179
Medieval 2: Total War mod - Third Age: Total War
  • proven216
    #179
    .
  • proven216
    #178
    Sziasztok!
    Az 3.0-hoz nincs magyarosítás?
  • Kitana88
    #177
    Sziasztok! Olyan problémám volna a kiegészítővel, hogy ha bemásolom a magyarítás file-jait a megadott mappába, akkor a játék nem indul el. :( Mi lehet a baj?
  • Lacoka12
    #176
    hogy halad a fordítás?
  • Prank
    #175
    Akit a hadjárat során a csaták előtt kidob a játék, az a windowsban a "dátum és idő beállítása" menüben kattintson az "időzóna módosítása..." gombra, majd vegye ki a pipát az "automatikus átállás a nyári időszámításra" nevű négyzetből!
    az idő nem lesz pontos, de legalább lehet vele játszani. utána úgyis vissza lehet állítani.
    először én sem hittem el, de próbáljátok ki! nálam működik...
  • ashead
    #174
    Sziasztok ! Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy haraddal mikor lehet mumakot képezni ? Túl vagyok a reformon mikor a nehezebb páncélzatú egységek megjelennek és a gyűrűt is elvittem már a Fekete Kapuhoz rég, de még mindig nem lehet. Mi kell hozzá? Mert az épület keresőben ott az épület csak épp építeni azt nem lehet...
  • nebucco
    #173
    Sziasztok nekem olyan problémám van hogy amikor a csatát leakarom játszani elkezdi ugye betölteni de nem engedi hogy betöltsön végig ugyanis kidob a játékból és valami hibaüzenetet ir ki ennek mi lehet az oka?
  • OWEN24
    #172
    Valaki tudna segíteni?
    Eredeti verzióm van, de amióta feltettem egy MOD-ot a csaták közben a kistérkép és az egységek irányítása opciók felül vannak nem alul. Mit tegyek, hogy visszaálljon?
    A modot már letöröltem rég.
  • Dunadan11
    #171
    Megint feladtam a leckét:D
  • Dunadan11
    #170
    Nem arra gondolok hanem a data mappában az export_descr_unit fájlban van egy units for free rész, és az ott lévö "mercenary" egységeket lehetett berakni a saját seregünkbe. Teszem azt akár egy noldori ijászt a gondori seregbe, és ilyesmik. Most is beteszem, de a játékban nincs ott
  • avsk
    #169
    Igen az adószint a mindig low-on van (városokban legalábbis) de így is megáll a népesség.Egyébként sztem ez egy bug lehet ha már a Third Age-ban is feltünik.Mert én jelenleg az SS 6.4-et nyomom,azt Váradnál és Salzburgnál eggyaránt feltünt a jelenség.
    Ha bug-ról van szó jeleznétek?Mert lehet,hogy akkor kóddal fogom felvinni a népességet 22500-ra.
  • mindero
    #168
    Ezt nem igazán értem...

    A város/kastély által ingyen tartott katonákra gondolsz gondolom. ogy-hogy nem lehet őket elmozdítani? Nekem gond nélkül működik...
  • mindero
    #167
    Van olyan város amit nem lehet tovább fejleszteni (Third Age-ben).
    adószintet lehet csökkenteni, akkor boldogabbak lesznek.
  • avsk
    #166
    Hali
    Lenne egy olyan kérdésem a Medieval 2-vel kapcsolatban,hogy ha egy igen jó hadvezéremmel bent vagyok egy vár/városban (az igen jó képpeségek alatt a -
    squalort értem),hogy nem mérem el soha a citadel/huge city szintett?Mert amikor már lassan kezdeném elérni a népességnövekedés plussz helyet a stagnálási szintre ugrik.Ha pedig meghal vagy kimegyek azzal a hadvezérel ,akkor meg minuszba begy a népesség a tartományban.
    Egy példa:most Váradban 21000 körüli a népességszintem de befordult a növekedés a stagnálásra,pedig a bent lévő hadvezéremnek összesen -5 squalor-ja(szennye) van.
  • Dunadan11
    #165
    Az hogy lehet hogy a units for free alatt lévö egységeket most nem tudom betenni a saját seregembe? Az eddigi verziói a játéknak engedték.
    Mindent úgy csináltam , de most egyszerüen nem nincs ott megjelenitve.
    A 2.1 magyarositása jó lehet vajon a 3.0 hoz?
  • krisss93
    #164
    Amon Sul is hasonló, bár ott csak egyfelől tudnak, feljönni, de a manőverezésre nincs hely, így felmorzsolódnak az egységeid.
  • mindero
    #163
    Minas Morgul elég érdekes lett. Ugyan baromi jól néz ki, de valami érthetetlen fejlesztői döntés folytán nem lehet embereket rakni a falakra (direkt), így meg eléggé értelmetlenné vállt az egész erőd.
    Inkább akkor kivonul az ember a hídon, hogy az íjászok is normálisan tudjanak harcolni (gondorral vagyok). Azok nélkül elég esélytelen.
  • mindero
    #162
    Nekem is akadnak mondjuk. Nem tudom miért, mert több poligon nincs benne mint a hagyományos városokban.
  • krisss93
    #161
    Akkor lehet csak a széltetővel van gond.
    Mert az beakasztotta. Full grafikán, pedig nem is kellett sok egységet mozgatni.
  • Lacoka12
    #160
    nekem akadás nélkül viszi full grafikán
  • krisss93
    #159
    Az egyedi városok, akasztják a játékot mint az állat, pedig elég erős gépem van. Eddig meg sem döccent.
  • mindero
    #158
  • mindero
    #157
    Áháháháháháhá végre, nem hiszem el!

    Túl sok jó játék jött ki mostanában, de ezzel elleszek 3-4 évig.
  • Lacoka12
    #156
    végre
  • Belkar
    #155
    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=500418

    It's about damn time
  • Kallahiosz
    #154
    Miért érzem magamat átverve????
    Tört verzióval probléma nélkül működik

    Ja tényleg most jut eszembe... TESCO
  • Lacoka12
    #153
    nekem egyszer volt ilyen problémám újra kellet rakni a gépet mert valami nem tetszet neki
  • Kallahiosz
    #152
    jaja mindet még a játékokat is

    jaja vágom...

    De az a vicces, hogy amikor még törttel játszottam simán ment.

    KB fél éve láttam, hogy 2000 ft az alap meg a kingdom :D

    Gondoltam jó lesz az archívba:D

    A kis naiv.

  • mindero
    #151
    Több ötletem nincs, senkinek nem volt még ilyen baja sehol.
  • mindero
    #150
    mindegyiket adminisztrátorként telepítetted?

    Jobklikk futtatás rendszergazdaként.
  • Kallahiosz
    #149
    Hát felraktam a c re hátha az volt a baj.
    De nem
    Továbbra is csak a egy data mappa van a mod/ third age/ data
    És semmi más.
    Jól rakattam fel az biztos mert mindegyik mod működik... még a kereszténység pajzsa is.
    A sorrend ahogy telepítettem a következő: Alap játék>1.2 pach>1.3pach>kingdom>kingdom pach>third age 2.0a>2.0b>2.1

    Ha valakinek van másik ötlete vagy valami megoldása azt megköszönném

  • Kallahiosz
    #148
    Nem
    De már fel kell mosni a padlót mert csorog a nyálam:D
    Jövő héten jön haza gamer haverom külföldről és marad 1 hét ig addigra szeretném feltelepíteni hogy nyomassuk.

    Kár hogy már uninstaláltam de mindjárt rakom fel a c re... hátha úgy jó
  • Lacoka12
    #147
    nem tudod mikor jön a új verzió?
  • Lacoka12
    #146
    akkor rosszul rakja fel ha csak az a mappa van és ha nem rak inkont a asztalra akkor van egy windows kötet fájl a mappájába azzal el lehet índitani
  • Kallahiosz
    #145
    widows kötet fájlosra ? ez pontosan mit takar?

    Nekem telepítés után a D:\Program Files (x86)\Sega\Medieval II Total War\mods\Third_Age csak egy data van... ez normális?
  • Lacoka12
    #144
    D:\Program Files (x86)\Sega\Medieval II Total War\mods\Third_Age ott a widows kötet fájlosra
  • Kallahiosz
    #143
    Megcsináltam és nem jó.
    Ismét minden fut kivéve a Third Age
    Valakinek nincs esetleg az arhivjában egy telepítő?

    Sajnos én elbíztam magamat amikor kijött a shogun 2

    Esetleg ha leirnák hogy nekik hol található az exe vagy bim file azt megköszönném
  • mindero
    #142
    A lényeg hogy adminisztrátorként telepítsd.

    De nekem sajnos most nincs feltelepítve (mint kiderült), úh nem tudom megnézni hova mutat a parancsikon. Talán más tud segíteni.
  • Kallahiosz
    #141
    Nagyon szépen köszönöm:D
    Sajnos az angolom elég gyenge úgyhogy nekiestem a fordítóval...

    Ha esetleg meg akar valaki kímélni az kibogozhatná...

    De előbb vagy utóbb meni fog
  • mindero
    #140
    I can recommend following actions as steps that can directly influence your game's stability, they won't always work, but are worth trying:

    0) Absolutely necessary - run the game as administrator or you'll experience fatal graphics errors, CTDs and other issues (particularly on Win7 and Vista).
    Short How-to on fixing this:
    Right-click TATW icon, choose Properties, choose Shortcut tab, click Advanced, tick "Run as administrator", then click "ok".
    1) delete all map.rwm files from data\world\maps\ - do that each time after updating mod files
    2) delete strings.bin files from data\text\ folder - rarely necessary
    3) disable file cache - fixes old savegames
    Spoiler Alert, click show to read:

    Disabling file cache is done via mod's .cfg file (TATW.cfg), relevant section needs to contain the line:
    [io]
    file_first = true
    disable_file_cache = true

    It's vital if you play a mod that's frequently updated, in many cases you wouldn't be able to continue your previously saved campaign with cache enabled - my recent research shows that the game will allow you to play on in "compatibility mode" when cache is disabled, whereas normally some battles wouldn't load. And there might be more to it.

    A known symptom that could indicate disabling file cache would help is a CTD preceded by random texture errors found in game's log, directly before its end.

    To make sure your error log contains enough data TATW.cfg file needs to be edited (extended logging courtesy of wilddog and Augustus Lucifer):
    Spoiler Alert, click show to read:
    [log]
    to = logs/system.log.txt
    level = * trace
    ;level = * error
    ------------------------------------
    this version for maximum data:

    [ai]
    ltgd_logging = true

    [log]
    to=logs/auh.system.log.txt
    level = * trace
    file = game.script.* logs/pkh.script2.log.txt
    file = game.script* logs/pkh.script.log.txt
    file = game.script logs/pkh.scriptoutput.log.txt
    file = ai.ltgd logs/pkh.ai.log.txt


    Detailed research here.

    Additional common CTD solutions:
    4) disable the advisor - crucial to maintain battle stability
    5) turn UAC (User Account Control) off if using Vista/Win 7 and proceed to step 6 - absolutely necessary to keep any stability
    6) reinstall MTW/TATW
    7) turn autosaving off - may help in getting rid of campaign map CTDs

    Other means of keeping good stability:
    8) reinstall graphics card drivers
    9) don't use multiple submods without making sure they're compatible

    Regards

    Extended info on disabling UAC in Vista\Win 7:

    a. Win 7 - Press Start, write "UAC" in search window, "Change User Account Control settings" should be found - click it.
    Move the slider downwards to "never notify" position.
    b. Vista - Try Win 7 method, but untick "Use User Account Control..."; alternatively you can go to main User Accounts page in Control Panel, click "Change Security Settings" and then untick beforementioned element.
    c. Press "OK".

    d. I recommend uninstalling TATW and making sure Third_Age\data directory is deleted (you can keep saves, preferences etc).
    e. Find compatibility folder and delete it, make sure you backup any savegames found there (there might be no saves inside as well):
    C:\Users\YourUserName\AppData\Local\VirtualStore\Program Files\Sega\Medieval2 Total War (default path, could differ a bit)
    f. Install TATW following usual routine.

    g. For players confident that they installed correctly: skip uninstalling part and go straight from "c" to "e".