256
Project Zomboid - The Zombie Survival RPG
  • JonasSandor
    Ez már a büdös életbe nem fog megjelenni.
  • Balázs 17
    kiadhatnának már egy újabb verziót...
  • ntamas94
    Sziasztok túlélők!
    Létrehozam egy FB csoportot , hogy bár mindenki megtalálja új tulélőtársát vagy egy magyar közösséget hozzunk léttre :)
    https://www.facebook.com/groups/844115629348218
    UI: lenne egy discord szerver is nyugottan tuduk komunikálni :)
    https://discord.gg/2ddMFFr
    Utoljára szerkesztette: ntamas94, 2020.03.05. 17:25:34
  • SötétBarom
    NPC-k vannak már? :D
  • GeryD1
    Üdv!
    Hosszú csend után kapott a játék egy új Béta frissítést. Sok minden van benne. Több mindent fel lehet most már venni, zoknit, kesztyűt, ilyesmi. A karakter animációja is megváltozott. Futás közben ha zombinak megy, képes hasra esni. Le lehet ülni a földre. A borotvából pl ki lehet venni a pengét is.
  • Balázs 17
    Hali
    Privátban eltudná valaki küldeni a legutolsó magyarítást?
    Köszi ;)
  • GeryD1
    Találtam egy Magyar szervert. Ha valakinek lenne kedve játszani, keresse ki a szerverek közt a játékon belül.
  • GeryD1
    Szerintem nincs baj a kezelőfelülettel.
  • Balázs 17
    reméljük egyszer tényleg kijön EA-ból... és talán még ebben az életben újragondolják a kezelőfelületet
  • Marcinko
    Én most kezdtem el de nagyon beszippantott ez a játék ! Remélem lesz belőle végleges !
  • zorrobomber
    2013-ban kezdődött az Early Access program, és igen, az elejétől fogva benne van, de bekerült olyan is az első évben, amit akkor már vagy 7-8 éve fejlesztettek, és végül nemrég megjelent (Kenshi) :)

The Oldest Games of Steam Early Access.
  • GeryD1
    Privátban írj rám és küldöm a linket, amin keresztül le tudod szedni.
  • Balázs 17
    Akkor én is szívesen venném a magyarítást, mert nem tudom a játékban mikori lehet :)
    Köszi
  • GeryD1
    Biztosan lehetne, de ahhoz kapcsolatba kellene lépnem a fejlesztőkkel. :) Egyelőre nem foglalkoztam vele. És mivel már van egy "hivatalos" fordítás, így nem tudom, hogy az enyém hogy kerülhetne bele. És a tesztelés se ártana. Hibák keresése, kijavítása, ilyenek.

Bár, a legújabb verzióba is belekerült egy másik angol mappa, EN helyett EE mappanéven, amiben már sokkal több sor van. Akkor az én fordításom lehetne HH, vagy ilyesmi. :)
    Utoljára szerkesztette: GeryD1, 2018.12.27. 21:35:37
  • Balázs 17
    hivatalosan nem lehet a játékba tenni?
  • GeryD1
    Begrip, most tudtalak csak bejelölni Steam-en.

A fordításomat hozzáigazítottam a legújabb, a steam-en fellelhető verzióhoz. Privátban küldök elérhetőséget, ha valakinek kellene.

Egy kis mókázást össze kellene hozni valamikor, ha lenne rá jelentkező. Minél többen, annál jobb.
  • hqx
    Üdv!

Játszik még valaki multit?
  • Begrip
    Jól hangzik. Majd vegyél fel steamen ha gondolod Mr.Universe a nevem és egy ilyen kutya a képem
  • GeryD1
    Annyiban, hogy a multiban mindent együtt csinálunk. :) De amúgy lehet kereskedni is egymással, ha nincs közösködés. Ha úgy van beállítva a szerver, akár egymást is lehet nyirbálni. :)

Valami multi félét a közeljövőben össze lehet hozni.
  • Begrip
    Multira igen :D Mert egyedül is élvezetes, de azért mégiscsak izgalmasabb együtt túlélni :D
  • Balázs 17
    Azt én is kipróbálnám :)
    Miben másabb mint a single?
  • GeryD1
    Multira gondolsz? Mert egy ilyesmit össze lehetne hozni, ha lenne még jelentkező.
    Utoljára szerkesztette: GeryD1, 2018.07.02. 18:31:24
  • Begrip
    Sziasztok kezdő játékos vagyok és társakat keresek akikkel felfedezhetem a játékot. lennének esetleg erre jelentkezők ?
  • ntamas94
    sziasztok van esetleg szeretnétek publik szervert?
  • GeryD1
    Nincsenek NPC-k.
    Vannak évszakok. Hó is, eső is, minden, ami kell. :)
    3, vagy 4 város van megadva a játékon belül, viszont ha fájlszinten állítasz be koordinátát, hogy hova rakjon, akkor tök mindegy, melyik várost választod ki az elején.
    Ha meghalsz, újraéledsz. Van pár előre betáplált Respawn koordináta. Viszont elölről kell kezdeni a fejlődést. Vagyis újra kell tanulni mindent. Van egy olyan beállítás is valahol, hogy ha meghalsz, a hullád közelébe respawn-olsz.
    A tárgyak respawn-ját is be lehet állítani, milyen gyakran termelődjön újra. Viszont ez elveszi a realitását, már aki azt szereti. :) Itt nyerhet értelmet a portyázás.
  • Balázs 17
    Köszi :)
    Délután írtam, de valamiért nem küldte el ....
    Pár kérdés:
    - Vannak NPC-k a játékban, ha igen milyen céllal?
    - Évszakok? PL kell készülne egy kemény télre vagy valami?
    - Ha meghalok, akkor vége is teljesen?
    - Láttam van többféle kezdési lehetőség, én szeretem, ha nem reswapnolnak (ha egyáltalán van ilyen) a dolgok orrvérzésig, hanem meg kell szenvedni a lootért, akár elmenni a map másik felébe is

Eddigi abszolút kedvencem a Don't Starve és The Long Dark, úgyhogy szeretem a kihívásokat :D
    Hirtelen ennyi lett volna a kérdésem, biztos jövök még:)
  • GeryD1
    Üdv.
    Had kezdjem a végén. A ceruza pont a térképen való rajzoláshoz kell. Magadnak kell beleírni, belerajzolni, hogy hol, mik vannak, saját jegyzeteket készíthetsz rajtuk, ilyesmi.

Valóban sok eszköz, tárgy van a játékban, mind kell valamihez. Így egyszerre nagyon nehéz lenne leírni, mire van szükség és mire nincs.

Mivel a játék területe óriási, ezért akár multiban is játszhatsz, max összefutsz valakivel és ha úgy van, harcolni se kell egymás ellen. Szerintem ez a játék épp a multi miatt izgalmas. De persze mindenki szíve joga, hogy egyedül szeret játszani.

Ha lenne egy értelmes szervere a játéknak, a klánháború is értelmet nyerne. Mivel több város van, egy-egy várost uralhatná egy-egy klán, vagy akár több is.

A játék kezdéséhez én csak annyit tudnék írni, hogy az első dolog, ami a túléléshez kell, hogy találj egy számodra szimpatikus házat, ahol majd ellakhatsz. Szerelj szét a játék elején annyi bútort, amennyit csak tudsz és amire nem lesz szükséged a játék további részében. Keress szakkönyveket, amik a fejlődéshez elengedhetetlen. Halmozz fel élelmet, kifosztva a szomszédos házakat, épületeket. A nagyobb fás területeken tudsz gyűjtögetni, találhatsz kőbaltához alapanyagokat, amivel ki tudsz vágni fát. A rönkből pedig áthatolhatatlan akadályt tudsz emelni a házad köré. Szerezz egy autót, vagy furgont. Ezekbe pakolhatsz rendesen, ülésre, csomagtartóba. Egyelőre ennyi jut eszembe.
    Utoljára szerkesztette: GeryD1, 2018.06.14. 18:44:02
  • Balázs 17
    Hali
    Régóta követem ezt a játékot, következő akciónál megveszem, mert úgy érzem most már ideje :D
    Azon játékok egyike amit nekem találtak ki
    Imádom a mászkálós, túlélő, bázis építős, addiktív gameket és csak egyedül szeretek játszani :)
    szerencsére még vannak játékok, amik azért gondolnak a singleplayerekre

Még mielőtt belekezdek majd, gyűjtöm az infókat a játékról

Pl olvastam, hogy van map a játékban, ezt meg kell találni és akkor úgy működik, hogy amit bejárok terület az benne lesz?
    Tudnátok írni pár tanácsot majd kezdéshez?
    Nézegettem rengeteg item van, mi az aminek értelme is van, pl láttam van ceruza meg még nem is tudom milyen dolgok
  • Norbertboy
    Mos t -40%
  • GeryD1
    Új verzió érhető el ismét: 39.66.3
  • hqx
    Igen, ezt ismerem.

Más: Aki akar multizni, az jelezze PM-ben.
  • GeryD1
    Válaszoltam rá.

A játék legújabb verziója: 39.64. Itt lehet megnézni, miket javítottak.
  • hqx
    Írtam PM-et GeryD1.
  • molnibalage83
    Bedeszkázni ablakokat, barikádot, stb. hogy éjszaka lehessen aludni, olvasgatni meg ilyesmik.

2015-ben kb. két fajta pre-made játék volt. Az elsőben rohadt kevés zomib volt, a másikban egyszer sikerült talán 2 napot túlélni, mindehol sok, gyors és erős zombi.
  • hqx
    Ja,hogy ja. Egyébként, lehet, hogy rosszul beállított szerverre mentél akkor és most. Ronthat a játékélményen.

#219: "Elképzelni sem tudom, mit szeretnél craftolni az elején."
    Guminőt!:D
  • molnibalage83
    Ez még 2015-ben volt.
  • GeryD1
    De miért nincs szerszám? Millió kalapács és szög van a játékban. És igen, ahogy az élet szerves része az alvás, piálás, evés, úgy ebben a játékban is az. Menekülni se kell, fogsz egy egyszerű kést, vagy bármilyen fegyvert és legyalulod a zombit, ami épp feléd vánszorog.
    A játék indulásánál a táskádban van egy kalapács, jobb esetben még egy baseball ütő is. Szerezni kell szöget és lehet tuningolni. Mi kell még az első 10 órában? Elképzelni sem tudom, mit szeretnél craftolni az elején.
  • hqx
    Az nem csít, Te... én is onnan néztem, hogy betájoljam magam. Tíz óra alatt nem találtál baltát? Akkor nálad lehet valami gebasz, mert nekem kettő is volt. Arra nem emlékszem most így hirtelen, hogy a tárgyak el tudtak használódni, tönkremenni. Biztos...
  • molnibalage83
    Az, hogy 10 óráig abból állt a játék, hogy alvás, kaja, pia, menekülés. Semmit nem lehet tanulni és megismerni, mert nincs miből. Nem lehetett semmit craftolni így, mert ahhoz alap szerszám kéne...
  • GeryD1
    Félreértettél, a térkép nem cheat!!! A térkép azért készült, hogy megismerjük a területet. Persze, ha a lakhelyed benne lenne a játékban, nem kellene a térkép, mert ismered. A térkép ezt hivatott pótolni. Az, hogy 10 óra játék után se találtál baltát, megesik, de nem is létfontosságú az az eszköz. Van kalapács, szét lehet szerelni a fából készült tárgyakat, amiből deszka és szög nyerhető ki. Van Baseball ütő, sodrófa, vagy kés, lehet zombit irtani. Étel is van bőven. Szóval nem értem, mi kell még. Játszani kell vele, bele kell ölni több napot, fejlődni, tanulni, megismerni mindent szépen lassan.
    De lehet itt ódákat zengeni róla, ha nem tetszik a játék, nem kell erőltetni.