268
Vírusos-vámpíros sorozat Guillermo Del Toro-tól
  • IXEMGabeo
    #228
    erdekes epizod volt:)))

    9 honap telt el, de kifejezetten tetszett az evadnyito...kiveve a buszos jelenet, ami eleg gaz volt:)

    jo oreg Fet es Quinlan nyomulnak elore a raketa siloert, valami nagy dologra keszulnek. A professzorrol es a szoszi hacker csajrol egyelore semmi hir nincs remelem ok is elokerulnek
  • IXEMGabeo
    #227
    baszki micsoda jo sorozat tavaly ev vegen ledaraltam eleg gyorsan a 3 evadot:)

    az elso 2 evad brutal jo volt a 3.mar kevesbe....viszont pazar befejezese volt Palmer lett az uj vampir fonok, a kolyok miatt pedig ugy tunik jon az apokalipszis:)
  • Kmarha
    #226
    az eddigi évadok tapasztalata alapján megvárok még legalább egy részt (ha nem kettőt) és majd úgy indítom az évadot
  • Prof William
    #225
    Már kint a 4-ik -utolsó- évad első része. Látta már valaki?
  • Kmarha
    #224
    ezt a gyereket óvszer reklámban kellene mutogatni. A legjobb intő példa, hogy az ember óvatos legyen
  • IXEMGabeo
    #223
    nem is kene tovabbnyujtani...3. evadban mar voltak otlettelensegek....de ez az evadzaro nagyon felturbozta
  • Prof William
    #222
    Végül is
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Eph meg Dutch gépe még mindig működik azzal lehet pár kellemetlen perceket szerezni mesternek. Remélem nem felejtik el a következő évadra.
    A mester elég nagy bajban lett volna a nuke nélkül. Ez nem olt benne a tervben simán csak szerencséje volt. Mármint az atomot mindképpen robbantotta volna de úgy esett hogy éppen jó pillanatban találta.

    Mivel a 4-ik évad az utolsó lesz ezért jó eséllyel következő terv már működni fog. :)

  • RatBaG #221
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ha nem nyomja meg a gombot, akkor a mester mehetett volna az óceán fenekére, a dögöket meg kitakarították volna idővel. így viszont indul az új menet, aminek csúnya vége lesz, ha nem jönnek elő valami tuti tervvel megint.

    Utoljára szerkesztette: RatBaG, 2016.11.01. 18:24:45
  • Prof William
    #220
    Egyértelműen az volt a Mester terve hogy [spoiler]Atom után eléggé lecsökken napsütéses órák száma. Viszont egy nukével ezt nem érheti el. Bár szerintem a következő évad elején kiderül majd hogy nem csak egy atom durrant el./spoiler]
  • IXEMGabeo
    #219
    valami baj lett pedig rendesen szurtam be a spoilert....ne olvassak a kommentem
  • IXEMGabeo
    #218
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    detto en is orulok Palmer maradasanak, de erre veszettul nem szamitottam, hogy a mester igy be fogja kebelezni:) ugy erzem tul vakmero volt es nem igazan volt korultekinto...viszont a szinesz tenyleg zsenialis o az egyik aki a sorozatot a hatan vitte...

    Csatajelenetek erdekesek voltak es vegul is a szonar berendezes mukodott, de a mester meg igy is , hogy lelassult megtudta vedeni magat. Szerintem korrekt volt es Quinlan betoppanasa is jokor tortent...

    Zackhez nincs hozzafuznivalom...egyszeruen irrealisan bolond, de tenyleg...ne zavartassa magat, hogy az anyja miatt halt meg Nora is...apjat is letamadja plusz artatlan embereket...es mostmar Eickhorstekhoz tartozik...

    valahogy sejtettem, hogy Kellynek lesz vege...ez boritekolhato volt...

    tehat akkor igazabol, ami kerdesem lenne, hogy a radioaktiv felho savas esot kepez es a mester azert csinalta ezt, hogy az emberek menekuljenek a sotetbe, ami amugy is a hazai palyaja a strigoioknak? Igazabol zsenialis otlet gonosz reszrol



    Ez az evad osszessegeben gyengebb volt, mint mondjuk az elso ketto viszont a befejezes pazar volt a legjobb...kezd durvulni a helyzet:)

    Jim szerk: mindkét spoiler tag legyen kisbetűs
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2016.11.01. 15:43:33
  • IXEMGabeo
    #217
    atyauristen mennyire odabaszott ez a befejezo epizod ahhhhhh....ez a hulyegyere egyszeruen nem hiszem el...blaaaahhhhh
  • Prof William
    #216
    Zack most tuti legalább egy hónapnyi szobafogságot fog kapni. :) Zsebpénzről meg még csak ne is álmodjon. :)

    Bár
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    az emberiség kipusztulását azért nem írnám a számlájára. Végül is nem atomháborút indított, hanem csak NYC-ben pukkantott Nuke-t.


    Jó volt az évadzáró bár egy kicsit nagyobb "durranásra" számította. Tetszett ahogy változtak az erőviszonyok bár
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    az atom nélkül nagy bajba került volna a Mester.


    Végre
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kellynek is annyi. Még egy szál amit nem húztak el a végéig.


    Palmer esetében
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    még el tudtam volna képzelni neki egy kicsivel több szerepet azon kívül hogy a Mester új teste legyen, bár remélem hogy most már marad ebben a testben, mert Jonathan Hyde nagyon jó színész lenne Mesternek.


    Ami még tetszett az
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Einchorst új szerelése.


    Kíváncsi leszek az utolsó évadra. Már nagyon eltértek a könyvtől szóval kíváncsi leszek mi lesz a vége.
  • RatBaG #215
    hát ez kész....
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    zack hisztije új szintet ütött meg. hogy lehet valaki annyira durci, hogy atomot robbantson? a város romba döntését meg az emberiség kipusztulását meg sem említem.
  • Prof William
    #214
    Jó Eph természetesen túlzott amikor ment farokméregetés Fett-el de a halálozásokkal és dezertálásokkal lazán elképzelhető hogy megtizedelődött a rendőri állomány.

    Feraldo "kimentésébe" az is benne lehetett hogy már eljátszotta a lehetőségét, de akár az is hogy a Mester a felsőbb kapcsolatai révén blokkolta a kijutást.

    Viszont a kocsi elleni támadás átlagos Strigoitámadásnak tűnt, nem ilyen mester által elrendelt leszámolásnak. Nem kizárt hogy Feraldoéknak csak simán pechje volt hogy pont egy strigoik által lerohant ellenőrzőponton át akartak kijutni.
  • IXEMGabeo
    #213
    amit mondtal par helikopert pedig oda lehetett volna kuldeni hisz a legiero biztos vagyok benne mukodokepes volt...egy ilyen nagy nevnek nem igaz h nincsenek kapcsolatai kulonben is, New Yorkban vagy 8 millio ember el es nehogy mar a fele rendori allomany meghalt ebbol:D abban igazat adok, hogy elmenekult a legtobbje...
  • Prof William
    #212
    De Angel utolsó jelenete igazán szépre sikeredett. Főleg az az áttűnés a robbanás pillanatában... Még így is jobban járt mint a könyvben... Ott...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Orrba vágja magát Mestert az meg cserébe széttépi.


    Feraldo meg... Egyrészt miért mutatták hogy már majdnem megeszik őket a Strigoik amikor jött a robbanás és "megmenti"? Neki már így is úgyis vége volt mert fertőzött volt. Még az se kizárt hogy túlélte. Pl ha robbanás megégeti a teste egy részét akkor féreg is megsül. Persze lehet hogy halott.

    Biztató beszédeket tolt az biztos de már nem maradt elég ember + morál is a béka segge alatt. A Central Parkig még úgy goondolták tudják kontrollálni problémát de ha minden igaz a rendfenntartók majdnem fele meghalt ott. Eljutottak oda hogy már mindenki csak magával/családjával törődik és lelép. A apokaliptikus helyzetekben előbb-utóbb eljutunk ide. Elkezdődött a rendvédelmi szervek szétesése.
  • IXEMGabeo
    #211
    eleg irrealis volt hogy Feraldot pillanatok alatt cserben hagytak holott mindenki szamara biztato beszedeket tolt...igazabol a strigoiok is kisse agresszivabbak voltak a kelletenel ebben a jelenetben...Mindenesetre kar Angelert...egyutt atjuthattak volna Gussal
  • IXEMGabeo
    #210
    a kurva eletbe ez mar tobb a soknal...kormanyzo asszonyt es raadasul Angelt is megolettek...pedig mindket karaktert birtam foleg Angelt:(
  • Prof William
    #209
    Igen 10 részes lesz az évad.

    Az meg hogy összejött Dutch-al... Az is lehet hogy csak némi nyugiszexet toltak. :) Még talán ő illik hozzá legjobban. Ugyanolyan alkesz mint Eph. :)
  • IXEMGabeo
    #208
    10 reszes lesz?

    most lattam a 8. epizodot...eleg utos volt es szerintem Quinlannak sikerult kimenekulnie
  • IXEMGabeo
    #207
    amugy vicc, hogy Goodweather osszejott a Hacker csajjal...

    total eletszerutlenek a kapcsolatok ebben a szeriaban

    ez a faszi minden letezo csajt elkapott a sorozatban lassan
  • Prof William
    #206
    Akkor könyvet olvasva igazi agyfaxzt kapnál mert ott iszonyúan elhúzzák ezt a Gus és az Anyja történetszálat.

    Konkrétan
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    majdnem a 3-ik könyv végéig 1-2 fejezetként ugrunk Gus-ra aki itatja az anyut + depizik + néha a mester szivatja az anyján keresztül. Ilyenkor Gus előveszi a közhelygyűjteményét és keményen odamondogat a mesternek majd depizik tovább.


    De Nora anyja sem különb aki a könyvben
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szintén majdnem a 3-ik könyv végéig szerepelt és kb csak annyi szerepe volt hogy a szenilitásával lépten-nyomon bajba sodorja a lányát. + Ja igen ugyanis Nora nem hal meg ott az alagútban.


    Ebből a szempontból bár nem tökéletes a sorozat de örülök, hogy eltértek a könyvtől.

    A sereget említik hogy a többi városban is igyekeznek megfékezni a járványt szóval eléggé szét vannak szórva. Viszont tényleg fura hogy NYC-be egy sem jut. Gondolom pénzügyi szempontok miatt látjuk csak a rendőröket és a seregből csak a repcsiket.

    Viszont még így is jobban bemutatja az egyre jobban apokaliptikussá váló állapotokat mint sok más sorozat. (Köh: Fear the Walking Dead)

    Mellesleg még ez is jobb mint a könyvben ahol
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a világ RÖHEJESEN sokáig nem vesz tudomást a veszélyről. Kb a 2-ik könyv utolsó 5-10 oldaláig , ahol kb most tart a sorozat.


    A sorozat eddig messze jobb mint a könyvek.

    A 10-ik rész is jó volt. Főleg a vége amikor
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Einchorstot végre behúzták a csőbe. És most a szuper gyorsasága sem mentette meg, bár azért strapabíróbb volt mint egy átlag strigoi.


    Szép volt
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Angel utolsó harca -ez is jobb mint a könyvben- főleg az pillanat amikor mintha beöltözve állt volna a robbanásban.


    De azért
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Feraldóért aki nagymufit volt NYC-ben egy nyamvadt helikopter sem tudtak küldeni?


    Még egy rész van hátra az évadból. Úgy vélem hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mint Eickhorstól, mint pedig Palmertől nagy valószínűséggel búcsút veszünk a következő részben.
  • IXEMGabeo
    #205
    Central parkos resz mondjuk tetszett...

    ezenkivul amit lentebb is irtak nagyon furcsallom, hogy a kommandosok, katonai ero meg a vadaszgepek, tankok sehol sincsenek...par helikoptert mutattak csak...vagy ezutan jonnek? Igazabol ebben az evadban tunik igazan apokaliptikusnak a varos marmint New York...
  • IXEMGabeo
    #204
    3. evad nekem nagyon lapos...es borzaszto idohuzasnak ereztem, hogy Gus meg mindig a halott anyjat itatta verrel....szo szerint ver gaz volt az a jelenet

    fura ezt kimondani, de Nora baromira hianyzik a sorozatbol pedig az elejen sokat nyafogott es panikolt...jo paros voltak Goodweatherrel

    Palmer is alig szerepel bar most megint megkapta a feher vert:)
  • cylonflatus
    #203
    13. epizód? Most volt a 8.
    Szerk.: ja ok, nem 3. évadról beszélsz nyilván. Már megint előbb járt a klaviatúrám, mint gondolkodtam volna...:)
    Utoljára szerkesztette: cylonflatus, 2016.10.23. 12:57:40
  • IXEMGabeo
    #202
    uu baszki ez a 13. epizod dramai volt rendesen...Noranak vege, a konyvert jo sokan vadasztak, de vegul az orege lett, akit most Quinlan uldoz...Palmer csaja gondoltam, hogy szintugy ki fog szallni...

    durva befejezes lesz ebbol:)
  • IXEMGabeo
    #201
    jut eszembe, ami meg nem tetszett az az jelenet mikor rajottek, hogy Kelly eltunt a dragalatos apuka nyugtatta a fiat, de azert a stressz levezetes miatt dugtak egyet Noraval a kolleganojevel... szerintem total eletszerutlen jelenet volt...
  • IXEMGabeo
    #200
    ez az 5. epizod nagyon odavagott...2. evad talan tenyleg megjobb, mint az elso volt...
  • IXEMGabeo
    #199
    amugy meg az oreg racsodalkozott tetovazott pedig siman elintezhette volna, de akkor oda a 2. evad:))
  • Prof William
    #198
    Anno én úgy láttam hatottak a Mesterre napsugarak csak éppen nem volt elég ideig odakint. Még a sima Strigoik is vagy fél percig szenvedtek napon mire eluszultak mester meg csak tovább bírja. Egy fél órás napozásba tuti belepusztult volna, de addig amíg biztonságba jutott elég volt kibírnia.

    Amúgy könyvben ennél jelenetnél
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    konkrétan szénné ég a teste nagy része -legalábbis a bőre- szóval hat rá csak több idő kell.
  • IXEMGabeo
    #197
    Fura ezt mondani, de a vampirok kozt Bolivar a rocker csavo nagy kedvencem:D remelem nem hal meg hamar...o az egyetlen "tulelo" a geprol...

    1. evad lezarasa erdekes volt, nem hatottak a napsugarak a mesterre...egyelore a masodik evad nagyon jol bekezdett...probalnak a dokik kiserletezni, Palmer uj erore kapott, de kozben az oreg multjat is feltarjak, es meg "Kelly"re is oda kell figyelni...
  • IXEMGabeo
    #196
    mar most utalom, mert a boltban meghalt miatta 2 fiatal:DD

    Gus is eppen arra jart...
  • IXEMGabeo
    #195
    szerintem az egyik legjobb resz volt...de eleddig nekem is a 7. resz volt az etalon...Eickhorst vs. Zsido osszecsapas a metroban:D plusz a kommandos vampirok megjelenese a vegen nagyon epic volt
  • Prof William
    #194
    A könyvhöz képest még így is egy igazi kis angyal a srác. :) És több értelme is van a karakterének. És szerencsére a készítők sem erőltetik.

    És úgy tűnik hál istennek a szál is lezárult amit könyvben szükségtelenül túlhúztak.

    Úgy veszem észre a sorozat könyv jó pár hibáját kijavítja.

    Most a 8-ik részben szerintem csak időhúzónak volt jó na de a végén
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Qunlain és a 3 Ős nagyon komoly darálást vágott le kár hogy volt Einchorstnál egy miniatom, vagy mi mert az biztos hogy elég nagyot pukkant.


    Kíváncsi leszek a maradék két részre.

    A következőt a azoktól kérdezem akik olvasták a könyvet...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szerintetek a a második könyv végi világméretű katasztrófát meglépik? És ha igen mi idézi majd elő? Az ami a könyvben? Esetleg mester kirobbant egy kisebb atomháborút valahogy?
  • morcosqtya
    #193
    Na majd a kölköt hogy fogod szeretni a második évadban... LOL :)
  • Prof William
    #192
    Inkább arra gondolt hogy az sokak szemében időhúzós résznek tűnt. Az első évad túl hosszú volt a könyvnek, ezért ez amolyan "filler" résznek számít.

    Ettől függetlenül nekem is tetszett. Az apokalipszis majd igazán a 2-3 évadban indul be.
  • IXEMGabeo
    #191
    Amugy fogynak am, mint allat...Matt, Diane a kolyke es persze Kelly is, akit a mester befogott...kivancsi leszek mi celja lesz vele
  • IXEMGabeo
    #190
    Mi volt a problema a benzinkutas resznel? leszamitva azt, hogy Hassan es az oreg hulyek voltak a csaj pedig fura mod elmasirozott a strigoiok kozott mi nem tetszett azokban a jelenetekben? Szetizgultam magam, raadasul Jim halala gyors, de megis dramai volt...
  • Kmarha
    #189
    igen, addig nem akartam írni, amig odáig el nem jutsz, hogy ne mindenkit szeress meg az elején a karakterek közül :).

    Amúgy én annál a benzinkútas résznél kezdtem el kicsit csalódni, ott jött elő igazán az olcsóság és a forgatókönyv írói egyszerűség/gagyiság

    A további évadok nagyjából a most felépített hangulatot viszik tovább, lesz még jó pár fordulat és jó pár izgalmas rész. Szerencsére később a forgatóköny irok is jobban össze kapták magukat, szóval nem hiszem hogy csalódni fogsz