227
  • immovable
    #147
  • Molnibalage
    #146
    Mégsem tervez ma semmit se autmatikusan. Senki. Nem is hallottam és nem is láttam ilyet sehol.

    Úgy megnézném, hogy mikor tervez magától egy villanymotorot vagy egy metrót a számítógép. Talán még egy sima IC sem menne neki.

    Az a probi a leírás alaján egy célt tudott megoldai, iszonyatos prekoncepcióval és megkötésel. Az nem tervezés volt. Paraméteretzése egy esetnen...
  • BlackRose
    #145
    Wow. Ez aztán a szuperszaki... mond ajánlottad már fantasztikus elméleteidet pl. Viktor bácsinak vagy előtte Ferikének... mert gondolom, mindketten szeretnének egy olyan embert aki mindent jobban tud mint a világ.

    NEM létezik virtuális pénz, ez az, ami azt mutatja, hogy messziről sem érted a dolgokat (sajnos még én sem, de legalább haladok előre). Az, amit virtuális pénznek nevezel (és sajnos sokan mások) az nem pénz, hanem hitel és a hitel az mindég "virtuális" mert azon alapszik, hogy A elhiszi B-nek, amit B ígért (ez esetben törleszt), persze A nem adhat B-nek virtuális pénzt, hanem csak igazi pénzt ha pénzt ad neki, ez az igazi pénz pedig A-nál van mert C, D, E... szintén elhiszi A-nak amit A megígért, és ha pl. a hitel nem pénzben van hanem mondjuk úgy, hogy hitelben akkor pl. Z árút, szolgáltatást ad B-nek azért mert elhiszi A-nak, hogy B ezt törleszteni tudja. A bankok (A) többnyire közvetitők, pl. képzeld el, hogy én téged nem ismerlek, és nagyon sok pénzem van és árum is (olyan, amire neked szükséged van), de én neked nem adok semmit, ha nem fizetsz rögtön és pénzel. De te ismered Pistát, akit és is ismerek és Pista is gazdag ember és Pista azt mondja nekem, hogy adjak neked nyugodtan árút, mert te törleszteni fogsz, de ha mégse akkor Pista az aki fizet. Ezért van az, hogy ha pl. házat veszel hitelre és nem tudsz törleszteni, az, akitől a házat vetted nem lesz érintett, a bank (Pista) viszont igen. Persze ez egyszerű magyarázat, mert a valóságban, Pista sem hülye és keres egy Józsit, Ferit, Jancsit, akik egy kis alapot csinálnak (biztosítás), hogy ha véletlen valakinek az ismerőse nem tud törleszteni azért mégse ők maguk járjanak rosszul.

    Na most a baj ott van amikor Pista és a többi mindenkiről azt hiszi, hogy törleszteni fog és amikor ez nem történik meg (és méghozzá nagy mértékben) akkor az egész rendszer bajban lesz. Mert akkor már a helyett, hogy a nagy többség abban hisz, hogy a törlesztések rendben lesznek, elkezd abban hinni, hogy nem lesznek (pl. Görögország esete), hiszen nincs is nekik semmi alapjuk, hogy mást gondoljanak. És pl. Németország és az EU most NEM virtuális pénzt ad a Görögöknek, hanem most ő a Nagy Pista és azt mondja a bankoknak, hogy vállalom azt, hogy a Görögök törleszteni fognak, csak ez nem csak abból áll, hogy mondom, hanem létrehozok egy alapot amelybe nem csak az ígéretemet adom, hanem valódi pénzt is amit azoktól szedek össze akik nem azért adták nekem mert elhiszik, hogy visszakapják (mint normális esetben) hanem mert nekem van hatalmam, hogy ezt elvegyem (adó stb.) még akkor is ha ők nem hiszik el, hogy megtérül, és nem adják ezt nekem önkéntesen. Persze ez nem jelenti, hogy nem térül meg, csak éppen az emberek ezt nem tudják felfogni. Mert még ha nem is kapnak vissza semmit és nem kapnak kamatot sem akkor is nagy valószínű, hogy jobban járnak mint ha ezt nem teszik meg, mert az EURO zóna bukása sokkal több pénzükbe és még nagyobb káoszba kerülne.

    Na most ez az amire a piacok olyan nagyokat ingadoznak, mert azt is számításba veszik, hogy OK, úgy látszik még se nem dől be minden, mert a Nagy Pista (Németország) ezt mondja nekünk és még neki hiszünk mert ő még eddig OK volt... na most ha az EU képes véghezvinni azokat a lépéseket amelyekre szükség van és ez sikerül a valóságban is nem csak az elvárásokban akkor a piac javulni fog, a hitelek újból rendbe lesznek és Németország (Nagy Pista) hitelesége és hatalma is növekszik, hiszen amit mondott és az úgy lett. Ha viszont nem sikerül, akkor szükség lesz egy sokkal nagyobb összefogásra és egy még nagyobb Nagy Pistára ha ez nem lesz akkor meg bedől minden és kezdhetjük előröl...
    És ha nem sikerül, akkor a Nagy Pista nem csak gazdasági áldozatot mondhat majd magáénak, hanem a jelen esetben politikai áldozatot is, mert akkor Merkeléknek hosszú időre el kell búcsúzni a kormányzás jogától, ha viszont sikerül nekik, akkor ők is megfognak erősödni, mert az emberek akkor be fogják látni, hogy igen is jó volt az amit csináltak még akkor is ha ők az adott pillanatban másképp gondolták.
  • kvp
    #144
    Az egesz tozsdei rendszert at kellene alakitani, hogy csak toke befektetesre lehessen hasznalni. Tehat minden tranzakciot csak allami vagy nemzetkozi tranzaciok eseten tobbszoros allami jovahagyassal lehetne vegrehajtani es csak befektetesi cellal. Tehat minden tozsdei mozgasra jatszo kereskedest ki lehetne iktatni es csak befektetesi celu reszveny vasarlas vagy csere tortenhetne. A trankcioknal a vasarlas utan egy fix idot kellene megadni az eladas elott, tehat egy megvasarolt reszveny eladasara csak adott ido mulva lenne joga a tulajdonosnak, pl. a kovetkezo osztalek fizetesi idoszak utan.

    Minden letezo penz mogott tenyleges erteket kellene rogziteni, tehat valamilyen jogilag is megfoghato erteket. Aki nem tudja biztositani hogy az utolso fillerig bevalthato legyen valamire a kiadott penze, annak ertektelenne valna a fizetoeszkoze. (fedezet lehet nemesfem, foldterulet, cegek tulajdonjoga vagy akar szabadalmak is)

    Innentol eltunne a vilagbol az osszes virtualis penz. Aki nem akar vagy nem tud erteket tenni a penze moge, az nem adna ki sajat penzt, igy lehetoseg lenne arra, hogy minden aktiv penzosszeg mogott kozpontilag nyilvantartott vagyon legyen. Arrol nem beszelve, hogy igy az emberiseg osszes eroforrasa benne lenne egy kozponti es nyilvanyos adatbazisban. Es ha egy allam vagy ceg talal egy nagyobb olajmezot, akkor az szamukra tokenovekedessel jarna, de senki nem nyomtathatna virtualis penzt, igy az infacio is megszunne. Az egyetlen reszveny vagy penz ertek valtozas a nyersanyagok es egyeb ertekek piaci ertekenek valtozasabol kovetkezhetne. (tehat ha atallunk olajrol valamilyen alkernativara, akkor az olajra epitett penz vesztene az ertekebol a kereslet csokkenes es ezaltal a piaci ertek csokkenese miatt)

    A cikkben leirt vilag, ahol gepek kereskednek virtualis penzekkel egy teljesen hamis kepre epul es ha ezt nem szuntetjuk meg, akkor elobb utobb eljutunk oda, hogy a mostaninal is nagyobb mennyisegu virtualis penz keletkezik, aminek semmilyen erteke nem lesz, mivel egy allam sem lesz hajlando bevaltani barmilyen kezzel foghato dologra.

    A mostani eurovalsag is csak azert van, mert az europai unio elismeri a tartozasokat. Ha nem tenne ezt, akkor a befektetok max. az eu katonai erejevel targyalhatnanak a penzuk visszaszerzese erdekeben. Ez utobbi igaz az usa-ra es kinara is. Amennyiben mindharom tersegben osszeomlik a piac, akkor jo esely van ra, hogy az ensz bt donti el, hogy kik lesznek a meglevo materialis javak uj tulajdonosai es nem a penzvilag.
  • MacropusRufus
    #143
    bocsi, hogy belekoty: kb. 7-8 évvel ezelött volt a CHIP magazinban megemlítve, hogy kifejlesztettek olyan programot ami tervez. Egyszerűsítve: közlöd vele mit akarsz és megtervezi. Namost a bemutatón olyan eszközöket kellett terveznie amik egyirányú mozgásra képesek és maximum 2db villanymotort használhatnak. A program pár másodperc alatt(!!!) több ezer varicáiót tervezett meg. A tervezéshez fix mérető, hőre lágyuló és ezálltal alakítható kb. 5cm hosszú műanyag rudakat használhatott. Ezekből annyit amennyit akart. Miután megtervezte, továbbított a teszt programnak a gy.k. virtuálisan megvalósította a tervet és tesztelte. Amennyiben hibát fedezett fel visszadobta a tervező programnak, hogy a megadott paramétereket nézze át megint mert hibásak. (komplet hibalistával együtt). A végén a programozók kiválasztottak 10db-ot ami legyártattak egy gyártó programmal. Ez egy teljes rendszer volt, a tervezéstől a gyártásig kivonták az emberi tényezőt.
  • Molnibalage
    #142
    Vagy egy kicsit fals példálval élve. A DNS az csak egy tervrajz. Utána a tervet mé le is kell gyártani és a termék - a felnőtt ember - az még picit odébb van.
  • Molnibalage
    #141
    Nem a DNS-em gondolkodik, hanem az alapján felépített idegrendszer. Tehát a példa nagyon rossz...
  • Molnibalage
    #140
    Uram jézus. 100%, hogy a mérnöki szakma közelébe sem szagoltál...
  • kukacos
    #139
    Minden nap alkalmazok és igen gyakran írok is olyan programokat, amelyek tanulnak a tapasztalatukból, megváltoztatják kimenetüket egy cél eléréséhez, amelyről nekem, a programozónak fogalma sincs, hogy kéne elérni.

    A DNS-ed amúgy szintén csak egy "fix szoftver", tehát érvelésedből következik, hogy te magad nem vagy intelligens...
  • torreadorz
    #138
    Majd lesz. Megjegyzem egy csomó dologhoz nem kell ám emberi intelligencia. Sakkban egy 500 kb-os program is szarrá verik a legtöbb embert például, pedig kicsit sem intelligens, ámde gyors.

    És szerintem mérnöki tevékenységre is alkalmas, miért ne tudna pl. megtervezni egy hidat? Szerintem semmi akadálya, mivel az emberi mérnök is fix képletekkel meg ismerettel dolgoznak, egyszerüen csak egy megfelelő programot kell irni amik rendelkeznek ezekkel az információkkal. Ettől a program nem lesz intelligens, de valószinüleg ki tudná váltani a mérnökök 80%-át, a maradék 20% zsenit persze nem, de valljuk be, évente épül a világon x millió sima családi ház amit egy ilyen program is meg tudna tervezni, Burdzs Dubaj meg 50 évente egy, na ott nem.
    Ettől még a mérnökök fele mehetne nyugdijba...
  • Molnibalage
    #137
    Mert nincs AI a jelen szinten.
  • immovable
    #136
    Ó látom megy a szokásos AI fikázás. :)
  • Molnibalage
    #135
    Baszod, megnéztem. Ez nem tanulás. Statisztikai alapon működteti magát. Amit gyakran használsz, azt máshogy priorizálja. Ennyi.
  • Molnibalage
    #134
    Az nem ismerem, de mindenféle komoly mérnöki és gazadási alkalmazáshoz képest tuti, hogy vicckategóriás. A program magától nem fog új diszkretizálási módszert kitalálni diffegyenletekre. (Ez csak egy példa.)
  • Siluro
    #133
    Ha szabad, akkor engedjétek meg, hogy leírjam, hogy hogyan néz ki egy hetem.
    Vasárnap este 22:00 -kor kezdődik, amikor kinyit az ausztrál börze. A CNBCn már olyan fél órája nézem a híreket, hogy mik azok a dolgok, amik történni fognak a héten (gyűlések, pénzügyi sajtótájékoztatók a világban, stb). Ezt csinálom körülbelül fé12-ig, éjfélig.
    Reggel 5kor kelek, CNBC, laptop indul, e-mail olvasás, további hírek, hogy mik történtek éjjel a piacokon, majd 8ra bemegyek a munkahelyemre, rövid értekezlet, majd indul a roham.
    A TVk folyamatosan ontják a híreket, akárcsak az e-mailek és a különböző gazdasági portálok, a dealing roomban csörögnek a telefonok, napi minimum 4-500 üzletkötés történik, ez megy kb este 6 óráig, ha valakinek több munkája van, nem ritka, hogy 8-9ig is bent marad.
    Ez után haza, további hírek figyelése, értelmezése (!!!), majd alvás. Ez megy péntek este 22:00ig amíg bezár Tokió, és jöhet a pihenés.

    Szóval nagyon kényelmes "munka" (ahogy sokan gondolják) kívülről nézve, de megnézném a sok önjelölt gazdasági szakembert, hogy mennyire bírná a stresszt, amikor az egyik ügyfelének súlyos millióival gazdálkodik. Tudnál aludni? Nem lenne görcsbe a gyomrod? Azt hiszed, hogy az üzletkötőknek nincs felelősség érzete? Nem érzi a döntéseinek a súlyát? Igen, sajnos vannak rossz döntések, de hol nincsenek?

    Mindenkiből lehet valamilyen bróker, ez tény. Csak egy tanfolyamot kell elvégezni. Ez is tény. De ez kevés, sőt messze nem elég, hogy valakit a többi bróker elfogadjon. Sajnos itthon még nem tartunk ott, hogy mindenki tudja miről szól ez a munka, hiszen nem régóta van nálunk kapitalizmus, a közgazdaságtan alaptényezőit is csak kevesen ismerik, ebből adódik az, a felfogás, hogy ez nem is munka.

    Elég volt a felesleges billentyűzet koptatásból, megyek eltapsolom pár embernek a pénzét, mert nekem az jó, ha minél többen rosszul járnak és jobban alszok tőle éjszaka. Szép hetet kívánok mindenkinek!
  • Caro
    #132
    Réges-rég olvastam már, de ne velem vitatkozz, vitatkozz erről vele:
    http://www.youtube.com/watch?v=ToEgZnMUuno
    1.5 óra, de érdemes egyszer időt szánni rá.
    A 29-es válság idején már 16 éve működött a résztartalék-bankrendszer az USA-ban (FED 1913-ban alakult).
    Ennek hatására feldagadt a pénzmennyiség (de az értékmennyiség nem! Hiába van több dollár, ha kevesebbet ér), viszont ennek a pénznek jó része hitelpénz volt, amit vissza kell fizetni.
    A tőzsde összeomlása után senkinek nem volt bátorsága, hogy hitelt vegyen fel. Mivel az új hitelek nem növelték a rendelkezésre álló pénz mennyiségét, az a korábbiak visszafizetése által csökkenni kezdett.
    Mint korábban pedig megmutattam az adott pillanatban kint lévő pénzből nem lehet visszafizetni a felvett hiteleket. Összességében 30%-al csökkent a pénzkínálat a válság ideje alatt, emiatt nem tudták fizetni a hiteleket. Nem volt miből.
    Az aranynak semmi köze nem volt hozzá.
  • vision5
    #131
    Ez egy majd egy éves cikk:

    http://www.kurzweilai.net/when-the-speed-of-light-is-too-slow
  • BlackRose
    #130
    És persze nem is az a baj, hogy a világ megváltozott és, hogy A most nem tud benne helyet találni, hanem az a baj, hogy A nem alkalmazkodott az új körülményekhez, az új világhoz. És ezért nem igen logikus és még kevésbé értelmes, ha A pl. B-t vagy C-t hibáztatja ezért, és ő magát csak áldozatnak érzi.

    Persze, hogy ne legyek "kőszívű", nem biztos az sem, hogy A képes lenne alkalmazkodni vagy, hogy a feltételek megvannak az alkalmazkodáshoz, mert pl. olyan esetben, amikor hirtelen nagy változás történik akkor ez nem igen lehetséges, de attól függetlenül nem oldunk meg semmit, ha ellenségeket keresünk és abban tudunk valami csekély örömet találni, hogy tönkre tesszük azokat is akik nem azon az ágon ülnek mint mi magunk. Minden érdemes előrelépés önkritikával kezdődik.
  • kukacos
    #129
    Nem, az alapkérdés az a tétel volt, hogy csak a kétkezi munka az igazi, ami előállít valami tárgyat, a többi csak spekulál meg élősködik. Annak, hogy a jövőben A is úgy jár, mint B, semmi köze ahhoz a kérdéshez, hogy A fontosabb-e, mint B.
  • BlackRose
    #128
    A másik dolog, meg ma már egyik alkalmazást sem nem egy ember írja, hanem egy csapat vagy több csapat, amelynek a kombinált tudása messze felülmúl egy egyént... de ez még nem jelenti, hogy elegendő csak éppen annyit jelent, hogy egy jobb eszköz, amellyel egy ember (akire szükség van) nagyobb valószínűséggel teljesíti az elvárt eredményeket.
  • sanyicks
    #127
    "mert egyis alkalmazás sem tanul magától semmit."

    De igen. Jelenleg még csak minimális szinten de van ami tanul/próbál tanulni. Közismert példa a vindóz superfetch.
  • BlackRose
    #126
    Egyébként igazad van... a brókerek is éppen úgy, mint akármi más nem tudnak megszökni a Gauss görbétől, van néhány nagyon jó, néhány nagyon rossz és a többi ott valahol a közepén tanyázik... de sajnos ezt senki sem tudja megváltoztatni, jó lenne, ha mindenki a felső 1%-ba tartozna csak éppen az a baj, hogy az fantázia.
  • Molnibalage
    #125
    A szofverek nem okosak. Gyorsak. Pont annyira okosak, mint aki megírta azokat, de inkáb annyira sem, mert egyis alkalmazás sem tanul magától semmit. Fix dolgok. Vagy láttál te már önfejlesztő Excel táblát vagy numerikus szoftcert?

    OMG...
  • BlackRose
    #124
    És mi alapján gondolod, hogy tudod azt, amit soha nem csináltál, amiben soha nem kellet döntened és méghozzá, úgy, hogy nem rendelkeztél sem korlátlan idővel sem elegendő információval? Mert ez nekem csak arról árulkodik (és elnézést, ha tévedek), hogy az életben nincs valami nagy tapasztalatod és, hogy nem tapasztaltad még a munkával járó hibákat, ingadozásokat, sikereket, kudarcokat stb.
  • BlackRose
    #123
    Nem ugyanaz az input, az input percről percre változik, az adatok, az adatok megítélése, az árak a piacon... minden éppen ezért rohadt nehéz kiszámítani (lehetetlen), hogy mi lesz, csak ki tudjuk számítani, hogy valaminek mi a valószínűsége, de mint tudjuk a valószínűség csak éppen annyira jó, hogy ne legyünk teljes sötétségben, de nem biztos, hogy látni fogjuk azt, ami jön. Egyébként a világ annyit fogyaszt, amennyit termel, a trend, amit figyelnek (közvetetten) a piacok, hogy a jövőben (és itt fontos a közeljövő is és a távolabbi jövő is), a termelés növekedése tudja-e majd követni a fogyasztás növekedését.

    Ez persze nem jelenti, hogy most minden megáll, mert a hosszú távú kép szürke, a jelenben is élni kell valamiből nem csak a jövőben és ezért van a nagy ingadozás, mert a piac nagy erőfeszítéssel próbálja megtalálni azokat a tőkeközvetítési vonalakat, amelyek a jövőben biztosítják a fogyasztás kielégítését. Ebben persze nincs könnyű dolguk, amikor félig meddig káosz uralkodik.
  • sanyicks
    #122
    na látod nekem sem célom brókernek lenni, viszont tudom mi rossz és mi jó. És amit ők csinálnak, az többségében nem az... nem csak azért mert ők rosszul csinálják, hanem azért mert maga a rendszer a rossz, túl szabadjára engednek olyanokat akik nem tudják hol a határ, és gátlásaik sincsenek. Birka meg nem vagyok hogy rúgdossanak és szó nélkül tűrjem, na meg szorult belém egy kis empátia ezért az ellen is szólok akár ami engem közvetlenül nem érint.
  • BlackRose
    #121
    Mert sem a szüleim, sem én nem azokat a lépéseket tettük, meg ami oda vezetett bennünket, nekem nem is ez volt a célom, én meg vagyok elégedve a helyzetemmel és nem mutogatok senkire sem, hogy ő miatt vagyok, ott ahol vagyok, vagy nem vagyok, ott ahol szeretnék lenni. Ha fejbe vágnak, felkelek és megyek tovább, de ne mondjam én, van egy szép jelenet egy nem túl szép filmből és nézd meg magad... 100% igaz!

    http://www.youtube.com/watch?v=D_Vg4uyYwEk
  • sanyicks
    #120
    Ez a baj. Nem bizalmon kéne alapulnia, hanem TUDÁSON. Nem jósolgatni kéne, reménykedni vagy mint írtam kecskebélből jósolni, hanem tényeket alapul venni.

    "Ezért soha nem az a fontos, hogy az elmúlt 5 percben vagy 2 napban vagy 2 hétben mit produkált egy ügynök,"

    Ja az csak azoknak fontos akiknek a pénzét elbukta :)

    "Nincs a tőzsdén olyan ügynök, aki hosszútávon mindég veszteséget termel, azt gyorsan kidobják onnan."

    Így van, nick leeson végül is csak úgy 4 évig halmozta a veszteségeket, majd a végén bedöntött egy egész bankot :D
  • torreadorz
    #119
    "A tőzsdén az ingadozás nem arról szól, hogy valami megtérül-e vagy nem, hanem arról, hogy miben bíznak az emberek, milyen trendet várnak"

    Bullshit.
    Vegyük a mostani válságot. Május óta a tőzsdék 30-40%-ot estek, mondván usa alig tudja magát finanszirozni a magas államadóság miatt, a görögök majdnem államcsődben vannak, az olaszok is alig tudják finanszirozni a magas államadóságot stb. Ez rendben van eső trend.
    Majd az elmúlt két hétben a világ tőzsdéi 20%-ot emelkedtek, miközben a görögök mégjobban majdnem csődben vannak, az usa-nak magas az államadóságga és az olaszok is alig tudják finanszirozni a magas államadóságot...

    AKkor kérdem én: ha ugyanarra az inputra a tőzsde egyszer esik 30-40%-ot majd ugyanarra az inputra nő 20%-ot akkor milyen trendről is beszélünk? És ha holnap dániában elfingja magát egy politikus, akkor lehet hogy megint esik 20%-ot, de ha egy svéd politikus előtt átmegy keresztbe egy három lábú macska, akkor meg nőni fog 15%-ot... Na ennyit a tőzsdéről. Egy virtuális világ, ahol a pénzügyi döntések nagyjából ezoterikán meg vudu varázslatokon alapul.
  • BlackRose
    #118
    És akkor mindenki olyan WALL-E féle 500kg, lábát (és kezét) nem használó, automatikus székben "élő" "ember" lesz... de még ide nem értünk és ezért nem tudom, miért beszélünk egy hipotetikus jövőről.
  • sanyicks
    #117
    Na jó még is.
    "már nem abban a világban élünk, amikor csak az arisztokrácia csinálhat valamit"

    akkor én is demagógkodom: akkor miért nem te/szüleid voltál a húsosfazék közelében rendszerváltáskor és szereztél meg pár milliárdos állami céget?
    Vagy miért nem vagy miniszterelnök?
    Ja igen hát ismerősök, protekció stb kell. Ja mégsem megy minden saját erőből? Hoppá!

    " sőt látod, sok bróker szegény családból származik, sőt Afrikából, Indiából, Pakisztánból... ha megcsinálod azokat a lépéseket, amelyiket ők is megcsináltak, semmi nincs a világon, ami fékez abban, hogy te is oda kerülj, ahol ők vannak."

    Nem látom, nem érdekel a brókerek életrajza, az érdekel hogy mit csinálnak. Én nem akarok odakerülni, hanem azt a dolgot szeretném megszüntetni, vagy durván korlátozni ahol ők vannak, egyébként sem vagyok képes másokat ok nélkül tönkretenni, pofátlanul szembehazudni, röviden van egy egy olyan értékrendem, hogy nem teszek keresztbe annak aki velem nem tette ezt viszont.

    "Persze nem olyan könnyű mind azt megcsinálni és ez a bajod neked és azoknak, akik hozzád hasonlóan gondolkodnak."

    Nem, nem az a bajom hanem az hogy én(is) szívok a marhaságaik miatt, meg az egész világ.

    De szép tipikus hozzászólást sikerült összehozni, ugye: "USA szent és az ő pénzügyi rendszere tökéletes, magyarország szar hely utálom a hazámat itt mindenki hülye csóró irígykedik, magamból indulok ki és mindenki úgy gondolkodik mint én."
  • torreadorz
    #116
    Az volt az alapgondolat, hogy a termelő ember azért nincs megfizetve, mert az ő munkáját egy majom is el tudja végezni, ezzel szemben mennyivel jobb mondjuk egy mérnök aki a hogyant is tudja.

    Erre volt a válaszom az, hogy csak óvatosan ezzel, mert holnap lehet hogy már a mérnök is felesleges lesz, mert egy gép is el tudja végezni a munkáját és akkor majd lesz nagy sirás-rivás. A fonalat továbbfonva, előtt utobb vagy redukálni kell az emberiség létszámát, vagy be kell vezetni valamiféle átalány jövedelmet, lévén a gépek előbb utobb mindent meg tudnak termelni az embereknek és azoknak nem kell dolgozniuk.
  • BlackRose
    #115
    A tőzsdén az ingadozás nem arról szól, hogy valami megtérül-e vagy nem, hanem arról, hogy miben bíznak az emberek, milyen trendet várnak. Ezért soha nem az a fontos, hogy az elmúlt 5 percben vagy 2 napban vagy 2 hétben mit produkált egy ügynök, hanem az, hogy hosszabb távon mit produkált, minden ügynök többször veszít, mint nyer ez tény, de nem minden ügynők nyer hosszú távon, de az, aki ezt produkálja az igen is jó irányba küldte a tőkét az, aki meg nem ezt produkálja azt gyorsan felváltja valaki más. Nincs a tőzsdén olyan ügynök, aki hosszútávon mindég veszteséget termel, azt gyorsan kidobják onnan.
  • sanyicks
    #114
    Ejj ennyi baromságot hogy tudtál összeírni? Ezek az elméletek... Nem is mondom inkább milyenek.
  • kukacos
    #113
    "előbb utobb te is (a munkád) feleslegessé válik"

    Ebben tökéletesen egyetértünk, de hogy jön ez ehhez a témához? A máról beszélünk, nem a holnapról. Ma pedig még nagyon sok dolog van, amit az emberek jobban csinálnak, mint a gépek. A pénzügy nagy része is ilyen, például. És az itt is előforduló kriptokommunisták nehézfémszagú sóhajtozása ellenére sem lesz a kétkezi melós fontosabb, mint a gazdaság többi résztvevője, sőt. Amúgy elég csak a fejlett államok szektor szerinti GDP-jére nézni. Vagy mondjuk bárki egyenlegére. Mire költesz többet: kajára, iPod-ra, vagy lakásra/bankhitelre?

    Amúgy én nem aggódom: ha én is elveszítem a munkámat, akkor már gyakorlatilag senki másnak sem lesz.
  • sanyicks
    #112
    "IGEN, ezt az emberek sajnos nem értik meg, hogy ha sikeres valaki a tőzsdén, akkor azt jelenti, hogy a tőkét jó irányba küldte,"

    Szép álom, csak nem igaz. 90%-ban azt jelenti hogy valaki bebukott egy szép kis összeget, és az a sikeres tőzsdézőhöz került. Jól látható hogy napok vagy akár percek alatt is valaki "sikeres" lesz valaki meg nem. És az nyilvánvaló hogy nincs olyan befektetés ami megtérül ilyen rövid idő alat...

    Ezt az "aki nem ért egyet hogy a tőzsde szent az komcsi" gondolkodást(és ennek bármilyen szavakkal való sugallását) be lehet fejezni, mert nagyon gáz.
  • BlackRose
    #111
    Nem mondtam, hogy bárki... azt mondtam, hogy te :)

    És miért nem lehetne, ha jól tudom már nem abban a világban élünk, amikor csak az arisztokrácia csinálhat valamit, sőt látod, sok bróker szegény családból származik, sőt Afrikából, Indiából, Pakisztánból... ha megcsinálod azokat a lépéseket, amelyiket ők is megcsináltak, semmi nincs a világon, ami fékez abban, hogy te is oda kerülj, ahol ők vannak. Persze nem olyan könnyű mind azt megcsinálni és ez a bajod neked és azoknak, akik hozzád hasonlóan gondolkodnak. Az, hogy valaki magát oda tudta tenni egy viszonylag hosszú távú út után ahol ilyen nagy pénzeket lehet keresni már azt, mondja, hogy igen is ő sokkal jobban tudja az átlagnál felmérni, hogy „mitől döglik a légy”. Ez az, ami fáj, a sikert nem tudják megbocsájtani főleg nem Magyarországon…
  • kukacos
    #110
    Rosszul tudod. Amikor egy befektető beszáll egy cégbe, baromira körüljárja. Lehet, hogy ő maga nem ért az erőművekhez, de megkérdez olyanokat, akik értenek hozzá.
  • torreadorz
    #109
    "IGEN, ezt az emberek sajnos nem értik meg, hogy ha sikeres valaki a tőzsdén, akkor azt jelenti, hogy a tőkét jó irányba küldte"

    Ha-ha-ha. Nézz már ki a világba az elefántcsonttornyodból. Jelenleg az a sikeres a tőzsdén aki csődbe visz egy országot, mert megteheti mert több pénz felett rendelkezik mint az egész ország.
  • torreadorz
    #108
    Tudnák helyetesiteni, csak ma még nem éri meg.

    Azt értsd meg, hogy a számitógépek egyre gyorsabban lesznek, a szoftverek meg egyre komplexebbek és okosabbak. Te azt mondod, hogy ma egy robot az autógyárban simán helyettesiti marikát meg józsikát meg chin, chen, chungot is és igazad van.
    De én azt is mondom, hogy holnap a számítógépek már a mérnököket is helyettesiteni fogja, olcsobban gyorsabban és igy tovább. Tehát ne ábrándozz, előbb utobb te is (a munkád) feleslegessé válik mert a gépek jobban, gyorsabban és olcsobban fogják végezni függetlenül attól hogy csak a dinnyekapáláshoz értesz, vagy az építészet vagy a programozáshoz. Csak idő kérdése az egész amig elérik a számitógépek azt a bonyolultsági szintet.

    Cserébe a gépek által hatékonyabban megtermelt javak egyre nagyobb népességet tudnak eltartani, tehát a probléma adott: miközben az emberiség száma egyre nő, nincs szükség ennyi emberre, sőt nemhogy ennyire hanem folyamatosan egyre kevesebb emberre van szükség, hisz ma már a robotokat is robotok állítják elő, az meg belátható hogy nincs szükség 7 milliárd programozóra.

    Szóval csak óvatosan amikor lemajmozunk egy kinai munkást, mert könnyen lehet hogy 10-20 év múlva meg már téged majmoznak le, mert egy számitógép játsznyi könnyedséggel fog fele annyi idő alatt 2x annyit előállítani mint te aztán mehetsz segélyért...