317
Project Zomboid - The Zombie Survival RPG
  • Begrip
    #237
    Multira igen :D Mert egyedül is élvezetes, de azért mégiscsak izgalmasabb együtt túlélni :D
  • Balázs 17
    #236
    Azt én is kipróbálnám :)
    Miben másabb mint a single?
  • GeryD1
    #235
    Multira gondolsz? Mert egy ilyesmit össze lehetne hozni, ha lenne még jelentkező.
    Utoljára szerkesztette: GeryD1, 2018.07.02. 18:31:24
  • Begrip
    #234
    Sziasztok kezdő játékos vagyok és társakat keresek akikkel felfedezhetem a játékot. lennének esetleg erre jelentkezők ?
  • ntamas94
    #233
    sziasztok van esetleg szeretnétek publik szervert?
  • GeryD1
    #232
    Nincsenek NPC-k.
    Vannak évszakok. Hó is, eső is, minden, ami kell. :)
    3, vagy 4 város van megadva a játékon belül, viszont ha fájlszinten állítasz be koordinátát, hogy hova rakjon, akkor tök mindegy, melyik várost választod ki az elején.
    Ha meghalsz, újraéledsz. Van pár előre betáplált Respawn koordináta. Viszont elölről kell kezdeni a fejlődést. Vagyis újra kell tanulni mindent. Van egy olyan beállítás is valahol, hogy ha meghalsz, a hullád közelébe respawn-olsz.
    A tárgyak respawn-ját is be lehet állítani, milyen gyakran termelődjön újra. Viszont ez elveszi a realitását, már aki azt szereti. :) Itt nyerhet értelmet a portyázás.
  • Balázs 17
    #231
    Köszi :)
    Délután írtam, de valamiért nem küldte el ....
    Pár kérdés:
    - Vannak NPC-k a játékban, ha igen milyen céllal?
    - Évszakok? PL kell készülne egy kemény télre vagy valami?
    - Ha meghalok, akkor vége is teljesen?
    - Láttam van többféle kezdési lehetőség, én szeretem, ha nem reswapnolnak (ha egyáltalán van ilyen) a dolgok orrvérzésig, hanem meg kell szenvedni a lootért, akár elmenni a map másik felébe is

    Eddigi abszolút kedvencem a Don't Starve és The Long Dark, úgyhogy szeretem a kihívásokat :D
    Hirtelen ennyi lett volna a kérdésem, biztos jövök még:)
  • GeryD1
    #229
    Üdv.
    Had kezdjem a végén. A ceruza pont a térképen való rajzoláshoz kell. Magadnak kell beleírni, belerajzolni, hogy hol, mik vannak, saját jegyzeteket készíthetsz rajtuk, ilyesmi.

    Valóban sok eszköz, tárgy van a játékban, mind kell valamihez. Így egyszerre nagyon nehéz lenne leírni, mire van szükség és mire nincs.

    Mivel a játék területe óriási, ezért akár multiban is játszhatsz, max összefutsz valakivel és ha úgy van, harcolni se kell egymás ellen. Szerintem ez a játék épp a multi miatt izgalmas. De persze mindenki szíve joga, hogy egyedül szeret játszani.

    Ha lenne egy értelmes szervere a játéknak, a klánháború is értelmet nyerne. Mivel több város van, egy-egy várost uralhatná egy-egy klán, vagy akár több is.

    A játék kezdéséhez én csak annyit tudnék írni, hogy az első dolog, ami a túléléshez kell, hogy találj egy számodra szimpatikus házat, ahol majd ellakhatsz. Szerelj szét a játék elején annyi bútort, amennyit csak tudsz és amire nem lesz szükséged a játék további részében. Keress szakkönyveket, amik a fejlődéshez elengedhetetlen. Halmozz fel élelmet, kifosztva a szomszédos házakat, épületeket. A nagyobb fás területeken tudsz gyűjtögetni, találhatsz kőbaltához alapanyagokat, amivel ki tudsz vágni fát. A rönkből pedig áthatolhatatlan akadályt tudsz emelni a házad köré. Szerezz egy autót, vagy furgont. Ezekbe pakolhatsz rendesen, ülésre, csomagtartóba. Egyelőre ennyi jut eszembe.
    Utoljára szerkesztette: GeryD1, 2018.06.14. 18:44:02
  • Balázs 17
    #228
    Hali
    Régóta követem ezt a játékot, következő akciónál megveszem, mert úgy érzem most már ideje :D
    Azon játékok egyike amit nekem találtak ki
    Imádom a mászkálós, túlélő, bázis építős, addiktív gameket és csak egyedül szeretek játszani :)
    szerencsére még vannak játékok, amik azért gondolnak a singleplayerekre

    Még mielőtt belekezdek majd, gyűjtöm az infókat a játékról

    Pl olvastam, hogy van map a játékban, ezt meg kell találni és akkor úgy működik, hogy amit bejárok terület az benne lesz?
    Tudnátok írni pár tanácsot majd kezdéshez?
    Nézegettem rengeteg item van, mi az aminek értelme is van, pl láttam van ceruza meg még nem is tudom milyen dolgok
  • Norbertboy
    #227
    Mos t -40%
  • GeryD1
    #226
    Új verzió érhető el ismét: 39.66.3
  • hqx
    #225
    Igen, ezt ismerem.

    Más: Aki akar multizni, az jelezze PM-ben.
  • GeryD1
    #224
    Válaszoltam rá.

    A játék legújabb verziója: 39.64. Itt lehet megnézni, miket javítottak.
  • hqx
    #223
    Írtam PM-et GeryD1.
  • molnibalage83
    #222
    Bedeszkázni ablakokat, barikádot, stb. hogy éjszaka lehessen aludni, olvasgatni meg ilyesmik.

    2015-ben kb. két fajta pre-made játék volt. Az elsőben rohadt kevés zomib volt, a másikban egyszer sikerült talán 2 napot túlélni, mindehol sok, gyors és erős zombi.
  • hqx
    #221
    Ja,hogy ja. Egyébként, lehet, hogy rosszul beállított szerverre mentél akkor és most. Ronthat a játékélményen.

    #219: "Elképzelni sem tudom, mit szeretnél craftolni az elején."
    Guminőt!:D
  • molnibalage83
    #220
    Ez még 2015-ben volt.
  • GeryD1
    #219
    De miért nincs szerszám? Millió kalapács és szög van a játékban. És igen, ahogy az élet szerves része az alvás, piálás, evés, úgy ebben a játékban is az. Menekülni se kell, fogsz egy egyszerű kést, vagy bármilyen fegyvert és legyalulod a zombit, ami épp feléd vánszorog.
    A játék indulásánál a táskádban van egy kalapács, jobb esetben még egy baseball ütő is. Szerezni kell szöget és lehet tuningolni. Mi kell még az első 10 órában? Elképzelni sem tudom, mit szeretnél craftolni az elején.
  • hqx
    #218
    Az nem csít, Te... én is onnan néztem, hogy betájoljam magam. Tíz óra alatt nem találtál baltát? Akkor nálad lehet valami gebasz, mert nekem kettő is volt. Arra nem emlékszem most így hirtelen, hogy a tárgyak el tudtak használódni, tönkremenni. Biztos...
  • molnibalage83
    #217
    Az, hogy 10 óráig abból állt a játék, hogy alvás, kaja, pia, menekülés. Semmit nem lehet tanulni és megismerni, mert nincs miből. Nem lehetett semmit craftolni így, mert ahhoz alap szerszám kéne...
  • GeryD1
    #216
    Félreértettél, a térkép nem cheat!!! A térkép azért készült, hogy megismerjük a területet. Persze, ha a lakhelyed benne lenne a játékban, nem kellene a térkép, mert ismered. A térkép ezt hivatott pótolni. Az, hogy 10 óra játék után se találtál baltát, megesik, de nem is létfontosságú az az eszköz. Van kalapács, szét lehet szerelni a fából készült tárgyakat, amiből deszka és szög nyerhető ki. Van Baseball ütő, sodrófa, vagy kés, lehet zombit irtani. Étel is van bőven. Szóval nem értem, mi kell még. Játszani kell vele, bele kell ölni több napot, fejlődni, tanulni, megismerni mindent szépen lassan.
    De lehet itt ódákat zengeni róla, ha nem tetszik a játék, nem kell erőltetni.
  • molnibalage83
    #215
    Tudom, hogy van térkép, de akkor most a kérdés az, hogy felfedezni akarok, vagy cheatelni. Amikor 10 óra játék alatt nem találtam egy baltát sem, akkor valahogy elment a kedvem...
  • molnibalage83
    #214
    Hogy elhasználom vagy tönkreteszem a tárgyat és nincs belőle több.
  • GeryD1
    #213
    Én se jöttem rá, hogy az erdőben lehet gyűjtögetni, amíg a menüből le nem fordítottam. :) Utána láttam, hogy köveket szereztem és abból lehet kőbaltát csinálni. Egyébként van balta a játékban, Pl szerszámos bolt. Nyílt titok, hogy a PZ-hez van egy Internet alapú térkép, azon lehet nézelődni, mi hol van. PZ MAP

    Azzal meg nem tudom, mi a baj, hogy sok benne a tárgy, a választéklista. Mondjuk fogalmam sincs, mi neked a sok. Miben veszel el, ezt azért kifejthetnéd.

    A sztori rész meg minek bele, amíg nincs kész a játék? Bár, engem cseppet sem zavar, hogy folyamatosan csinálják. De köztudott, hogy szinte minden játékot multira készítenek és ez a játék is abban élvezetes.
    Amikor olvastam a topik első pár bejegyzését, láttam, hogy volt valami kezdetleges sztori, de nem volt valami hú de nagy durranás.
  • Norbertboy
    #212
    Unreál??? :D Pont ez a reális! No de mindegy, nem a Te játékod, ezt elmondtad. Keress más játékot ami nem Unreál! ;)
  • hqx
    #211
    Nekem egy hét alatt nem volt olyan, hogy valami nem volt meg, ami kellett. Inkább több cuccom volt, mint amit használni tudtam. Minden tárgy megvan a játékban szerintem, csak meg kell keresni.
    A loot respawn meg elégé nem valósághű. Odateszi a zombi pl. a szöget?:D
    Az elrontáson nem nagyon tudom, hogy mit értesz? Én nem rontottam el semmit úgy, hogy aztán ne lehetett volna valahogy kijavítani.
  • molnibalage83
    #210
    A kevesebb néha több. Amikor egy kis szarságot keresel és sehol nincs, azért azt idegölő. Ha meg nincs loot respawn (elég unreal), ha valamit az 5, 10 vagy 100. órában rontasz el és kéne, akkor IJ, kezd újra...?

    Nagyon nincs jól balaszolva. A HC rajongóknak gondolom tetszik, de láthatóan sokakat ezzel veszt el a játék. Mondjuk a pénzt kiaduk érte ettől, szóval...
  • hqx
    #209
    Pedig pont az a jó benne, hogy komplex és viszonylag sok tárgy van benne. Egyébként meg, sz*rt sem érne az egész. A fájóbb az, hogy majdnem 5 éve készül a játék.
  • molnibalage83
    #208
    Nekem maga a játék nem jött be. Ha kb. ötödannyi tárgy lenne benne, akkor még talán. Ez így túl komplex. Olcsón megvettem kipróbálni, ezért annyira nem fáj a történet...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.05.22. 17:16:20
  • hqx
    #207
    Én nulla tudással álltam neki, és egy-két nap alatt belejöttem. Ha valamit nem tudtam, akkor kérdeztem, vagy rájöttem magamtól. Nem olyan nehéz ez a játék. Ennél sokkal idegesítőbb dolgok vannak a játékban. Pl. ha egy szekrényben akárcsak egy toll is volt, akkor nem lehetett felemelni stb. Azt hittem a hajamat tépem. Meg a menü se tettszett - bár használható volt. A fejlődés is elég lassú, de megoldható, hogy gyorsabb legyen. A lényeg az, hogy megfelelő karaktert kell választani az elején, aztán vagy bejön, vagy nem.
  • molnibalage83
    #206
    Én nekiálltam mindenféle utánanézés nélkül 2015-ben. Nem tudom, hogy hány óra játék után (kb. 10+) néztem már meg, hogy miért nem találok követ, meg egyebeket. Ja, hogy egyes növényekre jobbklikk esetén van forage? Aha. És ezt honnan a frászkarikából kellett volna tudnom...? Mert semmiféle utalán nem volt rá, az elején levő kb. 8 röhejes tippben sem.

    Enélkül meg nem készül kőbalta...
    Anélkül meg kb. semmit sem lehet készíteni...
    Szerszámok nélkül nem tudsz szétszedni semmi fontosan...
    Más szerszámot sem nagyon találtam 2015 táján...
    Kb. 20 óra játék után adtam fel...

    A koncepció érdekes, csak agyon lett bonyolítva. Az agyonbonyolítás helyett inkább arra gyúrtak volna, hogy ne sandbox legyen, hanem legyenek érdekes challenge és akár story mód alapú dolgok is.
  • GeryD1
    #205
    Nem értelek titeket. Mi bonyolult ebben a játékban? Egyáltalán nem kell semmit se fejben tartani. Talán egyetlen dolgot, hogy hol a kiszemelt, berendezett házad.
    Óra: Több tárgy is van, amit idő kijelzéséhez tudunk használni. Ébresztőóra, karóra. Szinte az első 5 percben lehet találni valamelyikből, ha nem is a házakban, akkor a Zombiknál biztosan akad, csak kutakodni kell. Van náluk térkép is, arra lehet rajzolni, bejelölgetni mindent, ha esetleg eltévednél.
    Kőbaltát meg marha egyszerű készíteni. Elmész egy erdőbe és kutakodsz. Találsz bogyókat, gallyakat, botokat, köveket. Fogod, összerakod és kész a kőbalta, lehet vagdosni a fát.
    Aki pedig 1-2 órás játékot szeretne, az inkább ki se próbálja.
    Az ablakokat pedig nem feltétlenül kell deszkázni, Vaslemezt is fel lehet rá rakni, igaz, ahhoz kell Propánégető, meg egy pár cucc és még tudás sem kell hozzá. Persze van olyan, amihez fejlődni kell, máskülönben nem tudod megcsinálni.

    Én se olvastam utána a neten, mit hogy kell csinálni, tök gyorsan rá lehet jönni mindenre. A lényeg, hogy legyen egy fix hely, a környékről ki kell iktatni a Zombikat és legyen elegendő kaja. Az elején sok bútort kell szétszedni, hogy az a része fejlődjön, mert úgy fog majd bővülni a készíthető tárgyak listája.

    És ami elérhető szerver van, azt inkább ne is próbálja ki senki. 100%, hogy nincs beállítva a lootrespawn és szinte semmi és ki tudja, hány éve fut már. És azért nem találkoztál senkivel, mert esetleg teljesen máshol vannak. Baromi nagy a pálya.

    És tény, minimum 3-4 taggal már elég mókás lenne a játék. Én speciel úgy állítottam be a szervert, hogy egy helyre dobjon minket. Kinéztem egy jó helyet a PZ map oldalán, ahol egymás mellett vannak viszonylag normális házak.

    Ha bárkinek bármilyen kérdése van, írjon privátot, vagy ide, megpróbálok segíteni, hogy érthetőbb legyen a játék.
  • molnibalage83
    #204
    A multit is kipróbáltam. Két szerverem jártam, egyiknek semv volt értelme. Szét volt lootolva minden, hatalmas épületek felhúzva, de senkivel sem találkoztam pedig 7-8 ember fent volt.

    Ha van haverod, azzal lehet értelme csak akkor meg 0-ról induló szerver kell.

    A koncepció nem lenne rossz, csak végletesen túlbonyolították az egészet...
  • molnibalage83
    #203
    Pl. arról, hogy követ, bogyót és más szart hogyan lehet szerezni...
  • molnibalage83
    #202
    Játszottam már survivor játékkal és az tetszett is, bár abban meg talán túl kevés opció van. A PZ túl részletes és elveszel a hülyeségek között.
  • ntex
    #201
    Én kimondottan kedvelem a zombis túlélőjátékokat, de ez nálam is kicsapta a biztosítékot hogy semmi támpontot, leírást nem ad, csak bedob a pályára aztán boldogulj ahogy tudsz. Leírások, utánaolvasás nélkül tényleg nem lehetne rájönni a mechanikákra, mi hogy működik, ez elég gáz egy ilyen játéknál, szerintem nagyon sok embert eltántorít magától emiatt. A kezelőfelület meg tényleg katasztrofális, átláthatatlan.
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2018.05.20. 12:26:10
  • Norbertboy
    #200
    Ha jól emlékszem a B a crafting menü...

    Ez nem a te játék stílusod,sőt a túlélő játékok világa sem.
  • molnibalage83
    #199
    Csak nem látni, hogy meddig. A challenge-s, ha ilyen, akkor már van némi értelme, mert nem az a cél, hogy kimastereld magad mindenhol. Olyan különböző scenariok lennének jópofák, amik a játék egyes aspektusaira gyúrnak rá. Az, hogy rádzúdúd, hogy hirtelen midenhez kéne érteni, az nagyon vicces.

    Deszkázz be, főzz, stb.
    Én 3 éve favágásig alig tudtam eljutni, mert szerszám nem volt hozzá, stb. Az online wikije nélkül még ez sem sikerült volna, mert asszem nem derült ki, hogy a kőbaltához mi kell. Azt is egyszer tudtam kb. összerakni, mielőtt meghaltam volna...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.05.20. 11:04:27
  • molnibalage83
    #198
    Feltettem újra és rájöttem mi az, ami nem tetszik benne. A borzalmas kezelőfelülete meg hogy kb. mindent fejben kéne tartani, az összes receptet, stb. Túlságosan komplex az egész. Ha nem, akkor több időd megy el a matatással, kereséssel, stb. Közben meg rajtadütnek a zombik...

    Meg a csigalassú fejlődés. Nekem nincs erre több száz órám...

    Az is vicces, hogy egy nyomorult órát nem sikerült beletenni a játékba, hogy lássa az ember az idő múlását.

    Anno valami durva sale-en vettem, kb. annyit is ért, amennyiért vettem.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.05.20. 10:54:11
  • GeryD1
    #197
    Nem nehéz. Csak ugyanannak a verziónak kell lennie. Én már próbáltam, jó móka. De úgy az igazi, ha többen vagyunk.