317
Project Zomboid - The Zombie Survival RPG
  • molnibalage83
    #196
    Multit összehozni mennyire nehéz?
  • GeryD1
    #195
    Azt hiszem, van benne 4 challange rész, annak van célja, ki kell bírni, hogy ne halj meg x ideig. Viszont ami igazán élvezetes, az a Multiplayer rész, ahol nem egyedül vagy. Ez a játék olyan, mint az élet, csak zombikkal. És az, hogy korai hozzáférésű játék, semmit se jelent. Mindegy, hogy végleges verzió, vagy nem, folyamatos fejlesztéseken esik át. És elég sok hibajelentés is érkezik a fejlesztőkhöz, amit javítanak is. És ami a lényeg, lehet vele játszani. Most ha zárt ajtók mögött zajlana, még ennyi szórakozás se lenne. Persze, Single play része valóban nem olyan élvezetes, ezt is inkább Multiban érdemes játszani, mint oly sok másik játékot.

    A TWoM-t teljesen más műfajnak lehet tekinteni. És ha jól tudom, egyik háború se tartott örökké. :)
    Utoljára szerkesztette: GeryD1, 2018.05.19. 19:43:36
  • molnibalage83
    #194
    Mert soha nincs vége. Az embernek meg van RL élete. Az összes ilyen survivolos játéknak akkor látnám értelmét, ha nem csak annyi lenne, hogy "nesze parasz, sandbox", hanem ha pl. arról szólna, hogy el kell jutni valahonnan valahová, túlélni a telet, stb. Így a játék célja annyi, hogy "csinálhasd még és még". Ennek értelmét nem látom. Ez van. Ez persze csak az én véleményem. Látom az oldalon, hogy stroy mód is tervezve van, de amilyen ütemben ez fejlődik... 5+ éve early access a steamen. Ez lehet, hogy rekord...

    A Long Dark ilyesmi vonalon próbálkozik és nem is rosszul és hasonló volt a This War of Mine, de az nem annyira hard story közőpontú volt.
  • Norbertboy
    #193
    Miért céltalan? Az a cél, hogy ne halj meg. Ezek a játékok szakítottak a klasszikus sztori témával. Én pl utálom ha a játék mondja meg hova menjek mit csináljak. Küldetések stb, ezek pont ami számomra unalmas és behatárolja a játékot,persze nem vagyunk egyformák...
  • molnibalage83
    #192
    Story mode vagy ilyesmi lesz, hogy ne csak céltalan túlélés és sandbox legyen?
  • GeryD1
    #191
    Nagyon sok mindennel. Pl. lehet benne autókázni, rengeteg tárgyat raktak bele és rengeteg javításon esett át. A jelenlegi verzió: 39.60-as, de hogy 2015-ben milyen verzió futott, nem tudom. Minden alkalommal közlik a hivatalos fórumon, hogy mivel bővült, vagy mi változott. PZ Updates
  • molnibalage83
    #190
    2015 ősz óta mivel bővül a gamma?
  • JonasSandor
    #189
    Igen ezeket nem állítják le csak sokkkal jobban hangzik az 1.0 és nincs ott az a csúnya rész.
  • hqx
    #188
    Project Zomboid magyarítás
  • GeryD1
    #187
    A Project Zomboid 39.51-es verziójához hozzáigazítottam a fordításomat. Régebbi verzióhoz nem biztos, hogy 100%-osan működni fog. Beleraktam egy mappába, hogy ne kelljen mindig linket generálni, mikor változik a verziószám.

    A linket hqx közli, mert nekem 30 napig nincs hozzá jogosultságom.
  • GeryD1
    #186
    Hát igen, a Multi alap beállítás egy kicsit nehéz szintű.

    Ránéztem a PZ fórumra, szépen haladnak a srácok. Már a 39.51-es verziónál tartanak. Elég sok hibát javítottak, főleg a vehicle részlegben.
  • hqx
    #185
    Mondjuk, azzal a szerver beállítással nem is kellett volna amatőrként belekezdeni.:)
  • GeryD1
    #184
    Fertőtlenítő és kötszer is kellett, bár, a kötszer ronggyal megvolt nálad oldva, csak fertőzött voltál. :)
  • hqx
    #183
    "fertőtlenítőszere":?:D Nem, valami más kellett, de végül is már mindegy, mert belehalt a karakter. :D De egyébként, multiban a legjobb.:)
  • Norbertboy
    #182
    És ha van végleges verzió akkor mi van? Ugyanúgy fejlesztik a játékot...
    A most kijött játékok is maradtak alphák csak drágábbak lettek. Rust, Ark, szerintem a forest is drágább lesz.

  • JonasSandor
    #181
    Végleges verzióját kéne kiadniuk most már.
  • GeryD1
    #180
    Hát pedig ennek pont ez a lényege. :) Tulajdonképp túl kell élni minél több napot/évet. Közben egy olyan lakókörnyezetet kiépíteni, ami biztonságot nyújt, megtermelni, létrehozni a napi szükségleteket. Multiban pedig azért izgalmasabb, mert ezt egy lakóközösségben tudod megtenni, egymást segítve. Pont tegnap volt olyan, hogy Hqx-nek nem volt fertőtlenítőszere, de nekem pont akadt és kölcsönadtam neki. :) Az más kérdés, hogy pont akkor halt bele a sérüléseibe, mikor ellátta volna magát. :)
    Szóval, úgy kell ezt a játékot felfogni, mint a való életet, csak zombikkal a szomszédban. :)
  • Anonymusxx
    #179
    Amúgy a játéknak van vége, vagy valami fő küldetés? Én nem szeretem azokat aminek csak annyi a lényege hogy minél tovább húzzam....
  • GeryD1
    #178
    Félreértést elkerülve, nem mondtam, hogy rosszat írtál róla. :) Mi a Hardcore benne amúgy? :) Egyébként pár újrakezdés után eléggé bele lehet jönni és élvezni is lehet a játékot.
    Rengeteg minden van benne és még mi minden lehet, ha megéljük persze. Jó játék ez, csak borzasztóan lassan halad, de ez lehet pozitívum is. Ha csak azt nézem, hogy nem crash-sel a játék, pörög minden, ahogyan kell. Személy szerint sosem játszottam a minecrafttal, de azért attól minőségibb a játék kivitelezése. És szerintem egy ilyen fajta stílushoz nem is kell oltári nagy grafikai szépség. Ha pedig azt nézem, hogy az elmúlt években egyre többen veszik elő a régi nagy játékokat, gondolok itt a C64-től kezdve mindenféle régi eszközig, akkor ez teljesen megállja a helyét, egy oldscool érzést adva neki. Persze, akit leköt a játék, az úgy is elszórakozik vele napokat, heteket, vagy akár éveket is, akit nem, az 5 perc után dobja a kukába. :)
  • DevEagle
    #177
    Gery. Nem mondtam semmi rosszat. Csak azért ezen meglepődtem. De a játék amúgy szupi, de nekem nagyon hardcore.
  • GeryD1
    #176
    Autókkal kapcsolatos észrevétel: A zombik elütésén még azért van mit fejleszteni, de ötletgazdag az egész kivitelezés. Szinte darabokra lehet szedni egy-egy verdát, ha van megfelelő szerszámunk és képességünk hozzá. Hqx-szel multiban eléggé elszórakozunk ezzel a játékkal. :) Bármit is jelentsen az a meglepődöttség, hogy Lua-ban lett programozva. Szerintem nem azt kell nézni, hogy miben programozzák, hanem a játékélményt. A Sims se másabb ettől, csak ott véges a bejárható pálya, ebben meg szinte végtelen.
  • DevEagle
    #175
    komolyan Lua ban van programozva? a minecraft computer craft modjában is avval kell programozni. nem semmi
  • Norbertboy
    #174
    Köszi fiúk!
  • hqx
    #173
    Linkre katt: Project Zomboid magyarítás, majd csomagold ki a ProjectZomboid \ media \ lua könyvtárba. Vagy kicsomagolod a neked tetsző helyre a zip fájlt, és onnan másolod a ProjectZomboid \ media \ lua könyvtárba.
    Utoljára szerkesztette: hqx, 2018.04.18. 12:27:16
  • GeryD1
    #172
    Megnyitod a linket, majd fent a menüben van olyan, hogy letöltés. Ezután csomagolt fájlként jön majd le, amit kicsomagolás után a megfelelő helyre kell bemásolni a játék mappájában.
  • Norbertboy
    #171
    40 múltam és nem vagyok pro, ezért kérdem ezt hogy kell letölteni?
  • GeryD1
    #170
    A fordításom elérhetősége: https://1drv.ms/f/s!AsR35dXqubmchNQL62pdWOk40krtGA
  • GeryD1
    #169
    Írok PM-et. Akit érdekel, az írjon rám és átküldöm. Viszont, ha van rá kereslet, onedrive elérhetőséget tudok majd adni és onnan mindig le lehet szedni a frissített fájlokat.
  • Norbertboy
    #168
    Engem is érdekelne! Köszi!!!
  • GeryD1
    #167
    Hozzá igazítottam a 39.45-ös verzióhoz a fordítást. Ez most a legújabb verzió.
  • GeryD1
    #166
    Írtam PM-et.
  • uscGhost
    #165
    Szia! Engem érdekelne.
  • GeryD1
    #164
    Üdv. Pár hónapja elkezdtem hobbi szinten folytatni a fordítást. Akit érdekel, szívesen adok elérést hozzá. Játék közben fordítom, így azok lettek lefordítva, amikkel találkoztam, vagy épp a fájlokban elértem. A legújabb 39.45-ös verzióhoz nem jó, csak a 38.4-hez!
  • Ironman2
    #163
    2013.nov.8 a hivatalos megjelenési dátum.

    Amúgy viccet félretéve,valóban már 5 éve fejlesztik,és még mindig early acces stádiumban van a játék.Az hogy mikor lesz belőle teljes,a jóég tudja.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2018.04.13. 01:54:51
  • JonasSandor
    #162
    Ezzel mivan mikor jelenik meg hivatalosan is?
  • Norbertboy
    #161
    Magyarítás marad így? Sajnos 50% sincs lefordítva
  • Norbertboy
    #160
    Új sorozatom lesz hamarosan
  • SötétBarom
    #159
    Én néha szoktam. Évek óta követem, de amíg nincsenek npc-k sztem nem fogok komolyabban elmerülni benne..
  • Norbertboy
    #158
    Ennyire nem játszik ezzel senki?
  • Norbertboy
    #157
    Építkezni lehet a játékban?