268
Vírusos-vámpíros sorozat Guillermo Del Toro-tól
  • IXEMGabeo
    #188
    ez a 8. resz olyan volt, hogy elajultam:) 1. evad termeszetesen...igazi tulelo feeling volt ahogy bentrekedtek a benzin kuton...a faszi, akit Hassannak hivtak nagy ostoba volt:D tudod mikor maradtam volna ott a boltban, amit elozonlottek a strigoiok a vegen...Jimnek ahogy sejtettem vege lett:((( pedig szerettem a karakteret...viszont azt sejtem miert szereti mindenki Vasilijt:) nem teketoriazik teszi, amit tennie kell...oreggel nagyon jo paros lesznek...
  • IXEMGabeo
    #187
    baszki most ismertem fel 2 altalam kedvelt szineszt regi filmekbol...

    Jonathan Hyde-ot a nagykutyat illetve Sean Astint a szemuveges dagit:D
  • IXEMGabeo
    #186
    en most kezdtem el az elso resztol...ez a sorozat beteg:) es mennyire tetszettek a nyomozos reszek...kesobb biztosan megdurvabb lesz...
  • Prof William
    #185
    Vagyis nem rendeltek be több évadot?

    Igaz hogy Del Toro azt nyilatkozta hogy 5 évadot akar de szerintem tökéletesen le lehet zárni 4 évadban is. Főleg hogy most már előre tudják. Így már a hátrallévő részeket is úgy tudják alakítani hogy megfelelő legyen.

    A következő közlemény jött ki...

    "Our original plan was for the series to last three years. Once we began telling that story it expanded to be more. After finishing the writing on season three, Guillermo, Chuck and I looked at our remaining story and felt the best version could be told in one more season. We have a fantastic plan for an exciting and climatic season four. We are deeply grateful to FX for supporting our vision and for allowing us to end the show on our own timetable."

    Tehát ha minden igaz maguk a készítők döntöttek a 4 szezon mellett. Bár lehet hogy azért volt némi külső hatás is hogy így döntöttek. :)

    Nem kiemelkedő de tökéletesen élvezhető sorozat a Strain. Annak viszont örülök, hogy nem lesz rétestészta a sorozatból...
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2016.09.28. 12:43:07
  • Darthmushroom
    #184
    "Az FX berendelte a The Strain 4. évadját, és ezzel egyben kaszálta is a sorozatot."
  • Prof William
    #183
    Egyet értek tényleg nagyon jó a 3 ik évad főcíme de nálam eddig ez a főcím volt favorit



    Nagyon kellemes pörgős ez az évad eddig. Egyre pörgősebbének az évadok ahogy halad a sztori.

    Kicsit egy lassított zombiapokalipszisre emlékeztet, ahol nem egyszerre szabadul el pokol, hanem szép fokozatosan.
  • Darthmushroom
    #182
    jaja, nekem is nagyon bejön az új intro, elég beteg :D
  • RatBaG #181
    egyébként rohadt jó a 3. évad új főcíme is, az az egyetlen negatívuma, hogy 2.-é még jobban tetszett.
  • Prof William
    #180
    Jó volt harmadik rész is. A Einchorst igazán ötletes volt. A mesternek többször kellett volna kikérnie a véleményét ahelyett hogy csak a mindenese lett volna.

    + az UV lámpás megelőző féregirtás is ötletes volt. Kiváncsi vagyok merre megy tovább a sztori.
  • Prof William
    #179
    Lehet az UV lámpa már túl erős lenne neki.


    Jó kis rész volt. Jó volt a múltidézés is bár
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a Mester 100% hogy vissza tér még hiszen a főféreg lelépett. Nélküle nem lenne sorozat.
  • RatBaG #178
    még a múltkori rész után elfelejtettem valamit... ha quintus szabadon jár-kel nappal, akkor most hirtelen az uv lámpáktól miért volt betojva?

    a mostani rész végén meg ez ugrott be, ha a mester ismét visszatér:
  • Prof William
    #177
    Már megörültem az elején hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    azt kis köcsög kis Zackot végre fejbe lövik, de persze csak álom volt. Pedig semmi szükség nem lenne az ő szálára. Ugynez igaz a "mamás" szálra is. Ez a két dolog érdekelt legkevésbé könyvből de persze ezt viszik tovább.


    Nora eléggé hiányzik a sorozatból. Hogy őt miért nyírták ki, amikor könyvben
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    egészen a végéig szerepelt
    azt máig sem értem. Ok persze sokkoló volt de túl kevés karakter van hogy vesztegessék őket.

    Einchorst még mindig remek karakter azzal tenyérbemászó vigyorával de teljesen következetlenül bánnak vele. Egyik részben simán le lehet lőni egy ócska világháborús puskával, vagy éppen szögbelövővel máskor meg szélvészként száguldva kerüli ki a géppuska lövedékeket.

    Következetesnek kell lenni vagy egy paródia lesz karakter. És ami újabb probléma a rossz oldalon kb 4 karakter van. Így őket nem lehet idő előtt feláldozni. Már msáodik évadban is béna volt hogy Einchorsot minden második részben lelövik-megverik aztán gyorsan elmenekül. :)

    Ettől függetlenül tetszik a sorozat. Külön jó pont hogy a világ most már tisztában a Strigoi kór létezésével míg a könyvben
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    az utolsó pillanatig csak röhögött rajta mindenki, ami nagyon hiteltelen volt.


    Egy másik jó pont hogy nem felejtették el a biofegyvert se.

    A sereg már itt van de egyrészt más városokban is kitört kór, másrészt meg ez egy kis költségvetésű sorozat, bár tippre egy nagy Strigoik vs Sereg csatát biztos látunk majd az évadban. De addig majd csak max beszélnek róla, hogy milyen jól harcolnak. :)

    A reflektoros ötlethez: Ha jól vettem ki a Seals direkt azért ment hogy a Mestert ölje meg. Akkor meg nem kellene nagydobra verni, hogy jönnek. Azt mondjuk nem tudták (vagy nem hitték el) hogy a Mester lát/érez a Strigoikon át szóval amint az elsőt lelőtték már oda volt a meglepetés ereje.
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2016.09.01. 09:39:48
  • Pares
    #176
    Hozzászoktam a GoT minőséghez
  • ToCsEk
    #175
    első 15 percet kár volt leforgatni ekkora idiőhúzásos szart :D a többi része rendben volt hozta az átlagos szintet

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ha már a nagy realitást fejtegetjük miért nem megy oda a komplett teljes 4millás usa hadsereg?:D teljesen rossz a taktikájuk, én olyan kibebaszott nagy reflektorokkal vonulnék lent a csatornába hogy újaj fényben úszna minden

  • Pares
    #174
    Én megnéztem. Nem ájultam el tőle.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A Navy Seal-esek először mekkora nagy csávók, a végén meg akkora ökrök, hogy csak forgattam a szemem, a helyett, hogy visszavonultak volna, inkább mégjobban belementek a csapdába...
  • ToCsEk
    #173
    nálam még odébb lesz a megnézés

    J1GG4
    6 órája ·
    #TheStrain 3x01 - még angol felirat sincs, holnap esténél hamarabb ne várjátok.
  • Prof William
    #172
    Tegnap volt az új évad első része. Látta már valaki?
  • ToCsEk
    #171
  • RatBaG #170
    már kezdett hiányérzetem lenni így túl a nyár közepén, hogy hol a francban van már a megszokott nyári sorozataim egyike... hát csak augusztus 28-án folytatják.
    kár, pedig ez így pont ideálisan volt elosztva.
  • RatBaG #169
    igen, mikor náci piroska megkaparintja a herkentyűt.
  • Prof William
    #168
    Mikor volt benne? Nem a legelején?

    De az is lehet hogy a Marvel és Strain univerzuma az egy és ugyanaz. :) És majd a fináléban Ephéknek az Avengers is besegít a Mester ellen. :)

    Mikor fog indulni következő évad? És lehet már tudni valamit róla?
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2016.04.26. 08:18:40
  • RatBaG #167
    tegnap tűnt fel, mikor a captain america-t adták a tv-ben, hogy hoppá, az öreg abban is szerepelt. és kb ugyanazt a karaktert adja :DDD

  • ToCsEk
    #166
    elvileg nem évzáró csak pörgősebb lesz a story azért 10rész

    “We definitely won’t see our gang living and working out of the same place, at least at the start of the season,” Hogan told TVLine. Because of that — and given Season 3’s shorter-by-design 10-episode run — “I do think the feel of the show is going to be different — not radically different, but we are going to be advancing the story faster,” Hogan shared. As Cuse noted, the abbreviated run “will add a lot of propulsion to the narrative.”
    Utoljára szerkesztette: ToCsEk, 2015.12.01. 22:28:40
  • morcosqtya
    #165
    De ez záró évad vagy miért csak 10 részes?
  • morcosqtya
    #164
    Aha.
    Na majd fejben tartom. Legalább lesz időm addig Walking Deadet végre végignézni.
  • ToCsEk
    #163
    Az FX berendelte a The Strain 3. évadját. Ez már csak 10 részes lesz.

    2016 nyár
  • morcosqtya
    #162
    3. évad mikor lesz?
  • Montanosz
    #161
    "Vasiliy Fet"-nek van egy uj filmje amiben ő a főszereplő, a Dark was the night, van hozzá felirat, a soriban megszokott karaktert hozza))
  • RatBaG #160
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ajókurvaistenit! abban biztos voltam, hogy zack megöleti norat, de hogy X-edik alkalommal is megdumálja az anyuvámpír a hülye fejét, azt nem tudom megemészteni. de fejbe rúgnám a kis ostobenkó szarcsimbókot.
    ephnek se gyerek, se nő, marad a whiskey megint...

    dutch-al mi lett? annyi rémlik csak a múltkori részből, hogy elment a csajához, de koppant. volt még valami vagy csak én nem emlékszem?
  • Pares
    #159
    Én még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy Eldritch ezek után (akár titokban, amolyan kettős ügynökként) átáll az emberek oldalára.
  • ToCsEk
    #158
    epic volt az évadzáró
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Norat sajnáltam, kis geci Zacket remélem Quinlan elintézi madj :D, Eldicht meg úgy beszopta ahogy kell :D vissza nyalt a fagyi Cocot nem sajnáltam semennyire sem, most már mindenki nő nélkül maradt :( :D
  • Prof William
    #157
    Egész pofás kis évadzárót sikerült összehoznunk de most már tényleg nagyon "based on" lett azzal hogy annyira elértek könyvtől amennyire csak lehetséges konkrétan
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nora halálával.


    A Eldichtes vonal is jó volt bár
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Coco kinyírásáll nem lepődtem meg túlzottan. Anno azt hittem hogy Coco majd ilyen visszahúzó erő lesz Eldrichnél de erre ahogy megtudta az igazságot, rögtön beállt teljes mellszélességgel mögé. Palmer ennyire jó lenne az ágyban? Mondjuk választhattak volna jobb erődemonstrációt is annál hogy pont a lumennél kavartak be de Einchorst fejéért már megérte. :)


    Úgy tűnik hogy maga a helyzet
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    nem fajult el tovább tehát a TV-spot ban látott vámpírapokalipszis még odább van.


    Mindent összevetve nagyon jól szórakoztam ezen az évadon és várom a következőt, ami gondolom ismét egy év múlva jön majd...
  • zzeN
    #156
    Véget ért a második évad is, nekem jobban tetszett, mint az első, a finálé pedig drámaibb hangvételű volt.

    Egy valamit üzennék Zack-nek:
  • Prof William
    #155
    Ez most eléggé átvezető jellegű rész volt de nem volt rossz.

    Mondjuk - ahogy kiderült - a főbb eseményeket (főleg az Eldricht vonalat) nagyjából sikerült is kikövetkeztetnem a múlt héten. :)

    De az Opening megint a régi volt. De akkor meg mi volt ez a múlt héten?
  • RatBaG #154
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    cocooo, a szerelmem, neee!
    túlélte! de agyhalott, neee!
    mégsem! de benne van a vámpírszmötyi. fuck...
    az utolsó jelenet meg, ááh. remélem klisés lesz, és időben betoppannak, hiányozna dutch. :(
    a főcím meg megint a régi.
  • Prof William
    #153
    Érdekes hogy menet közben új openinget hoztak be. Ezt inkább új évad elején kellene nem?

    Mindenesetre jó kis akciódús rész volt bár az a amcsi filmes szokás
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    hogy bárki még a képviselő asszony is kap egy fegyvert és máris osztogatja a headshotokat
    elég sablonos volt viszont az hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    mozgósították a lakókat elég hangulatos volt.


    Egyedül annyi bajom van az ellenfél táborával, hogy a sima strigoikon kívül elég kevés igazi ellenfél van ezért
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    mindig az a menetrend, hogy telepumpálják őket ólommal, majd lelépnek, mint ahogy most Einchorstot is tette már ki tudja hányadjára.


    Viszont egy ilyen eset után már rég nem a rendőröknek, hanem a nemzeti gárdának, vagy a hadseregnek is ott kellene lennie a városban. Vagy Barnes ilyen jól szabotálta a munkájukat? De ő már halott, szóva jöhetne a sereg. A végére esetleg be lehetne rakni valami nagyszabású összecsapást. Megnézném hogy egy páncélozott Humwee-t, vagy tankot hogyan harapnak át azok a dögök...

    13 vagy 10 részes lesz ez az évad? Valamint vajon berendelték a harmadik évadot?
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2015.09.08. 09:26:42
  • Prof William
    #152
    Még a feje is hasonlít. :) Elsőnek azt hittem, hogy azért cserélték le a gyerekszínészt, mert majd több szerepet szánnak neki mihez jobb színász kell, de szerepe továbbra sem túl sok, de cserébe legalább folyamatosan vágja azt a "ha felnövök sorozatgyilkos leszek és már most is kutyákat kínzok az alagsorban" típusú fejet.

    Eldrichtnek meg látszik hogy nem sok csaja lehetett mert egy rész alatt sikerült felidegelnie Miss Marchandot, aki pedig eddig odáig volt érte.

    Az viszont nagyon jó volt amikor Einckhorstnak a saját szavait mondta visssza, amit az még az első évadban mondott neki. "A Mester vagy megteszi vagy nem". A végén a Einchhorst úgy lépett le hogy még azt a tenyérbemászóan lesajnáló vigyort is elfelejtette felvillantani, ami eddig a sajátja volt... Úgy tűnik ez betalált. :)
  • ForzaInter
    #151
    Zach a Strain Carl-ja.:D
  • Montanosz
    #150
    ez kisgyerek nagyon idegesítő, nem volt alkoholista nagybácsija aki néha megverte volna
  • RatBaG #149
    coco, a szerelmem, neee! nem sokáig húzza, ha mindenbe beleüti az orrát, eichhorst rápislog.
    részről-részre rácsodálkozom, hogy ennek a zack gyereknek tényleg csak az az egy arca van. enyhén félrebaszott fej, és olyan ábrázat, mintha a savanyú cukrot alulról kóstolná. hatalmas színésztehetség!
    és persze a múltkori találkozás után is egyből nyitja az ajtót anyunak. agyhalott.