179
Medieval 2: Total War mod - Third Age: Total War
  • Molnibalage
    #19
    Csak annak mega korszaka nem érdekel. Sakk-matt.. :)

    Egy erősen feltupírozott RTW-re csorogna a nyálam.
  • Scottt
    #18
    ETW/Napóleonban már pöpecül működik főleg Darthmoddal
  • mindero
    #17
    Gondornál csak a ködhegységi orkok a nehezebbek.
    Ha gondorral vagy akkor mordorral és haraddal is harcolni kell folyamatosan + vigyázni nehogy rohan elbukjon, mert akkor 3 frontos lesz a harc. Mindkét Osgiliathot + a fölöttük lévő várat célszerű elfoglalni és addig feltartóztatni mordort míg harad meg nem gyengül.
    Haradot a déli gázlónál célszerű föltartani + egy erősebb tengeri flottával levadászni a hajóit nehogy kellemetlen meglepetéseket okozzanak a hátországban. Ha megerősödtél akkor lehet egy portyázó sereggel a partmenti városait végig pusztítani és lerombolni az épületeit, majd továbbállni. Ezzel sok időt fogsz nyerni, mert elvacakol majd a városainak a visszafoglalásával. Így lesz pénzed is, meg nyugodtan erőt gyűjthetsz a frontális támadáshoz.
  • aadam
    #16
    nekem is volt pár hasonló élményem de a legrosszabb amit alkotott az az volt hogy egyszer mikor custom battle-t nyomtam szép nagy sereggel 2-3 lovas egységet rábíztam a gépre hogy ő irányítsa az az ökör meg szemből belevitte a lándzsaerdőbe az egészet...
  • arel
    #15
    Szerintetek melyik néppel a legnehezebb?Gondor-al vagyok már egy ideje,egyre másra vivom a heroic cstákat és még én vagyok kénytelen hátrálni,mert a mordoriak csak jőnnek,és jőnnek.Legyakok két sereget,helyére ugrik 4.

  • Molnibalage
    #14
    Az sem számít. Az MTW 2-őt akkor kukáztam ki, amikor a full szövetséges lengyelek nemhogy nem segítettek, de szépen hátbatámadtak.

    Azért a pocsék MI-nek is megvannak a határai...
  • mindero
    #13
    Attól is függ h milyen viszonyban voltál velük. Ha mondjuk poorba, akkor ne csodálkozz ha megtámadnak. Bár igaz, hogy a diplomácia mindig is katasztrofális volt a TW-okba. Én minél előbb igyekszek az összes néppel kereskedelmi egyezményt kötni, aztán ellátom őket folyamatosan térkép információval, így szép lassan nő a viszony, és ha eléri a barátit, akkor szövetséget ajánlok. Akkor is nő a viszony hogyha az ő ellenségeit gyepálod, minél jobban annál többet.
  • hollófernyiges
    #12
    Nem voltunk szövetségesek bár kértem, csak nem fogadta el. Nem tudom hogy provokáció volt-e hogy lenyomtam a ködhegységi orkokat amik fenyegették Rivendellt, de mindenesetre tény hogy az egyik volt ork erődnek mentek neki. Sereggel soha nem léptem a földjükre, kémmel is csak áthaladtam, más provokációt nem tudok total warban :)
    A gond valószínűleg az hogy összegyűjtöttem a seregeket lent délen és csak egy szál helyőrséget hagytam a baráti frontokon, az ilyen ziccereket szereti kihasználni az AI. csak ami elmegy a machiavellisztikus középkori Európában, nem biztos megfelel a jó és gonosz epikus küzdelmében Középföldén.
  • mindero
    #11
    Amit tudtak javítottak rajta. Nagyon szélsőséges esetben történik h jó frakció jót támad, valami provokáció előzi meg. Hátba támadni szövetséges biztosan nem fog, mert az "unbreakable alliances" scriptet használja. A baráti népekkel folyamatosan diplomatákon keresztül kapcsolatot kell ápolni, különben csökken a viszony.
  • VRSDM
    #10
    köszi az infót.
    így máris értelmét veszítette nálam. :/
  • Molnibalage
    #9
    Még 4 év után sem tudták megcsinálni, hogy a diplomácia nem csak dísz legyen az MTW sorozatban? Az igen...
  • mindero
    #8
    Nekem is hogy normálisan belinkeljem
    Milyen képmegosztóról lehet linkelni ide az SG-re, nem tudjátok véletlenül?
  • hollófernyiges
    #7
    Hát a diplomácián lehetne modolni még, mert megörökölte a medieval hülyeségeit. Lóriennel vagyok, épp vonom össze a seregeimet Mordor ellen, és ki támad hátba? tán a törpék akikkel régen ferde szemmel nézünk egymásra? a részeges hobbitok? a rohírok? Nem, maga Elrond, akit északról amúgy is b*sztatnak az orkok...
  • tobias88
    #6
    hát, ehhez már trükközniük kell, hogy megcsinálják
  • mindero
    #5
    És ami még nincs beépítve a modba:

    [IMG] http://img87.imageshack.us/img87/3408/46118179.jpg[/IMG]


    [IMG] http://img602.imageshack.us/img602/117/16985023.jpg[/IMG]
  • mindero
    #4
    Igen, csak trükközni kell hozzá.

    Ha tudsz angolul akkor itt a leírás:

    Requirements:
    - TATW 2.0 is a stand-alone version and does not require any existing installations of TATW!
    - If you have installed a previous version of TATW, it is recommended to delete the old version before installing TATW 2.0.
    (Note that TATW doesn't change any registry settings of your system, so
    you can also delete the old TATW folder (Third_Age) manually.)
    - TATW 2.0 requires the 'Medieval 2 - Kingdoms Expansion' and is
    compatible with the official patch 1.04 and 1.05. One installed
    campaign of the 'Kingdoms Expansion' is enough.

    Installation:
    - Install TATW_2.0_Part1of2.exe, TATW_2.0_Part2of2.exe & TATW_2.1_Patch.exe into the default 'Medievall II Total War' directory.
    (Normally this is: 'Programs/SEGA/Medieval II Total War')
    If you have installed Medieval II into another folder, please select the folder manually.
    - Start the mod with the 'Third Age - Total War' shortcut on your desktop


    Additional installation instructions only for Steam users:

    1. Install both parts of the mod as instructed above.
    2. Open Steam/Steamapps/Common/Medieval II Total War/mods. There you
    will find all your installed Kingdoms campaigns as well as the
    Third_Age modfolder.
    3. Edit the name of one of the Kingdoms folders (americas, britannia,
    crusades, teutonic), preferably your least favorite campaign. The new
    name doesn't have to be anything specific.
    4. Change the name of the Third_Age folder to the former name of the
    Kingdoms folder you just edited. For example, if you edited the
    americas folder, the Third_Age folder should be named americas.
    5. Select the appropriate campaign from the steam menu. If you renamed
    the Third_Age folder to americas, select the americas campaign. If you
    named it crusades, select the crusades campaign and so on.
    6. Steam will now launch the mod.

    Workaround installation instructions for patch 2.1 only for Steam users:

    - If you have already renamed the "Third_Age" folder of TATW 2.0 to one
    of your 'Kingdoms' campaigns (for example to "americas") install the
    patch normally.
    - After the installation, move the files of the newly created "Third_Age" folder to the renamed folder manually.
    (For example cut the content of the "sounds" folder from the newly
    created "Third_Age" folder and paste it into the "sounds" folder of
    your "americas" folder.)
    Patch 2.1 includes 13 files plus all files in the "sound" folder.
    - The "Third_Age" folder can then be deleted.
  • Prince23
    #3
    Steames kiadásra ez jó, működőképes?
  • SötétBarom
    #2
    Egy ehhez hasonló engine-el már réges rég csinálni kellett volna valakinek egy AAA kategóriás, normális költségvetéssel rendelkező LOTR játékot. Helyette csináltak egy szemétrevaló hack&slasht, meg egy teljesen felejthető rts-t.

    Amúgy, az engine zseniális, simán lehetne rá Heroes játékot is építeni.
  • mindero
    #1
    Legyetek üdvözölve!

    Közkívánatra nyitottam ezt a topikot a Third Age: Total War modnak, ami a Medieval 2 - Kingdoms: Total Warnak a teljes módosítása.

    Maga a Mod a Gyűrűk-ura világában játszódó stratégiai játék a Medieval 2 motorjával. A 2.1-es verzióra már mindent lecseréltek az egységektől kezdve a kezelőfelületen át, a hangokig bezárólag.
    Jelenleg a 3.0-ás verzió fejlesztése zajlik ami elhozza nekünk az egyedi városokat.

    A játék a 2010-es Moddb közönségdíjának 3. helyezését nyerte el, és máig a legtöbb napi látogatót fölmutató módosítás.

    Trailer:



    Sreenshotok:







    Linkek:

    Hivatalos honlap

    Third Age a Moddb-n