317
Project Zomboid - The Zombie Survival RPG
  • zorrobomber
    #1
    Mindenek előtt le kell szögezni, meg fogsz halni!

    A téma teljes címe, és a bevezető mondatom sokat elárul és mégis keveset :) Egy indie fejlesztésű, szabadon bejárható világú, Minecraft szerű craft rendszerrel megáldott, retro izometrikus grafikájú játékról van alapvetően szó. A játék abban is hasonlít a Minecraft-hoz, hogy már fejlesztés közben árulják, jelenleg a fejlesztők szerint pre-alpha állapotban van. Mikor először olvastam róla érdekesnek tűnt, kedves kis indie projekt, de zombis, amitől már (szerintem nem csak nekem) herótom van, így pár kattintással le is tudtam az érdeklődést.

    Szerencsétlenségükre, viszont az én szerencsémre viszonylag sok hír jött azóta a játékról, elsősorban negatív tartalommal. Először a Google Checkout zárolta a számlájukat, meg is kellett szüntetniük a közvetlen árusítást, jelenleg úgy próbálnak túlélni, hogy a már készen levő játékaikat ha megveszed, kapsz mellé egy life-time subscriptiont a Zomboid-hoz is, tehát folyamatosan ingyen megkapod a frissebb verziókat a'la Minecraft. Nem eszik azonban olyan forrón a kását: kalózok létrehoztak egy olyan verziót, ami frissíti magát, és ez a frissítési folyamat a hivatalos updater rendszert használja, ami a fejlesztőknek pénzbe kerül. Eredmény az, hogy ha megveszed a kész játékokat, jelenleg nem kapsz érte aktuális Zomboid verziót. Ellensúlyozásként viszont az áldott torrent technológia segítségével(!) le lehet szedni egy ingyenes pre-alpha tech demo-t a játékból. Én itt kapcsolódtam be a játékba, és bízom benne hogy még sokan mások is, legalább a demo erejéig :) Megéri, és egyelőre én nem is írnék a játékmenetről, mert olyan jellegű, amit érdemes saját magadnak felfedezni, én is így tettem. Rengeteg mindent lehetne még írni, de egyrészt még úgyis nagyon sokat fog változni a játék, másrészt hagyok nektek is témát, plusz innentől szavak helyett jöjjön inkább pár kép...

    ...és szedjétek le a pre-alpha tech demo-t INNEN!
  • Zomil
    #2
    ahogy te is irtad, én ott vesztettem el az érdeklödésemet, h ismét csak egy zombi hent a játék...lehet akármilyen tartalams 5letes, de manapság a csapbol is a zombis játékok folynak...
  • Guren
    #3
    milyen csapból? én egy valamire való zombis játékra sem emlékszem az utóbbi 1-2 évből.
  • zorrobomber
    #4
    Nem "csak egy zombi hent" a játék, hanem vérbeli szerepjáték...lesz...remélem :) Jelenlegi formájában, a játék eleje már hihetetlen jó, és ha ígéretük szerint még hosszú évekig tolni fogják bele az update-eket, akkor meg egyenesen kurva jó lesz. A játék struktúrája miatt(előbb-utóbb meghalsz, az első két game-em kb 10 percig tartott :) viszont szerintem már simán most be lehet szállni, és az új dolgok folyamatosan ki fogják tolni az élettartamát a játéknak.
  • Carlos
    #5
    Plant vs Zombies ?
    Az bazi jó volt...

    Amúgy +fav.

    Bár kicsit nem értem.
    Le lehet tölteni warezról a frissítetted de mivel ez nem szép dolog, ezért használd legálisan a pre-alfát ??? Hogy is van ez tanárúr?
  • Guren
    #6
    ja igen, PvsZ. de azon kívül tényleg nem sok volt :3
  • zorrobomber
    #7
    használd legálisan a pre-alpha demót, hogy mitől demo azt nem tudom, nem derül ki :) mindenesetre ebből is látszik hogy szarban vannak eléggé, és egész egyszerűen bíznak a játékban és abban hogy lesz akkora fanbase aki nem lopja meg őket, hogy el tudnak boldogulni anyagilag és tudják tovább fejleszteni a cuccost. engem egyelőre a google checkout tartott vissza a megvásárlástól, na meg az hogy kivárom mi lesz ezzel a update-elős dologgal.
  • Zomil
    #8
    sztem csak szimplán a koncepcio nem vonzza az embereket(mármint a zombi apokalipszis) :)

    Guren: az tény, h minöségi zombis játékbol kevesebb van, de az utobbi 1-2 évben elég sok zombikkal kapcsolatos játék jelent meg :)
    kezdve az l4d játékoktol, killing floor, a codokban alapbol beépitett zombi modok, meg rengeteg indie játék amiknek szintén a zombikhoz van köze valamilyen modon :)
    de mondhatnám a minecraft-ot is, mert ott is zombikkal kell megküzdeni :)

    és mivel sokan untig játszották ezek közül valamelyiket( én l4d-be és killing floor-ba öltem elég sok idöt), egyszerüen nincs kedvük egy ujabb zombi hent-hez, legyen az akár rpg, akár más...
  • SötétBarom
    #9
    +fav

    !!!
  • tutituti
    #10
    ment a favba.
  • Zsolek123
    #11
    zombis rpg huhúú
  • Zsolek123
    #12
    2 órája játszok vele. egész jó.
  • Zsolek123
    #13
    olvastam lesz coop multi, randomizált térképek stbstb.
    eléggé alfa a dolog, de így is bejövős.
  • Carlos
    #14
    No leszedtem de nem történik semmi.
    Próbáltam az exe-vel, és a bat-tal is inditani, de semmi.

    Hogyan tovább? (64bit xp)
  • tutituti
    #15
    Na akkor egy gyors helpet írhatnál.
    Én fél-egy órát játszottam vele.Aztán el kellett mennem itthonró ezért gép lekapcs.Gondolom menti az adott helyzetet,vagy nem?
    A másik meg lehet kombinálni a tárgyakat?
    Aztán a feleségemnek hogy adjam oda a kötszert meg a többi dolgot?
    ÉS a bárba hogy tudok bejutni,meg fegyverem sincs csak shoti ammóm.
  • Zsolek123
    #16
    Nem tudom, hogy menti-e mert eddig csak akkor léptem ki, mikor meghaltam :)

    Lehet kombinálni a tárgyakat, az táskádban van alul egy "kalapács-szög" gomb, azon belül lehet.

    A kötszert úgy adod neki oda, hogy odamész, kiválasztod a táskádból a kötszert rányomod az asszonyra.

    Odáig még nem jutottam el, de ha keletre mész a harmadik házban találsz shotgunt, és tűzoltófejszét.
  • Carlos
    #17
    Valaki az el nem induló játékra valamit?
  • zorrobomber
    #18
    tudtommal nincs mentés
  • Zsolek123
    #19
    úgyhiszem nem is szükséges, nem bírtam eddig 5-6 napnál tovább
  • zorrobomber
    #20
    nekem ez kimaradt, ti belefutottatok? :)
  • Rowlend
    #21
    Sajnos igen. :D Azt hittem, hogy a párna a vérzés elállítására szolgál majd, de kiderült mégse. :D
  • Zsolek123
    #22
    igen, és a reakicó az kb. ugyanaz volt :D:DDDDD

    gondoltam felpolcolja a lábát vagy valami :D
  • tutituti
    #23
    Project zomboid wikipedia.
    ITt van segítség miket lehet craftingolni,item list stb.
  • Zsolek123
    #24
    na ez jól jön, kösz.
  • Mr_no_NaMe
    #25
    +fav
  • Frosty01
    #26
    +fav
  • SötétBarom
    #27
    Nagy igazságokat írnak a készítők:

    "The goal here is purely to have the most unique and remarkable adventure leading up to your eventual and inevitable demise. One that you can tell your PZ playing mates about, or could chronicle in a blog diary, or record on youtube, or draw a web comic of. A unique and deep story of your final experiences that others will find engaging and enjoy hearing or reading about. So you’re destined to die. Pessimistic and bleak? Perhaps, but what we’re looking to accomplish here is to strip the formal ‘main quest chasing’ mentality of playing the game.

    After all, to use Morrowind as an example, it’s the exploring and finding random quests to do that ultimately provides gamers with the most fulfilment of an RPG, to the point they usually end up forgoing or delaying the progression of the main quest until they have gotten what they want from the rest of the game. Worrying that the quest they are doing will turn out to be a main questy one and push them closer to the end of the game."
  • DarkHorSe
    #28
    +fav meg áp ! :D
  • DarkHorSe
    #29
    sok item nincsen benne, nem tudtok valami normalisabbat?:)
  • Carlos
    #30
    Én annak is örülnék, ha elindulna...
  • DarkHorSe
    #31
    rakd ujra a javat, nekem is 64bit van es megy gond nelkul.

  • Carlos
    #32
    hmmm...jó ötlet, majd kipróbálom.
  • DarkHorSe
    #33
    Na most lett vege az elso komolyabb jatekomnak :)

    A vegen atvaltoztam sajnos zombiva gondolom a betegseg miatt. Nem olyan nehez ez a jatek szerintem ha az ember betart 1-2 dolgot. Az elejen meg kell olni a shotgunos csavot, utana konnyu eletben maradni szerintem. A shotgunt amit talaltam szinte sosem hasznaltam mert csak megtobb zombit csalt oda. A legjobb fegyo amit talaltam az Axe, meg a Spiked baseball bat. Szerintem mindketto egy szinten all. Meg az elemlampa ez melle, hogy este is lassak azert valamit. Kajat nem olyan nehez talalni, a husokat megeri megenni nyersen? mert nemigazan tudtam rajonni hogy lehet oket megsutni, pedig volt vagy 20 darab :D Barikadot is megeri csinalni, mert azt ahogy tapasztaltam nem tudjak attorni. Az ajtokat meg szet lehet verni, akkor is ha be vannak zarva. Nekem Axeval sikerult. Kalapacsal nem problatam.

    Ja igen, a vege fele egyre betegebb lettem, allandoan gyotort a fajdalom stb, ez ellen lehet valamit tenni? Gondolom igy valtozott at lassan zombiva. Gyogyszer nagyon sok volt, de nemtudom hogy mit kene erre szedni.. Ha attol van hogy megserul az ember, akkor elobb utobb ugyis atvaltozik az ember :/

    Kb igy ennyi elsore :D
  • Anonymusx
    #34
    Nem mondod két óra alatt végig is vitted?
    Carlos: Semmilyen hibaüzenetet nem írt ki? Lehet hogy valamilyen progi hiányzik a gépedről, pl java 6 kell hozzá

    Amúgy most olvasom az oldalukon hogy már hamarosan készen lesznek?
  • Anonymusx
    #35
    Annyira nem tudok angolul, de ITT van egy pár százalékos jel, gondolom azt jelenti mennyire vannak kész vele.
  • DarkHorSe
    #36
    Hat en nemtudom hogy vegigvittem-e :DD

    Eletbenmaradtam sokaig, aztan zombi lettem :/
  • Carlos
    #37
    Rákattintok az exe-re és nem történik semmi. Semmi hibaüzenet, semmi error, semmi warning...
  • DarkHorSe
    #38
    akkpr hivd meg dosbol
  • Carlos
    #39
    mármint parancssorból? :)
  • DarkHorSe
    #40
    jaja, mivel ez javas cucc, de a hatterben fut egy dos ablak is