268
Vírusos-vámpíros sorozat Guillermo Del Toro-tól
  • Prof William
    #148
    Az Eldrichtet játszó színész nem tudom, hogy testdublőrt használt-e de elég vállalhatóan nézett ki az ágyban. A Mester-féle csodaszmötyi tényleg tudhat valamit. :)

    Tetszett, hogy Kelly-t ilyen módon hozták vissza a történetek sűrűjébe. Jó volt, ahogy Eicknhorst tanítgatta + a vége is nagyon izgalmas volt.

    De Einchorstot nem értem, hogy mi alapján mozog néha neóként? Mert a első évad fináléjában úgy kiluggatták mint egy tűpárnát, most meg elhajol a golyók elől? Ha ilyen hatékony lett volna az első évad végén, akkor mindenkit kinyírhatott volna és a Mesternek nem is lenne több dolga...

    ÉS ahogy az előzetesből láttam, a következő rész sem szűkölködik majd izgalmakban.
  • Montanosz
    #147
    azért kicsit idegesito hogy még mindig ilyen naivan cselekszenek a fohoseink a masodik evadban is :-D
  • Prof William
    #146
    Ja tényleg... gondolom majd a
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a Stoneheart "független" szakemberei is bevizsgálják a vírust, majd sajnálkozva bejelentik, hogy nem olyan hatásos mint gondolták....
  • RatBaG #145
    hát ez a gyár robbantás elég gagyi volt.
  • Pares
    #144
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Leadta a vámpír írtó vírust, de emlékszel, hogy kifejezetten kérte, hogy ne a Stonehearttal gyártassák le? Nos most meg azt mondta Eldrich, hogy a kezükben a vírus, szóval nem hallgattak rá, de mondjuk várható is volt, hogy a Eldrich nem fogja ölbe tett kézzel nézni... Eph így is inkognitóban volt, ha elkapják, akkor egy kis "segítséggel" simán rábizonyítanak minden gyilkosságot, és neki annyi. De amúgy igen, kicsit igénytelenül zárták le ezt a szálat.
  • Prof William
    #143
    Egész érdekesnek tűnik ez az új "Penge" fazon. Tetszett az elején meg a közepén az a kis múltidézés és főleg az ahogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    lerendezte azokat is pókkölyköket. Nagyon idegesítettek.
    .

    Viszont
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Eph túl könnyen visszajutott NY-ba. Nem kellene tovább lobbiznia külvilágban, hogy minél hamarabb elkészítsék a szert? + a gyilkosságokkal elég nyilvánvalóan nem lehetne őt gyanúsítani + kiboríthatná a bilit a Stoneheartal kapcsolatban.


    Mrs. Marchand és Eldricht viszont elég fura...

    Szerintem Marchandnak van valami hátsó szándéka... Nem mintha nem hinnék abban, hogy létezhet, őszinte tiszta szerelem egy fiatal, csinos nő és egy kőgazdag a halál szélén álló öreg multimilliárdos között, de ez azért mégis gyanús... :)
  • TDC Geronimo
    #142
    na végre normálisan néz ki a mester. Ez az évad eddig nagyon tetszik
  • W B
    #141
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én valami olyat tudok, hogy ő benne pl. nincsenek kukacok. És nincs is az ősök alá rendelve, mint az összes többi. De már nem rémlik, hogy lett ilyen. Aki a könyvet olvasta az mondta... Bár a könyvben a napfogyatkozáskor megvakult gyerekekből lettek a kis görcsök.
  • twi452
    #140
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én örülök, hogy a komikus varangyfejű mester lecserélődött :D Remélem az új test nem kezd el "sorvadni" és esik le az orra stb.. mert így ahogy most van sokkal komolyabban néz ki, ahogy a vadászvámpír v2.0 is elég badass :D
  • Pares
    #139
    Megnéztem.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mibe fogadunk, hogy Fitzwilli helyére jön majd egy másik néger? Amúgy tetszik, ahogy Eph egyre keményebb, és látni benne, hogy bármire képes. Nem töketlenkedik. Az meg nyilvánvaló volt, hogy a mester az öreg helyett a fiatalabb testet fogja választani. Meg amúgy is, Bolivarhoz jobban passzol a mester szerepe, már életében is úgy nézett ki, mint egy vámpír :D Eichorst sokkal hasznosabb mint szolga. Ezt az új Pengevámpírt nem tudom még hová tenni, egy-két jelenete volt eddig.
  • Pares
    #138
    Spoiler plíz.
  • Prof William
    #137
    Nagyon megérte Fitzwilliam vívódását + beszervezését bemutatni, ha az első bevetésén meghal. Hiába már a Walking Dead óta tudjuk, hogy veszélyes dolog négernek lenne egy olyan sorozatban, ahol nagy a szereplők halandósága.

    A Washingotni szál kissé vontatott volt még Epf félrekettyintésével együtt is e azért a végére felpörgött rendesen az is.

    Az új vámpír egész hangulatosan néz ki. Gondolom az ősök most már profira akarják bízni a dolgot. De ahogy beszólogatott az ősöknek, látszott, hogy nem az ő szolgájuk. De létezik szabadúszó vámpír? + a napfény (bár borús idő volt) se zavarta annyira. Lehet ő a Strain univerzum Pengéje? :)

    Einchorst feje a végén, amikor nem őt választotta a mester priceless volt... De nem tudom miért volt annyira letörve... Hiszen a kiválasztott nem csak a mester erejét de a SZEMÉLYISÉGÉT is megkapja, ergó ő is megszűnik létezni... Ez nekem tűnik olyan nagy jutalomnak, amiért annyira epekedni kellene...
  • Pares
    #136
    Én arra vagyok kíváncsi, hogy a nőcinek mikor esik már le a tantusz, hogy pont nem a "jó" oldalon áll...
  • Prof William
    #135
    Na ez most egy igazán jó rész volt.

    Jó volt látni, hogy hatóságok most már komolyan veszik a járványt és már nagyjából teljesen tisztában is vannak a fertőzöttek létezésével. Kordonok, biztonsági intézkedések stb...

    Eph is végre megszabadult a hajá... vagyis parókájától mert a színész eredendően kopasz. Meg kell mondjam sokkal jobban áll neki kopaszság.
    Meglepő volt hogy a csapat többi tagját mennyire tárt karokkal fogadták. Azt hittem a rendőrök/katonák sokkal inkább bizalmatlanok lesznek majd.

    Zacket még mindig péklapáttal verném agyon de szerencsére alig szerepelt, de félek, hogy majd lesz olyan rész, ahol majd ő lesz középpontban...

    Ezt a Eldricht, Marchand románcot viszont még nem tudom hova tenni... Eldricht tényleg ráhajt a nála minimum 50 évvel fiatalabb nőre? Vagy ennyire fickóssá tette a Mester elixírje?
  • W B
    #134
    Fertőzött lőszer vagy permetezés. Szépen szét hintik a kórokozókat a fertőzött területeken... feltéve ha olyanok, hogy így is tudnak jó eséllyel fertőzni.
  • Pares
    #133
    Gondolom ha folyamatosan megfertőzik a "fészkeiket", akkor tömegével fognak hullani, nem számít, hogy a vírus vagy a Mester miatt. Nyilván nem 100%-os megoldás, és gondolom a Mester fog majd találni valamit, amivel kiküszöböli majd a hibát, de egyelőre ez is jobb, mintha egyenként kéne őket irtani.
  • Prof William
    #132
    Nem értem miért örültek Eph-ék hogy működik az ellen vírusuk, merthogy a mester kinyírja a festőzötteket...

    Mivel a mester bármelyik lényén keresztül láthat kb 0 erőfeszítésébe kerülne a fertőzés felszámolása.
  • Prof William
    #131
    Emberek mostantól Zack az új Carl!

    Marchand meg tényleg nagyon csinos. Remélem nem végzi majd kopasz vámpírként.

    Amúgy úgy tűnik nem csak mi blokkolnánk, hanem mintha Eldricht is teljesen beindult volna rá. A vén kecske is megnyalja a sót? Ki akarja próbálni, milyen virgonccá és egészségessé tette a Mester?

    Vagy valami más terve van vele?

    Mellesleg nagyon remélem KÖNYV SPOILER!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    hogy Eldricht szála jobb lezárást kap itt mint a könyvben. Ott olyan kurtán-furcsán intézték el ami egyszerűen nem illett az azt megelőző kb 400 oldalnyi konspirálásához.

    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2015.07.31. 08:32:00
  • RatBaG #130
    váááá üsse agyon valaki ezt a gyereket!
    túltesz a walkingos carl-on is...

    miss marchand-ot meg blokkónám
  • Pares
    #129
    Ja, az kimaradt, hogy a ... utáni részre egy lefejezést gondoltam, vagy valami hasonlóan pusztítót
  • Prof William
    #128
    Zack már most úgy néz ki mint valami felhergelt kis hörcsög. :)

    Most képzeld el, hogy emelett még vámpír is. Borzalom...

    Remélem minél kevesebbet szerepel majd de látszik, hogy majd valami drámát akarnak ráépíteni, de azért reménykedek, hogy -mivel már elég sok minden megváltoztattak a könyvhöz képest - hogy az ő szálát a lehető legminimálisabbra veszik. Ha nem hagyják ki teljesen... ami remélek mert a könyvben semmi értelmet nem láttam benne.
  • Pares
    #127
    Nem olvastam a könyvet, de remélem, hogy a gyerek vámpírrá változik...
  • StrikeFor
    #126
    hűbammeg ,de pipa lettem a hülye gyerekre! jó volt a kis terápia amit kapott :D azért ennyi idősen felfoghatná már a gyökér,hogy ez ami folyik nagyon nem vicces,nem játék és pikkpakk halott lehetsz
  • Prof William
    #125
    Azért a harmadik részben elég béna volt , hogy a elit kommandós vámpírok -a főnök kivételével- eddig minden jelenetben full sisakot + arcmaszkot viseltek, de amikor mentek a nagy fontos küldetésre, egyiken sem volt sisak, hogy a szabadon lévő részeiket jól megégethesse az UV fény.

    Zacknak meg mer nagyon kijárt az a soktterápia, de lehet hogy 1-2 atyai pofon sem jött volna rosszul.

    Kár hogy az már elképzelhetetlen egy filmben/sorozatban manapság.

    Kedvencem ebből a Jericho:

    Kitör az atomháború.

    Apa: Gyorsan ereszd tele a kádat vízzel és még (sorolja miket kellene tenni)
    Lánya: Mit mondod meg mindig, hogy mit csináljak! (Elrohan)
    Anya: Túl szigorú vagy vele...

    Ó basszus mert lehet atom vagy zombiapokalipszis, de nehogy már rákiabáljunk a gyerekre mert sérül az ártatlan lelke.
  • Prof William
    #124
    Az első két rész nagyon jó volt!

    Szerintem eddig felülmúlja az előző évadot!

    Még a változtatások is jók pl az hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kelly nem csak valami agyatlan drón mint a könyvben, hanem visszakapta a személyisége egy részét. + jó látni hogy legalább már strigoik létezésében egyetértenek a vezetők ha másban nem is.


    Belegondolva jó hogy már jobban tud róluk a vezetés. A valóságban ilyen sok esetet már nem lehet lesöpörni azzal hogy valaki csak beképzelte. A könyvben még nagyon nagyon sokáig nem jöttek rá vezetők, hogy mi is a helyzet ami már nagyon bénának tűnt... Itt legalább reálisabb...
  • Panzeradler #123
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    És ha jól veszem ki ebből, jó sokáig velünk lesz:(
  • Pares
    #122
    Elég irritáló a viselkedése...
  • Prof William
    #121
    Hát mivel Zack a 2-ik és a 3-ik könyvben is
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    egy rohadtul idegesítő durcás felrúgandó kölyök (főleg a 3-ik könyvben)
    így azt hiszem hozza a formáját. :)
  • TDC Geronimo
    #120
    jó nagyon az évad eddig
  • RatBaG #119
    Na a második részben nyújtott alakítása alapján visszasírom az előző kölyköt.
    Az idióta durcás gyereket nagyon jól hozza, legszívesebben felrúgnám, mást eddig nem mutatott.
  • RatBaG #118
    nekem fel se tűnt, azon kívül, hogy kicsit idegennek tűnt a feje, de gondoltam, csak elfelejtettem az évadzáró óta.

    amúgy elég jó kis kezdés volt, mindenféle fővámpírok jobbra-balra, megy a cselszövés ezerrel, jó lesz ez.
  • Pares
    #117
    Megnéztem, szerintem jó volt. Csak akkor néztem nagyot, amikor Zach-ot először mutatták, lecserélték a színészt, és az új nagyon nem győzött meg...
  • Prof William
    #116
    Kijött már az első rész? Vélemény?
  • Prof William
    #115
    Még 5 nap... Ötletes kis promó...


    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2015.07.08. 09:10:57
  • Plett
    #114
    Én nem rég olvastam ki a trilógiát és az 1. évad úgy lett kb vége mint az 1. könyv. Szóval elviekben könyv/évad, bár sorozat révén, lehet rétestészta lesz belőle és húzni fogják. :S
  • Narxis
    #113
    Tyű ez brutáljó lesz!
  • MoRT2195
    #112
    1 évad 1 könyvet takar? Vagy az első évad csak az első könyv kis részletébe engedett be? Aki olvasta a könyvet, megtudná mondani? :)
  • Prof William
    #111
    Kint a Strain második évadának a teasere...

    Úgy tűnik a második évadban már némileg több ember jön rá arra, hogy valami nem stimmel a városban... :)

  • tutituti
    #110
    még jó!
    én mondjuk arra vártam hogy a patkányirtó barátunk szülei lesznek lenn meg mindenkinek akinek maradt valami közeli hozzátartozója azok lesznek ott és őket kell először megölni.afféle érzelmi sokk miatt így biztosítja be a strigoi magát.De hát nem csak a szomszéd csajának a húga volt akit a hacker picsa lekaszabolt
  • Pares
    #109
    Azért egy pár vámpírzombi fűbe harapott...