2611
Transport Fever

uvayd3klw20ft2s6mwdj.jpg
  • Nohab
    #2611
    Ki lehet próbálni a demóját.

    Ehh. Unity motros.Nagy látótávot nem is bír, ezért elég kretén a kameramozgás.
  • Nohab
    #2610
    Ezt lesz még érdemes követni, de tűzbe ezért sem tenném a kezem.

    Train World
  • Jóózsf István #2609
    Amiket példának hoztál fel azok köztes értéket képviselnek. Én kifejezetten a már "MŰVÉSZIEN EGYSZERŰ" grafikákra gondolok. Ami gyermetegen buta!
  • Caliph
    #2608
    ezt is embere válogatja. lehet szépre csinálni az ilyet is. ott van pl a x rebirth ami nekem kifejezetten jobban bejött grafikailag mint az x4 :D pedig sokak által az utóbbit mondják szebbnek,de volt abban a grafikai megjelenítésben valami ami megragadott.
    meg ugye egy jó játékélmény,hatalmas térképen röccenés mentesen sokszor többet ér mint a csilivili grafika.
    mondhatnám a factoriot is,hatalmas kedvenc,nagyon bele lehet merülni ha játszol vele,viszont ha csak rápillantassz,grafikailag nem kiemelkedő.
  • Jóózsf István #2607
    A MINIMÁLGRAFIKÁT miért erőltetik mostanában?
    Menő?
    Vicces?
    Nem korlátozza a játék sebességét?

    Mert szerintem egyikre sem jó. És már annyira nem is poén, mert minden második játék ilyen butusnak készül grafikailag.
  • Nohab
    #2606
    Ekkora egy pálya:
  • Nohab
    #2605
    Feature ami vonzó lehet:
    - Full multiplayer with up to 16 other players, either cooperatively or competitively.
    - Core game data itself is created and loaded using the tools available to all modders, and includes a detailed asset editor for making new buildings, vehicles, or any of the assets in game.
    - Alagútban kanyarodik út/vasút.
    - Tervben van a tolatás beleszerkesztése.
    - Ingázó és intercity utasok

    Viszont a discordot olvasva, azért van még sok korlátozó tényezője. Azt meg egyből látni, hogy nem a valós hálózatok kiépítésére ösztönöz. Láthatóan nincs sok köze a vasúthoz sem, mert porszállító kocsikban viszi a éghető folyadékot.

    Twitchen szokott streamelni: https://www.twitch.tv/rocket2guns

    Már dec 4-re volt megjelenési dátum, de mégsem lett feloldva. Most még készítgeti és pár kulcsot kiosztott. Kb fél év múlva érdemes csak ránézni. Addig Openttd.
  • Caliph
    #2604
    art of the rail, még igencsek készül,de első ránézésre lehet belőle valami. egyszerűbb grafika de sztem mutatós igy is,hátha cserébe kapunk giga mapot ,moddolhatóságot és röccenés nélküli sok fps-s :D

  • Jóózsf István #2603
    Nem. Hat perc után kezdi csak. De erről nem mondanak le. Szaggat ha kell, ha nem!

    Valami ficsőrt szerettem volna. Ami segítségemre van a játékban. Olyat pöllő mit a szabad platform választás a legutolsó frissítésnél. Vagy bármit, ami azt sugallja, hogy megint pénzt adjak ezért a játékért, mert a fizetős déelcé listájától nem kezdett csillogni a szemem.
    Komolyan gondolták, hogy a temérdek mod mellett nekem pénzért fognak adni egy marék járművet? Tényleg? A kovid mindenkinek elvitte az eszét?

    Optimalizálás? Piha!
    Kotrollerből nekem eddig csak bajom származott. Amikor egy pc-s játékot portolnak, annak mindig sírás lesz a vége. Ez alól nincs kivétel.
    Vanilla járművekre újfent említhetném azt a néhány ezer modot, ami elérhető a játékhoz.
    Javítások. Hmmm.

    Próbálom izomból tolni a játékot, hogy tetten érjem a javulást, de egy szinte üres térképpel ez képtelenség.
  • Borg
    #2602
    Az optimalizálás is gondolom csak arról szól, hogy kvarcjátékon ne 5 perc után lagoljon az egész...
  • Nohab
    #2601
    Azt kaptuk, mint amit ígértek:
    - optimalizálás
    - kontrollel való irányítás
    - vanilla járművek átdolgozása
    - és kisebb javítások

    Mire vártál volna?
  • Jóózsf István #2600
    Jól érzem, hogy most tulajdonképp nem kaptunk semmit?
    Reszeltek itt-ott, de semmi újdonság. Rámennek a konzolra és előkészítik a fizetős déelcét.
    Vagy van bármi, ami elkerülte a figyelmem?
  • Nohab
    #2599
    és bejelentettek egy fizetős DLC-t. 2 scenario, és néhány jármű.

    Idén lesz 4 éves a játék. Gondolom nem, nem akarják a Transport Fever 3 at kiadni, inkább a DLC-vel akarják a költségeket fedezni. Épp ezért fogom szerintem megvenni. Sajnos más még nincs ilyen közel az openTTD-hez. Mégha itt fos is a motor.

    Valamiért azt hiszik a másik szállítmányozós játékkészítők, hogy a négyzetrácsos építkezés és a 2D-s nézet miatt volt akkora sikere az openTTD-nek. Pedig nagyon nem. Az igazi ok szerintem a minimális rendszerigény, nagyon erős, akár játékmechanikába belenyúló moddolhatóság, hatalmas térképek és a multiplayer.
  • Jóózsf István #2598
    Na, csak elindult a béta.
  • Jóózsf István #2597
    És tényleg!
    Nézem a honlapjukat, a steamdb-t, amin látom, hogy dolgoznak, a fácsét és pont a gőzt nem. Mondván, hogy ott jelenik meg legkésőbb. Erre...
  • Nohab
    #2596
    Steamen van. Még a szeptember 27-ei hírben írták.
  • Jóózsf István #2595
    Naaaaaa! Ez már információ! Köszönöm.
    Honnan származik?
    Próbálom magam képben tartani, de ezek szerint nem minden csatornát követek nyomon.
  • Nohab
    #2594
    Februárra ígérik. Abból jó ha januárra lesz beta test.
  • Jóózsf István #2593
    Jön az a frissítés, csak másik galaxisból indult!
  • Jóózsf István #2592
    De hát még a bétája sincs sehol! Mondjuk attól még bejelenthetik...
  • tuvixplayer
    #2591
    Announcement of the next major game update
  • hawkie22
    #2590
    Megoldódott.
  • hawkie22
    #2589
    Lehet, hogy én vagyok nagyon suta, de az 1. fejezet 3. küldetésében hogy a fenébe tudom megváltoztatni a hajó rakományát? Elküldöm Port Ellenbe a hajómat, hogy hozza már el azt a rohadt whisky-t, de az istennek se akarja berakodni, csak acélt szállítanak a hajóim. Az agyam eldobom...
  • Nohab
    #2588
    Esetleg ha bírja a géped, akkor érdemes bekapcsolni az experimental map méreteket, és ha modokkal nyomod, akkor az achik engedélyezését modok mellett. De nagy térképet csak akkor érdemes beraknod, ha nagy távolságokkal szeretsz játszani. Vagyis nem egymás hegyén vannak a városok és az ipari épületek, mert elég hamar letérdelteted a géped.

    Itt egy példa, hogy én milyen térképeken szeretek játszani:
    11.5 × 34.5 km ( összehasonlításul a Very Large 1:1-es térkép 16 × 16 km)
    A hegyek 1,2-1,4 km magasak, a víz értelemszerűen 0-án van.
    A városokat a kép erejéig automatával raktam be, ipari épületből is csak annyi szokott lenni, hogy minden várost ki lehessen szolgálni. Kiveszem az automata alapítást és bezárást, de a gyárakat olyan helyekre rakom el, hogy kihívás legyen elérni.



    Itt meg pár egy másik térképemről. Igen, az aprólékos díszítéshez nem nagyon értek...








    Utoljára szerkesztette: Nohab, 2022.09.09. 11:10:36
  • Nohab
    #2587
    Alapvetően nem kell hozzá modokat leszedni, de ahogy tartja az ízlésed. A legjobb ha játszol, és érzel valamire igényt, akkor utánanézel. Ha befejezted az első térképed, utána átnézném a helyedben a Misc kategóriákat, ott vannak a game changer dolgok. Különösen a térképgenerátorokat ajánlom. Ezen felül az állomásokat is átnézném, ott is van egy két dolog ami jól jöhet.
  • hawkie22
    #2586
    Ma megvettem a játékot. Egyelöre a Chapter 1 3. küldetésénél járok, de a kérdésem ettöl függetlenül az lenne, mely modokat érdemes felrakni a játékhoz? Vagy muszáj egyáltalán modokat felrakni?
  • Borg
    #2585
    A TF2 nem használja ki a jobb gépek tudását, szóval egy nagy pálya jó gépen is ugyanúgy akadozni fog.
  • selmeczi2 #2584
    Sziasztok! Most cseréltem számítógépet. Transport Fever 2-höz esetleg privátba tudna valaki küldeni egy olyan free pálya mentést, amivel megizzaszthatnám a gépet. Ha van rajonlói oldal, ahol mentések vannak, akkor akkor az is jó. Én jelenleg küldiket csinálom, most végeztem a chapter 1-gyel. Indai volt eddig a leg-erőforrás igényesebb pályám, de full beállításokkal meg sem kottyant. Oké, ez nyilván nem egy liga a free pályákkal. Kíváncsi lennék rá, honnantól "optimalizálatlan" a játék! Köszönöm!
  • Nohab
    #2583
    Nálam a Railroad Online tetszett meg kezdetben nagyon, de kezd elvérezni a fejlesztőcsapat.Már kettő nagy lemorzsolódás is volt...

    Pedig az alapötlet rohadt jó. FPS-ben kell megépítened a hálózatot, és neked kell vezetni, váltót kezelni ki- és berakodni. Ja és multis!
  • Stormbird
    #2582
    OFF
    És van neki egy ingyenes verziója is :)
    ON
  • Jóózsf István #2581
    Sajnálatos.
    És az is, hogy még fejlesztik, ahelyett, hogy nekiállnának és elölről újracsinálnák az egészet.
    Ugyan ez a helyzet az X4-el is. Most jelentették be, hogy még nem jelentik be, de terveik vannak vele. Hát az baj. El kellene engedni és nekiállni dolgozni a mai feltételeknek eleget tevő játékoknak!

    De nem is ezért jöttem.:
    Sokszor felmerül baráti körben, hogy én egy végtelenül egyszerű "buta" a maga korában is túl egyszerű COMODORE-os játékkal milyen jókat játszottam. (Jobbára gúnyolódás formájában!) Úgy, hogy én is csak sejtettem, hogy mit kellene csinálni. A környezetem meg tök hülye volt hozzá.
    Na ezt a játékot megcsinálják pc-re!
    Persze akkor nem pontosan így nézett ki, de a lényege ugyan ez volt. Vonatokat kellett rendezni.
  • Borg
    #2580
    Én már rég uninstalltam, és szerintem a mentésem sincs meg.
    Meg másrészt nem is hiszek benne, hogy egy szar enginenal egy mod majd csodákat fog tenni :)
  • Toxigen
    #2579
    Ezzel az optimalizálással lehetséges-e, hogy i3 processzoron is elinduljon a program?
  • Jóózsf István #2578
    Persze-persze. Nyilvánvaló volt. Ezért is írtam, hogy talán Borgnak van élő belakott pályáról mentése... Vagy bárki másnak aki érez magában annyi erőt, hogy kipróbálja.
  • Nohab
    #2577
    A leírás alapján ez a late gameknél okozhat javulást, mert nagyrészt a megjelenítendő poligonokat csökkenti le. Az engine szintű dolgokba nyilván nem tud beleszólni.
  • Jóózsf István #2576
    Kipróbáltam. Nem tudok érdemben nyilatkozni, mert nagyon kevés járművem van. Egyet viszont biztosan tudok: Az akadásoktól a büdös életben nem fogunk megszabadulni!
  • Jóózsf István #2575
    Már csak egy szép nagy belakott térkép kellene hozzá...
    A tesztelés Borg-ra marad.
  • Nohab
    #2574
    Közben egy modder csinált egy optimalizáló modot. Akinek lassan fut, annak érdemes lehet kipróbálnia.

    https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=2850163097&searchtext=
  • nono28
    #2573
    Igen,arra gondoltam.Köszi a segítséget!
  • Jóózsf István #2572
    Ezt kifejtenéd?
    Mert ha az a kérdés, hogy a már megkezdett játékba tudsz-e újabb modokat berakni, akkor TERMÉSZETSEN!
    A játék kezdésnél LOAD GAMES majd lent modoknál SELECT OPTIONS és ott bepipálgatod amikre idő közben feliratkoztál.
    Ha nem így értetted, akkor magyarázd el.