268
Vírusos-vámpíros sorozat Guillermo Del Toro-tól
  • Montanosz
    #28
    lehet ezek az eredeti vámpirok és az a nosferatu-féleség csak valami idegen vagy más lény. márhogy mégse fogakkal manipulál,stb

    azt nemértem mondjuk ha ezek vámpirok mit mászkáltak nappal meg minek a kommandos védőfelszerelés?
  • Prof William
    #27
    Kiadták már mind3 részt magyarul csak ott A Kór a címe. Egész jól követik a könyvet 1-2 helyen kibővítve.

    red13: Szerintem az a fogazat más vámpíroknál is így van. Amikor a 2 vagy 3-ik részben Einchorst sminkelte magát és műfogsort rakott be, akkor fogazata hasonló volt.

    A 7-ik rész elején jó volt amikor pali az italát szürcsölgetve egyszer csak rájött, hogy milyen kihalt a környék, kinézett az ablakon és mutatták a kihalt tájat... Kicsit hideglelős volt.
  • Montanosz
    #26
    már a sorozat mindhárom része elérhető magyarul
    mondjuk én visszafogom mert a GOTnál se birtam ki ne olvassam el a könyveket és oda a meglepi néha))
  • cylonflatus
    #25
    Ebből van könyv? Vao. Nálunk is kiadták, ha igen milyen címen? Az eredeti könyvnek is The Strain a címe? No de majd kiguglizom, csak hangot kellett adnom a meglepettségemnek.

    red13: nekem is Nosferatu ugrott be egyből
  • Pares
    #24
    Eddig kétségtelenül nagyon jó a sorozat.
  • red13
    #23
    Meg aztán ahogy elnéztem az egész arcberendezése is amolyan Nosferatu féle, plusz ott volt az első két foga is, amin keresztül gondolom szívja a vért, ellenben ezekkel a strigoiokkal, akikből kijön az a hosszú csáp. Lehet ez egy másik fajtája a vámpíroknak, mindenesetre rohadt durván nézett ki, meg a hangja is nagyon jó volt. Pontosan ilyennek képzelek el egy vámpírt, nem szoláriumozott selyemfiúként vagy motoros deathmetalos arcként, mint ahogy az elmúlt jó 20 évben ábrázolták őket.
  • Prof William
    #22
    Eléggé vámpírnak tűntek. Legalábbis vezetőjük, bár a többi tökre bebugyolált fószer is sztem az lehetett.

    Ráadásul viszonylag "kedves" is volt. Úgy tűnik a vámpírok között is vannak frakciók és nem nézik jó szemmel a Mester tervét.

    De ez a "bennfentes" vámpír viszonylag "emberi" volt míg Einchorst (aki szintén magas rangú vampi) úgy néz kis smink nélkül, mint aki húsdarálóba dugta a fejét...
    Ki érti ezt...
  • Montanosz
    #21
    na ezek a kommandosok meg kik voltak))
  • stargatelost
    #20
    holy shit, ez bedurvult
  • Pares
    #19
    Én nem olvastam a könyveket de eddig tetszik, kíváncsi vagyok, mit hoznak ki belőle. Bár ahogy az 5. rész előzetesében láttam, Hollywoodban megint nem tudtak elszakadni a minden filmjükben kötelezően megjelenő/megemlített történelmi eseményektől/személyektől...
  • Prof William
    #18
    Eddig vélemények?

    Kicsit lassú + mivel én olvastam mindhárom könyvet túl sok újat nem tud mondani, de ettől függetlenül tetszik. Bár ami most megy az könyvben is csak ilyen bevezetés volt. Kíváncsi leszek milyen lesz amikor majd tényleg beindulnak az események.

    Mellesleg nagyon remélem hogy inkább 3 évadban oldják meg és nem 5-ben ahogy Del toro mondta. A 2-3 könyv tartalmasabb de egyszerűen NINCS bennük elég anyag 4 évadhoz.
  • SergioAmigo
    #17
    És megjött a felirat harmadik részhez is! :D
  • Prof William
    #16
    A második részben Mester hangja nagyon jó volt annak a két mondatnak az erejéig is.

    Amúgy a 4 túlélő között az a göndör hajú csaj könyvben is benne van? Már rég olvastam ,de nekem nem rémlik.
  • SergioAmigo
    #15
    Kijött a Felirat második részhez!
  • SergioAmigo
    #14
    Töltike van második rész kijött :D
  • SergioAmigo
    #13
    Most néztem az első részt ez szenzációs volt! Az új kedvenc sorozatom!
  • ForzaInter
    #12
    Kurva jó volt a pilot!
  • ForzaInter
    #11
    Feliratok.info-ra és a hp-ra is ugyanazoknak a fordítóknak kerülnek fel a felirataik.
  • Prof William
    #10
    Melyik magyar feliratos verzió a legjobb? Gondolom vannak ilyen bejáratott fordítók akik jobbak.
  • Prof William
    #9
    Remélem minél hamarabb kikerül. :)
  • ForzaInter
    #8
    ja, meg a feliratok.infora is
  • Prof William
    #7
    A hosszúpuskára kerül majd ki? Gondolom.
  • ForzaInter
    #6
    Van fordítója.
  • Prof William
    #5
    Vajon készít hozzá valaki feliratot?
  • zzeN
    #4
    Most lett vége, nekem nagyon bejön. Eléggé "dárkos", várom a következő részt.
  • ForzaInter
    #3
    A kritikusok részéről pozitív, nálam a Leftovers mellett a nyár legvárósabb sorija volt ez. A pilotot még nem láttam, de ahogy lesz felirat nézem is.
  • Prof William
    #2
    Látta már valaki? Milyen a fogadtatása...
  • zzeN
    #1
    Első részt ma adták le, gondoltam nyitok egy témát neki.

    "A sikeres vámpír-könyvtriológia alapján készülő pilot Dr. Ephraim "Eph" Goodweatherről szól, aki a New York-i Járványügyi Központ vezetője. Csapatával egy rejtélyes járvány kitörésének ügyében nyomoz, amelynek tünetei egy az egyben a vámpírizmus kialakulására utalnak."

    "Egy Boeing 777-es landol a JFK reptérre, a leszállás után a gép lámpáit és motorjait leállítják, majd semmi sem mozdul. Az ablakokon nem látni be. A kommunikáció sem működik. Dr. Ephraim Goodweather annak a gyorsreagálású csapatnak a vezetője, akiket ilyenkor riasztanak. Ők azok, akik képesek szembenézni mindenféle biológiai veszéllyel. Az azonban, amit jelen esetben találnak, lehet hogy még rajtuk is kifog."

    forrás: filmkatalógus.hu