268
Vírusos-vámpíros sorozat Guillermo Del Toro-tól
  • tutituti
    #108
    a vége tényleg elég gagyisztán volt.

    értem én hogy hagyni kell a sztorit nyitottnak(ez a cliffhanger nem?) de azért valami másra gondoltam.végülis senki se halt meg se a jó se a rossz oldalon.
  • StrikeFor
    #107
    elég bénácska volt....a Boss fight szánalmas...ahogy a 80 éves tata gyök2-vel hadonászik a sétakarddal az kritikán aluli......ilyenekre nem figyelnek oda.....pffff

    az,hogy elviszem a 10 éves fiam 8000 éves Vámpírfőmestert ölni az mekkora faszság már? adok neki egy középkori rövidkardot aztán mondom neki "itt van fiam ezzel majd jól öljed a vámpírokat" meg se lepődik senki,hogy 10 évesen első pillantásra a gyereknek nyagog kellett volna fosnia magát nemhogymég a 4 méter magas Vámpír Bossnál még ott harcol is......

    szeretem ezt a sorozatot,de ezek 2ft-ot nem érő blődségek amik tönkrebaxxák
  • Montanosz
    #106
    na tudom már honnan volt ismerős az orosz csávó, hát a resident evil 5ben a kommando csapat tagja volt))
  • stargatelost
    #105
    Hú de szar volt a Mesterrel a harc. Állnak, és nézik. Gratulálok.
    Nem volt jó finálé, még csak értelmes cliff se, így a következő szezonra se spannoltak fel. Azért a sorozat nem rossz, de semmi kiemelkedő.
  • Montanosz
    #104
    nem 14 részes? már hogy a végén volt hogy next meg bejátszás
  • Panzeradler #103
    Kövezettek meg, de szerintem nem lett olyan jó évadzáró rész, na nem azt mondom, hogy szar lett volna. Szimplán csak hozta az eddigi részek színvonalát, viszont azt az érzést, hogy tűkön ülve várjam a következő évadot na azt nem.
  • RatBaG #102
    jó kis finálé volt.
    elég ütős az ancient vampire-trió, látszott, hogy azoknak is nassolni kell néha :D

    btw múltkor olvastam, hogy eredetileg ron perlman lett volna fet, kár hogy nem jött össze :(
  • Pares
    #101
    Én örülök, hogy nem ölték meg, mert akkor vége lenne a sorozatnak :D
  • Prof William
    #100
    Jó finálé volt szerintem is.

    Ami kicsit röhejes volt (már könyvben is)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A Mester kirepül a napra. Ott kínlódik mert égeti mint fene de azért valahogy el sikerül menekülnie. Aztán ott kómázik mindenki hogy "fúú a nap nem ölte meg. Akkor hogyan lehet megölni? Fúúúú lehet hogy sehogy!" Most nem azért de ha elég ideig lett volna a napon, vagy telepumpálják ezüsttel, vagy szétkaszabolják akkor abba biztosan belehalt volna de nem ők messzemenő következtetéseket vonnak le abból, a MESTER A VÁMPÍROK URA az alapvámpírokkal ellentétben nem döglött meg a napon 30 másodperc alatt.


    Ez már könyvben is ökörség volt.

    Ettől függetlenül tetszett az évadzáró. Mikor jön következő évad? Nyáron?
  • Pares
    #99
    Príma rész volt.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Úgy néz ki, a vámpírok is megosztottak, és valami egyességet is emlegettek, amit a Mester felrúgott. Nyilvánvaló, hogy még a zsidó se tud róluk semmit. Amúgy nem tudom, hogy emlékeztek-e, de valamelyik korábbi részben emlékszem hogy volt olyan jelenet, amikor Vasily hazament az apjához, és az asztalon volt egy vámpíros könyv. Most ha jól értettem mennek Fet-ékhez, szóval kitudja, lehet, hogy az öregről kiderül, hogy vámpír szakértő? :D
  • Narxis
    #98
    Elég jó évadzáró volt.
  • Pares
    #97
    Marha jó rész volt szerintem is. Kár, hogy a következő már az utolsó rész!
  • Narxis
    #96
    Brutáljó rész volt.
  • twi452
    #95
    igen az lesz a záró sajnos..:)
  • Prof William
    #94
    Most hogy egyre többet szerepel a Mester már egyre inkább nem találom röhejesnek fejét, bár azért még így is lehetne menőbb.

    De ez képessége nem rossz amit a végén bemutatott. Még csak vámpírnak sem kell lenni ehhez, ha jól látom, legalábbis biztos hogy nem tette vámpírrá Palmert, hanem valami mást csinált vele. Így már akár meg is érné vele üzletelni.

    És persze a vámpírvadász-vámpírosztag is feltűnt, csak sajna ismét nem tudunk meg róluk semmit, azon lívül hogy lenyúlták Gus-t. A következő részben talán elbeszélgetnek vele és többet megtudunk a motivációikról.

    A következő rész lesz az évadzáró?
  • twi452
    #93
    uh ez a mostani rész..
    most megint felültek a lóra az utóbbi pár unalmasabb után :D
  • Kmarha
    #92
    na, 11- rész ez jó volt, minden szálon . még ilyent!
    Utoljára szerkesztette: Kmarha, 2014.09.24. 21:31:39
  • Pares
    #91
    Jó, nekem meg egészen más elképzelésem van a lejtmenetről.
  • cylonflatus
    #90
    Hát, én szerintem is van benne valami, csak nálam azért ez még nem kasza. Viszont a kiváló kezdéshez képest tényleg visszaesett, volt pár rész amiben durván nem történt semmi. Az hogy esetleg ezekben volt 1-2 harc a vámpírokkal az nem tud meghatni, ha a sztorihoz nem tesz hozzá. Pl. ott voltak azok a kommandós vámpírok. Megmutatták őket, de minek? Csak, hogy azóta se tudjunk róluk semmit? De nem baj, mert helyette van unalmas, semmitmondó családi dráma, és egyéni szocproblémák. Viszont a kaszától azért messze van, mert néha megcsillan valami, de a lejtmenet teljesen jogos észrevétel.
  • tutituti
    #89
    kinn a felirat Jsubs-nak hála:
    http://bit.ly/1wKoSuN
  • Kmarha
    #88
    Nem, próbáltak rávenni, de később jutott el hozzám, akkor meg már nem olvastam róla túl jókat (nem mintha nagyon megegyezne a véleményem az átlaggal úgy tűnik :D)
    Utoljára szerkesztette: Kmarha, 2014.09.23. 15:13:36
  • Pares
    #87
    Nincs igaza. Te igazat adsz neki, egyetértesz vele. Én (és úgy látom sokan mások se) nem. Nem tudom, hogy nézed-e a Falling Skies sorozatot. Na ott amit csináltak, azt már lehet színvonal esésnek nevezni. Ezzel ellentétben nekem tetszik, ahogy itt folyamatosan fokozódik a hangulat.
  • Kmarha
    #86
    pedig részben igaza van. Nagyot csökkent a lendület és a minőség is a pilothoz képest (a legutóbbi részt még nem láttam, de este bepótlom).

    Ettől függetlenül van még potenciál a sorozatba (rengetek szál, amivel lehet mit kezdeni), csak nagyon nagyon lassan adagolják a történetet a nézőnek (és nem azért, mert szeretnének minden szálat szépen kifejteni, mert akkor nem egy 45 perces szerencsétlenkedést látnánk a benzinkúton, ahol ki futnak, befutnak, ki futnak, elfutnak a majdnem egyedüli cselekmény. Azt a bizonyos halálesetet leszámítva, amit értek hogy kellet és drámainak szánták, de ilyen felvezetéssel nem volt az).
    Pedig csak 13 részes évad. Remélem nem arra készülnek, hogy egy 3 évados sorozat ötletet 5-7 évig tápláljanak ilyen formán.

    (és nem, nem hentelést akarok látni minden részben)

    ízlések és pofonok. Az évadot én biztos végig nézem, ha már úgy is a végéhez közeledünk.
    Utoljára szerkesztette: Kmarha, 2014.09.23. 12:54:22
  • Pares
    #85
    Sajnállak, rossz lehet neked ilyen magas mércével.
  • red13
    #84
    Fuh de egy eseménytelen, önismétlő, kliséhalmaz ez a sorozat, én szerintem itt a 10. résznél kaszálom is. Nem vámpír sorozat ez, hanem egy tipikus logikátlan zombi sorozat egy malacfejű vámpírral. Kár, a pilotból sütött a profizmus, de ilyen lejtmenetet már régen láttam.
  • Pares
    #83
    Szép kis számmal voltak ott lent... Az utcákon most már eluralkodott a káosz, ez látszik, de a hadsereg vagy a nemzeti gárda még mindig sehol, és nem úgy néz ki, hogy az emberek tudják, hogy mi történik. Kétszer nem mondom, hogy a legfölsőbb helyeken is vannak beépített embereik akik a végsőkig halogatják majd a beavatkozást.
  • cylonflatus
    #82
    A könyvet olvasta valaki? Esetleg a képregényt?
  • cylonflatus
    #81
    Mint a Witcherben :) Bár nem hiába, ugye Prof. Setrakin /a könyvben professzor, itt nem tudom/ Lengyelországból származik, ezért dominálnak a K-európai, balkáni folklórból származó elnevezések.
  • Narxis
    #80
    looooool tényleg xD meg se ismertem

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Am. brutáldurva volt a mai rész, most már illene bevetni a hadsereget.
  • Pares
    #79
    Uramatyám, most hogy mondod! Valahogy nagyon ismerős volt a pofa, de szégyenszemre nem ugrott be, hiába, régen láttam már a LotR filmeket, de azért tudat alatt tudtam hogy ő az, azért írtam a Fullánkos referenciát :D Jesszus...
  • Prof William
    #78
    Ja biztos a halott haverja (aki Samut játszotta Gyűrűk Urában) hagyatéka volt. :)
  • ForzaInter
    #77
    strigoli:D
  • Pares
    #76
    Vajon világít, ha vámpírok vannak a közelben?
  • Montanosz
    #75
    pasz csak a sori honlapján találtam a képet))
  • Prof William
    #74
    Milyen kafa kardot sikerült szereznie Eph-nek. Vajon az öreg adja majd neki?
  • Narxis
    #73
    O-M-G
  • Montanosz
    #72
    jepp))

  • tutituti
    #71
    így éreztem én is.kicsi kitekintés volt és csak azért mert ahogy nézem a következő rész irgalmatlan durva lesz.
  • ForzaInter
    #70
    4 évadot akarnak én úgy tudom. hát 3 könyv 4 évadba nagyon időhúzó és lassú lenne.. már így is az.
  • Prof William
    #69
    Igen ha Enchorstnak nem is (Bár a németországban feltűnő a ládát gépre pakoló kormányügynökök már eleve gyanúsak) de Palmernek 100% hogy van pár embere a felsőbb körökben, akik vagy tartoznak neki, vagy pedig csüngenek minden szaván.

    Kicsit tényleg időhúzó volt a rész bár könyvben
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    nem tudtuk meg mi történt Kelly-vel hanem egyszer csak feltűnt mint vámpírzombi. Szóval itt legalább kiderült.


    Mellesleg nagyon remélem hogy Toro eltekint az 2 és 3-ik könyv 2-2 évadban feldolgozásától mert már itt fel-fel tűnnek a komoly időhúzós részek, így hogy csak 1 könyvet dolgoznak fel. Bele sem merek gondolni, hogy mi lenne ha 2-be vennék a következőket.
    A másik 2 könyv se olyan hű de hosszú adaptálási szempontból.

    1 könyv/évad tökéletes lenne így viszonylag hamar be tudnák fejezni.