198
    Az új frissítés sem tartalmazza a gyorsan történő napszak változásokat:(

    Ezt kellene pedig javítani ez nagyon nem jó
  • Evoluti0N
    #197
    Jól tudod. Főküldi helyeken lehet megtalálni őket.
  • TomStorm
    #196
    Ja és egy bunkerben találtam armort vagyis sok power cell kell hozzá,hogy kinyissam na abból már csak egy hiányzik.

    De oda fő küldi visz majd ha jól tudom
  • TomStorm
    #195
    Na kis helyzetjelentés:
    Lvl 26.Játékidő 27 óra.
    Van vagy 5000 Shardom meg minden táska 3-4es szintre fejlesztve tele van.

    35%-on vagyok
  • darkSectorxxx #194
    Úgy, hogy egy tök más játék. Ez inkább egy nagy térképen játszódó akció tps.....
  • Moby
    #193
    De mondjuk hasonlóságot is: hzd-ben az aktuálhátas pont olyan zsírhülye, mint a wicserben az aktuálroach :DD


    /amúgy miért érdekes, hogy miként viszonyulnak egymáshoz? Annyira más világ, hogy egyik sem tud a másik pótléka lenni.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2017.03.13. 15:02:24
  • molnibalage83
    #192
    Ok, köszi.
  • Evoluti0N
    #191
    Eléggé eltérő. Kevesebb benne az RPG elem. Pl: van benne pár lehetőség beszélgetésekkor, de nem sok mindent befolyásolnak és csak egy befejezés van. Valamint a lőfegyverekre (íjak, csúzlik) fókuszál inkább a játék és nem a közelharcra, mint a Witcher. Valamint itt a lopakodás is fontos rész, ami ugye Witcherben egyáltalán nincs. Mellékküldetések nem túl változatosak. Szóval sehol sincsenek Witcher 3-hoz képest, de azért nem is Dragon Age Inquisition szintűek. Van talán 3 vagy 4, ami ilyen szedj össze ennyi ezt meg azt stílusú, de a többi azért nem ilyen. Valamint azoknak is van azért valami sztorija. A mellékküldetések nagy részére egyébként ez a jellemző. Sztoriban jók többnyire, de a legtöbben nyomokat keresünk, aminek a végén sokszor emberekkel vagy robotokkal kell harcolni. Ami a tartalmat illeti nekem kb. 40 óra lehetett. Fősztori és mellékküldik mellett vannak összeszedhető cuccok, valamint kihívásküldik. A sztori pedig valami fenomenális. Egyik legerősebb része a játéknak. Emellett amiben még erős, az a megalkotott világ. Értsd: a robotok, a részletesen kidolgozott törzsek a saját szokásaikkal, öltözetükkel, vallásaikkal, stb. Na meg persze, amiben szintén erős, az a harc a robotok ellen. Elég változatos tud lenni, mivel mindegyik típusú ellen másképp érdemes harcolni. Amiben gyenge, az az emberek elleni közelharc. Valamint ahogy írtam, a mellékküldik elég vegyes képet alkotnak. Ja és még azt is hozzáraknám, h az egyik legszerethetőbb főhőst hozták létre, ami szintén nagy plusz.

    TLDR: Nagyon jó. Idén eddig a legjobb. Sőt, szerintem év végére is ott lesz nálam a top 5-ben, de azért a Witcher 3 még mindig megesz mindent reggelire.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2017.03.13. 14:51:15
  • molnibalage83
    #190
    Kicsit lehet, hogy hülye kérdés, de a Witcher 3-hoz képest hogyan pozícionálnátok a játékot?

    Játékmechanika?
    Sztori?
    Tartalom összességében?
  • darkSectorxxx #189
    Huh kösz, megpróbálom majd....

    :D

    Igazából még kevés cuccom van fegyvervásárlásra, kevés a shard-om....:SD
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.03.12. 21:27:25
  • Akra
    #188
    Az íj sokat megold. Fel kell fejleszteni. Thunderjaw ellen pl. Szivecskes nyíllal kilövöd a két hátán lévő fegyverzetét. Után gyors felszedet és a szív páncélját oldalról lebontod. Onnantól csak azt kell lőni, mert fáj neki látványosan :)
    Kb. Így 30mp alatt kivégzed.
    Madárnál tüzes nyíllal túl kell a szárnya alatti cellákat hevíteni. Akkor kénytelen alacsonyra ereszkedni. Robecasterrel elkapod és földhöz kötöd. Utána jöhet a tripcaster robbanós kötele sorozatba rá. Megalázod kb.
    Ha 3-4en támadnak akkor pedig mindig tripcasterezni kell X formába. Brutálisan szétölöd úgy őket.
  • darkSectorxxx #187
    Na ezt a játékot én is coop-olnám nagyon, mert itt szerintem pont hogy követelné a játék, a harcokban stb....:D

    Nekem sokszor meghal harcokban Aloy. :D
  • TomStorm
    #186
    Én Hard fokozaton játszom a kezdetektől.
    Most kezd nehéz lenni a játék(L24)

    Most csinálgatom Meridian mellék küldetéseket.
    Jó lenne co-op móka:)
  • darkSectorxxx #185
    Aki azt írta bárhol, hogy ez a játék easy, azzal most szívesen kezet fognék egy szöges kesztyűvel. :D
    Még easy-n sem easy, mikor rádmegy 2-3 nagy genyó és orrba-szájba futnak rád és kb sehová nem tudsz elfutni mert utolérnek és van hely ahol még sziklák mögé sem tudsz elbújni....
    Thunderjaw-ot még nem sikerült leölni mert 2-3 ütés-lövésbe meghalok. A madárról nem is beszélve.
  • TomStorm
    #184
    Na de ő le is írta,hogy így kell legyőzni a robotokat.Ott van az elött amit idéztél:)
  • Akra
    #183
    Látod pontosan ezért lesz a kommunikáció megsemmisítve. Ebben a történetben minden okkal történik.
  • Moby
    #182
    Az a játék központi eleme, így is célszerű vele bánni. És miközben ez a történet egyik központi eleme is, egyúttal ez a legnagyobb gond is a történetben. Miközben az emberi társadalom a sztori szerint ismeri a létezését, gyakorlatilag teljesen ignorálja azt. Ami tökéletesen fail. Az ember nem ilyen. Ha így működne az ember, kihalt volna a faj. Ebben az elképzelt világban a focus a túlélés első számú kulcsa. Egy ehhez hasonló alternatív jövőképben a focus lelőhelyekért folynának a törzsi háborúk, ez lenne az első számú fizetőeszköz, a vágy legfőbb materiális tárgya. A hatalom maga. Az eszköz, amivel a robotokat az emberiség az uralma alá hajtaná.
  • Akra
    #181
    Isten áldja a fokuszt!
  • Moby
    #180
    Semmi szarkazmus nem volt a posztomban. Nem egy misztikus dolog a robotok legyőzése, még csak trial&errorozni sem kell hozzá. Egyszerűen kiírja mi sebzi az adott egyedet. Meg azt is, hogy mivel támad. Gyakorlatilag minden részlet megtudható róluk, mielőtt harcba szállnál velük.
    Nem kell megfejteni semmit, elegendő elolvasni. Ki van írva a képernyőre.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2017.03.11. 18:22:12
  • Moby
    #179
    Mit lámoidok? Melyik része nem valid? Nem tudtok szkennelni? Hülyék vagytok az évjátékához, vagy mi a rák van?
  • Akra
    #178
    Rosszabb vagy mint egy nő.
  • Evoluti0N
    #177
    Nyomd még pls.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2017.03.11. 16:20:32
  • Moby
    #176
    >Minden újabb ellenség egyfajta feladvány, amit meg kell fejteni, hogyan a legkönnyebb legyőzni, mi a leghatásosabb módszer ellene.

    Vagy ha nem szereted a feladványokat, akkor megszkenneled, és kiírja mivel sebezhető, plusz világít rajta minden sebezhetőségi pont, mint a karácsonyfa.
  • Akra
    #175
    Én 3 íj és egy ropecasterrel toltam. Kis csúzli is jó még. De a csapdákat nem használtam 1x se.
  • TomStorm
    #174
    Akkor azt is cserélni kell.De így a jó,veszek mind kettőt
  • Evoluti0N
    #173
    Nálam volt mindenféle. Bizonyos helyzetekben egyik jobb, másik helyzetekben a másik.
  • TomStorm
    #172
    Én még L20.Csak szépen lassan:)
    Elite cuccokat se veszek(bár már lehet kellene) inkább cserélem alap ruhákat szituációhoz.

    Viszont Bow az kell új.Melyik legyen inkább a reflexhez hasonló vagy a Sharpshooter?Ami inkább csigáshoz hasonlít
  • Evoluti0N
    #171
    Végére értem. Első és lehet az utolsó játék, amit kiplatináztam. Mondjuk nem volt túl nehéz megcsinálni. Ja meg ki is játszottam 100%-ra, ami vicces mód nem szükséges a platinához. Van pár dolog, mint az összegyűjthető cucmók (virágok, satubbi), amikhez vannak acsik, de mondjuk az összes mellékküldi, főküldi teljesítéséhez nem jár. Igazából csak egy trophy van, amiért úgymond "meg kell dolgozni", a többi kb. magától jön.

    Na de nem a trophy a lényeg, hanem, h mennyire tetszett. A válasz az, h nagyon.
    Ami nem tetszett az az emberek elleni harc, különösen a közelharc, ami értelmetlen csapkodás. Emellett Aloyon kívül minden más szereplő eléggé unalmas, semmilyen. Valamint a végétől többet vártam és most nem a sztori lezárására gondolok, hanem az utolsó harcra/harcokra.
    Amik vegyes érzéseket hagytak, azok a mellékküldik. Van pár, vagy inkább sok, amik sztoriban erősek, érdekesek, de elég repetitívek, ami a játékmeneti részüket illeti. Kicsit sok volt, a "Focus segítségével kövesd a nyomokat" fajta.
    Minden más azonban zseniális. A grafika persze nem a legfontosabb rész, de ez az első, amit az ember meglát, szóval ezt emelném ki elsőnek. Valami hihetetlen, h mit ki tudtak hozni a PS4-ből, a motorból, az open worldből. Azonban mit sem érne a grafika, ha nem lenne mellé fantasztikusan megalkotott helyszínek, az aprólékosan kidolgozott öltözékek, páncélok, amik törzsről törzsre változóak, a nagyszerű robotdesignokról nem is beszélve. Ami még nagyon tetszett, az a sztori. Egyik talán legerősebb sztorijú játék, amit játszottam. Ahogy írtam a negatívumoknál, a legtöbb karakter elég semmilyen lett, azonban Aloyt nagyon jól megírták. Nagy plusz egy játéknál, ha kedvelhető a főszereplő és abszolút az lett. Zene, hangok, plusz, plusz, plusz. Na és, ami a legfontosabb: a harc a robotok ellen. Az csak egy dolog, h mindegyik másképp viselkedik. Vannak, amik inkább csordákban vannak, olyanok, amik magányos vadászok. Egyesek inkább menekülnek, mások támadnak. Mindegyiknek egyedi támadásai, viselkedési formája. Ez mellé jön még, h mindegyik robot több részből van összerakva, különösen a nagyobbak. Megfelelő lövedékekkel felrobbanthatjuk őket, ha jó helyen találjuk el őket, páncélrészeket távolíthatunk el, fegyvereket lőhetünk le róluk, amiket ellenük használhatunk, stb. Nem tudom, h mennyire egyedi ötlet és csináltak-e már mások hasonlót, de vmi zseniálisan lett kidolgozva. Minden újabb ellenség egyfajta feladvány, amit meg kell fejteni, hogyan a legkönnyebb legyőzni, mi a leghatásosabb módszer ellene.

    Szóval a negatívumok ellenére fantasztikusan összerakott darab.

    Na és akkor a folytatása a #146 sztorinak.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Majd ha megtudom, h pontosan mi a helyzet Aloy-jal, valamint mi ment félre a terraformálás alatt/után, akkor azt is leírom. :) Ugye egyik dolog, ami úgymond félrement, az az volt, h az új emberek, akik embriókként éltek, majd ki lettek olvasztva és felnevelve robotok/AI-k által valamiért nem tanulták meg a kihalt emberiség történelmét, technológiáját bla-bla-bla. Apollo nevű AI/programnak lett volna ez a feladata. Hogy ebből nem lett semmi az Ted (nem tudom a vezetéknevét - FAS igazgatója) köszönhető. Ugyanis gondolom, h lelkiismeret-furdalása volt amiatt, h az ő cége miatt pusztul ki az emberiség a Földön és úgy gondolta, h jobb lesz, ha az új emberiség tiszta lappal kezd. Nem kapja meg a régiek technológiáját tudását, h aztán az legyen a vége, h ők is úgy járnak, mint a régiek. Ezt úgy érte el, h elpusztította Apollot, valamint a levegő kiáramoltatásával megölte az összes főtudóst, akik esetleg vissza tudták volna csinálni. Miért lettek agresszívak az állatszerű robotok? Hades volt egy másik program, aminek az volt a feladata, hogyha Gaia elront valamit a terraformálás alatt, aki töröljön minden életet és nyomjanak egy restartot még az egész dolog elején, h ne egy elaszott világba küldjék ki az állatokat, embereket. Valami ismeretlen erő aktiválta Hadest, amikor nem kellett volna neki aktiválódnia (mivel minden jól alakult). Most, h mi volt ez az erő nem tudjuk. Gondolom erre alapozzák a folytatást. Hades megpróbálta deaktiválni Gaiat, aki tudta, h valami nem stimmel. Gaia úgy döntött, h létrehozza Elisabeth (a főtudós) klónját, aki nem más, mint Aloy. Mivel az ő DNS-ével be tud jutni különböző régi bázisokra, amiket a Zero Dawn kifejlesztésére használtak. És úgy gondolta, h Elisabeth mása az egyedüli, aki meg tudja fékezni Hadest. Gaia felrobbantotta magát, hogy elpusztítsa Hadest, de nem vitte sikeresen magával. Hades miatt változtak meg a gépek és az volt a célja, h kipusztítsa az emberiséget, meg minden élőt, mivel ugye erre teremtették. Kb. ennyi a lényeg. Ja még esetleg annyi, h a Shadow Carja istenként tekintett Hadesra és azért szolgálták. Mondjuk ahogy Gaiat is istennek gondolta a Nora törzs, pedig mindkettő csak simán egy AI. Sőt, Hades igazán még az se.
  • darkSectorxxx #170
    És nem hiányozhat egy (szerintem szuper) banner (kicsit átalakítottam egy screenshotot) sem a repertoárból, amit ki is rakhatunk, ha sokaknak megtetszik. :D


    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.03.10. 00:20:11
  • darkSectorxxx #169
    Itt vagyok a "sivatagos" részen, és.....

    WÁÓ....

    SPOILERES KÉPEK!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ami döbbenet, hogy a távolban sem vehető észre zizi meg rece....








    Aki meg kíváncsi mozgásban:
    "Azért löttem amúgy össze-vissza mint egy hülye, mert még nem tudtam hogy a francba és mivel kell megölni ezeket a szarokat...."
  • Evoluti0N
    #168
    Nem hiszem, de nem is fontos. Meg tudsz venni minden skillt. Sőt, még acsi is jár hozzá.
  • TBTPumpa
    #167