224
  • egyén
    #144
    Egy kis fantáziával is lehet.
  • kukacos
    #143
    Amúgy az áltrelat szerint is lehet időutazni forgó, gyűrű alakú fekete lyukak használatával:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Kerr_black_hole#Kerr_black_holes_as_wormholes
  • egyén
    #142
    3 Kelvin fok hőmérséklet egy végtelen térben. Szerinted mennyi energiát tárol?
  • egyén
    #141

    Nem kell több millió fényév ehhez. Csupán egy prizmányi neutron.
  • egyén
    #140
    Végtelen. Nem kell számolni.
  • egyén
    #139
    Mint a szintén fénysebességgel haladó elektromos áram a hosszabbítóban.
  • B0nFire
    #138
    Nem kell arra holnapig várni!
  • ProgServ
    #137
    Aztán majd jön holnap a hír, hogy de, mégis lehetséges az időutazás! :)
  • philcsy
    #136
    "És a biológusok is találhatnának a lábfején idegen organizmusokat is."
    A fénynél gyorsabban mozgó lábfeje az időben visszafelé halad. Eközben mikroorganizmusokat szállít a múltba. Így termékenyítette meg az akkor még élettelen földet.
  • csimmasz
    #135
    Na ez viszont igaz!
    Inkább ezt kellene kutatni mint a hülye LHC val bohóckodnak.
    És a biológusok is találhatnának a lábfején idegen organizmusokat is.
  • Alfa Of NS
    #134
    Amikor Chuck Norris pörgőrúgást végez, akkor a lábfeje átlépi a fénysebességet.
  • Tomalak
    #133
    "Amúgy ha létezne az időutazás akkor sem sokat érnénk vele térugrás nélkül. Ha pl. én most visszautaznék pár percet az időben akkor az üres űrben találnám magam mivel a föld is mozog a nap körül, a naprendszer a galaxis központja körül és még az egész univerzum is tágul és még lehet tovább is van csak nem tudjuk mérni."

    dejóó gondolat, ennyit az egészről :D
  • B0nFire
    #132
    Nem igaz! A múltba azért nem lehet utazni, mert felfalják a Langolierek. Ezt minden lusta és haszontalan gyerek tudja!
  • moikboy
    #131
    Mivel nemnulla tömegű, ezért csak megközelítheti a fénysebességet.
  • Reparamorf
    #130
    OK! a foton nem megy fénysebességgel.
    És mi a helyzet a neutrínóval...
  • Higgs Bozontos
    #129
    ott a pont, a relatívitás pontosan arról szól, hogy mihez képest? mivel azonban nincs fix pont nem lehet meghatározni, hogy mi mihez képest halad, ezáltal a sebesség nevű fogalom eleve értelmét veszíti. a fény-sebesség pedig a tudomány által valaha leszögezett legnagyobb ÖKÖRSÉG..
  • Spheriot
    #128
    Csak ezt a cikket olvastam, de a kérdésem az ha elindítunk egy fotont, akkor prekurzor hulláma, hogy terjedhet előtte? Mert két eset van: vagy a prekurzor hullám már akkor elindult, mikor még a fotont el sem indítottunk, ami elég misztikus, vagy egyszerre elindultak és a perkurzor hullám valahogy csak megelőzte a fénysebeséggel haladó fotont. Ami meg azt jelenti hogy volt egy olyan időintervallum amikor fénysebeségnél gyorsabban haladt ez a prekurzor hullám.
  • Magnum PI
    #127
    Habár én sem hiszem hogy lehetne utazni az időben, több okból sem (paradoxonok, stb), számomra itt most csak az lett bebizonyítva hogy a foton nem tud gyorsabban menni a fénynél. Viszont amíg nem értünk meg olyan dolgokat mint a kvantum összefonódás, addig szerintem nem nagyon kéne azt mondani hogy bármi is lehetetlen.

    Amúgy ha létezne az időutazás akkor sem sokat érnénk vele térugrás nélkül. Ha pl. én most visszautaznék pár percet az időben akkor az üres űrben találnám magam mivel a föld is mozog a nap körül, a naprendszer a galaxis központja körül és még az egész univerzum is tágul és még lehet tovább is van csak nem tudjuk mérni.
  • wraithLord
    #126
    Az 'idő' csak egy szó arra a 'dologra', folyamatokra, amit többféle szempontból is meg lehet közelíteni/figyelni.

    naxa #125: Ez a mondat már inkább tudósra vall... és nem nézettségszámláló-etetés céljából készült... hírnek. X)
  • naxa
    #125
    Megj. az eredeti cikkben a keresőm szerint egyetlen mondatban szerepel az a szó, hogy "impossible", csak egyszer, mégpedig:
    "Then people set their hope on single photons because in the strange quantum world nothing seems impossible".
  • naxa
    #124
    Az idő NEM létezik.

    Csak egy felvetés...

    (B terv: Az idő létezése és a helyes logika létezése kizárja egymást. )
  • Higgs Bozontos
    #123
    a fénynek nem sebessége van hanem irányvektora mint a másik három dimenziónak is. http://goo.gl/fY7ZZ
  • JMáté
    #122
    Mármint a tudósok közé? Nem, én nem vagyok tudós, csak tisztelem a magaménál nagyobb tudást.
  • matatom
    #121
    NEXUS6, ezalatt azt érted, hogy az tér és az idő is kvantálható, és lényegében az idő múlása is egy-egy kvantumállapot változás? És ha igen, akkor miért van ennek minden folyamatosan kitéve, miért "ugrálunk előre" az időben, és legfőképp, hogy a fenében tud ez makro szinten is összehangoltan működni (pl. testem minden sejtje, atomja, stb. egyformán "öregszik")?
  • NEXUS6
    #120
    De miért veszed magadra, csak nem te is közéjük tartozol?
  • nextman
    #119
    Bocs a gyorsulas is vektor:(
  • NEXUS6
    #118
    Valószínűleg a tér a tömeg és a sebesség/idő között azért van egy olyan összefüggés, amivel adós még a fizika. Nagyjából ezeket ugyan jól összehangolja az általános relativitás elmélet, de nem ad magyarázatot a részletekre. Ha adna, akkor nyilvánvaló lenne, hogy miért nem lehet, vagy épp hogy lehet a fénysebességet átlépni.

    Pl ha a sebesség nem más, mint két szomszédos kvantumállapot "átugrásának" a módja, akkor mondhatni minden megoldódott. Van az un Planck-méret/idő ami a téridő legkisebb szemcsézettségét jelenti. Az ugrás módjából esetleg kijön az is, hogy a frekvenciával, energiával, milyen összefüggésben van a két Planck-távolságra levő állapot közötti kvantumugrás, aminek természetéről mondjuk eleve marha keveset tudunk azon kívül, hogy van ilyen és esetenként időt, energiát és teret is figyelmen kívül hagyva történik meg (alagút effektus, EPR kísérlet akármi).
  • nextman
    #117
    A gyorsulas nem vektor, hanem skalar. Akarmerre mesz, mindig ugyanugy hat rad.
    De itt nem is errol van szo, hanem a nagy sebesseg miatti idodilataciorol. Mivel vegig mas sebesseggel haladsz, mint az origod, vegig mashogy fog jarni az oratok, es ez nem egyenlitodik ki. Ha 2x mesz fenysebesseggel, 2x-es lesz a kulonbseg is.
  • M2 #116
  • senki687
    #115
    mjevsrsh ma 14:31

    Lehet, hogy léteznek a húrelméletből a felcsavarodott, nagyon kicsiny dimeziók, és ezek a kvantumok valójában ezeken az extradimenzókon keresztül nézve annyira közel vannak egymáshoz, hogy kölcsönhatásba lépnek. :)
  • mjevsrsh
    #114
    ja és már volt sikeres kísérlet.. szóval elvileg igaz az elmélet
  • mjevsrsh
    #113
    üdv mindenkinek, nem tudom hogy valaki felhozta-e már ezt nem olvastam el az összes kommentet...De biztos hallottatok már a teleportálásról itt sg-n is volt róla cikk én most itt olvastam erről. Szóval azt írják hogy vannak ezek a "kvantumkuszálódott" részecskék amik függetlenül a távolságtól megváltoztatják állapotukat, nos ha jól értem ha ezek messzebb vannak egymástól mint 300K km akkor az már gyorsabb információ áramlás mint a fénysebesség.
    Mit gondoltok erről?
  • Mikeee89
    #112
    Áá pedig pont most akartam visszamenni tegnapra, mert elfelejtettem bevenni a tegnapi adag multivitamint :)

    Én még hiszek a dologban, hogy egyszer mégis utazgathatunk majd ide-oda a múltban és a jövőben.
  • JMáté
    #111
    Persze bármi kiderülhet, ennek ellenére -vagy inkább éppen emiatt- eléggé bosszantanak az ilyen "a hülye tudósok mindig elfelejtik hogy... pedig teljesen nyilvánvaló egy ötéves számára is..." jellegű kommentek.
  • wraithLord
    #110
    Hát most attól, hogy bizonyították, a fény nem tud gyorsabban haladni a fénynél, még nem értem, honnan veszik, hogy nem lehetséges az időutazás. Ez ilyen "mert az ásó a pincében van" kategória. Nem csak az léetzik, amiről (már) tudunk.

    Amúgy szerintem hülyeség ez az időutazás. A jövőbe nem lehet utazni, mert az még nincs, a múlt pedig már nincs. Mindenféle szempontból. Csak a most van.

    De biztos majd ki fog derülni, hogy tévedek, és a téridő nem is az, aminek most hisszük (hiszem én, mint laikus, aki azért ért valamicskét a termodinamikához pl.).
  • LucyFerr
    #109
    Nem értem ezt a gyorsan megyek lelassul az időt! Tegyük fel döcögök közel fénysebességgel, hátranézek tényleg mintha lelassult volna az idő, de melyik marha figyel hátrafelé ilyen sebességgel? Előre nézzen a szerencsétlen és akkor azt látja, hogy éppen hogy felgyorsult az idő! Szóval csak nézőpont kérdése az idő amit a tudósaink rendszeresen elfelejtenek. Tök egyszerűen magyarázva, ha egy adott pontból nevezzük origónak elindulok fénysebességgel akkor az úgy néz ki mintha az idő lelassulna és megállna. DE VISSZAFELÉ FELGYORSUL ÉS AZ ORIGÓHOZ KÉPEST PONTOSAN UGYANANNYI IDŐ TELIK EL NEKEM MINT ANNAK AKI OTT MARADT. Na ezt felejtik el számításba venni. Összekeverik a relatív és a szubjektív dolgokat.
  • BaltásRém
    #108
    Pedig hogy elszórakoznék egy időgéppel...pl amíg elszívok egy cigit, visszamegy 1000 évet. Kicsit szétnéznék..aztán hazajönnék ebédelni...természetesen dátumot mindig felírnám, nehogy rossz nap jöjjek vissza..aztán folytatnám tovább..:)
  • JMáté
    #107
    Azt felejtitek el hogy ezúttal nem arról van szó hogy nem tudjuk hogyan kellen nekikezdeni a fénysebesség átlépésének, hanem nagyon komoly érvek (pl. a kísérletileg igazolt relativitás elmélet, vagy az a megfigyelés hogy világunkat nem lepték el az idő-turisták) szólnak amelett hogy ez teljesen lehetetlen. Ettől függetlenül még lehet hogy tévedünk, de ne hasonlítgassunk már egy kutatást 100-200 éve élt tanulatlan bunkók korlátolt kijelentéseihez.
  • Rotyoka
    #106
    Mondjuk én az időutazásba mint lehetséges dolog nem hiszek, mert akkor már minden megtörtént és minden meg is fog történni. Ergo egy paradoxonba vagyunk.

    ÉRthetőbben: Én visszamegyek az időben mondjuk 2050 ből 2010 be, node akkor már valaki visszament előttem is, mert akkor minden megtörtént 1x minimum. Ergo maga az idő nem is halad csak egy bizonyos szakaszig
  • kerge30
    #105
    Az igazság az,hogy nem kell jó idő-italozáshoz