79
  • B0nFire
    #1
    Most is vannak olyan programok, amelyek úgy bele képesek ragadni a feladatkezelőbe, hogy minimum egy ki- és bejelentkezést meg kell ejteni. Ez nem a Microsofton múlik. Bár vannak 3rd party Appkill és hasonló programok, a Windows nem biztos, hogy ilyen erőszakosan szeretné likvidálni őket.
  • mrzed001
    #2
    Kövezzetek meg, de ezen képek alapján én azt mondom, hogy a régi jobb volt ...
    De hogy informatívabb, az hót ziher.
    Én már azért is dühöngtem, hogy már a Vistába sem hálózatonként van 1-1 ikon (hogy első ránézésre lássam melyik hálózat ment el, szakadt le ..).
  • Balumann
    #3
    "Én már azért is dühöngtem, hogy már a Vistába sem hálózatonként van 1-1 ikon (hogy első ránézésre lássam melyik hálózat ment el, szakadt le ..)."

    Mármint mire gondolsz? Vezérlőpultból alapból a "Hálózati és megosztási központ" érhető el, de ott az Adapterbeállítások -ra kattintva elérhető (vagy a startmenübe beírva) a "hálózati kapcsolatok", ami XP -nél is volt, ikononként a hálózati adapterek, ahol látszik, hogy melyikkel mi van, meg állíthatók, stb..
  • Bajkonur
    #4
    Xp feladatkezelőben az alkalmazások között jobb gomb, ugrás folyamatra, folyamat leállítása módszerrel még nem volt olyan, amit ne tudtam volna bezárni.
  • sh4d0w808
    #5
    "Az első anyag szerint bekerült a Windows 8 előzetes verziójába egy Hybrid Boot nevű funkció, ami lehetővé teszi a program gyorsabb indítását. A funkciót a felhasználók kapcsolhatják ki és be, az ezzel kapcsolatos beállítási lehetőség bekerült a Windows 8-ba. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a funkció bekapcsolásával az operációs rendszer rendkívül gyorsan, "szinte azonnal" betöltődik."

    Ez a részlet nagyon zavaros. Minek ki-be kapcsolni ezt a funkciót? Hogyan valósul meg a "szinte azonnali" betöltődés? Ez egy valódi boot, vagy inkább csak egy átnevezett hibernálás?
  • amitakartok
    #6
    Valószínűleg a kettő keveréke, innen a név. Szerintem.
  • G22
    #7
    Aztán eltelik 1-2-3 év és jön a Win 9?
    Úgy unom ezt, jó lenne, ha hagynának 5-10évet 1 op rendszer között.
  • paraszgyerek
    #8
    Én jobban örültem volna ha a mikrokernel / virtualizáció irányába mozdultak volna el. Az hogy más a task manager, meg gyorsabban bútol, meg kicsit másképp néz ki plusz még lesz becsatolt hálózati meghajtó ( ez ám az újdonság :-D ) - ettől sajnos ez még mindig egy feltupírozott monolit rendszer.

    Talán azért is vannak ezek a "kiszivárogtatások" hogy a legelejétől teszteljék a célközönség reakcióit.

    Eközben desktop fronton lassan, de biztosan menetel az ubuntu és a wine...

    Amit jó látni, hogy mindkét front összességében azért szépen fejlődik.
  • morden
    #9
    Én örülnék az új task managgernek, sokszor úgy elszáll a win hogy a reset segít csak rajta, a task managger előjön feladat leállítása és semmi nem történik, napi 2x-3x simán előfordul pedig csak youtube meg index megy :D Vagy az én winembe a win 8 task managger prebéta fut :D ?
  • gemihu
    #10
    Lassan menetel az ubuntu.. Az igazság az,hogy egy olyan rendszerre viszonylag kevesen akarnak fejleszteni,amit azok a felhasználók használnak,akik mindent ingyen szeretnének. Ez igazából a céges alkalmazásoknál jelenthet gondot. A másik gond,ami az otthon felhasználókat is érinti,hogy hardver szinten is kicsi a támogatottság és tájékoztatás. Az emberek nem úgy vesznek rendszert,hogy na van egy ubuntum és akkor elkezdek hozzá venni cuccosokat , közben meg erről és erről is le kell mondanom..
  • e57
    #11
    Inkább az lehet hogy hibásan működik a memória, vagy a HDD.
    Persze valami nem kompatibilis program is okozhatja a problémádat.
  • e57
    #12
    a #9-es hozzászólásra ment volna a post.
  • paraszgyerek
    #13
    morden: Nálad valami más gond lehet, javaslom a memtest-et illetve másik memóriamodullal való próbát első körben.
    Lehet vidikártya gond vagy túlmelegedés is a probléma forrása ( Speedfan progival tudod ezt nézni )
    Egy alapos disk check is segíthet.
  • mrzed001
    #14
    "Vezérlőpultból alapból a "Hálózati és megosztási központ" érhető el,"
    Tudod XP-ig a taskbaron (óra mellett, jobb alsó sarok) hálózatonként (beállítható) volt (hogy legyen) 1-1 ikon (most csak 1), így a képernyőre nézve egyből látszott melyik online, melyik nem, melyik forgalmaz, melyik nem.
    Nekem az pölö igen hiányzik, mert nem 1 hálózatos user vagyok sem otthon, sem melóhelyen.

  • paraszgyerek
    #15
    mrzed001: Vannak egész csini network profiler progik, szerintem is felesleges a network and sharing center nevű borzadállyal kínlódni, ha vegyes hálókkal dolgozol, olyat azonban sajna nem látok hogy több adapterre egyszerre lehessen profilokat megadni. Oda már inkább valami PS scriptes játékot tudok elképzelni...
    http://www.techmixer.com/free-network-ip-profile-managers-list/
  • chuky123
    #16
    Én se értem hogy ezért minek kiadni egy "új" oprendszert. Inkább mondjuk csinálnának sp2 es csomagot amibe benne vannak ezek a plusz szolgáltatások. Persze úgy nem kérhetne újabb pénzt az MS. Win8 max csak annyiból lesz jobb mint a win7 hogy ARM procikon fog futni.
  • Attila1234
    #17
    Nem lesz gond, ha normális áron lehet majd megvenni az update-et. Jó lenne, ha nem találná ki a Microsoft, hogy teljes áron kell megvenni a Win8-at még a Win7 tulajoknak is, mert akkor garantált lesz a bukta. Még jóformán az XP se futotta ki magát, a Win7-ről nem is beszélve.
  • Major
    #18
    Ha azt veszed az ára már igen csak kedvező. Egy windows 7 OEM ~23 E Ft, ami nagyjából megfelel egy gyűjtői kiadású játék árának. Ne felejtsük el azt sem, hogy egy Windows-t nem csak kijátszod és felteszed a polcra.
  • fergusonpapa
    #19
    nagyon tévedsz,ez az állitás kb 4-5 éve volt igaz.Tudom mert akkor is kiporbáltam.Vártam nagyon sokat mi sül ki belöle és az utobbi 1 évben csak ezt használom.Támogatással nincs gond,Sőt amig windowsnál szedegetem a cdket elő mert nem ugy rakja fel ahogy én akarom(Mondjuk videokártya)meg van mikor nem ismer fel valamit(win7-ense)adig ubuntu,elsö inditás utána frisitéseket megtalálja magátolujra inditom és kész.

    Softverek meg egyre több van rá,sok ingyenes ugye.

    Abban meg félig van igazad h elvárják h ingyenes legyen.Most egy átléag felhazsnáló mit vár el a windowson?? lássuk csak böngészö+msn
    Ez megvan UBuntun is.emelett ha ezis elteredjne jobban,ugyanugy lennének rá fizetös programok is,az ok inkább az h nem fejlesztenek rá az h nicns elég célközönségg.Ez ugyanugy igaz lenne játékokra is.

    Ismerösi körben is sokan átértek rá,ful amatör net user-ek akik csak ténleg 2-3 alabp dolgot hazsnálnak,mutattam idegenkedtek vele utána rájöttek milyen egyszerü.Ténleg egy uj alkalmazás lehuzása egyszerü,beálitani a dolgokat egy ovodás is tudja annyira egyszerüen megvan csinálva az alap config(ugye van haaldoi rész midenhol)

    Emelet nagyon is szépen személyre lehet szabni az asztalunk.

    Nekm nincs gondom vele,söt nagyon is tetszik,és sok kis átlag netezö rájönne h sokkaljobban járna,és gyorsabb lenne rendszere,meg amire hazsnálja wint az itt is jo,vagy jobb.akkor változna a részesedésük csak amig az ubuntu nem nyomja a képünkbe a reklámot adig nem is fog elterjedni,és lehet akár10x is jobb mint a win,marad minden a régiben.ez a véleményem.
  • Major
    #20
    Ugyan már, azt te se hiszed el, hogy ha Linux alatt is kijönnének "komolyabb" játékot meg venné bárki is, ez nem lenne összeegyeztethető az ingyenesség filozófiával. Itt már marhára nem arról van szó, hogy milyen drága a egy OS. Veszel eredetiben kettő játékot és meg van az ára. Teljesen mindegy, hogy milyen rendszert használsz, az emberek nem fognak vásárolni rá semmit, mert ingyen is lelehet tőteni. Ha lenne Linuxra is pl. Photoshop, ugyan úgy menne warezra, akkor érdemes kiadni egy Linux verziót?
  • vasedeny2
    #21
    valóban, nem csak kijáttszod: telepítgedted, beállítod, elfelejti, újra beállítod, és csak a médiaplayert veszi elő, nem az mplayer/vlc-t, ami nem tud lejátszani semmit, virusirtózol, összeomlik, baszakszol a tweak progikkal, a regisztrivel, megunod, újra teszed, vagy ez a driver megy, vagy az. leszívja az aksiját a laposnak, megint szeded elő a tweak progikat. non-stop írkál a vinyódra, azaz kinyírja az ssdt. és ha nem tweakeled, 2-3 hónap után szétmegy, van olyan bug benne, ami már a dos 5.0-ban is benne volt, a win 7-ben is, minden esély meg van arra, a 8-ban is benne lesz.
    különben is a linux ingyenes, és imádod: azt használod a telefonodon, azon fut az egész internet, az van a routeredben, és az fut az autódban, az vezérli a robotokat a gyárakban. észre se veszed, hogy van, mert sose kell állítgatni, tweakelni, fut, és futni fog. felteheted az asztali gépedre, és azon is ugyanilyen. nehogy kipróbáld, ha úgyis át kell szokni a <= win7 -ről, egyértelmű, hogy win8-at szokd meg, ne az ingyenes linuxot, csak kb 20e forint
  • WeAreMany
    #22
    Windows akksi szempontjából jobb mint a linux, szal ezt kihúzhatod a listáról. TRIM funkció is van szal ssd-t nem nyírja ki.
    A Windowsnak az a nagy előnye hogy a buta is tudja használni. És erőteljes butulás van folyamatban éppen.

    Ha van autód, kötelező a jogsi, ha van fegyvered, kötelező a vizsga. Nem tudom miért gondolják azt egyesek, hogy a számítógép egyszerű mint egy faág...
  • paraszgyerek
    #23
    Szépen kérnék mindenkit, ne flémeljük már szét a win vs linux témával - a két rendszer nagyszerűen képes egymás mellett, egymást segítve is létezni.

    Sajnos jelen állapot szerint hivatalos, kereskedelmi szoftvert - amiből én is szeretnék hasznot látni - nem fejlesztetnék linux-ra, mert a tesztelés és support valszeg a haszon többszörösét vinné el.
    Ehhez képest egy zárt win api-val már nem kell aggódnom a különböző teszteletlen hardver-kombinációktól.

    Ebből már látszik, hogy a jó megoldás talán egy javához vagy .NET-hez hasonló köztes, igazán platformfüggetlen futtatókörnyezet lehetne.

    Ezt megfigyelhettük az android esetében is - az androidos programozónak aztán nem kell aggódni hogy milyen vasat tesznek az appja alá, a pc alkalmazásfejlesztőnek bizony még kell.
  • vasedeny2
    #24
    apropó photoshop: ők mondták, hogy nem lesz linuxon, mert nem tudnak linuxon nyomdai minőségben nyomtatni, a gimp tud, viszont winnel nem. belátták hogy linuxon jobb a gimp.
  • vasedeny2
    #25
    jaja, uncsi a téma, ez igaz. aki linuxot használ, az nagyon érzi a kontrasztot, és meg szeretné mással is osztani. ennyi
  • fergusonpapa
    #26
    a windowst is az emberek 90% ingyen szerzi be ;) és egyátalán nem könnyebb használnia mint a linuxot.

    most én ha felteszek 1 wint 1honap után belasul MINDIG akármilyen konfigon,érdeges h ott volt anno az xp ,mikor bejöt huhdejo,a gépem éphogy birta de ment.eltelt 2-3év és már alap felszerltség volt a gépen,uj configok melet,de UGYANUGY lassu volt elején mindig jó 1 honap után roty.és jön a mégdurvább eltelik mégtöbb év sokkal erösebb gépek és akkor is ugyanez a helyzet.

    nem vagyok warezhuszár h mindent lehuzzak,föleg netezésre használtam akkor is a gépet ami kimeritette 3-4 oldal nézegetéssel az egészet,nem telepitettem agybaföbe.és mégis ezvolt.és a legnagyobb h 1honap lasulás utána még 3-4 és gép roty.legtovább nekm 1 évig huzta akkor is azért mert félévig bese kapcosltam a gépet..

    Szóvalelég érdekes ez.JElenleg meg féléve ubuntuzok és semmi.ugyanolyan mitn mikor felraktam.nem véletlen hazsnálják szerverekhez is.megbizható.
  • mousee
    #27
    Támogat, nincs szükség flame-re.
    Mindenki használja azt, ami neki megfelelő, és ne fikázza a másikat, legfőképpen ne alaptalanul. Mindkét rendszer nagyon jó a maga módján.

    Amúgy én örülnék neki ha erősödne a linux desktop részesedése és növekedne a szoftveres és driveres támogatottsága, már ez a pár százalékos "konkurencia" is hogy meglendítette redmondot. Konkurenciára szükség van, mert anélkül a fejlesztők ellustulnak. Harc kell, mert abból mi felhasználók abból mindenképpen jól járunk.
  • lapaleves
    #28
    első task manageres képen: minden futó program idle, cpu mégis 100%.

    akkor ez tuti nem fake, erre ráismerek. bruhahaha.

    fontos újítás még, hogy a sok összeakadt programot könnyebb megölni bruhahahühühü.

    windowst mindenkinek, aki megérdemli.
  • mousee
    #29
    - egy abból a végéről :D
  • vasedeny2
    #30
    egyszercsak winen tönkrement az egerem. hiába csinálok neki bármit, hiába dugom a gépbe, semmi. azt hinné az ember, hogy tönkrement. persze ha bedugom a linuxomba semmi baja.
  • vasedeny2
    #31
    pont ettől hiteles. minden idle, és 10% cpu lenne a fake :)
  • Flashman
    #32
    Ez miért is zavar? Senki nem tart fegyvert a fejedhez, hogy válts rendszert. Ha jó a régi használd azt és ennyi.
  • Balumann
    #33
    Az Ubuntu a céges háttérnek köszönhetően nagyon gyorsan fejlődik, jóval egyszerűbbé és kényelmesebbé vált a használata és beállítása a rendszernek, de sajnos még mindig kicsit messze van a Windowstól sok területen. Ha az ember többre szereti használni a gépét, mint netezés, zenehallgatás, filmezés, meg letöltögetés (ezeket is alapszinten), akkor biztos, hogy lesz olyan, amikor már terminált, konzolparancsokat kell használni, forídtani valamit mert csak forrásban érhető el, konfig fájlt szerkeszteni, mert ahhoz éppenséggel nem csináltak grafikus felületet (vagy csináltak, csak random valamiért nem működik megfelelően).

    Még mindig rengeteg random hibák tudnak előjönni, amire még gyakorlottabb felhasználó sem biztos, hogy talál megoldást.

    A játékokat jobban szeretik még mindig directx -re fejleszteni, linuxon Wine -al sok mindent el lehet indítani, de még mindig nem mondható megbízhatónak, valami elindul, valami nem. Megörültem, hogy a Playonlinux -al (az is wine -t használ persze, de beállítja automatikusan amik kellenek) pl. a Microsoft Office 2007 -est pl. könnyen föl lehet telepíteni, word, power point, excel perfektül működik. Rokonomnál is működik, annyi kivétellel, hogy ahova a serialt kellene beírni, nem lehet beleírni, és így sehogy sem sikerült aktiválni.

    Én mondjuk mostanában inkább Debianolok, az van fennt asztali és netbookomon is, mert sokkal gyorsabb és stabilabban működik tapasztalataim szerint az Ubuntunál (persze kicsit többet kell tökölni, már a repokkal is).
  • Balumann
    #34
    A régi gépemen (amit anyám használ, rendszeresen, szinte minden nap, sokmindenre), majdnem 2 éve van fennt az XP, és még mindig nem lassult be olyan mértékben. Netbookomon is XP van debian mellett, több mint 1 éve, elsődlegesként használva, azon egyáltalán nem lassult be (pedig teli van az is mindennel, mert programoztam is rajta (c++, honlapkészítés php, javascript és visual basic is egyszerű progikhoz), meg sok más.
    Asztali gépemen a Win7 megjelenés óta van fennt (az is jóval több, mint 1 éve), az indulás belassult, a rendszer ugyanoylan stabil, mint mikor frissen telepítettem. Ezen még több mindent szoktam csinálni, játékoktól kezdve, 500+320+160gigás vinyómon gyakorlatilag alig van helyem.

    Tény, hogy egyszerű használni a Windowsokat, de meg kell tanulni karbantartani. Karbantartani az induló programokat (minden fölösleget kivenni), és időnként lefuttatni regisztry tisztítást, meg egyéb ilyeneket (pl. ami a CCleaner -ben van), eseténként lemeztöredezettségmentesítést. Ilyenek mellett nagyon sokáig stabil tud maradni a rendszer, belassulás nélkül. Pedig egy lassabb 2 magos proci meg csak 2 giga memória van a gépemben.
  • sanyicks
    #35
    "Még mindig rengeteg random hibák tudnak előjönni, amire még gyakorlottabb felhasználó sem biztos, hogy talál megoldást."

    Nem mintha winen nem lenne ugyanez. És általában nincs is rá megoldás.
  • vasedeny2
    #36
    a gentoo-t próbáltad? van neki portage conf file-ja, meg USE kapcsolói, és ebből generálja a config fileokat. tudok neked bevállt gnome-os, laptopra optimalizált portage konfot adni. 2 parancs, 1 egész napos fordítás (mert ugye jó dolog használni egy processzor speciális utasításkészletét, nem melegszik annyira), és 10 évig nem nyúlsz hozzá, max frissítesz. én már 1 éve csak suspendelem
  • sanyicks
    #37
    a .net annyira platformfüggetlen mint a directx... semennyire.
    Zárt win apival nem kell aggódnod a különböző hardverkonfigurációktól? Kb köze nincs egymáshoz a 2 dolognak, az open és a zárt api között az a különbség, hogy az egyik zárt a másik meg nyílt és dokumentált...
    a win apis aggódásról meg mesélhetnének a játékfejlesztők ;) kb olyan biztonságos az a win apizás mint az orosz rulett, szinte minden játék komoly hw problémákkal jön ki (meg gyakran dll problémákkal). Úgyhogy ez az állításod úgy egészben nem igaz.
  • mousee
    #38
    Az ilyen random hibák egyre ritkábbak, biztos én is belefutok párba, csak már észre se veszem őket, hanem reflexből javítom :P

    Viszont anyám és kedvesem (+apám is, de ő csak mostanában kezdte) napi szinten nyúzzák a gépüket, ők nem szembesülnek random hibákkal linux alatt. Vagy csak nem mondják el nekem :D Régen szóltak, valóban volt pár aminek legalább 10 perc guglizás volt szükséges a javításához, de azóta nincs panasz.

    Egyetlen gond amivel mostanában szembesültem az az, hogy párom kezdi kinőni a netbookjában lévő 1 giga ramot (foxi nyitva 5-6 tabon, zene/videó a háttérben, pidgin, thunderbird, pár libreoffice: 2-3 writer, ugyanennyi impress, nagy ritkán 1-2 calc). Mondjuk sose kapcsolja ki, csak sleep vagy hibernálás. Múltkor panaszkodott hogy lassul, 42 nap uptime volt benne, újraindítás után megint jó tempóval ment, szerintem húsvétra kap bele +1 giga ramot :)
  • vasedeny2
    #39
    netbookon ez mind megy egyszerre? az azért nem rossz, a core2 asztalom winnel nem bírná. ubi? milyen vas?
    amúgy DSDT bug miatt lassul 1 hónap után (a biosz hibája), ha visszaforgatod, kigobozod, és overrideolod, akkor megoldottad.
  • thsanyi5
    #40
    Megmondom mi a probléma a Linuxal amiért a Windows felhasználók nagy részét nem lehet rábeszélni akármilyen szép és jó legyen. Win7-et használok mióta létezik és minden jó benne számomra. Mikor Ubuntut kipróbáltam úgy éreztem mintha fejjel lefelé elkapott volna a hányinger. Minden máshol van és már bennem az ideg, hogy nem találom amit akarok. Kb. 12-13 éve használok Windowst, hogyan lenne bármi indíttatásom kidobni az eddigi ismereteimet és inkább neki állni átszokni egy teljesen más rendszerbe? Rossznak nem rossz az sőt jó. De 2-3 napba telt míg egy pár dologra rá jöttem. Segítség nélkül a driverek telepítését nem tudtam megoldani még 1 nap után se. Aztán segített egy ismerős és pár dolgot megcsináltam benne. De 3 nap múlva inkább vissza jöttem Windowsra mert nincs nekem kedvem másra szokni amikor itt is megkapom azt amire mindennapjaim alatt szükségem van. Ezt csak még tovább terheli a tény, hogy ha már valaki pénzt költött egy Windowsra akkor nem fogja a sarokba dobni.

    Mellesleg nem mindig új Windowst kéne kiadni 1-1 új funkció miatt. Jobb lenne ha pár havonta kiadnának kicsike csomagokat pár upgraddel és pár évente mikor valami nagyot hoznak össze az lenne egy újabb verzió benne minden tudással az elődtől.
    WoW-nál ez nagyon jól működik. A kis patchek érdekessé teszik a játékot két kiegészítő között is. Sőt, a patchek képesek rávenni a felhasználókat, hogy újra vissza térjenek a játékhoz. Vagy új felhasználókat hoznak, mert olyan tartalom érkezik, ami felkelti az érdeklődését a játék iránt. Minden upgradet folyton publikálni kell, hogy látszódjon a haladás, tudják az emberek, hogy még 1 hónap és hú de jó új skinekkel bővül a media player vagy 30%-ot javul a boot teljesítmény, esetleg kijavítanak egy bugot ami azt okozza, hogy xyz esetben befagy egy program.