227
  • hangulati
    #25
    a telepatia szerintem is mas kerdes. van egy csomo ugyanilyen dolog. ahol energia dolgozik, az valtozasokat idez elo. ezzel nincs is gond. de a vegetol visszafele nezve, ha van jovobelatas, akkor nincs jovo. akkor program van. akkor meg minek beszelunk rola? irja at valaki:)
  • c p
    #24
    A feltevés maga a feltevés igazolása:
    abból indul ki, h. a feltevése igaz ( 53%-os beválási arány <=> "statisztikailag jelentős különbség" ), ezért a feltevése igaz.

    Itt nem beszűkültségről van szó: mai eredményekkel nem látható be, h. a jövő létezik. Illetve a fenti légbőlkapott okoskodások eleve ellenállást szülnek azokban, akik nem pusztán hinni akarnak a jelenségben.

    És ismétlem: az, h. "Több dolgok vannak [...] mintsem bölcselmetek álmodni képes." még nem jelenti azt, h. amit (jelen tudásunk szerint) csak álmodni vagyunk képesek az igaz (lenne).
  • Merces
    #23
    ..jólvan na mielőtt félreértenétek én csak azt állitom hogy a kisérletek nem értek szart sem, a gyakorlati tapasztalatom az , hogy a telepátia múköd.A többit meg nem tudom eldönteni mert nem elég gyakran történnek velem olyan esetek amiket pl hangulati leirt.
  • kozik
    #22
    Teljesen mindegy, mit vizsgaltak, mit csinaltak es hogyan.
    Akinek 53% bizonyito ereju egy 50/50 kerdesnel, az zarassa be magat. Szegyen.
  • hangulati
    #21
    "on a parapszichologiai intezet ugyfelszolgalatat hivta. tegye le a kagylot! tudjuk, mit akar."
  • hangulati
    #20
    azt almodtam, hogy defektes lesz az autom elso kereke, amikor felebredek. nem volt defektes. viszont a nap folyaman ket defektem is lett, mindketto hatul. jovobe lattam, vagy nem? es ez igy tortent. pont ma. annyira igaz, hogy meg is tudom mutatni a szuksegbol csavarral es ragasztoval megjavitott gumit. bar az idojarast tudnam igy elore megalmodni. akar meg levelibeka is lehetnek. ha nagyon akarnek. az almaim es megerzeseim 46.9-es 53.1% kozotti aranyban igaznak bizonyulnak. hopp... a lottonal nem jon ossze ez az arany. miert is ilyen kegyetlen a vilag?
  • Merces
    #19
    így az esemény, amit általában az okként értelmeztek, a tesztelt viselkedés után és nem előtte történt meg.....igen de nyilván tudta mit akar csinálni akkor is ha utánna csinálta.
    Ha pedig ahogy gyanitom valamiféle véletlengenerátorral választották ki a szavakat
    akkor megint érvényesülhet befolyásolás a tesztalanyok részéröl.
  • feri79
    #18
    Azért azt el kellene dönteni, hogy mi is a jövőbe látás. Azt, hogyha nem tankolok az autóba, ki fog fogyni az üzemanyag, nem nevezném jövőbelátásnak. A 53%-ot pedig lehet úgy is értelmezni, hogy az emberek nagyrésze átlagos, de van 3% aki mázlistának mondhatja magát :)
  • Merces
    #17
    http://www.freeweb.hu/t-t/minden/tudom/akarat.htm..de szivessen megkeresem neked az angol nyelvű verziót mer az biztos hitelessebnek hat
  • DrRadon
    #16
    Amit te a prekogníció lényegéhez írtál, az nem megérzés, hanem egészséges félelem, bár nálad - politikai beállítottságod miatt - inkább paranoia. Nem megérzed a jövőt, hanem az esemény bekövetkeztétől félsz. Érdekes, hogy a makói gázmezőről szőtt összeesküvés elméleteddel elkövetett fiaskó - és egy sor egyéb idióta megnyilvánulásod - után még mindig melldöngetve utasítasz el bizonyos tényeket. Próbálj meg kissé szerényebben okoskodni és nyitottabban szemlélődni. A tokosodás betegség. Bár ezt te - mint pszichológiában és társadalomtudományokban olyannyira jártas egyén - nyilván jól tudod...
  • bigjoe
    #15
    Több dolgok vannak a földön és égen, Horatio, mintsem bölcselmetek álmodni képes. (Hamlet)
  • DrRadon
    #14
    A kísérlet vezetője NEM tudta előre mi fog történni.
  • enzim
    #13
    És vannak olyan emberek - ez is Te vagy - akik próbálnak viccesnek és okosnak tűnni a gondolatuk végére biggyesztett idegen szóval, és annak ellenére, hogy direkt használnak fonetikus írásmódot, az ige helyes alakját képtelenek eltalálni...
  • GABOR16
    #12
    Azta .. de beszűkült "tudósok" írogatnak ide.. Előre tudják, hogy hülyeség, pedig meg se vizsgálják a dolgot... Tudjátok ez volt anno régen is mindig.. mindig voltak olyan emberek akik nem fogadtak el "új" dolgokat...
    Bár azt se tudjátok, hogy a jelenlegi ismeretek is jórészt csak olyan elméletek amik igaznak tűnnek, de könnyen lehet, hogy a saját területükön ugyan igaz, de még sem teljes egészében, mert talán nem teljes ... azaz igaznak látszik a saját területükön, azon amire kitalálták az elméletet, de nem vesz figyelembe esetleges "lehetőségeke/eseményeket" mert talán tudomásuk sincs róla.. a gondolat és azzal kapcsolatos jelenségek/képességek egy ilyen kényes fekete folt (ohh de igen.. a materializmusnak nehéz elfogadni bármit is aminek nincs anyaga vagy kiterjedése a térben).. a jövőbelátás holmi csak egy dolog.. de ehhez hasonló terület a gondolatokkal történő befolyásolás is (nem bizonyítható, de nem is igazán tagadható.. hacsak azzal nem, hogy fizikai eseményeket nem tud megváltoztatni)...
  • Merces
    #11
    ..az első két kisérlet nem prekognició, a kisérlet vezetője tudta előre mi fog történni inkább aféle látens telepátia , amilyet mindenki élt már át még te is biztos kedves Kán , csak legfeljebb nem vettél róla tudomást. Hát a harmadik meg elég sovány, és inkább arrol lehet szó hogy a kisérleti alanyok befolyásolták az eredményt, amire ettöl sokkal meggyőzőbb kisérleti eredmények vannak.
  • NEXUS6
    #10
    Nem, neked kb 40% esélyed van arra, hogy megjósolod a jövőt, másnak meg 65% körüli képessége. Statisztikailag ez is átlagolódik.

    Amúgy a kísérlet lényege a jelenség bizonyítása volt.
    Mellesleg ezt már Rhine vagy 50 éve, hasonló statisztikai módszerekkel, hasonló kísérletekkel, hasonló eredményekkel már igazolta.

    Mondhatni tény, hogy az emberi populáció sorsát 2-3 %-ban olyan döntések határozzák meg, ami a jövő egy bizonyos lehetséges módjának mondhatni előre történő kiválasztásával történik.
    Ez trendekben gondolkodva éppen elég ahhoz, hogy az emberiség mondhatni tudatosan válasszon a katasztrofális hatású és a túlélést biztosító lehetőségek között.
  • Fresh Duke
    #9
    Én tudtam előre, hogy szegény no life kara kán barátom itt fog irogatni, és nagyképűsködni, de el kell ismernem, azt még MOST se tudom, hogy mire fel. :(
  • Kara kán
    #8
    A másik idevágó dolog: vannak olyan emberek, - mint például én!- akik sok mindent tudnak a történelemről, a pszichológiáról, a társadalomról, stb. stb. No, ezek az emberek megérezhetnek, megjósolhatnak bizonyos jövőben bekövetkező eseményeket. Kapiskó?!
  • Kara kán
    #7
    Marhaság.

    A prekognició lényege, hogy az emberben elraktározódnak bizonyos eseményláncolatok, és amikor hasonló eseményláncolat részét vagy apró jeleket érzékel a jövőben, akkor megérzi a folytatást.

    Pl. megtanulom, hogy egy, a villamoson sunyin nézegető sötétbőrű egyén zsebtolvajlásokat szokott elkövetni. Legközelebb, ha felszállok a villamosra, akkor már bennem van az ezzel kapcsolatos megérzés, "jövőbelátás" lépessége. És ez jól van így.
  • Tinman #6
    Legalább 4 percet elvesztegettem az életemből, erre a nevetséges cikkre.
  • Palinko
    #5
    és tudtam én hogy mindég kifizetődő ha előbb a kommentekre nézek mint a cikkre, sok olvasástól kíméltél meg :D
  • Kensin
    #4
    Hurrá! 53,1 százalék esélyem van rá hogy ha jóslok valamit az beteljesül! Végül is több, mint 50!
  • emp
    #3
    Egy lektorálás erre a cikkre is ráférne, mert hemzsegnek benne az elírások.
  • flashpointer
    #2
    π :D
  • TreDoR
    #1
    "A képek sorrendjét véletlenszerűen választotta ki a számítógép, amit a jelentkezők 53,1 százalékban helyesen tippelték meg."

    Elmentek a 3,14csába... :S